Články k osobnosti

Rudolf Kalčík

  prozaik, filmový scenárista, novinář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Rudolf Kalčík »
 

Král Šumavy: Stará legenda o šumavském převaděči dostala nový kabát

 
V roce 1959 na motivy románu Rudolfa Kalčíka vznikl dramatický film s kriminální zápletkou. Dodnes velice ceněný a profesionálně natočený film režíroval Karel Kachyňa. Na podzim se však můžeme těšit na premiérovou minisérii z dílny režiséra Davida Ondříčka.
22.08.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kachyňa (29 článků) , David Ondříček (233 článků) , Rudolf Kalčík (2 články)

Nové knihy: Murakami, Janouchová, Vaňková, Kalčík, Žák a další

 
Nabídka tohoto týdne je silně ovlivněna akcí Knihománie. Zahajujeme proto pokračováním úchvatného románu Japonce Haruki Murakamiho. Kateřina Janouchová nabízí švédský rodinný thriller nejen o nevěře. Kdysi populární prózu Rudolfa Kalčíka doprovází kritická studie D. J. Žáka. Ludmila Vaňková se vrací do časů Karla IV. Detektivní thrillery přinášejí američtí autoři Rebecca Cantrellová, James Rollins i Jeffery Deaver. Pozornost si zaslouží erotická literatura z pera neznámého kanadského autora píšícího pod pseudonymem Reynard Sylvain. Marie Poledňáková připravila svou biografii. Václav Cílek spolu s výtvarnicí Renátou Fučíkovou vytvořili jedinečnou publikaci o našem domově. A nádavkem unikát, nový sešit Asterixe, ovšem už bez autorů Goscinnyhy a Uderza.
25.10.2013 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (168 článků) , Haruki Murakami (38 článků) , Kateřina Janouchová (20 článků) , Jeffery Deaver (13 článků) , Rudolf Kalčík (2 články) , Ludmila Vaňková (5 článků) , Maria Karel (79 článků)
« Předchozí 1 Další »