Články k osobnosti

Rudolf Habsburský

  rakouský vévoda a český král

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Rudolf Habsburský »
 

A Habsburkové na mnoho století ovládli střední Evropu... Připomeňte si kulaté výročí porážky, která přepsala dějiny

 
ČESKÉ OSMIČKY Byla to jedna z nejsledovanějších bitev středověku, která stále vyvolává otázky. Stáli v ní proti sobě římský král Rudolf I. Habsburský a český král Přemysl Otakar II. Rudolf v bitvě na Moravském poli zvítězil, rod Habsburků se díky tomu na dlouhých šest set čtyřicet let usídlil na Dunaji a stal se nakonec spolu se svou španělskou větví nejsilnějším rodem světa.
02.09.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Habsburský (5 článků)

Hodina Sirael na Hradčanech: kachnička, renesanční tance, vyvolání umělé ženy a Rudolf II. Habsburský. Martinický palác ožil nevšední akcí

 
Nový zážitkový „event“, nejen pro turisty, v historicky cenných prostorách Martinického paláce testuje společnost Czech Historical Events pod názvem Rudolf II., renesanční hostina. Po boku císaře známého podporou umělců a alchymistů tam mohou návštěvníci povečeřet a zhlédnout historizující vystoupení dobových tanců a rudolfinské hudby.
28.05.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Habsburský (5 článků)

Místo zeleniny má Dalibor Janda na zahradě císaře!

 
Hned za bránou vás uvítá obří socha císaře Ferdinanda I. Habsburského. Mezi jezírky se tyčí Cheopsova pyramida, pak míjíte skulpturu Karla IV. a bustu Rudolfa II. Zahrada zpěváka Dalibora Jandy (62) se historií jen hemží. Trojnásobný Zlatý slavík je totiž vášnivý sběratel a netradiční podobu zahrady si prý vymyslel proto, aby nemusel kosit trávu. Jaké další zajímavosti o svém bydlení „Hurikán“ prozradil?
02.06.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Dalibor Janda (194 článků) , Rudolf Habsburský (5 článků)

Mohl dostat půl milionu, ale... Zatajil stříbrný poklad a teď ho čeká kriminál!

 
Tolary Rudolfa Habsburského či pražské groše, s tržní cenou 1,1 milionu korun. To je poklad, na který narazil hledač (39) v lese na Blanenku v roce 2010. Jednalo se o šest kilogramů stříbrných mincí, které zatajil a jejich část prodal za 850 000 Kč. Kdyby je odevzdal, mohl dostat na ruku jako nálezné minimálně půl milionu korun a navíc by mu teď nehrozilo až pět let vězení.
23.03.2013 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Habsburský (5 článků)

Pražský hrad otevírá nepřístupné prostory, vystavuje v nich předměty Rudolfa II.

 
Od 20. ledna nabídne Pražský hrad speciální výstavu k 400. výročí úmrtí císaře Rudolfa II. Habsburského. Veřejnosti se na 10 dní otevřou jindy nepřístupné prostory Rudolfovy galerie a přilehlé síně. Expozice se skládá hlavně z předmětů, které souvisí s panovníkovou smrtí a s nimiž byl pohřben. Poprvé si budete moci zblízka navíc prohlédnout i kopii jeho rakve.
19.01.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Habsburský (5 článků)
« Předchozí 1 Další »