Články k osobnosti

Ronald Lauder

  podnikatel, filantrop a sběratel umění

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ronald Lauder »
 

Železný a Nova: „Usoudíme ho,“ zněl rozkaz. Tohle si Špidla za rámeček nedá

 
Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek hájí bývalého ředitele televize Nova a exsenátora Vladimíra Železného, který se za hnutí Trikolóra rozhodl kandidovat v letošních volbách do Senátu. „Nikomu nic neukradl,“ píše o Železném, jenž vedl spory s vlastníkem Central European Media Enterprises (CME) Ronaldem Lauderem. Ty později vyvrcholily stockholmskou arbitráží, po níž Česká republika musela za premiérského období Vladimíra Špidly zaplatit přes deset miliard korun, načež Špidla odvolal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), které byl Štěpánek členem. „Lauder inkasoval peníze, Špidla a spol. politický profit,“ popisuje spor bývalý radní.
18.06.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Petr Štěpánek (881 článků) , Petr Štěpánek (881 článků) , Vladimír Špidla (327 článků) , Ronald Lauder (6 článků)

Kellner kupuje TV Nova. Z toho by Václav Havel radost neměl. Novinář Best připomíná, co exprezident vyjednával hned v roce 1990

 
Komentátor Erik Best glosuje Kellnerovu nedávnou koupi TV Nova jako odklon od toho, co by si přál Václav Havel. Podle odtajněných materiálů z Bílého domu totiž Havel záhy po svém zvolení u amerického prezidenta lobboval za prodej dvou televizních kanálů Američanům s cílem „zajištění politické stability“. V roce 1994 pak Američan Ronald Lauder spustil TV Nova.
12.11.2019 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6222 článků) , Ronald Lauder (6 článků)

Prezident republiky obdržel gratulaci od předsedy Světového židovského kongresu

 
Prezident republiky Miloš Zeman obdržel gratulaci Ronalda S. Laudera, předsedy Světového židovského kongresu, k opětovnému zvolení prezidentem České republiky.
09.03.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26974 článků) , Ronald Lauder (6 článků)

Svině, hajzlové, kriminálníci, hajzlík, svinstvo, roztřískáme tatínkovi držku. Dva staří známí si povídali o „spacákové revoluci“ v ČT

 
Svinstvo, hnus a brutalita. Tak je ve videu Debatního klubu popisováno dění kolem revoluce v České televizi – takzvané spacákové revoluce, ale i arbitráže ohledně televize Nova, kdy musela republika vyplatit přes deset miliard korun Američanu Ronaldu Lauderovi. Hudebník a spisovatel Petr Štěpánek a ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause Ladislav Jakl s odstupem času sumarizují dění ze svého vlastního pohledu. Upozorňují na politické machinace a praktiky a vypočítavou mediální manipulaci. Jak to podle nich ve skutečnosti bylo v České televizi i s Novou, probírají v hodinu a půl dlouhém videu.
14.07.2015 18:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10663 článků) , Petr Štěpánek (881 článků) , Petr Štěpánek (881 článků) , Ronald Lauder (6 článků)

Dětem sekají hlavy a napichují je na klacky. Nejvyšší světový Žid, exmajitel TV Nova, promluvil do světového dění

 
Dva výrazně protiválečné komentáře se objevily ve stejný den v prestižním americkém deníku New York Times. Nejprve se rozepsal Ronald Lauder, předseda Světového židovského kongresu. Podle něj současný svět čelí masivním útokům na „Židy a jejich křesťanské bratry“, kterým ale vůdci světa jen nečinně přihlížejí. Do stejného deníku pak přispěl renomovaný ekonom, nositel Nobelovy ceny Paul Krugman úvahou, proč lidé neustále vedou války, když teoreticky všichni vědí, že se to nevyplácí.
20.08.2014 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Lauder (6 článků)

Obrazy ukradené Židům prý visí i v německých vládních budovách

 
Obrazy ukradené nacisty Židům údajně visí i v německých vládních budovách. Tvrdí to alespoň předseda Světového židovského kongresu (WJC) Ronald Lauder v rozhovoru, který vyšel v dnešním vydání německého listu Süddeutsche Zeitung.
05.02.2014 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Lauder (6 článků)
« Předchozí 1 Další »