Články k osobnosti

Roman Horký

  zpěvák, kytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Roman Horký »
 

V klipu písně Tonyho Jocha hrají Jana Boušková a Václav Vydra

 
V polovině prosince vydal zpěvák a hudebník Tony Joch debutové album s názvem Na stopu. Nese se v duchu současné country-folkové moderny. Jsou na něm mimo jiné dva duety, které s Jochem nazpívali Iva Marešová a Roman Horký. K desce vyšel videoklip k písni Na stopu.
22.12.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vydra (256 článků) , Iva Marešová (23 článků) , Roman Horký (29 článků) , Jana Boušková (104 článků) , Václav Vydra (256 článků) , Václav Vydra (256 článků)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky: Ilona Csáková brojí proti zneužívání covidu mocnými

 
Ilona Csáková  (50) a Roman Horký z kapely Kamelot natočili klip k písni V dlouhém zatmění, což je protest song proti zneužívání covidu-19, které podle nich vede k potlačení svobody a manipulacím. „Kdo káže vodu, pije víno teď, Jidáš se v roušce ukrývá, na konci tunelu je nová zeď, v zemi, kde nikdo nezpívá,“ zní mimo jiné v písni. „Vše se nese na vlně smutku,“ řekla Super.cz Ilona Csáková , která společně s Romanem Horkým vtiskla do písně vše, co v momentální situaci cítí. „Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky. Věříme, že si k ní najdete cestu a bude vám dlouho svítit jak malá baterka v temnotách páchnoucích bažin a močálů navzdory mocným, kteří se rozhodli uchopit a svázat náš společný osud,“ dodala Csáková. Chci se nadechnout a zpívat dál. Ilona Csáková netušila, že z téhle písně bude protestsong „Nemoci zneužívají jednotlivci či světové elity, kterými jsme manipulováni ve prospěch jejich zájmů. Měli bychom si všichni uvědomit, že nám kradou naši svobodu, o tom ta naše píseň je,“ říká Csáková, která nesouhlasí ani s očkováním proti covidu. „Nevěřím obsahu vakcín, už jen z toho důvodu, že nejsou prověřené a ověřené, a nikdo nám nezaručí na 100 procent, že budou bez nežádoucích účinků,“ dodala pro Super.cz Csáková , jež jinak proti očkování není. „Jiné vakcíny se ale zkoumají a zkoušejí řadu let, což se o této říct nedá.“ Nenechám si šťourat v hlavě špejlí. Ilona Csáková ostře okomentovala dění kolem koronaviru a odsoudila případné očkování Csáková si myslí, že vakcinace svým způsobem povinná bude, ač vláda tvrdí opak. „Vše to spěje pomalu a jistě k povinnému očkování, nakonec může být i nepovinné, ale znevýhodní se ti, co se nenechají. Doufám ale, že k žádným restrikcím nakonec nedojde,“ míní zpěvačka. A jak Csákovou, jež nedávno vydala novou desku , ovlivnily zákazy vystupování? „Zvládáme to jako rodina, ale už jsem se pustila do pátrání po maturitním vysvědčení ze střední pedagogické školy, mohlo by se brzy hodit,“ vtipkovala na závěr zpěvačka, jež by se tak mohla vrátit ke své původní profesi.
04.12.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (560 článků) , Roman Horký (29 článků)

Manipulace. Covid zneužívají elity, varuje Csáková v novém klipu

 
Ačkoli v poslední době kvůli koronaviru nevzniká mnoho nových písní, je to právě pandemie a vše, co se kolem a s ní děje, která pomohla zrodu novému videoklipu V dlouhém zatmění. Nazpívali ji Ilona Csáková, západočeská rodačka, která už zřejmě natrvalo zakotvila na Moravě, v duetu s Romanem Horkým, který ji rovněž doprovází na kytaru.
02.12.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (560 článků) , Roman Horký (29 článků)

Roman Horký bojuje proti virovému šílenství koncertem v údolí Oslavy

 
Nedohraný koncert. Tak se jmenuje akce, kterou pořádá folkař a lídr kapely Kamelot Roman Horký na poslední pátek 31. července jako muzikantský protest proti všemu, co nás provází poslední měsíce v souvislosti s koronavirem.
31.07.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků)

Šokující obvinění: Vyčítal je islámský fanatik!

 
Nemohl vůbec uvěřit tomu, co slyšel! Roman Horký (53) se nemůže vzpamatovat ze slov Jana Vyčítala (75), který cynicky komentoval tragickou smrt zpěváka Taxmenů Karla Mrkvičky (†66). „Připomíná mi to názor fanatika!“ řekl deníku Aha! frontman skupiny Kamelot.
27.07.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků) , Jan Vyčítal (54 článků)

Známý zpěvák skončil na operačním sále: Co se mu stalo?

 
Zpěvák skupiny Kamelot a interpret hitu Zachraňte koně Roman Horký se může v současnosti na své milované kytary jen dívat. První lednový týden totiž skončil na operačním stole. Musel se podrobit náročné operaci šlach levé ruky. Především malíček prý měl už poškozenými šlachami zcela zdegenerovaný a při bolestivém hraní na koncertní šňůře v závěru loňského roku mu problémy dělala i část dlaně.
27.01.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků)

Folkař Horký hrál měsíc po operaci prstů jako o život

 
Třiatřicet let hraní s kapelou Kamelot na různé druhy kytar se podepsalo na zdravotním stavu folkaře Romana Horkého, kterého však zřejmě nedokáže jen tak něco zkrušit. Už měsíc po operaci šlach především na malíku levé ruky, které byly věčným mačkáním strun na hmatníku značně zkrácené, se Horký zase pustil do koncertování.
02.11.2015 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků)

Roman Horký: Lidé oddaní modernímu způsobu života degenerují

 
Sedmnácté studiové album brněnské trampské skupiny Kamelot se jmenuje Babí léto. Je na něm tucet písniček, mezi nimi mimo jiné duety zpěváka Romana Horkého s Ilonou Csákovou, Daliborem Jandou a Petrem Bendem. Nejen o nich Horký, jenž Kamelot v roce 1982 založil, vypráví.
10.10.2015 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bende (143 článků) , Ilona Csáková (560 článků) , Roman Horký (29 článků) , Dalibor Janda (224 článků)

Kruh se uzavřel. Roman Horký vydal s Kamelotem své 18. autorské album

 
Brněnská folková kapela Kamelot působí na scéně už 30 let a před pár dny, čtvrt století od první desky, vydala nové album nazvané Babí léto. Autorem všech písní je už tradičně zpěvák a kytarista s originální hráčskou technikou Roman Horký. Je to jeho osmnáctá autorská deska.
04.10.2015 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků)

Folkař Roman Horký s filmovým štábem způsobil rozruch na trati

 
Ani po loňské padesátce nepolevil v pracovním nasazení frontman kapely Kamelot, zpěvák a skladatel Roman Horký. V současné době připravuje už 23. dlouhohrající desku s pracovním názvem Babí léto, ke které v Brně a jeho okolí vzniká také stejnojmenný videoklip. Režisérem snímku je mezi českými muzikanty všech žánrů velmi dobře známý tvůrce klipů David Beránek, který byl právě za tuto práci už mnohokrát oceněn. Za kamerou je Jan Bartoň.
04.08.2015 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků)

Blanka Šrůmová: Žijeme na chatě a je nám dobře

 
Zpěvačka Blanka Šrůmová se před nějakým časem podílela na nahrávkách Romana Horkého a skupiny Kamelot a se svou mateřskou skupinou Tichá dohoda absolvovala comebackové turné. Aktuálně vydává minialbum se čtyřmi písněmi Divokej Praha-západ a těší se, až představí duety, na nichž pracuje s Janem Saharou Hedlem, hudebníkem, textařem a v současnosti i svým partnerem.
30.06.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků)

Rozkošní caparti: Známý zpěvák, který začal před padesátkou opět vesele plodit, se pochlubil potomstvem

 
Frontman kapely Kamelot Roman Horký (50) sice teprve nedávno vstoupil znovu do chomoutu a se svou zatím poslední manželkou Lucií má dvě malé děti, přesto už má na krku pět křížků. Životní jubileum se rozhodl oslavit se vší parádou na romantickém zámku v Hrubšicích na Brněnsku. A ráno jej čekalo pěkné překvápko.
15.03.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků)

Končící ministr Bendl: Ženil se už počtvrté, vyfiknul se jako Džejár

 
Hned v několika rolích se na své vlastní svatbě ocitl končící ministr zemědělství Petr Bendl (47). Nejenže byl za ženicha, ale do rukou vzal i kytaru. „Hrál jsem já s Romanem Horkým, který mi byl za svědka,“ svěřil se Blesku.
08.07.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků) , Petr Bendl (512 článků)

Tohle vás dostane: Dvouměsíční syn Romana Horkého z Kamelotu poslouchá tátovu zbrusu novou písničku

 
Dvouměsíční syn frontmana kapely Kamelot Romana Horkého Max, jehož fotkami se nám pyšný tatínek exkluzivně pochlubil , má neobyčejné privilegium.
04.04.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků)

Exkluzivně: Hvězda českého folku se poprvé pochlubila dvouměsíčním synem Maxem

 
Roman Horký, muzikant, zpěvák a známý frontman kapely Kamelot, se poprvé pochlubil svým synkem Maxem. Klučíka, který se narodil před dvěma měsíci, dosud jeho rodiče Lucie a Roman před veřejností chránili. Nyní ho ukázali jen exkluzivně pro Super.cz.
28.03.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků)

Ministr Bendl se pochlubil atraktivní partnerkou a válel na kytaru s čerstvě ženatým Romanem Horkým

 
„Kdyby to uměl každý politik ve své profesi jako Bendl s kytarou a za mikrofonem, tak bude v naší zemi blaho,“ i takový názor se ozval poté, co se postavil k mikrofonu s kytarou ministr zemědělství Petr Bendl. Ten byl jedním z významných hostů spolu s Ilonou Csákovou  (41) a některými dalšími v podnikatelských sférách důležitými lidmi na nedávné svatbě zpěváka a muzikanta Romana Horkého.
11.08.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (560 článků) , Roman Horký (29 článků) , Petr Bendl (512 článků)

Ministr Bendl se pochlubil atraktivní manželkou a válel na kytaru s čerstvě ženatým Romanem Horkým

 
„Kdyby to uměl každý politik ve své profesi jako Bendl s kytarou a za mikrofonem, tak bude v naší zemi blaho,“ i takový názor se ozval poté, co se postavil k mikrofonu s kytarou ministr zemědělství Petr Bendl. Ten byl jedním z významných hostů spolu s Ilonou Csákovou  (41) a některými dalšími v podnikatelských sférách důležitými lidmi na nedávné svatbě zpěváka a muzikanta Romana Horkého.
11.08.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (560 článků) , Roman Horký (29 článků) , Petr Bendl (512 článků)

Ministr Bendl s milenkou v kobojském: Širáky v dál neodhodili

 
S kytarou a u mikrofonu mu to prý jde líp než ve vládě Petra Nečase. To si o ministru zemědělství Petru Bendlovi (46) myslí český Frank Sinatra Laďa Kerndl (67). Oba zapěli na svatbě muzikanta z Kamelotu Romana Horkého (48).
10.08.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Frank Sinatra (78 článků) , Roman Horký (29 článků) , Petr Nečas (9353 článků) , Laďa Kerndl (54 článků) , Petr Bendl (512 článků)

Ilona Csáková: Po roce a dni další svatba!

 
Zpěvačka Ilona Csáková (41) strávila včerejší den se svým manželem Radkem Vonešem (40) v pořadí na třetí svatbě frontmana kapely Kamelot Romana Horkého (48). Právě Horký zpěvačku s Vonešem seznámil a před rokem a dnem mu na svatbě s Ilonou svědčil.
10.08.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (560 článků) , Roman Horký (29 článků)

Roman Horký z Kamelotu se oženil nad údolím Oslavy, svědčil mu manžel Csákové

 
Roman Horký (48) z populární kapely Kamelot se oženil. Už potřetí. Obřad si naplánoval s nastávající Lucií Kopáčkovou, se kterou má již čtyřletou dceru Ester v den svého svátku a v 13 hodin 33 minut. „To kvůli tomu, že se žením již potřetí a věřím že tyto trojky budou moje šťastné číslo,“  vysvětlil zpěvák, který má dosud tři děti a čtvrté je údajně na cestě.
09.08.2012 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Horký (29 článků)
« Předchozí 1 2 Další »