Články k osobnosti

Roman Abramovič

  podnikatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Roman Abramovič »
 

Chtěl se Ambramovič distancovat od Putina? Na Ukrajině může sledovat své zájmy, míní expert

 
Jaký je vztah Romana Abramoviče a Vladimira Putina? „Nemyslím si, že mezi nimi byla blízká vazba,“ řekl Blesk Zprávám analytik Pavel Havlíček. Podle BBC byl Abramovič jedním z mála oligarchů, kteří se i za Putina udrželi na výsluní. Proč se stal guvernérem na odlehlé Čukotce? Sledoval cestou do Británie zájmy Ruska, nebo se chtěl distancovat od Putina? A stal se nyní prostředníkem při mírových rozhovorech kvůli vlastním zájmům?
03.04.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Roman Abramovič (91 článků)

Abramovič přecenil svou roli, Putin na každého oligarchu něco má, říká exministr Svoboda

 
Poslední mírové rozhovory mezi Ukrajinou a Ruskem hodnotí obě strany jako konstruktivní. Někdejší ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v nich vidí naději na začátek konce války. Vladimir Putin podle něj v tuhle chvíli tahá za kratší provaz a politicky prohrál. Přítomnost Romana Abramoviče u jednání s Ukrajinou prý žádný význam neměla, podobného prostředníka Vladimir Putin nepotřebuje.
31.03.2022 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Roman Abramovič (91 článků) , Cyril Svoboda (434 článků)

Údajná otrava Abramoviče: Jaké jedy Rusové používají? Smrtící plyn i tajemnou květinu

 
Příznaky otravy jevili podle deníku The Wall Street Journal ukrajinští vyjednavači a ruský oligarcha Roman Abramovič během mírových rozhovorů k situaci na Ukrajině na začátku března. Odlupovala se jim kůže na obličeji a měli zarudlé oči. Incident potvrdil Abramovičův mluvčí, Kyjev informace označil za konspirační teorie. Je opravdu možné, že Rusové vyjednávací tým otrávili? Ruská federace má s používáním jedů rozsáhlé zkušenosti, dokonce i na Ukrajině – otráven byl například ukrajinský exprezident Viktor Juščenko. Podívejte se, jaké všechny chemické látky údajně Rusko používá proti svým nepřátelům.
30.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (91 článků) , Viktor Juščenko (11 článků)

Po schůzce tváří v tvář i s Abramovičem hlásí delegace posun: Je čas na jednání Putina se Zelenským

 
Ukrajinská delegace na dnešních vyjednáváních v Istanbulu navrhla ruské straně systém bezpečnostních záruk. Pokud by fungoval, Kyjev odsouhlasí neutrální status Ukrajiny, uvedl podle agentury Reuters jeden z ukrajinských vyjednavačů. Nejprve však podle něj musí na celé Ukrajině zavládnout mír. Podle šéfa ruské delegace byla jednání konstruktivní, návrhy Kyjeva nyní prostuduje ruský prezident Vladimir Putin. Rusko výrazně omezí své vojenské aktivity v okolí Kyjeva a Černihivu, oznámilo následně po ukončení mírových rozhovorů mezi delegacemi Kyjeva a Moskvy v Istanbulu ruské ministerstvo obrany. Podle Turecka se jedná o dosud nejvýznamnější posun v jednání mezi oběma zeměmi, rozhovory ale ve středu pokračovat nebudou. U rozhovorů byl i ruský oligarcha Roman Abramovič.
29.03.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Roman Abramovič (91 článků)

Miliardář Abramovič chtěl domluvit jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Skončil prý s otravou

 
Ruský miliardář Roman Abramovič, který se zhostil role prostředníka při mírových jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou, po pondělní návštěvě v Kyjevě trpěl spolu s dvěma dalšími Ukrajinci symptomy otravy, informuje o tom iDNES.cz.
28.03.2022 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (91 článků)

Chtěli ho zavraždit? Roman Abramovič byl přiotráven neznámou látkou

 
Před několika týdny byl pomocí neznámé látky přiotráven ruský oligarcha Roman Abramovič a dva další rusko- ukrajinští vyjednavači. Podle informací amerického deníku The Wall Street Journal si miliardář a jeho dva společníci stěžovali na pálení očí a loupající se kůži na obličeji a rukou, a to po jednání v Kyjevě, které proběhlo začátkem března. 
28.03.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (91 článků)

Abramoviče během mírových jednání otrávili? Spekulace, tvrdí Kyjev

 
Roman Abramovič a dva ukrajinští míroví vyjednavači zřejmě utrpěli otravu, která jim způsobila odlupování kůže z obličeje. Bývalý šéf Chelsea také na několik hodin ztratil zrak a byl hospitalizován v Turecku. K události mělo dojít 3. března, tvrdí investigativci z Belligcat a The Wall Street Journal. Ukrajinští představitelé označili zprávy o údajné otravě účastníků jednání za spekulace. Ruský miliardář se osobně podílí na mírovém vyjednávání mezi Ruskem a Ukrajinou. V rámci rozhovorů se v Kyjevě setkal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a v Moskvě navštívil jeho ruského protějška Vladimira Putina, píše list.
28.03.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Roman Abramovič (91 článků)

Abramovič vyjednává o příměří, sejde se v Polsku s Bidenem? Zapojení oligarchy schválil Putin

 
Ruský prezident Vladimir Putin osobně schválil zapojení miliardáře Romana Abramoviče do mírových rozhovorů Ruska s Ukrajinou. Napsal to dnes list Financial Times s odvoláním na dvě osoby údajně obeznámené s touto věcí. Agentura Unian informuje o tom, že Abramovič odletěl do Polska a má se setkat s americkým prezidentem Joem Bidenem. Podle deníku Abramovič už koncem února usiloval o souhlas na nejvyšší úrovni s tím, aby pomohl zahájit jednání o příměří mezi Kyjevem a Moskvou. To je v rozporu s dlouhodobými tvrzeními oligarchy, že nemá blízký vztah s ruským prezidentem.
25.03.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Roman Abramovič (91 článků)

Zelenskyj prosil Bidena, ať ze sankcí vynechá Abramoviče? Oligarcha měl hrát klíčovou roli

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedávném telefonátu údajně poradil americkému prezidentovi Joeu Bidenovi, aby USA nezaváděly sankce proti rusko-izraelskému miliardáři Romanu Abramovičovi. Podle listu The Wall Street Journal (WSJ) to uvedli nejmenovaní lidé obeznámení se situací. Majitel anglického fotbalového klubu Chelsea, který je na sankčním seznamu Británie i Evropské unie, by totiž podle nich mohl být prostředníkem mezi Ukrajinou a ruským prezidentem Vladimirem Putinem a přispět k vyjednání míru.
24.03.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Roman Abramovič (91 článků) , Joe Biden (817 článků)

Oligarchova superjachta zakotvila: Abramovičovu loď blokovali Ukrajinci

 
V tureckém přímořském letovisku Bodrum v pondělí zakotvila superjachta spojovaná s ruským miliardářem Romanem Abramovičem, informovala agentura Reuters. Oligarcha se kvůli ruské invazi na Ukrajinu dostal na sankční seznamy Evropské unie a Británie. Podle zpravodajského portálu Ukrajinska pravda plavidlo předtím na moři krátce blokovala malá loď s 11 Ukrajinci na palubě.
22.03.2022 02:40 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (91 článků)

Oligarcha Abramovič randí s krásnou Alexandrou: Začínající herečka má mít ukrajinské kořeny!

 
Ruský oligarcha Roman Abramovič (55) se dosud k válce na Ukrajině vyjadřoval velice opatrně, což má možná překvapivý důvod. Miliardář totiž údajně randí s krásnou Alexandrou Korendjuk (25), která má mít ukrajinské kořeny! I to je možná důvod, proč se nějakou dobu spekuluje o tom, že dlouholetý majitel fotbalové Chelsea již nepatří mezi Putinovy nejbližší muže.
18.03.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (91 článků)

Liga mistrů: Posledními čtvrtfinalisty jsou Villareal a obhájce titulu Chelsea

 
Fotbalisté Chelsea, kteří čelí nejistotě poté, co jejímu majiteli Romanu Abramovičovi zmrazila v rámci protiruských sankcí britská vláda majetek, postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů. Úřadující vítěz soutěže vyhrál po obratu v odvetném osmifinále v Lille 2:1, první zápas doma ovládl 2:0. Mezi nejlepším osm týmů se probojoval i Villarreal. Díky povedenému závěru a dvěma proměněným penaltám zvítězil 3:0 na hřišti turínského Juventusu, ve Španělsku se hrálo 1:1. „Stará dáma“ vypadla v osmifinále potřetí za sebou.
16.03.2022 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (91 článků)

Abramovičovi zbyly jen oči pro pláč: Británie oligarchům zmrazila majetek za 450 miliard!

 
Marně se snažil vyhnout sankcím ze strany Západu ruský oligarcha Roman Abramovič. Po vypuknutí války na Ukrajině prohlásil, že hodlá prodat fotbalový kub Chelsea a výtěžek prodeje daruje obětem války rozpoutané Ruskem. Nicméně Británie rozšířila sankční seznam o dalších sedm ruských oligarchů včetně Abramoviče. Na seznamu se nově ocitl podnikatel Oleg Děripaska, šéf ropného koncernu Rosněfť Igor Sečin a blízcí spolupracovníci ruského prezidenta Vladimira Putina. Británie jim zmrazila pořádně tučné majetky!
10.03.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Roman Abramovič (91 článků) , Oleg Děripaska (8 článků) , Igor Igor (161 článků) , Igor Igor (290 článků)

Abramovič chce prodat londýnskou Chelsea za 3 miliardy liber. Peníze prý věnuje obětem války na Ukrajině

 
Roman Abramovič (55) se po téměř dvaceti letech rozhodl zbavit anglického fotbalového klubu Chelsea.  Známý oligarcha, který je považovaný za blízkého přítele ruského prezidenta Vladimira Putina a londýnskou Chelsea vlastní od roku 2003, to uvedl v prohlášení na klubových stránkách. V přepočtu chce 90 miliard korun. 
03.03.2022 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Roman Abramovič (91 článků)

Ruský oligarcha šokoval. Chelsea prodá, peníze dá obětem války

 
Ruská invaze na Ukrajinu významně dopadá na ruské oligarchy, kteří se ocitají pod obrovským tlakem. Jedním z těch, kdo se dostal do značných problémů, je i současný majitel Chelsea Roman Abramovič, přítel Vladimira Putina. Situace ho donutila rychle se klubu Chelsea zbavit. Výtěžek má jít na charitu ve prospěch „všech obětí války na Ukrajině“.
02.03.2022 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Roman Abramovič (91 článků)

Boháč Abramovič žaluje autorku knihy o KGB a vzestupu Putina. Odmítá pokyny z Kremlu

 
Vrchní soud v Británii se dnes začal zabývat sporem ruského miliardáře Romana Abramoviče, který žaluje za pomluvu britskou novinářku Catherine Beltonovou a její nakladatelství HarperCollins. Novinářka se podle ruského oligarchy dopustila falešných tvrzení ve své knize, která popisuje vzestup ruského prezidenta Vladimira Putina, uvedla agentura AP.
28.07.2021 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Roman Abramovič (91 článků)

Miliardář Abramovič se v Chorvatsku projel na kole, způsobilo to manévry

 
Dvě hodiny příprav. Osobní strážci na molu. Cyklistická přilba v chladícím boxu. Deset lidí z osobního servisu. Tak vypadá projížďka na kole jednoho z nejbohatších lidí světa Romana Abramoviče, který pobývá na své 162 metrů dlouhé jachtě Eclipse na vodách Jadranu.
29.05.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (91 článků)

Létající palác oligarchy Abramoviče: Luxus, zlato, místnost pro hostiny i bezpečnostní systémy

 
Ruský oligarcha a vlastník fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič si užívá přepychu nejen na zemi, ale i ve vzduchu. Jeho upravený Boeing 747-33A ER je jedním z nejluxusnějších soukromých tryskáčů vůbec. Dali byste za něj v přepočtu přes 7 miliard korun. Celá oligarchova letecká flotila by vás přišla na více než 12 miliard korun.
07.06.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (91 článků)

Abramovičova bývalka: Svatba se synkem krále rejdařů

 
Za 170 milionů byste si mohli pořídit ledacos, třeba 265 nových škodovek Octavia, 40 bytů v Praze, nebo třeba… Jednu jedinou svatbu! Horentní sumu vyplázne za veselku ve Svatém Mořici exmanželka Romana Abramoviče (53) Daša Žukovová (38) a řecký dědic loďařského impéria Stavros Niarchos (34).
20.01.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (91 článků)

Ruskému miliardáři Abramovičovi zhatili sen. Chtěl žít ve Švýcarsku, označili ho za riziko

 
Sen o životu ve Švýcarsku se Romanu Abramovičovi rozpadl. Ruský miliardář a majitel anglického fotbalového týmu Chelsea musel kvůli podezření z praní špinavých peněz a vazeb na kriminální organizace přehodnotit své plány. Abramovič se chtěl přestěhovat do kantonu Valais, podle švýcarské policie ale pro zemi představuje bezpečnostní riziko, miliardář obvinění odmítá, uvedl deník Telegraph.
28.09.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (91 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »