Články k osobnosti

Rolando Villazón

  zpěvák

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Rolando Villazón »
 

Julietta v berlínské Státní opeře - dvě v jednom

 
Juliettu Bohuslava Martinů uvedla v sobotu na svou scénu v Schillerově divadle poprvé Státní opera v Berlíně. A to v hvězdném obsazení: titulní roli vytvořila Magdalena Kožená, Michela Rolando Villazón, hudební nastudování je dílem generálního hudebního ředitele Státní opery Daniela Barenboima a režie renomovaného operního tvůrce Clause Gutha.
29.05.2016 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Martinů (44 článků) , Rolando Villazón (7 článků) , Magdalena Kožená (42 článků)

RECENZE: Dvě operní hvězdy spolu zazářily na koncertním pódiu

 
Světové operní hvězdy, Italka Cecilia Bartoli a Mexičan Rolando Villazón, zamířily na svém prvním společném turné do Prahy. Pro společný koncert si pěvci zvolili především belcantový repertoár, Belliniho, Rossiniho či Donizettiho, který je jim nejbližší. A doplnili ho třemi ukázkami z díla W. A. Mozarta.
07.12.2015 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Rolando Villazón (7 článků) , Cecilia Bartoli (6 článků)

Tenorista Rolando Villazón: Na Mozarta není nikdy pozdě

 
Mexický tenorista Rolando Villazón nazpíval album árií W. A. Mozarta. V pátek k němu ve Smetanově síni v Praze odstartuje koncertní turné, na kterém ho doprovází Komorní orchestr Basilej. Mexičan proslul hlavně rolí Alfreda ve Verdiho Traviatě ve dvojici s Annou Netrebko v roce 2005. Mezi lety 2007 a 2010 se musel kvůli problémům s hlasem léčit a nyní opět exceluje na evropských jevištích a koncertních sálech.
27.03.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Netrebko (14 článků) , Rolando Villazón (7 článků)

Rolando Villazón v Praze nabídne koncert s hudbou Mozarta

 
Do magického světa hudby Wolfganga Amadea Mozarta zavede posluchače 28. března na svém koncertu v pražském Obecním domě proslulý tenorista Rolando Villazón. Pěvce doprovodí Basilejský komorní orchestr, který se v metropoli představil loni, když doprovázel mezzosopranistku Cecilii Bartoliovou, informovala Alena Nachtigalová. Na koncertu mimo jiné vedle árií zazní ukázky ze Symfonie č. 38 D dur Pražská.
23.03.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Rolando Villazón (7 článků)

Tenorista Rolando Villazón zkoušel v Praze

 
Mexický tenorista Rolando Villazón zkoušel v těchto dnech v Praze s Českým národním symfonickým orchestrem a španělským dirigentem ruského původu Guerassimem Voronkovem.
18.04.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Rolando Villazón (7 článků)

Villazón i bez árií okouzlil Prahu

 
Po pěti letech se do Česka vrátil hvězdný mexický tenorista Rolando Villazón. Byl to návrat, který uspokojil pražské publikum ve vyprodané Smetanově síni více než dostatečně, a to přesto, že páteční večer neměl zdaleka jen všechny klady.
16.04.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Rolando Villazón (7 článků)

La Bohème: pokus o operu ve filmu dorazil do českých kin

 
Opera má spoustu pravidel, která nejdou s filmem dohromady. Snímek La Bohème s hudbou Giacoma Pucciniho a hvězdami Rolando Villazónem a Annou Netrebko je toho důkazem.
15.05.2009 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Anna Netrebko (14 článků) , Rolando Villazón (7 článků)
« Předchozí 1 Další »