Články k osobnosti

Roland Emmerich

  scénárista, režisér, producent

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Roland Emmerich »
 

Monumentální scény plné destrukce! Halle Berry ve filmu Moonfall zachraňuje Zemi

 
Už začátkem února se můžeme těšit na premiéru nového katastrofického filmu Moonfall, který se může pochlubit nejen hvězdným hereckým obsazením v čele s Halle Berry, ale i režisérem Rolandem Emmerichem, který stojí za megahity jako Godzilla, Midway nebo Den poté. Jisté tedy je, že půjde o velkolepý film, kde o monumentální scény plné destrukce nouze rozhodně nebude. Podívejte se na trailer, který zveřejnila společnost Bioscop.
30.01.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Halle Berry (342 článků) , Roland Emmerich (9 článků)

Independence Day 2 byl v kinech před pěti lety a fanoušci se pomalu ptají: Neměl se natáčet i třetí díl?

 
Během natáčení filmu „White House Down“ řekl světový režisér Roland Emmerich, že nepracuje jen na jednom ale hned na dvou pokračování jeho největšího hitu „Den nezávislosti“ z roku 1996. 2016 skutečně druhý díl vyšel, ale kde je další pokračování? Budeme zase muset čekat 20 let na jeho zrealizování?
10.05.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Roland Emmerich (9 článků)

Roland Emmerich, mistr katastrofického žánru! Představujeme nejakčnější snímky!

 
Po dlouhých dvaceti letech se fanoušci vesmírných sci-fi dočkali pokračování Dne nezávislosti. Režie se opět ujal autor známých katastrofických snímků, které si již získali nejednoho diváka. Ronald Emmerich je ve svém oboru opravdovou špičkou, a teorie o možném konci světa, a zániku civilizací mu jistě nejsou cizí. Dnes jsme pro vás připravili seznam těch nejlepších režijních počinů tohoto šedesátiletého německého rodáka.
24.06.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Roland Emmerich (9 článků)

Roland Emmerich natočí novou Hvězdnou bránu. Plánuje rovnou tři díly

 
Režisér Roland Emmerich s producentem Deanem Devlinem připravují velký návrat sci-fi filmu Hvězdná brána. Nepůjde ale o pokračování jako v případě Dne nezávislosti, jehož sequel vstoupí ve čtvrtek do českých kin právě pod Emmerichovým režijním vedením, ale o celkový restart. Původní Hvězdná brána z roku 1994 s Kurtem Russellem v hlavní roli byla totiž zamýšlená jako trilogie, ale kvůli problémům s autorskými právy z dalších filmových dílů nakonec sešlo. „Takže jediná šance, jak celou trilogii odvyprávět, je vrátit se na začátek, a začít prostě znovu,“ řekla Devlin magazínu Variety. Na scénáři pracují Nicolas Wright a James A. Woods, kteří jsou podepsáni i pod pokračováním Dne nezávislosti.
21.06.2016 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Kurt Russell (34 článků) , Roland Emmerich (9 článků) , Dean Devlin (1 článek) , Nicolas Wright (1 článek) , James Woods (13 článků)

Klišé a ne vždy povedené hlášky: I tak další díl „emzáckého“ Dne nezávislosti boduje

 
Liam Hemsworth a ostatní z nových tváří staronového příběhu bodovali ještě před premiérou filmu Den nezávislosti: Nový útok. Roland Emmerich jako filmový odborník na „demolici světa“ nezklamal. Tvůrci vsadili na podobný model jako pokračovatelé Jurského parku. Je to plné klišé, hrdinů, odvahy, emzáků a – funguje to.
20.06.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Roland Emmerich (9 článků) , Liam Hemsworth (176 článků)

Den nezávislosti: Nový útok. Mimozemšťani zase chtějí zničit Zemi

 
První trailer k pokračování úspěšného blockbusteru z roku 1996 Den nezávislosti, tentokrát s podtitulem Nový útok, ukazuje události odehrávající se 20 let po prvním dílu. Režisérem filmu je opět Roland Emmerich. Mimozemšťané se ještě ve vyšších počtech vrací, aby zničili lidstvo. K obraně Země tentokrát armáda použije stíhače zkonstruované z mimozemské technologie získané z vraků nepřátelských lodí. Zkáze budou znovu vzdorovat herci Jeff Goldblum (Mortdecai: Grandiózní případ) a Bill Pullman (American Ultra) jako prezident, k nimiž se přidají mladé posily v podobě Liama Hemswortha (Hunger Games) a Maiky Monroe (Neutečeš). Den nezávislosti: Nový útok dorazí do českých kin 23. června 2016.
14.12.2015 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Goldblum (31 článků) , Bill Pullman (1 článek) , Roland Emmerich (9 článků) , Liam Hemsworth (176 článků) , Maika Monroe (3 články)

Hollywood chystá další díly Terminátora i Dne nezávislosti

 
Terminátor, oblíbená postava vraždícího kyborga, která pomohla ukout slávu amerického herce Arnolda Schwarzeneggera, se opět vrátí. Tentokrát se tak stane v podobě samostatné trilogie, jejíž první díl by měl přijít do kin 26. června 2015. Německý režisér působící v Hollywoodu Roland Emmerich zase v těchto dnech naznačil, že by mohl natočit hned několik dalších dílů velkofilmu Den nezávislosti.
28.06.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (667 článků) , Roland Emmerich (9 článků)

NASA vyhlásila nejabsurdnější sci-fi film: Je to 2012!

 
Největší filmový nesmysl natočil Roland Emmerich.
09.01.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Roland Emmerich (9 článků)

Nejdražší film potopil Himaláje!

 
Režisér Roland Emmerich natočil další apokalyptický film. Tentokrát celý svět zatopil vodou až po Himaláje. Filmové efekty si vyžádaly rekordní částky.
10.11.2009 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Roland Emmerich (9 článků)
« Předchozí 1 Další »