Články k osobnosti

Robert Plant

  zpěvák

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Robert Plant »
 

Robert Plant představil část nové desky, vyjde v září

 
Po super úspěšné desce Raising Sand se zpěvačkou Alison Kraussovou se Robert Plant pustil do sólo projektu Band of Joy. CD bude na pultech až v září, Plant se chtěl ale pochlubit a v malém newyorském klubu připravil minulý týden první veřejnou ochutnávku. Podle amerických recenzí jde o směs spirituálů a klasického rocku, která jde ve stopách "Sandu", ale je o něco tvrdší.
28.06.2010 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Plant (44 článků) , Alison Krauss (4 články)

Led Zeppelin nebudou bez Roberta Planta

 
Jimmy Page, kytarista slavné britské skupiny Led Zeppelin, prohlásil, že budoucnost kapely záleží především na zpěvákovi Robertu Plantovi. „Není možné pracovat bez původního zpěváka,“ řekl s příchodem letošního roku. Definitivně tím ukončil spekulace o tom, že by se Led Zeppelin vrátili na scénu bez Planta.
04.01.2010 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jimmy Page (12 článků) , Robert Plant (44 článků)

Plantova kamarádka Alison umí písně o kovbojích a koních na jedničku

 
Americká zpěvačka a houslistka Alison Kraussová patří k mnoha umělcům, kteří ve světě prodávají řádově milióny CD a dostávají Grammy, ale v ČR byli donedávna skoro neznámí. Příčina takového nepoměru je zjevná, Alison se totiž soustředí hlavně na bluegrass, v Česku okrajový žánr, na druhou stranu se ale nechává strhnout i k experimentům, jako byla nedávná deska Raising Sand s Robertem Plantem. Výběr hitů nazvaný Essential je vhodným prostředkem k prvotnímu seznámení s touto pozoruhodnou osobností.
11.08.2009 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Plant (44 článků) , Alison Krauss (4 články)

Respect nabídl velká jména, originalitu přinesli Konžané

 
Letošní ročník festivalu etnické hudby Respect nabídl záplavu velkých jmen. Na scéně se objevili Norka Mari Boine, francouzský jazzový trumpetista Erik Truffaz, maďarský Muzsikás, Malijec Issa Bagayogo i gambijský zpěvák Juldech Camaro za doprovodu kytaristy Roberta Planta Justina Adamse. Současně ale ukázal, že world music pomalu vplouvá do středního proudu a originalita se ve fúzích začíná vytrácet. Výjimku představoval konžský soubor Kasai All Stars.
28.06.2009 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Plant (44 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »