Články k osobnosti

Robert Pelikán

  advokát, 15. ministr spravedlnosti ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Robert Pelikán »
 

Ještě není vše ztraceno: Pašeračka Tereza se z pákistánské basy možná dostane! Pelikán má plán

 
Tereza H. (21) má naději, že v pákistánské base neshnije. Česko totiž pracuje na uzavření smlouvy s Pákistánem o předávání vězňů. V tiskové zprávě to uvádí ministerstvo spravedlnosti, v jehož čele stojí Robert Pelikán (ANO).
16.03.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (431 článků)

Opozice pláče nad zvolením Ondráčka. Ale když v pátek těsně prošel, mnozí vůbec nehlasovali. Zde jsou jména

 
Poslance Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS poslali i někteří poslanci hnutí ANO, což ve straně vyvolalo půtky, kdy například ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) hovořil i o možném odchodu. K celé věci se nyní vyjádřili také expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek a expremiér za ČSSD Bohuslav Sobotka.
03.03.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Robert Pelikán (431 článků)

Benda k Ondráčkovi: Dochází tady k rehabilitaci komunismu. Přidal se i Macura z ANO

 
Události, komentáře ČT24 se zabývaly dnešní volbou komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Zvolení Ondráčka, jenž byl před listopadem 1989 příslušníkem zásahové jednotky SNB a podílel se na potlačování demonstrací, podpořili i někteří členové hnutí ANO. Jiní jsou však tímto zděšeni – například ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) či primátor Ostravy Tomáš Macura.
02.03.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (431 článků)

„Odporná debata.“ Pelikán možná ve vládě končí, Babišovi lidé ho zklamali

 
Šokovaný ministr spravedlnosti Robert Pelikán nevyloučil odchod z vlády Andreje Babiše (oba ANO) poté, co poslanci zvolili do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) kontroverzního Zdeňka Ondráčka (KSČM). Stalo se tak i s podporou části hnutí ANO. Pelikán se s volbou podle svých slov nedokáže ztotožnit, nevyloučil, že skončí ve vládě, která už je v demisi. O konci na ministerském postu už ale mluvil v minulosti několikrát. Znechucený je i primátor Ostravy, další z členů hnutí, Tomáš Macura.
02.03.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Robert Pelikán (431 článků)

Pelikán věří, že se podaří schválit novelu insolvenčního zákona, pomáhá mu s tím Tejc

 
Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) věří, že se nyní podaří schválit novelu insolvenčního zákona, která má zpřístupnit institut oddlužení širšímu okruhu lidí. Pelikán dnes na tiskové konferenci na dotaz ČTK uvedl, že v minulém volebním období se nepodařilo zákon prosadit, jelikož tomu nepomohli tehdejší vládní koaliční partneři a obstrukce opozice. Sněmovna znovu zákon začne projednávat koncem tohoto nebo začátkem příštího týdne.
01.03.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (431 článků)

Ministr spravedlnost Pelikán: Podpora Okamurovců? Odejdu z vlády!

 
Již druhou vládu sestavuje po volbách premiér Andrej Babiš (63, ANO). Pokud by se opřela o hlasy SPD, ministr spravedlnosti Robert Pelikán (38, ANO) hrozí odchodem.
22.02.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Robert Pelikán (431 článků)

Nebude mi diktovat fašistická strana, odmítl Pelikán spolupráci s SPD. Pak promluvil o tom, jak jsou zde diskriminováni Romové

 
Ministr spravedlnosti v demisi za hnutí ANO Robert Pelikán poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz. Pro ostré slovo v něm nešel daleko. Hnutí svoboda a přímá demokracie označil natvrdo za fašistické. Učinil tak v situaci, kdy hnutí ANO a SPD společně rozhodovala o obsazení orgánů Sněmovny. Přidali se ještě komunisté. Pelikán si přesto trvá na tom, že s Okamurou nelze spolupracovat na vládní úrovni, neboť Okamura vidí svět černobíle.
21.02.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (431 článků)

Okamura podá trestní oznámení na ministra Pelikána. Ten hrozí kvůli SPD odchodem z vlády

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) pokračuje ve vyjednávání o podpoře jeho druhé vlády. V úvahu stále připadá i varianta, že by se mohl v Poslanecké podpoře opřít i o hlasy SPD v čele s Tomiem Okamurou. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (také ANO) by ale v takovém případě odešel ze své funkce, hnutí totiž považuje za fašistické. Okamura za toto označení plánuje na ministra podat trestní oznámení.
21.02.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Robert Pelikán (431 článků)

Okamura se podle Rychetského neměl stát místopředsedou Sněmovny

 
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se vůbec neměl stát místopředsedou Sněmovny. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který označil Okamurovy veřejné postoje za neonacistické. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) řekl, že ho mrzí, že se po volbách ostatní strany nespojily proti SPD. Zároveň ale uvedl, že Okamuru do vedení Sněmovny volil, a neřekl, zda bude hlasovat pro jeho odvolání, jak nyní navrhují lidovci.
18.02.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2207 článků) , Robert Pelikán (431 článků) , Pavel Rychetský (54 článků) , Václav Svoboda (227 článků) , Pavel Svoboda (407 článků) , Pavel Svoboda (406 článků) , Pavel Svoboda (407 článků) , Pavel Svoboda (407 článků)

Okamura opět perlil: Navrhl den pro oběti holokaustu, ten už ale 15 let existuje

 
Návrh na odvolání Tomia Okamury z vedení Sněmovny, který předkládají lidovci, téměř jistě neprojde. Musela by se totiž vzepřít významná část hnutí ANO, to se ale podle Jaroslava Faltýnka staví většinově proti. Pro odvolání Okamury z postu místopředsedy Sněmovny nebudou ani komunisté a logicky ani jeho straníci. Otočil dokonce i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), který Okamuru v dopise za výroky peskoval. Sám Okamura zaperlil v úterý, když navrhl zavedení významného dne pro všechny oběti holokaustu. Ten už ovšem řadu let existuje.
14.02.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (431 článků)

Soudkyně Nagyové dnes půjde před kárný senát. Může úplně skončit

 
Nejvyšší správní soud (NSS) dnes začne projednávat dvě kárné žaloby na pražskou soudkyni Helenu Královou. Hrozí jí nejpřísnější kárný postih, tedy odvolání z funkce. Jednu žalobu podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), druhou předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra.
14.02.2018 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (431 článků)

Vezmou Okamurovi funkci kvůli výrokům o Letech?

 
KDU-ČSL vyvolá jednání s cílem odvolat předsedu SPD Tomia Okamuru z pozice místopředsedy sněmovny, oznámil místopředseda lidovců Jan Bartošek, který chce získat potřebné podpisy dvou pětin všech poslanců pro zařazení příslušného bodu na program nejbližší schůze sněmovny, která začne 27. února. Lidovcům vadí výroky Okamury o koncentračním táboře v Letech u Písku, považují je za zpochybnění holokaustu. Lidovecký záměr podpořily i TOP 09 a STAN.
06.02.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (431 článků)

Přestaňte s výroky o Letech, pustil se do Okamury Pelikán. Šéf SPD má podle něj špatné informace

 
Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) vyjádřil znepokojení nad výroky předsedy SPD a místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury o protektorátním koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku. Vyzval ho, aby s výroky o nehlídaném táboře ustal a aby se připojil k uctění památky všech, kdo za války trpěli nebo zemřeli.
06.02.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (431 článků)

Námitka zamítnuta: Soudkyně z kauzy Nečasové se do služby nevrátí

 
Pražská soudkyně Helena Králová, která čelí dvěma kárným žalobám, zůstane zatím mimo službu. Kárný senát Nejvyššího správního soudu zamítl její námitky proti dočasnému pozastavení funkce, o kterém rozhodl ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).
25.01.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (431 článků)

Že si v Česku můžete objednat trestní stíhání? Jde o bouři ve sklenici vody, míní Pelikán

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) považuje diskusi k prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO) o možnosti objednávání trestních stíhání v České republice za bouři ve sklenici vody. ČTK dnes ve sněmovně řekl, že ji nechce dál zveličovat svým komentářem. Není podle něj možné vyloučit to, že některá trestní stíhání byla vedena z nekalých důvodů, v případu Čapího hnízda však takový poznatek nemá.
23.01.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Robert Pelikán (431 článků)

Pane ministře Pelikáne, budete tady sedět jako zbabělec? Kalousek se po obědě rozparádil a sněmovna ožila

 
Horké chvíle si dnes užil ve Sněmovně kvůli premiérovi Andreji Babišovi ministr spravedlnosti Robert Pelikán (oba ANO). Pustil se totiž do něj hned několikrát za sebou šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Chtěl, aby Pelikán slova Andreje Babiše o „objednaném stíhání“ své osoby dementoval, anebo okamžitě opustil svůj úřad. „To tady budete sedět jako zbabělec a oportunista a myslíte si, že se promlčíte?“ atakoval na Pelikána Kalousek. Ten se totiž slovům Babiše nijak nepostavil čelem.
19.01.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Robert Pelikán (431 článků)

Nás největší udavač v Bruselu, obvinil Babiš lidoveckého europoslance. A ve sněmovně propuklo peklo

 
Když premiér Andrej Babiš (ANO) domluvil, někteří poslanci se neudrželi a spustili kanonádu. K řečnickému pultíku se potupně postupně postavili někdejší předseda spravedlnosti za ODS Pavel Blažek, někdejší ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Začalo to lítat.
19.01.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Pavel Blažek (555 článků) , Robert Pelikán (431 článků)

Babišova vláda schválila svou demisi. Zeman ji zřejmě tento týden nedostane

 
Menšinový kabinet šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který v úterý ve Sněmovně nezískal důvěru, ve středu schválil svou demisi. Babiš ji teď musí doručit na Hrad prezidentovi Miloši Zemanovi. To se mělo stát tento týden, Jiří Ovčáček ale nakonec své původní tvrzení opravil. Stát bude Babiš řídit do chvíle, než prezident jmenuje vládu novou. Podle dosavadních výroků prezidenta to může trvat měsíce.
17.01.2018 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Robert Pelikán (431 článků)

Babišova vláda dnes podá demisi, stát bude řídit dál

 
Menšinový kabinet šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který v úterý ve Sněmovně nezískal důvěru, by dnes měl podat demisi. Stát bude nicméně řídit do chvíle, kdy prezident jmenuje vládu novou. Podle dosavadních výroků prezidenta Miloše Zemana to může trvat měsíce. Ministři se sejdou ráno ve Strakově akademii na pravidelném zasedání, proberou například evropskou agendu či vrátí do legislativního procesu návrhy zákonů, které ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) nestihl prosadit v minulém funkčním období.
17.01.2018 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Robert Pelikán (431 článků)

Ministr Pelikán: Stát musí kontrolovat, jak se využívají příspěvky na bydlení

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán v rámci své nové agendy lidských práv navštívil vyloučené lokality v Ústeckém kraji. Ve dnech 5. – 7. ledna podnikl cestu do více jak deseti míst, ve kterých pracuje Agentura pro sociální začleňování, aby se v terénu seznámil se způsoby řešení problematiky sociálního vyloučení. K části jeho programu se připojila eurokomisařka Věra Jourová.
08.01.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (423 článků) , Robert Pelikán (431 článků)