Články k osobnosti

Robert Fulghum

  prozaik, esejista, povídkář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Robert Fulghum »
 

Ostrava se ponoří do hudebních barev. Festival navštíví i Fulghum nebo držitel Nobelovy ceny

 
Colours of Ostrava začne již tento čtvrtek 14. července a láká na kapely Underworld, Tame Imapal, Of Monsters and Men nebo elektronické M83. Festival, který deník The Guardian zařadil mezi nejzajímavější akce v Evropě, se letos rozrostl na dvě desítky scén. „Colours již nejsou pouze o hudbě a doprovodném kulturním programu, díky fóru Meltingpot se zde reflektují i další oblasti lidského myšlení,” vysvětluje ředitelka festivalu Zlata Holušová a naráží tak na osobnosti, které v Ostravě vystoupí. Mezi nimi například americký spisovatel a esejista Robert Fulghum, izraelský laureát Nobelovy ceny za chemii Daniel Shechtman nebo americký držitel Pulitzerovy ceny za žurnalistiku Chris Hedges.
12.07.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků)

Přijede Robert Fulghum

 
Robert Fulghum přijede v červnu do Prahy propagovat svou nově vydanou knihu Poprask v sýrové uličce.
26.05.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků)

Těchhle 10 věcí, které k životu opravdu potřebujeme znát, jsme se naučili už v mateřské škole!

 
Robert Fulghum o tom dokonce napsal stejnojmennou knihu, že všechno, co opravdu potřebuje znát, se naučil v mateřské škole. A my mu nyní dáváme za pravdu, neboť těchhle 10 věcí nám dennodenně ulehčuje život, a přitom je známe už od svých 4 let!
14.04.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků)

Kadlecová (ČSSD): Školky a dort

 
Již slavný spisovatel Robert Fulghum věděl, že vše, co člověk potřebuje pro život, se naučí v mateřské školce. Tu knihu mám ráda a často se k ní vracím. Je v ní napsáno vše, co všichni dobře víme - a ještě s notnou dávkou humoru.
14.01.2014 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků)

Nové knihy: Formánek, Boček, Viewegh, Hosseini, Nikl a další

 
Novinky tohoto týdne jsou ovlivněny nabídkou akce Velký knižní čtvrtek. Přesto připomínáme nový román Josefa Formánka. Evžen Boček opět zavádí do bláznivého prostředí restituovaného zámku. Michal Viewegh se zpovídá ze zážitků posledního tři čtvrtě roku, David Laňka nabízí rozhovor s Robertem Fulghumem. Švýcar Robert Fabbri se vrací do starého Říma, Khaled Hosseini, rodák z Afghánistánu, žijící v USA, se nechal inspirovat vlastními osudy. Španěl Antonio G. Iturbe vypráví osudy českých oběti holocaustu v Terezíně a Osvětimi, Jiří Padevět se vydal do Protektorátu Čechy a Morava. Švýcar Jöel Dicker oslovuje čtenáře detektivním příběhem. Petr Nikl vypráví pohádky pro děti. A nádavkem komiks dvojice Riccardo Burchielli a Brian Wood.
11.10.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Viewegh (166 článků) , Robert Fulghum (15 článků) , David Brian (19 článků) , Brian David (12 článků) , David Wood (1 článek) , Jiří David (105 článků)

Nové knihy: Fulghum, Jenni, Kábrtová, Florescu a Sloboda

 
Blížící se veletrh Svět knihy Praha nabízí bohatou přehlídku nových titulů, kterou zahajujeme světovou premiérou Roberta Fulghuma v češtině a pokračujeme klasikou Francouze Henriho Charrièreho i zpovědí jeho rodáka Alexise Jenniho. Následují příběhy Lidmily Kábrtové a románový epos rumunského autora Catalina Doriana Florescua. Zajímavé historické děje vypráví Jiří Hrbek. Detektivní příběhy přináší americká „sběratelka kostí“ Kathy Reichsová.
10.05.2013 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků) , Kathy Reichs (11 článků)

Kadlecová (ČSSD): Studené mléko a teplé koláčky

 
To, že má mateřská školka zásadní vliv na rozvoj osobnosti dítěte a dokonce i na to, zda dítko bude jednou studovat vysokou školu, víme nejen proto, že o tom psal spisovatel Robert Fulghum v báječné knížce „Všechno co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole".
15.09.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků)

Literatura byla ve znamení úmrtí osobností

 
Pro českou literaturu byl rok 2011 časem loučení s řadou osobností, s nimiž se budeme moci setkávat už jen v textech. Když o loňských Vánocích odešla překladatelka a editorka Eva Slámová (22. září 1959 až 24. prosince 2010), díky níž v češtině promlouvali třeba Robert Fulghum či Cormac McCarthy, abych jmenoval dnes nejznámější, nikdo netušil, jak smutná bude bilance roku následujícího.
29.12.2011 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků) , Eva Slámová (3 články)

Fulghum se v Brně vzdával policii, pokutu mu neodpustili

 
Americký spisovatel Robert Fulghum přijel do Brna představit svou novou knihu Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Jeho poslední zastávka s projektem Listování měla ale nepříjemné vyvrcholení. Vůz, v kterém spisovatel přijel, dostal před divadlem botičku. Robert Fulghum to vzal s humorem sobě vlastním.
24.10.2011 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků)

Na autogramiádu amerického spisovatele Fulghuma se v Luxoru stála fronta

 
Americký spisovatel Robert Fulghum v úterý v pražském Paláci knih Luxor podepisoval fanouškům svou nejnovější knihu Drž mě pevně, miluj mě zlehka.
19.10.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků)

V říjnu se představí nový Viewegh a Fulghum

 
Největší nabídku připravil pro čtenáře měsíc říjen. Prahu i další města navštíví Robert Fulghum s novou prózou Drž mě pevně, miluj mě zlehka, vyjde vzpomínka nositelky Nobelovy ceny Herty Müllerové Srdénka, vracející se do doby Ceauseskova Rumunska i nové povídky bývalé ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové Oko za oko.
30.08.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků) , Daniela Kovářová (199 článků)

Fulghumova pocta Slámové

 
Americký spisovatel Robert Fulghum (1937) je mistr literárních střípků, v nichž se zrcadlí radost i smutek, důstojnost i směšnost. V knize Věčná dobrodružství Kapitána Školky vzdává hold editorce Evě Slámové.
06.04.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků) , Eva Slámová (3 články)

Nové knihy - Robert Fulghum, Lee Child i Jo Nesbø

 
Tento týden vychází soubor úvah a vyprávění Roberta Fulghuma Věčná dobrodružství Kapitána Školky, dále vychází nový příběh osamělého vyšetřovatele Jacka Reachera 61 hodin do Lee Childa, nebo norský thriller Jo Nesbø a Nemesis.
01.04.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků) , Lee Child (10 článků)

Knižní tipy první půlky roku: Paměti stoletého Vávry, nový Urban i Grass

 
Doplněné paměti stoletého režiséra Otakara Vávry, prozaická novinka Miloše Urbana Boletus Arcanus, Švejk v komiksovém podání i novinky Güntera Grasse Příběhy z temné komory nebo Drž mě pevně a miluj pomalu Roberta Fulghuma čekají v prvním pololetí na své čtenáře.
07.01.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Günter Grass (13 článků) , Miloš Urban (11 článků) , Robert Fulghum (15 článků) , Otakar Vávra (98 článků)

Kladenské divadlo uvede muzikál podle slavné Fulghumovy knihy

 
Kladenské městské divadlo v sobotu uvede premiéru muzikálu na motivy bestselleru Roberta Fulghuma Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce. V režii Andrzeje Celińského a Tomáše Svobody se divákům představí Svatava Milková, Lenka Zbranková, Jana Jiskrová, Jaroslav Slánský, Lukáš Homola a Jan Krafka, sdělila dramaturgyně divadla Ilona Smejkalová.
07.05.2010 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fulghum (15 článků) , Lukáš Homola (1 článek) , Lenka Zbranková (2 články) , Tomáš Svoboda (127 článků) , Tomáš Svoboda (173 článků) , Jaroslav Slánský (1 článek) , Jan Homola (17 článků) , Jaroslav Svoboda (93 článků) , Jan Svoboda (197 článků) , Jan Svoboda (197 článků) , Jan Svoboda (197 článků) , Jan Svoboda (197 článků)
« Předchozí 1 Další »