Články k osobnosti

Robert Fico

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Robert Fico »
 

Fico na Matoviče: Dnes jste se přiznali! Lidé vás budou žalovat

 
Předseda strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Robert Fico dlouhodobě kritizuje protiústavní protikoronavirová opatření. Na pondělní tiskové konferenci promluvil o návrhu zákona, který předložila Matovičova vláda a kterým se podle něj přiznala k protiústavním protipandemickým opatřením, jež přijala za posledních šest měsíců.
12.10.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků)

„Už tě chci.“ Slovensko se baví sexuálními nabídkami šéfa parlamentu transmodelce

 
Nejen koronavirus a rozsudek v případě vraždy novináře Jána Kuciaka jsou poslední dny tématem na Slovensku. Veřejnost řeší i uniklou internetovou konverzaci šéfa parlamentu Borise Kollára (Sme rodina), který psal erotické zprávy transgenderové modelce jménem Paris Nemc. Šéf parlamentu to podle svých slov bral jako žert, byť jí psal nabídky k intimnímu styku. Kollára již k rezignaci vyzval expremiér Robert Fico (Smer).
08.09.2020 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků)

VIDEO „Chrápal a fotil se s policajty, blázen Matovič.“ Slovensko ve varu

 
Slovenský opoziční lídr Robert Fico (Směr-SD) se na tiskové konferenci ostře pustil do premiéra Igora Matoviče (OLaNo). Ten podle něj po příjezdu ze summitu EU vyhlašoval zcela nesmyslná čísla, která navíc převzala všechna slovenská média. „Buď chrápal, nebo se věnoval jiným činnostem, vozil se na motorce nebo se fotil s policajty,“ prohlásil Fico k Matovičově pobytu v Bruselu.
22.07.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Igor Igor (287 článků)

Za Ficovým luxusním zámečkem je i invalidní důchodce z Prahy. Dluží 63 milionů

 
Novináři zaznamenali, jak bývalý slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) odjíždí z luxusního zámečku nedaleko Bratislavy. Spekulace o tom, že by tam bydlel, rozhodně popřel. A tvrdí, že ho využívá pouze na rehabilitaci. Teď se slovenským žurnalistům podařilo zjistit něco víc o jeho majitelích – objevili napojení na zadluženého důchodce z Prahy.
13.06.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků)

Fico po zámečku tráví noci i v hotelu Hilton, jeho mladá přítelkyně si umí užívat život

 
Bývalý slovenský premiér Robert Fico se rozhodně nenudí. Minulý týden ho novináři vyfotili, jak odchází z luxusního zámečku nedaleko Bratislavy. Fico tvrdí, že tam nebydlí a využívá ho jenom na rehabilitaci. Teď se objevily snímky, jak opouští hotel Hilton, kde se zdržuje jeho nová a mladá přítelkyně. Ta si také žije nad poměry a jezdí v luxusním autě, jehož majitel je neznámý.
11.06.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků)

Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu

 
Slovenský expremiér Peter Pellegrini dnes oznámil odchod ze své mateřské strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD). Zároveň naznačil, že připravuje založení nové strany. Vyvrcholil tak rozkol ve Směru-SD, který byl do porážky v únorových volbách u moci s výjimkou necelých dvou let nepřetržitě od roku 2006. Jeden z nejoblíbenějších slovenských politiků Pellegrini ještě v květnu veřejně vybídl šéfa Směru-SD Roberta Fica k odchodu z této funkce, kterou bývalý nejdéle sloužící předseda slovenské vlády Fico zastává od vzniku strany v roce 1999. Předseda slovenské strany Směr-SD Fico vyjádřil lítost, že expremiér Pellegrini nepřijal nabídku stát se šéfem strany.
10.06.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Peter Peter (201 článků)

Fico se rozpovídal o životě na zámečku: Expremiér si luxusu užívá ze zdravotních důvodů

 
Bývalý slovenský premiér a předseda nejsilnější opoziční strany Smer-SD Robert Fico razantně odmítl informace o svém novém bydlišti. Tedy o životě na luxusním zámečku v obci Vinosady. Fico tvrdí, že bydlí v pronajatém bytě v Bratislavě a zámeček využívá pouze na rehabilitace, které teď potřebuje víc, než kdy jindy.
04.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků)

Takhle si žije expremiér: Fico bydlí v luxusním zámečku s výhledem na Karpaty

 
Kde po odchodu z luxusního bytu v bratislavském komplexu Bonaparte bydlí slovenský expremiér Robert Fico? To zjišťoval slovenský týdeník PLUS 7 DNÍ. A při zemi se šéf Směru rozhodně nedržel. Jenom pro své užívání má obří pozemek s barokním zámečku nedaleko slovenského hlavního města. Kdo takovou parádu ve skutečnosti vlastní, se však neví – majiteli se podařilo schovat za síť společností ústící ve schránkovou firmu sídlící na americkém pobřeží. Důkazy však ukazují na Ficovy společníky, kteří bývalému předsedovi vlády mají být rozhodně za co vděční.
04.06.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků)

Za Říši nebojujte! Bojujte za Slovensko! Fico se chytil s novináři i premiérem, bylo dusno

 
Na Slovensku probíhá v současnosti velký souboj o vedení ve straně Smer. Dlouholetý lídr slovenské politiky, který se letos na jaře po prohraných volbách odebral do opozice, řeší svůj další politický směr a střetávají se nad ním dvě nejtěžší stranické váhy- Robert Fico a Peter Pellegrini.
27.05.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Peter Peter (201 článků)

Premiér v roušce žádá o důvěru. Přes „paralýzu světa“ slíbil očistu Slovenska i pomoc lidem

 
Přes den nový slovenský premiér Igor Matovič a jeho nová vláda bojují s koronavirem, po nocích dávali dohromady programové prohlášení, o kterém se bude jednat na schůzi slovenského parlamentu. Čtyřčlenná koalice složená z premiérova protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), z populistického hnutí Jsme rodina, liberální strany Svoboda a solidarita a strany Za lidi exprezidenta Andreje Kisky vzešla z únorových parlamentních voleb. Nová vláda, která vystřídala předchozí kabinet pod vedením sociálních demokratů (Směr-SD) někdejšího premiéra Roberta Fica, se ve Sněmovně opírá až o ústavní většinu. Hlasování poslanců o vyslovení důvěry kabinetu se dnes ale ještě nečeká
20.04.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Igor Igor (160 článků) , Igor Igor (287 článků)

Richard Seemann: Německé sdělovací prostředky o Slovensku

 
Německé sdělovací prostředky věnují od Berlína po lichteštejnský Vaduz velkou pozornost výsledkům slovenských parlamentních voleb. Přední list Frankfurter Allgemeine Zeitung komentuje volby slovy, že se má se slovem „historický“ zacházet opatrně, ale určitě skončila čtrnáctiletá vláda Roberta Fica, protože Slováci nejsou již dále ochotni strpět její prorůstání s mafiosními strukturami.
03.03.2020 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Roberta Richard (7 článků)

Neziskovky a Soros? Takto... Milan Žitný po volbách: Migrace, Visegrád, EU a pravá tvář Slovenska

 
ROZHOVOR Co přinese Slovensku nový parlament, vzešlý z víkendových voleb? Končí éra Roberta Fica? A hrozí, že bývalého prezidenta Andreje Kisku odvedou z parlamentu v želízkách? Znalec slovenské politiky Milan Žitný zasvěcuje české čtenáře taky do toho, kdo vlastně je vítěz voleb a pravděpodobně příští premiér Igor Matovič, a rovněž se zamýšlí, co bude nová vládní koalice znamenat pro Visegrádskou skupinu.
03.03.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Andrej Kiska (357 článků) , Igor Igor (160 článků) , Igor Igor (287 článků)

Václav Klaus pro PL: Lituji, že odchází Fico. Bezvadné, že neuspěla strana Čaputové. Koronavirus bude vážný. Německo? Děsivé

 
ROZHOVOR Výsledky slovenských voleb a možné hrozby spojené s šířením koronaviru exkluzivně pro ParlamentníListy.cz komentuje bývalý prezident Václav Klaus. Robert Fico byl podle něho nejvýznamější slovenský politik posledních 30 let. Bývalou hlavu státu naopak potěšil neúspěch hnutí, z něhož vzešla prezidentka Čaputová. Klaus se vyjádřil i k tématu kolem šíření koronaviru, což může podle něho naší zemi způsobit hluboké ekonomické škody.
02.03.2020 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10750 článků) , Robert Fico (982 článků)

Překvapení na Slovensku: Vládní strany propadly

 
Výrazné změny na politické scéně! Tak dopadly sobotní parlamentní volby u našich východních sousedů. Po 14 letech vítězství neobhájila strana Směr-SD Roberta Fica (55) a míří do opozice. Porazilo ji hnutí OLaNO Igora Matoviče (46), které tak bude sestavovat vládu!
02.03.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Igor Igor (287 článků)

Šílenec nebo spasitel? Matovič házel láhve z popelnice a stříkačky na „feťáka“, Ficovi vedl osla

 
Igor Matovič (OLaNO) slaví velký triumf, pokořil všechny ostatní strany a hnutí. Především jím nenáviděný Směr - SD - „hydru“, jak sociální demokraty Roberta Fica označuje. Ve slovenské politice již předvedl od roku 2010, kdy do ní vstoupil, mnohé. Ficovi přivedl živého osla, šéfa sněmovny Andreje Danka nařkl z opilosti, poslance z jiné strany zasypal injekčními stříkačkami.
01.03.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Igor Igor (160 článků) , Igor Igor (287 článků)

Končí éra Roberta Fica: Slovenské volby vyhrál Igor Matovič

 
Sobotní parlamentní volby skončily pozdě večer a s výrazným odstupem zvítězilo hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti v čele s Igorem Matovičem. Vládní strana Směr - sociální demokracie tak byla poražena.
01.03.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Igor Igor (160 článků) , Igor Igor (287 článků)

Jak zbohatl „obyčejný“ milionář Matovič? Firmu převedl na manželku a probudil „spícího draka“

 
Igor Matovič se raduje. Jeho Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) vyhráli volby na Slovensku. Porazili tak vládní Směr-SD Roberta Fica a volebního lídra Petera Pellegriniho. Podnikatel, milionář, politik a otec dvou dětí Matovič, který je na slovenské politické scéně již 10 let, ve svém projevu po volbách vzpomněl zavražděného novináře Jána Kuciaka, kterého zabili spolu s jeho snoubenkou Martinou Kušnírovou. Kdo je slovenský vítěz a patrě příští premiér?
29.02.2020 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Igor Igor (160 článků) , Igor Igor (287 článků)

Velké změny na Slovensku: Opoziční hnutí OLaNO ve volbách převálcovalo Ficův Směr

 
Přesvědčivým vítězstvím opozičního protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) a ztrátou dlouholeté dominance nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica skončily podle odhadu dvou agentur dnešní parlamentní volby na Slovensku. OLaNO podle nich získalo 25,3 až 25,8 procenta hlasů, Směr-SD 13,9 až 14,9 procenta.
29.02.2020 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků)

Slováci rozhodují o osudu Fica či Kotleby. Během voleb zemřeli dva lidé

 
Slováci dnes rozhodují o složení Národní rady SR – svého parlamentu. Slovenští komentátoři a politologové se shodují v tom, že výsledek těchto voleb je tak nejistý, jak už dlouho nebyl. Skončí Směr-SD Roberta Fica nakonec první? A jak dopadne radikál Marian Kotleba? To se teprve ukáže. Už teď je ale jasné, že ve volebních místnostech se odehrává drama. V jedné z nich zemřel volič.
29.02.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků)

Úmrtí během slovenských voleb: Členka komise se nevrátila z WC, důchodce zemřel před urnou

 
Na Slovensku jsou volby v plném proudu a volí nové poslance. Průzkumy ukazují, že stranu Roberta Fica s názvem Směr - sociální demokracie porážela opozice Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti. Ve Vel'kém Krtíši se však udála tragédie a členka volební komise byla nalezena na toaletě bez známek života.
29.02.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků)