Články k osobnosti

Rita Hayworth

  herečka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Rita Hayworth »
 

Smutný konec nejsmyslnější zrzky filmového plátna (✝68): Samota, litry alkoholu a Alzheimer

 
Ve druhé polovině let čtyřicátých byla nekorunovanou královnou Hollywoodu. Muži ji zbožňovali a dámy, které se jí chtěly stůj co stůj podobat, se podle ní hromadně barvily na zrzavo. Řeč je o Ritě Hayworth, nejslavnější rusovlásce, která svými tělesnými půvaby ve filmech Gilda (1946) nebo Dáma ze Šanghaje (1947) uhranula milióny diváků a všichni bez ohledu na sexuální orientaci i pohlaví z ní byli zkrátka paf.
28.09.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Rita Hayworth (3 články)

Vnuk herečky Rity Hayworth prohrál ve 25 letech boj s drogami, udusil se igelitkou

 
Vnuk americké hvězdy stříbrného plátna Rity Hayworth, jejíž kariéra byla nejzářivější ve 40. letech minulého století, byl v neděli nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Pětadvacetiletý Andrew Embiricos dlouho bojoval s drogovou závislostí, nad kterou se mu ani po několika pokusech o vyléčení nepodařilo vyhrát. Embiricos se již v minulosti pokusil o sebevraždu. O víkendu jej našel přítel udušeného v bytě na Manhattanu.
06.12.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Rita Hayworth (3 články)

Rita Hayworthová: Kráska a krutá nemoc

 
Dvě desetiletí platila za jeden z největších sexuálních symbolů. Vdala se celkem pětkrát, ale průměrná životnost jejích sňatků byla tři a půl roku. Nakonec zůstala sama jen s postupující zákeřnou chorobou.
16.05.2011 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Rita Hayworth (3 články)
« Předchozí 1 Další »