Články k osobnosti

Richard Wagner

  hudební skladatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Richard Wagner »
 

Koronavirus promění i podzimní plány Národního divadla

 
Kromě již oznámeného termínového přesunu nezrealizovaných premiér letošní sezony se dočká podzimní dramaturgický plán české první scény změny prvního titulu ve Státní opeře. Místo avizovaných Mistrů pěvců Norimberských Richarda Wagnera uvede operní soubor Tristana a Isoldu stejného skladatele.
26.05.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)

Náměstek mluvil v projevu jako Goebbels. Dostal padáka od prezidenta Brazílie

 
Nejvyšší představitel brazilské vlády pro kulturu Roberto Alvim vyvolal pobouření na sociálních sítích proslovem, který nápadně připomínal projev nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse. Informoval o tom deník El País. Alvim na videu ke své promluvě navíc použil hudbu z opery Lohengrin od Richarda Wagnera, oblíbeného skladatele Adolfa Hitlera. Brazilský prezident Jair Bolsonaro po kontroverzním projevu Alvima v pátek odvolal z úřadu.
17.01.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (732 článků) , Richard Wagner (31 článků)

Státní opera se po třech letech otevřela. Na Babiše před koncertem čekali demonstranti

 
Milovníci opery a divadla se nemohli dočkat, až pražská Státní opera otevře své brány. V neděli 5. ledna, symbolicky 132 let od jejího prvního otevření v roce 1888, proběhlo od 20 hodin slavnostní zahajovací koncert po rekonstrukci. Jako první zazněly tóny ouvertury Mistrů pěvců norimberských Richarda Wagnera. Před začátkem proběhl před budovou protest proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO), který na akci dorazil.
05.01.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)

Státní opera se po rekordně krátké tříleté rekonstrukci opět otevírá veřejnosti

 
Velkolepý slavnostní koncert znovu po třech letech otevírá dveře Státní opery, která prošla generální rekonstrukcí. Symbolicky, v neděli 5. ledna 2020, přesně 132 let od jejího prvního otevření v roce 1888, zazní jako první tóny ouvertury Mistrů pěvců norimberských Richarda Wagnera, pod taktovkou hudebního ředitele Státní opery Karl-Heinze Steffense.
05.01.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)

Symfonický orchestr Českého rozhlasu: Symfonické fantazie Marka Šedivého

 
První koncert Marka Šedivého v pozici hlavního hostujícího dirigenta dá zaznít kompozicím předních autorů 19. a 20. století. V pondělí 26. listopadu ho zahájí předehra k opeře Bludný Holanďan od Richarda Wagnera.
21.11.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)

Válka Moniky Babišové s německou smetánkou očima Františky: V čem šlápla vedle?

 
Manželka českého premiéra Andreje Babiše si zpestřila prázdniny cestou do Bavor, kde s předními německými politiky a jinými prominenty SRN spolu s chotěm zhlédla několikahodinové představení opery Lohengrin v rámci hudebních slavností Richarda Wagnera v pohraničním Bayreuthu. A její bitka s ženami německé high society se obrazně odehrála na poli outfitů. Uspěla v ní, anebo patřila k poraženým?
27.07.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18763 článků) , Richard Wagner (31 článků)

Moniku Babišovou překvapila Merkelová češtinou. Babiš prozradil, o čem mluvily

 
Andrej Babiš se vydal ve středu do Bavorska, kde společně se svou ženou v Bayreuthu zašli na operu a Richarda Wagnera. Na začátku své dovolené si tuto akci nenechala ujít ani Angela Merkelová, doprovázená manželem Joachimem Sauerem. Oficiální setkání s Babišem nebylo v plánu, český premiér a jeho manželka se však s německou kancléřkou potkali v zákulisí hudebních slavností. A vzniklo z toho i foto Babišové s Merkelovou. Dnes premiér odjel do sousedního Rakouska. Uvázl však v zácpě.
26.07.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18763 článků) , Angela Merkelová (2590 článků) , Richard Wagner (31 článků)

Babiš v Bavorsku. Zašel na hudební slavnosti, s premiérem se shodl v názoru na migraci

 
Na nutnosti účinně chránit vnější hranice Evropské unie, důsledně potírat kriminalitu převaděčů a výrazně zlepšit životní podmínky v zemích původu migrantů se dnes v Bayreuthu shodli český premiér Andrej Babiš a šéf bavorské vlády Markus Söder. Na okraj dnes zahájených hudebních slavností Richarda Wagnera jednali také o vzájemné policejní spolupráci, dopravní infrastruktuře nebo vědě a výzkumu.
25.07.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18763 článků) , Richard Wagner (31 článků)

Monika Babišová vytáhla bílou róbu, s manželem vyrazili na operu. I s Merkelovou

 
V Bayreuthu blízko západočeských hranic dnes odpoledne provedením nového nastudování opery Lohengrin začaly hudební slavnosti Richarda Wagnera. Český premiér Andrej Babiš (ANO) je využil i ke schůzce se šéfem bavorské vlády Markusem Söderem (CSU). V hledišti se potkal také s německou kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU).
25.07.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18763 článků) , Angela Merkelová (2590 článků) , Richard Wagner (31 článků)

Babiš na ostro rozjíždí operní diplomacii. Plánuje schůzku se Söderem

 
V Bayreuthu blízko západočeských hranic dnes odpoledne provedením nového nastudování opery Lohengrin začnou hudební slavnosti Richarda Wagnera. Český premiér Andrej Babiš (ANO) je využije i ke schůzce se šéfem bavorské vlády Markusem Söderem (CSU), píše ČTK.
25.07.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18763 článků) , Richard Wagner (31 článků)

NDM: Gluckova opera Ifigenie v Aulidě poprvé v Ostravě

 
Tato poslední premiéra Národního divadla moravskoslezského v roce 2017 slibuje být operní událostí celostátního významu. Ifigenie v Aulidě se od roku 1945 objevuje na českých operních jevištích v našem nastudování teprve potřetí a navíc poprvé v pozoruhodné hudební a textové úpravě Richarda Wagnera z roku 1847. Poprvé zároveň v českém divadle pracuje se svým týmem mezinárodně respektovaný polský režisér Michał Znaniecki!
11.12.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)

Merkelová vzala manžela na operu. Paní Macronová s Bonem z U2 řešili chudé

 
I evropští lídři žijí hudbou. Německá kancléřka Angela Merkelová vyrazila v úterý za deštivého počasí v Norimberku na červený koberec – za doprovodu manžela Joachima Sauera, který ji však při oficiálních akcích běžně příliš nedoprovází, na operní festival Richarda Wagnera. Prezident Francie Emmanuel Macron spolu se svou o 24 let starší manželkou Brigitte pak přivítali hudebníka z jiného spektra – Bono Voxe z U2. O hudbu však primárně nešlo.
25.07.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Bono Vox (48 článků) , Angela Merkelová (2590 článků) , Richard Wagner (31 článků) , Emmanuel Macron (440 článků)

Basbarytonista Bryn Terfel a Pražský filharmonický sbor vystoupí společně v Praze

 
Pražský filharmonický sbor vystoupí v úterý 22. listopadu 2016 s největší hvězdou britské operní scény: velšským basbarytonistou Brynem Terfelem. Koncert se koná ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Na programu jsou árie a sbory z oper několika skladatelů, mezi kterými nechybí jména jako Gioachino Rossini, Charles Gounod, Giuseppe Verdi, Richard Wagner, Giacomo Puccini či Modest Petrovič Musorgskij. V závěru koncertu zazní také několik čísel populárnějšího charakteru, jako je například píseň z muzikálu Šumař na střeše či spirituál Deep River. Bryna Terfela a Pražský filharmonický sbor doprovodí PKF - Prague Philharmonia s dirigentem Garethem Jonesem. Program s Pražským filharmonickým sborem nastudoval asistent hlavního sbormistra Jakub Zicha.
20.11.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Richard Wagner (31 článků) , Bryn Terfel (1 článek) , Giacomo Puccini (2 články) , Richard Wagner (1 článek) , Charles Gounod (2 články)

Ruskem otřásl skandál v opeře: Padaly kvůli němu hlavy

 
Ruský ministr kultury propustil ředitele divadla v Novosibirsku, jehož inscenace opery Tannhäuser německého skladatele Richarda Wagnera pohoršila vlivnou ruskou pravoslavnou církev. Proti kontroverznímu pojetí klasického díla dnes před budovou divadla demonstrovalo několik tisíc lidí, podle nichž je sporná inscenace urážkou křesťanů, napsala agentura AP.
29.03.2015 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)

Bayreuth se bojí hajlování. Meese nebude režírovat Parsifala

 
Kontroverzní německý umělec Jonathan Meese nebude režírovat operu Parsifala na Bayreuthských hudebních slavnostech Richarda Wagnera. Jeho nastudování je prý příliš ambiciozní a drahé.
20.11.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků) , Jonathan Meese (1 článek)

Chlapeček Branko (3) hraje jako Mozart. Přitom je slepý! VIDEO

 
Malý klavírista zahraje cokoliv od Richarda Wagnera až po Deep Purple. Přesvědčte se sami, stačí se jen zaposlouchat do jeho klavírního umění.
23.10.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)

V Německu našli zlato a stříbro z antiky. Mluví se o legendárním pokladu Nibelungů

 
Amatérský archeolog v Německu našel zlaté a stříbrné šperky a další cenné předměty z období pozdní antiky. Nález vyvolal spekulace, zda se nejedná o legendární poklad Nibelungů, jenž inspiroval skladatele Richarda Wagnera ke slavnému opernímu cyklu. Odborníci to sice nepotvrdili, hodnotu objevu nicméně vyčíslili na více než milión eur (přes 27 miliónů Kč).
20.02.2014 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)

RECENZE: Tannhäuser nevyložený, ale dobře zazpívaný

 
Po dvaceti letech se na jeviště Státní opery v nastudování pražského Národního divadla vrací Wagnerův Tannhäuser. Inscenace byla plánována k dvojímu životnímu jubileu Richarda Wagnera, ale divadlo ji stihlo až na počátku následujícího roku.
13.01.2014 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)

Stanice Vltava zve na hudební experiment - Wagnerovský operní maraton

 
Český rozhlas Vltava své posluchače nešetří. Na sobotu 24. srpna pro ně chystá zkoušku na českých rozhlasových vlnách dosud nevídanou. Od 6.40 ráno až do 1.00 hod. následujícího dne bude vysílat kompletní monumentální hudební drama Richarda Wagnera Prsten Nibelungův. Stanice zve posluchače také přímo do rozhlasu. Od 9.30 hod. budou moci zažít část programu ve špičkové reprodukci v novém studiu Českého rozhlasu na pražských Vinohradech.
21.08.2013 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)

Bayreuthský festival v jubilejním roce

 
Ve čtvrtek začal v bavorském Bayreuthu další ročník Slavností operních děl Richarda Wagnera. Tuto tradici založil sám skladatel v roce 1876, když nechal postavit pro své opery speciální divadlo, v němž se dosud slavnosti odehrávají.
27.07.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Wagner (31 článků)
« Předchozí 1 2 Další »