Články k osobnosti

Richard Svoboda

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Richard Svoboda »
 

Slovenská vládní koalice v problémech: SaS ohlásila vypovězení koaliční smlouvy

 
Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) dnes oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu a že nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády. Pokud do konce srpna nebude dohodnuto nové uspořádání poměrů v koalici, čtyři ministři za SaS podají demisi, řekl dnes novinářům předseda SaS Richard Sulík.
06.07.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (38 článků) , Igor Igor (344 článků)

Odešla ministryně i většina poslanců: Nejmenší slovenskou vládní stranu vyšel spor draho

 
Nejmenší slovenskou vládní stranu Za lidi opouští po vnitrostranickém konfliktu ministryně spravedlnosti Mária Kolíková a šest z deseti poslanců strany. Ti budou nově působit v poslaneckém klubu jiné vládní strany Svoboda a solidarita (SaS) ministra hospodářství Richarda Sulíka. Oznámili to ve středu Kolíková a Sulík. Stranu Za lidi založil bývalý prezident Andrej Kiska, který loni z politiky odešel.
08.09.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (359 článků) , Richard Svoboda (38 článků)

Richard Seeman: Německo si připomenulo stavbu Berlínské zdi

 
Německý spolkový prezident Frank – Walter Steinmeier označil stavbu Berlínské zdi před 60 lety za osudový den pro Němce. Zničila sny a naděje, oddělila děti od rodičů a vnoučata od prarodičů a bolestivě zasáhla do životů bezpočtu lidí, řekla hlava státu na ústředním obřadu u památníku na berlínské Bernauer Strasse. Vzpomínka na stavbu zdi před 60 lety zůstává výzvou pro budoucnost, řekl. "Svoboda a demokracie nejsou nikdy přirozené, nikdy jich není dosaženo jednou provždy. Za svobodu a demokracii je třeba bojovat, ale také ji chránit, bránit a zachovávat. Svoboda a demokracie potřebují rozhodné odhodlání a nadšení. Začíná to účastí v demokratických volbách, kterou zeď tak dlouho odpírala. Pamatujte si to všichni, až se bude brzy volit nový Bundestag."
15.08.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Frank (13 článků) , Richard Svoboda (38 článků) , Richard Walter (13 článků) , Walter Walter (105 článků) , Frank Steinmeier (66 článků)

Milan Lasica by měl mít státní pohřeb, na Slovensku sepisují petici

 
Po nedělní smrti herce, zpěváka, autora a režiséra Milana Lasici se na Slovensku rozběhla petice k uspořádání státního pohřbu oblíbeného umělce. Vládní strana Svoboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka chce koaličním partnerům navrhnout, aby na počest zesnulého umělce byl na Slovensku vyhlášený státní smutek.
19.07.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Lasica (198 článků) , Richard Svoboda (38 článků)

Matovič dostal nůž na krk, vláda se hroutí. Sulíkova strana pozastavila účast v koalici

 
Menší slovenská vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) pozastavuje v probíhající vládní krizi svou účast v dosavadní čtyřčlenné koalici, dokud premiér Igor Matovič nepodá demisi. Novinářům to ve čtvrtek řekl předseda SaS Richard Sulík poté, co z kabinetu odešli i poslední dva ministři za jeho stranu. Zbylé tři vládní strany si bez SaS udrží ve sněmovně jen těsnou většinu. SaS už dříve podmínila své setrvání ve vládě tím, že Matovič rezignuje do této středy. Slovenský premiér už o víkendu vyjádřil ochotu rezignovat, krok ale podmínil splněním několika požadavků.
25.03.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (38 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Ministr zdravotnictví náhle odstoupil, vládní krizi ale neuhasil. Zaryla si i Čaputová

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v pátek přijala demisi ministra zdravotnictví Marka Krajčího, jenž rezignoval v zájmu řešení koaliční krize. Ani tento krok, který je první personální změnou v kabinetu premiéra Igora Matoviče od jeho nástupu do úřadu loni v březnu, podle představitelů vlády ale neurovnal napjaté vztahy ve čtyřčlenné koalici. Předseda menší vládní strany Svoboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík dříve během dne obvinil Matoviče kvůli jeho výrokům z porušení dohody, která měla přispět k obnově řádného fungování koalice. Nespokojenost s poměry v koalici vyjádřila i šéfka nejmenší vládní strany Za lidi Veronika Remišová. SaS i Za lidi požadovaly demisi ministra zdravotnictví v souvislosti s epidemií covid-19.
12.03.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (38 článků) , Mark Richard (4 články) , Igor Igor (344 článků)

Krize na Slovensku: Opozice horuje pro předčasné volby. Ficův Smer se urputně brání

 
Předčasné volby jsou podle lídra slovenské opozice Richarda Sulíka jediným řešením vzniklé politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Předseda nejsilnější opoziční strany Svoboda a solidarita Sulík to řekl novinářům po čtvrteční schůzce s prezidentem Andrejem Kiskou, který dříve v tomto týdnu zahájil konzultace se zástupci parlamentních stran.
08.03.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (359 článků) , Richard Svoboda (38 článků)

Pospíšil řekl, co po Kalouskově pádu udělá s TOP 09. Plány má velké

 
Europoslanec Jiří Pospíšil má jasnou představu, na co bude klást důraz, pokud příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Se stranou se chce soustředit hlavně na přípravu komunálních a senátních voleb. Své angažmá v europarlamentu nevidí jako překážku pro případné vedení TOP 09. Podle něj existuje řada europoslanců, kteří úspěšně vedou politické strany, například šéf slovenské opoziční strany Svoboda a solidarita Richard Sulík.
16.11.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2234 článků) , Jiří Pospíšil (2234 článků) , Miroslav Kalousek (7858 článků) , Jiří Svoboda (548 článků) , Jiří Svoboda (548 článků) , Miroslav Svoboda (57 článků) , Richard Svoboda (38 článků) , Miroslav Svoboda (180 článků)

Monitorovat všechny muslimy? Směšné, vysmíval se v českém rádiu Ficovi jeho slovenský politický soupeř

 
Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl Richard Sulík, slovenský europoslanec a lídr strany Svoboda a Solidarita. S Helenou Šulcovou mluvili o nastávajících slovenských volbách, o migrační krizi v Evropě a problémech Turecka a Řecka.
04.03.2016 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Helena Šulcová (62 článků) , Richard Svoboda (38 článků)

Ostuda na obnovené premiéře Draculy: Všichni se vykašlali na jednu z nejdůležitějších osob!

 
Nejúspěšnější český muzikál všech dob se po 20 letech vrátil na scénu. Z jeho tvůrců jsou dnes bohužel všichni mrtví. Na Karla Svobodu (†68), Zdeňka Borovce (†69) a Richarda Hese (†50) vzpomínaly na premiéře Draculy 2015 v hledišti karlínského divadla jejich vdovy s očima zalitýma slzami.
07.03.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (664 článků) , Richard Svoboda (38 článků)

Takhle vypadají synové choreografa Hese, který loni zemřel na rakovinu: Na Draculovi utěšovali plačící maminku

 
Tátu Richarda Hese už jim nikdo nevrátí. Vdova po choreografovi, který stál u zrození nejslavnějšího českého muzikálu Dracula, vzala syny aspoň na obnovenou premiéru díla skladatele Karla Svobody  (✝68) . Nesla to ale hůř než oni.
07.03.2015 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (664 článků) , Richard Svoboda (38 článků)

Dracula rozplakal vdovy po Svobodovi a Hesovi: Vendulu držel milenec, Marcelu děti

 
Slzavé údolí a těžká nostalgie. Tak by se dala popsat atmosféra na obnovené premiéře muzikálu Karla Svobody (†68) Dracula. Kapesníky po celé představení neodložily vdovy mužů, bez kterých by muzikál nevznikl. Děj proplakala Vendula Svobodová (42) i vdova po choreografovi Richardu Hesovi (†50) Marcela (51).
06.03.2015 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (664 článků) , Vendula Svobodová (816 článků) , Richard Svoboda (38 článků)

Poznali byste ho? V Draculovi začínal ještě s Danem Landou a dlouhými vlasy. Za 20 let vypadaly

 
Už ve čtvrtek se na divadelní prkna vrací muzikál Dracula, který se poprvé na scéně objevil před dvaceti lety. I když se řada účinkujících i autorů od skladatele Karla Svobody  (✝68) přes režiséra Jozefa Bednárika, choreografa Richarda Hese nebo zpěvačku Ivetu Bartošovou  (✝48) obnovené premiéry nedožila, najdou se takoví, jimž muzikál procházel životem a opět se v něm objeví.
05.03.2015 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (649 článků) , Iveta Bartošová (7108 článků) , Karel Svoboda (664 článků) , Jozef Bednárik (36 článků) , Richard Svoboda (38 článků)

ODS: Evropští konzervativci a reformisté posilují, Sulík ohlásil přestup

 
Reformisté v Evropském parlamentu potvrdili své postavení třetí nejsilnější politické síly v Evropě. Známý slovenský ekonom a liberální politik Richard Sulík, zakladatel a předseda strany Svoboda a Solidarita (SaS), oznámil, že opouští frakci evropských liberálů a vstupuje do EKR, do frakce, ve které pracují i poslanci zvolení za ODS.
02.10.2014 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (38 článků)

Exsenátor ODS Svoboda by měl jít do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

 
VÍME PRVNÍ Bývalý předseda senátorského klubu ODS Richard Svoboda, který v posledních senátních volbách neobhájil svůj senátorský mandát, by se měl pravděpodobně stát členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
05.02.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (38 článků)

Šéfem senátorů ODS se stal Kubera, v ČSSD je stále Vícha

 
Primátor Teplic Jaroslav Kubera se stal novým předsedou senátorů ODS. Nahradí tak Richarda Svobodu, kterému se v senátních volbách nepodařilo uspět. V ČSSD bude šéfem senátorů i nadále Petr Vícha.
23.10.2012 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků) , Richard Svoboda (38 článků) , Petr Vícha (53 článků) , Jaroslav Svoboda (146 článků)

Zranění hokejisté v nemocnici: To jsou lazaři ze stejného pokoje!

 
Hned tři hokejisté museli po víkendových zápasech na operaci. Richard Jareš (31, Litvínov), Marek Zavřel (21, Litvínov) a Tomáš Svoboda (25, Brno) se podrobili chirurgickým zákrokům zraněných ramen a paradoxně se sešli na jednom pokoji! Navíc si všichni pochroumali levou stranu těla.
04.10.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Svoboda (166 článků) , Tomáš Svoboda (212 článků) , Richard Svoboda (38 článků)

Senátor Svoboda (ODS): Podivné kšefty s luxusním domem v Brně

 
Bývalý brněnský primátor a současný senátor Richard Svoboda (ODS) mohl zbohatnout pochybným způsobem na stavbě luxusního domu v centru města. Na případ upozornili reportéři pořadu Na vlastní oči.
29.09.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (38 článků)

R. Svoboda (ODS): Ve společnosti LORDS a.s. jsem nikdy neměl a nemám majetkovou účast

 
Vyjádření předsedy senátorského klubu ODS Richarda Svobody k reportáži TV NOVA v pořadu Na vlastní oči.
14.09.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (38 článků)

Senátoři ODS podpoří daňový balíček, ujišťuje jejich předseda

 
Předseda senátorů ODS Richard Svoboda ujišťuje, že občansko-demokratičtí senátoři budou hlasovat pro daňový balíček, proti kterému se vzbouřilo šest poslanců. Není však jisté, zda to budou všichni, již dříve pro něj nehlasoval Jaroslav Kubera.
11.09.2012 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků) , Richard Svoboda (38 článků) , Jaroslav Svoboda (146 článků)
« Předchozí 1 2 Další »