Články k osobnosti

Richard Nixon

  37. prezident usa

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Richard Nixon »
 

Amerika a Čína. Partnerství, které se zvrtlo. Profesor Krejčí představuje příběh zrodu asijské supervelmoci

 
V texaském Houstonu včera započaté mistrovství světa ve stolním tenisu 2021 World Table Tennis Championships ukazuje světu stále, že Čína je jen jedna. Tchaj-wan soutěží jako „Chinese Taipei Table Tenis Association“, Hongkong jako „Hong Kong Table Tennis Association Limited“. Nám i Američanům slouží jako příležitost k připomenutí 50. výročí pingpongové diplomacie – zlomové události v americko-čínských vztazích, k níž došlo před půlstoletím. Tehdy, v roce 1971, navštívili čínští sportovci USA, a prolomili tak dlouhé odmítání nové Číny oficiálním Washingtonem. Následovala tajná návštěva Henryho Kissingera v Pekingu a historická cesta prezidenta USA Richarda Nixona do říše středu. Tehdejší situaci přibližuje úryvek z nové knihy profesora Oskara Krejčího Geopolitika Číny.
24.11.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků)

Chtěl odposlouchávat návštěvy i protivníky: Dodnes se Nixonovi kvůli aféře Watergate lidé smějí

 
Je 9. srpna 1974 a Richarda Nixona v prezidentském křesle střídá Gerald Ford. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby Forda na tuto pozici nikdo nezvolil a výměna prezidentů neproběhla pouhý rok a půl po zvolení Nixona do druhého volebního období. Ten totiž jako vůbec první prezident Spojených států odstoupil, aby se vyhnul impeachementu, který mu hrozil kvůli aféře Watergate.
10.08.2021 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Gerald Ford (6 článků) , Richard Nixon (16 článků)

Trump zuří: „Největší hon na čarodějnice v historii!“ A Melanii „děsili“ koledníci

 
„Největší hon na čarodějnice v americké historii!“ Tenhle vzkaz poslal ve čtvrtek Donald Trump svým kritikům, kteří by nejraději rozpoutali impeachment - proces, který může vést až k prezidentovu sesazení. Čelili mu v minulosti Bill Clinton či Richard Nixon.
31.10.2019 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (286 článků) , Richard Nixon (16 článků) , Donald Trump (5797 článků)

Přítel amerického prezidenta nám toto řekl o Trumpovi, Putinovi, Klausovi, Orbánovi a Le Penové...

 
ROZHOVOR Profesor Paul Gottfried je americký paleokonzervativní politický filozof. Byl přítelem amerického prezidenta Richarda Nixona a řady významných myslitelů. Společně s Patem Buchananem je hlavním představitelem takzvaného paleokonzervatismu, jehož řadu prvků přijal ve své kampani prezident Donald Trump v rámci hesla America first. Gottfried říká, že takzvaní neokonzervativci (s nimiž nejvíce spojovanou postavou byl G. W. Bush jr.) nejsou součástí pravice. Prozradil i svůj pohled na Trumpa, jehož podpořil. Též na Putina, Klause a další... Dnešní levice podle něho opustila pracující třídu a podpora globálního (turbo)kapitalismu již není pozicí autentické pravice, nýbrž kulturní levice typu Macrona či Clintonové.
16.05.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků) , Donald Trump (5797 článků)

Jan Vítek: Bloudí duch McCarthyho Washingtonem?

 
„Říct o někom, kdo není pro válku s Ruskem, že je zrádce, je nejhorší podoba McCarthysmu, co jsem za čtyřicet let v politice zažil.“ Roger Stone, bývalý politický poradce Barry Goldwatera, Ronalda Reagana a Richarda Nixona.
13.03.2017 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků) , Ronald Reagan (121 článků) , Barry Stone (1 článek) , Roger Barry (1 článek)

Britský generál zavítal do Liberce

 
Významnou návštěvu z velitelství Spojeneckého sboru rychlé reakce ARRC (Allied Rapid Reaction Corps) hostil začátkem týdne Liberec. Brigádní generál Richard Nixon-Eckersall navštívil česko-britské velitelství brigády radiační, chemické a biologické ochrany, aby se blíže seznámil s jeho činností při nasazení v operaci. Toto jedinečné velitelství pod českým velením je přidružené k mnohonárodnímu sboru ARRC, jehož sídlem je britský Innsworth.
09.06.2015 15:07 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků)

Nejbrutálnější striptýz všech dob s překvapením na konci! Tohle video vás dostane!

 
Americká fotografka Lisl Steiner (88) se rozhodla, že před kamerou odhalí své tělo a hlavně své nitro. Žena, která fotila Fidela Castra, Richarda Nixona nebo Jacqueline Kennedy, v emotivním videu popisuje zlomové okamžiky svého života a přitom odhazuje jednu část oblečení za druhou.
10.04.2015 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Fidel Castro (202 článků) , Richard Nixon (16 článků)

Prezident Nixon obviňoval homosexuály: Můžete za úpadek společnosti!

 
Bývalý americký prezident Richard Nixon o sobě prohlašoval, že je vůči homosexuálům nejtolerantnějším politikem, jakého zná. Jenže ve stejnou chvíli byl schopen prohlásit, že homosexualita stála za rozkladem vyspělých společností v minulosti. Gayové prý svým chováním vysávali vitalitu ze společnosti.
22.07.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků)

Zemřel novinář Frost: Přiměl Nixona k přiznání o Watergate

 
Britský televizní novinář a spisovatel David Frost, kterého proslavily rozhovory s bývalým prezidentem USA Richardem Nixonem, zemřel v sobotu na infarkt. Nositeli šlechtického titulu sir bylo 74 let a zemřel během plavby na lodi Queen Elizabeth II, když pronášel řeč.
01.09.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků) , David Frost (2 články) , David Frost (2 články) , David Frost (2 články)

Archivy odtajnily Nixonovy nahrávky o Watergate i Vietnamu

 
Americké archivy ve středu zpřístupnily veřejnosti materiály týkající se aféry Watergate, která v 70. letech vedla k pádu prezidenta Richarda Nixona. Desítky hodin záznamů hovorů tehdejšího šéfa Bílého domu přinášejí i nová zjištění o válce ve Vietnamu či přibližují detaily Nixonova setkání s tehdejším sovětským vůdcem Leonidem Brežněvem.
22.08.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků)

Nixon s Brežněvem si povídali jako staří přátelé, dokazují odtajněné nahrávky

 
Během hodinové schůzky v Oválné pracovně Bílého domu si 18. června 1973 americký prezident Richard Nixon hodinu povídal se sovětským vůdcem Leonidem Brežněvem tak srdečně, že vypadali jako staří přátelé. Vyplývá to z poslední 340hodinové várky magnetofonových záznamů, které si Nixon tajně pořizoval ze všech jednání v Bílém domě.
22.08.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků)

Odhalené tajemství: V USA nevěřili, že se Apollo 11 z Měsíce vrátí! Nixon měl sepsaný nekrolog!

 
Misi vesmírné lodi Apollo 11 v červenci 1969 sledoval celý svět. Ne všichni ovšem věřili, že Měsíc bude dobyt… Dokonce ani Američané sami! Tehdejší prezident Richard Nixon (†81) měl dokonce připraven smuteční projev! Počítal totiž i s tím, že by se kosmonauti Neil Armstrong a Edwin Aldrin nemuseli z Měsíce na Zemi vrátit…
29.07.2012 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků) , Neil Armstrong (60 článků) , Neil Armstrong (51 článků)

Aféra Watergate. Politický skandál, který před 40 lety změnil Ameriku

 
VIDEO. Odhaleným vloupáním do ústředí Demokratické strany ve Washingtonu začala před 40 lety, 17. června 1972, aféra Watergate. Jeden z největších politických skandálů v americké historii vyústil po dvou letech v abdikaci republikánského prezidenta Richarda Nixona a otřásl vírou v tradiční americké hodnoty.
14.06.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků)

Zemřel Nixonův poradce Charles Colson

 
Ve Spojených státech zemřel ve věku 80 let Charles Colson, bývalý poradce amerického prezidenta Richarda Nixona, jeden z účastníků aféry Watergate. Informovala o tom v neděli televize CNN.
22.04.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků)

Nové důkazy v AFÉŘE WATERGATE! Tajná Nixonova výpověď bude zveřejněna!

 
Americký soudce Royce Lamberth v pátek nařídil zveřejnit dosud utajovanou výpověď někdejšího prezidenta Richarda Nixona před velkou porotou, která se v 70. letech zabývala vyšetřováním aféry Watergate. Informuje o tom agentura Reuters.
30.07.2011 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků)

V Praze je vystaven měsíční kámen z mise Apollo 11

 
V pražské Štefánikově hvězdárně je od úterý vystaven vzorek měsíční horniny, který před 40 lety dovezli američtí astronauti z mise Apollo 11. Tehdejšímu Československu jej věnoval americký prezident Richard Nixon. Hornina je spolu s měsíčními meteority a modelem vesmírné lodi součástí výstavy Návrat na Měsíc.
22.07.2009 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Nixon (16 článků)
« Předchozí 1 Další »