Články k osobnosti

Richard Curtis

  scénárista, režisér, producent

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Richard Curtis »
 

Autor Lásky nebeské prozradil, co by na kultovním filmu změnil

 
Romantická komedie Láska nebeská patří k vánoční klasice. Britský scenárista a režisér Richard Curtis nyní řekl, co by natočil jinak, kdyby měl tu možnost.
17.12.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Curtis (7 článků) , Curtis Richard (1 článek)

Sam Smith: Pro vztahy se nehodím, vše musí být pořád jako z romantického filmu

 
Zpěvák Sam Smith měl loni pocit, že potkal životní lásku. S hercem Brandonem Flynnem ale zažíval euforii a štěstí jen pár měsíců. V červnu se rozešli a britský hudebník zase veškerou energii nasměroval jen ke své práci. Vztah si teď neumí představit a upřímně si myslí, že se pro ně ani nehodí. Je totiž beznadějný romantik a perfekcionista. Má nerealistická očekávání, že vztah bude nonstop jako romantický film Richarda Curtise.
25.09.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Curtis (7 článků) , Sam Smith (39 článků) , Sam Smith (70 článků) , Brandon Flynn (6 článků)

Láska nebeská se dočká pokračování, hvězdy se sejdou po 14 letech

 
Britská romantická komedie Láska nebeská se stala vánoční klasikou i v Česku. Režisér Richard Curtis prozradil, že po letech chystá pokračování filmu s řadou původních hvězd. Rozhodl se podpořit charitu.
16.02.2017 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Curtis (7 článků)

Nová DVD: Lásky čas, Byzantium a Prohnilá země

 
Scenárista a režisér Richard Curtis (Láska nebeská, Notting Hill) natočil sci-fi komedii Lásky čas. Upírský horor Byzantium zase respektovaný režisér Neil Jordan. Vychází také akční krimi Prohnilá země.
11.03.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Curtis (7 článků) , Neil Jordan (4 články)

Filmové premiéry: Husiti, Lásky čas, DK, Cesta za Vánoční hvězdou a Thor: Temný svět

 
Nový český animovaný film Husiti napsal a natočil Pavel Koutský. Britský scenárista a režisér Richarda Curtise (Notting Hill, Láska nebeská) natočil romantickou komedii Lásky čas, jejíž hrdina cestuje v čase. DK je dokument o životě a smrti architekta Davida Kopeckého. Pohádku Cesta za Vánoční hvězdou natočil norský režisér Nils Gaup na hradě Pernštejn v Čechách. V další marvelovské adaptaci Thor: Temný svět události navazují na filmy Avengers a Thor.
07.11.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Curtis (7 článků) , Nils Gaup (1 článek) , Pavel Koutský (5 článků) , Pavel Nový (440 článků) , Pavel Nový (314 článků) , David Hill (4 články)

Válečný kůň není film pro cyniky

 
Široce úspěšné scénáře Richarda Curtise, jmenovitě k filmům Čtyři svatby a jeden pohřeb, Piráti na vlnách nebo Láska nebeská, se doposud vyznačovaly tím, že vyhovovaly jak zavilým romantikům, tak okoralým cynikům. Prvním nabízely dojemné příběhy s dobrým koncem a druhým neustále připomínaly svůj nadhled.
23.02.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Richard Curtis (7 článků)

Piráti přivážejí srandu, sex a rock'n'roll

 
Scénárista a režisér Richard Curtis dodal do kin po Lásce nebeské další zdařilou oddechovou komedii Piráti na vlnách. Nedá velkou práci poznat jeho rukopis - vtipy jsou stejně břitké a nechybí ani roztomilý zvrhlík Bill Nighy (vyžilý rocker z Lásky nebeské) v roli šéfa ilegálního rádia. Oddechovka podle hesla sranda, sex a rock'n'roll by vás neměla zklamat.
20.07.2009 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Bill Nighy (16 článků) , Richard Curtis (7 článků)
« Předchozí 1 Další »