Články k osobnosti

Richard Brabec

  politik, ministr životního prostředí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Richard Brabec »
 

Brabec odepisuje stavbu děčínského jezu na Labi

 
Vodní doprava v Česku už léta skomírá. Na Labi ji má oživit nový plavební stupeň v Děčíně, který měl být podle původního záměru hotov už před devíti lety. Teď ovšem ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) zaujal stanovisko, které může tuto stavbu definitivně pohřbít.
17.01.2019 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Čínská reakce na varování před Huawei se prý dala čekat. Ministr Brabec varuje před ekonomickými dopady

 
Čínskou reakci na varování českých úřadů před technologiemi čínské společnosti Huawei bylo možné očekávat, řekl dnes místopředseda vlády Richard Brabec (ANO). Reagoval tak spolu s několika dalšími ministry na čtvrteční vyjádření prezidenta Miloše Zemana v TV Barrandov, že Čína kvůli varování chystá vůči Praze odvetná opatření. Brabec nevyloučil ekonomické dopady, pokud by třeba Česká republika prohrála případnou mezinárodní arbitráž.
11.01.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Richard Brabec (378 článků)

Čína chystá kvůli Huawei odvetu, tvrdí Zeman. Babiš ale o možné mstě neslyšel

 
Vláda nemá informace, že by Čína kvůli sporu o používání technologií Huawei a ZTE ve veřejné sféře přistoupila k nějakým sankcím, uvedl v pátek po jednání kabinetu premiér Andrej Babiš (ANO). Prezident Miloš Zeman přitom ve čtvrtek na TV Barrandov tvrdil, že Číňané chystají odvetu. Vicepremiér Richard Brabec (ANO) tak ještě před příchodem na vládu prohlásil, že se čínská reakce dala očekávat. A nevyloučil ekonomické dopady, pokud by třeba Česká republika prohrála případnou mezinárodní arbitráž.
11.01.2019 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Richard Brabec (378 článků)

Poláci kvůli špionáži zatkli šéfa pobočky Huawei. Babiš nepřímo popřel Zemanova slova

 
Polská civilní kontrarozvědka (ABW) v úterý zadržela jednoho Poláka a jednoho Číňana a obvinila je ze špionáže pro čínské tajné služby. V případě čínského občana jde o jednoho z ředitelů polské pobočky čínského telekomunikačního koncernu Huawei, informovala Polská televize (TVP). Polák je někdejší vysoce postavený důstojník ABW. Ke špionáži, za kterou jim hrozí až 10 let vězení, se ani jeden nepřiznal. Premiér Andrej Babiš se dnes také vyjádřili ke čtvrtečnímu prohlášení Miloše Zemana o čínské odvetě v rámci české kauzy Huawei. 
11.01.2019 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Richard Brabec (378 článků)

Čínská reakce na Huawei se dala čekat, míní ministři

 
Čínská reakce na varování českých úřadů před technologiemi firmy Huawei a ZTE se dala čekat. Uvedl to v pátek ministr životního prostředí a místopředseda ANO Richard Brabec. Podobný názor mají i další ministři. Brabec nevyloučil ekonomické dopady.
11.01.2019 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Stát rozjede velké dotace na solární panely, plánuje ministr Brabec. Ale nebude to prý tunel, jako minule

 
Kotlíkovým dotacím pomalu odzvonilo, spouští se jejich poslední vlna. A co dál? Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v rozhovoru pro MF Dnes uvedl, že budoucnost vidí v proplácení střešních solárních panelů. Lidem na ně už nabízí dotace a v následujících letech má v plánu podporu ještě rozšířit.
07.01.2019 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Brabec chce stále vytvořit samostatný úřad pro regulaci vody

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) stále neopustil myšlenku na zavedení regulátorského úřadu pro vodu jako samostatné instituce, nemá však být zaveden pod Energetickým regulačním úřadem. Podle ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) je přesun lidí z Ministerstva zemědělství zbytečný. O změně pravomocí se mluví několik let. Zprávu přinesla ČTK.
23.12.2018 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Ministr Brabec: Obcím pomůže 868 milionů na nové kanalizace, ČOV i zdroje pitné vody

 
Na tři desítky obcí po celé ČR se již brzy pustí do budování kanalizací a čistíren odpadních vod. Ministr životního prostředí Richard Brabec schválil 105 úspěšných projektů v různých výzvách Národního programu Životní prostředí.
23.12.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Masa evropských politiků kritizuje Babiše, hrozila se Tvarůžková. A toto jí odpověděl ministr Brabec

 
Český premiér Andrej Babiš bude nově chybět na jednání rady pro evropské fondy. Vláda tak reaguje na vážné výhrady Evropské komise, která ho viní ze střetu zájmů. Dosáhne nakonec holding Agrofert na dotace? „Česko to v čerpání jiných dotací nepoškodí, řešit se asi budou konkrétní dotace pro Agrofert,“ ujišťoval v Interview na ČT24 moderátorku Zuzanu Tvarůžkovou vicepremiér a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
17.12.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Zuzana Tvarůžková (160 článků) , Richard Brabec (378 článků)

„Babiš bude hřímat,“ větří Brabec. Ministry za absence ve Sněmovně stírá opozice

 
Čtvrtek není ve Sněmovně mezi ministry příliš oblíbeným dnem. Čelí totiž přímým dotazům poslanců při takzvaných interpelacích. Tedy, aspoň by měli. Například tento týden ale zákonodárci málem ani nezačali jednat. Ve Sněmovně nebyl za vládu v devět ráno nikdo. Situaci zachránil až ministr kultury Antonín Staněk (za ČSSD). Vicepremiér Richard Brabec (ANO) se bojí, že premiér Andrej Babiš (ANO) bude hřímat, a chce změnit systém. Šéf Pirátů by chybějícím poslancům a senátorům strhával peníze z platů
07.12.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Richard Brabec (378 článků)

Vicepremiér Brabec podepsal dohodu s Izraelem. Obsahuje několik bodů

 
Česká republika bude intenzivněji spolupracovat s Izraelem v oblasti využívání vody či třídění odpadů. Vyplývá to z mezivládní dohody, kterou dnes v Jeruzalému český ministr pro životní prostředí Richard Brabec podepsal společně se svým izraelským protějškem Zeevem Elkinem.
27.11.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Balcarová (Piráti): Ministr Brabec a vláda upřednostňují ochranu zájmů velkých znečišťovatelů

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes prezentoval na schůzi Vlády ČR Zprávu o stavu životního prostředí za rok 2017.
20.11.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Rozbít Slonkové s Kubíkem hubu? Lídr ANO dosud nejdrsněji ke kauze Babiše mladšího

 
Ve chvíli, kdy předseda vlády Andrej Babiš (ANO) vysvětloval Janu Hamáčkovi (ČSSD), o co jde v jeho kauze, předstoupili před novináře po jednání vlády místopředseda vlády Richard Brabec (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). A tisková konference to byla rozhodně vyhrocená. Ne však kvůli tématům vládních jednání, ale kvůli aktuální kauze Čapí hnízdo a únosu Babišova syna na Krym.
14.11.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jan Hamáček (1261 článků) , Richard Brabec (378 článků)

Hyeny, nastoupil před novináře Faltýnek. Hned poté se ozval samotný Babiš a bylo to ještě brutálnější

 
Před novináři stanuli po opozičních poslancích také představitelé nejsilnějšího hnutí ANO. S ohledem na fakt, že je premiér Andrej Babiš na zahraniční cestě, hnutí zastupoval šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a vicepremiér Richard Brabec. V jednu chvíli se ze zahraničí ozval sám premiér Babiš a pořádně vypěnil. Podle jeho názoru jde o další útok proti němu, ke kterému byly tentokrát hnusně zneužity jeho děti.
13.11.2018 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Richard Brabec (378 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Ministr Brabec: Na inovativní projekty, kanalizace i zdroje pitné vody míří bezmála miliarda korun

 
V desítkách obcí po celé ČR se už brzy rozeběhnou stavební práce. Ministr životního prostředí Richard Brabec schválil dotace 113 úspěšným projektům ze sedmi výzev Národního programu Životní prostředí.
10.11.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Ministr Brabec představil nové kroky státu v boji za lepší kvalitu ovzduší

 
Při příležitosti návštěvy eurokomisaře pro životní prostředí Karmenu Velly v České republice a tzv. Clean Air Dialogu, představil ministr životního prostředí Richard Brabec opatření, které stát realizuje nebo bude realizovat s cílem zlepšit kvalitu ovzduší v České republice.
10.11.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Vojtěch Filip ztratil obrovské množství popularity. Je na tom nejhůř za poslední roky. Nejoblíbenější zůstává premiér Babiš

 
Andrej Babiš je i v říjnu nejlépe hodnoceným českým politikem. Zdá se, že určité oslabování jeho popularity, patrné v první polovině roku, se zastavilo. Přesto jeho osobnost stále rozděluje českou veřejnost na vyrovnané tábory sympatizantů a odpůrců. Druhé pořadí obsadil pirátský předseda Ivan Bartoš. Na třetím místě v pořadí je Tomio Okamura. Z řadových členů vlády jsou nejlépe hodnoceni Dan Ťok a Richard Brabec. U většiny nových členů vlády zjistila agentura STEM vysoký podíl lidí, kteří současné ministry a ministryně zatím neznají.
02.11.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Vojtěch Filip (1175 článků) , Tomio Okamura (2207 článků) , Richard Brabec (378 článků) , Daniel Vojtěch (80 článků) , Ivan Ivan (1153 článků)

Dost bylo plastu. IKEA, Lidl a kavárny se zbavují brček i kelímků na jedno použití

 
Ke kampani #dostbyloplastu ministerstva životního prostředí (MŽP) se v pondělí přidalo dalších pět firem a jedna instituce. Cílem je zredukovat množství jednorázového plastového odpadu a nádobí a nabídnout alternativy. Na tiskové konferenci to řekl ministr Richard Brabec (ANO). Dobrovolně se k tomu zavázaly firmy Lidl, Fruitisimo, Costa Coffee, IKEA, Starbucks a Česká zemědělská univerzita (ČZU). V červnu již dohodu podepsalo sedm společností. Kampaň #dostbyloplastu začala v březnu jednáním primárně s českými firmami.
08.10.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Do programu Dešťovka nalije stát dalších sto miliónů korun

 
Dotace ve výši až sto tisíc korun na zachytávání dešťové vody na jednu domácnost bude možné čerpat na celém území ČR, nejen v oblastech úředně vyhlášených jako suché. Stát do programu Dešťovka nalije dalších sto miliónů korun, uvedl v úterý ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v rámci konference Voda 2018.
25.09.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)

Opravy domu svépomocí i solární panely. Zelená úsporám přinese revoluční novinky

 
Program Nová zelená úsporám (NZÚ) nově nabídne dotace v maximální výši 550 tisíc korun na úsporné rekonstrukce domů uskutečněné svépomocí. Zájemci mohou příspěvek získat od 15. října, nově lze získat dotaci například na výměnu nevyhovujících kamen bez nutnosti zateplení domu nebo na venkovní stínicí techniku. Na briefingu na veletrhu For Arch to dnes řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
18.09.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (378 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »