Články k osobnosti

Richard Brabec

  politik, ministr životního prostředí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Richard Brabec »
 

Urážky Zemana: „Kdyby tohle řekli o Havlovi, umlátili by je“

 
Někdejší ministryně pro lidská práva za Zelené Džamila Stehlíková se zaradovala nad výsledky sněmovních voleb. Počítá s tím, že noví poslanci brzy zbaví úřadu prezidenta republiky Miloše Zemana. Bez ohledu na to, „kdy bude vytažen ze zásuvky“. Jenže netrvalo dlouho a co Džamila Stehlíková zasela, také sklidila. „Co je to za člověka?“ zeptal se končící ministr pro životné prostředí Richard Brabec. A to byl teprve začátek...
12.10.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (127 článků) , Miloš Zeman (26709 článků) , Richard Brabec (472 článků)

Brabec: Smlouva o Turówu je v podstatě hotová, spory jsou o délce trvání smlouvy

 
Smlouva Česka a Polska, řešící fungování polského dolu Turów a jeho dopady na české obce, je v podstatě hotová. K dohodě ale zástupci obou zemí ani ve čtvrtek večer zatím nedospěli. Novinářům to po jednání řekl český ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Hlavním rozporem je podle něj odlišný názor Česka a Polska na délku trvání smlouvy o Turówu.
01.10.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Dohoda s Polskem o Turówu je blízko, tvrdí Brabec. V okolí dolu se bude hlídat voda i odhlučňovat

 
Vyjednávání zástupců Polska a Česka o situaci kolem polského hnědouhelného dolu Turów se zásadně posunulo, oznámil v noci po středeční schůzce se svým polským protějškem Michalem Kurtykou ČTK český ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Podle něj se podařilo shodnout na dalších otázkách a věří v konečnou dlouhodobou dohodu. Jednání budou pokračovat dnes. Termín, kdy by se obě strany mohly definitivně dohodnout, ministr odhadovat nechtěl.
30.09.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Polský důl Turów: Zásadně jsme se posunuli, hlásí ministr Brabec

 
Vyjednávání zástupců Polska a Česka o situaci kolem polského hnědouhelného dolu Turów se zásadně posunulo, oznámil v noci po středeční schůzce se svým polským protějškem Michalem Kurtykou ČTK český ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
30.09.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Jednání o polském dole Turów se zásadně posunula, řekl ministr Brabec

 
Vyjednávání zástupců Polska a Česka o situaci kolem polského hnědouhelného dolu Turów se zásadně posunulo, řekl ČTK v noci po středeční schůzce se svým polským protějškem Michalem Kurtykou český ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Podle něj se podařilo najít shodu na dalších otázkách a věří v konečnou dlouhodobou dohodu. Podle Českého rozhlasu se obě strany domluvily na technických řešeních. Ta mají asi bránit poklesu vody na české straně.
30.09.2021 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec vnímá po dnešním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów.
24.09.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Jihočeští lídři na ČT debatovali o Rusku. Za Vrbětice minimálně omluva a náhrada škody, požaduje kandidát SPOLU

 
Ve čtvrteční předvolební debatě České televize vystoupilo tentokrát sedm lídrů kandidátek v Jihočeském kraji. O hlavních tématech, kterými byla kauza Vrbětice, ekonomika či boj s korupcí, diskutovali lídr kandidátky SPOLU Jan Bauer, ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), lídryně kandidátky Přísaha Ivana Kerlesová, lídr koalice Pirátů a Starostů Lukáš Kolářík, lídryně kandidátky KSČM Alena Nohavová, lídryně kandidátky SPD Iveta Štefanová a lídr kandidátky ČSSD Ondřej Veselý.
24.09.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Veselý (147 článků) , Ondřej Veselý (147 článků) , Jan Bauer (132 článků) , Jan Bauer (132 článků) , Jan Bauer (132 článků) , Jan Bauer (52 článků) , Richard Brabec (472 článků)

Katastrofa na Bečvě: Ugrilovaný Brabec se prozradil. Dostával tajné informace

 
Sliboval, že se rychle najde viník havárie na Bečvě. Ani po roce však není jasný. Ministr Richard Brabec (ANO) se nyní - patrně nechtěně - prozradil, že dostával informace z neveřejného jednání vyšetřovací komise k této obrovské ekologické katastrofě. V komisi totiž seděl poslanec ANO Jiří Strejček. A Brabec v ČT začal tváří v tvář Petru Gazdíkovi (STAN) neobratně popisovat, co Strejček do závěrečné zprávy komise navrhoval. „Protože prostě to takhle je,“ mával rukama Brabec, který odmítá slova o zločinném spolčení a mluví o předvolební kauze.
22.09.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků) , Richard Brabec (472 článků)

Ostrá slova po zprávě o katastrofě na Bečvě: Špinavá hra, odhalené chyby a máslo na hlavě

 
Závěry v pondělí zveřejněné zprávy sněmovní vyšetřovací komise k loňské ekologické katastrofě na řece Bečvě vzbudily pořádný rozruch. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) sice mluví o načasování před volbami a špinavé hře, jenže rok vyšetřovaná havárie s sebou nese řadu pochybností i podivností, na které upozorňují i experti.
21.09.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

 
„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyšetřovací sněmovní komise Petr Gazdík (STAN) v Událostech, komentářích věnujících se havárii na Bečvě. Proti němu seděl ministr životního prostředí Richard Brabec a značná část debaty proběhla v pokřikování „vy jste mimo“ a „lžete“. Ve finále Gazdík obvinil Brabce a člena komise za ANO Jiřího Strýčka ze „zločinného spolčení“. „Vy máte zločinné spolčení ve své hlavě,“ nezdržel se otráveného komentáře ministr.
20.09.2021 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků) , Richard Brabec (472 článků)

Ovlivnění voleb! Ministr Brabec rozstřílel zprávu o Bečvě

 
Sněmovní komise k ekologické katastrofě na řece Bečvě zkritizovala postup při odběru i analýze vzorků vody a ryb bezprostředně po loňské havárii. Podle poslanců mimo jiné nedostatečně koordinovaly kroky vodoprávní úřad ve Valašském Meziříčí a Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP). Uvedli to v závěrečné zprávě, kterou má ČTK k dispozici. Otrava přesně před rokem poničila biotop na 40 kilometrech řeky. A právě k této zprávě se nyní vyjádřil i ministr životního prostředí Richard Brabec.
20.09.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Brabec: Povodně a sucho teď budou chodit ruku v ruce

 
I když Česko po letech prožilo normální zimu a jaro a zbavilo se nejhoršího sucha, ve spodních vrstvách sucho neskončilo. Rychlé a ničivé povodně pak ukazují na extrémní počasí, na něž si musíme zvyknout, řekl Právu ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
03.08.2021 04:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Babiš se utká s Bartošem

 
Premiér a předseda ANO Andrej Babiš povede kandidátní listinu hnutí pro říjnové sněmovní volby v Ústeckém kraji, kde se utká s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Rozhodl o tom na dnešním jednání republikový výbor ANO. Ve Středočeském kraji bude lídrem místo Babiše vicepremiér Karel Havlíček, kterého v čele jihočeské kandidátky nahradí ministr životního prostředí Richard Brabec.
28.07.2021 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Richard Brabec (472 článků)

Chudé ochráníme. Zelená politika EU je neohrozí, slibuje Brabec

 
Ministr pro životní prostředí Richard Brabec se vyjádřil ke klimatickému balíčku Evropské komise. Nesmíme dopadnout jako ve Francii, už žádné Žluté vesty. Je jasné, že tohle bude znamenat zvýšení ceny tepla, elektrické energie i pohonných hmot. Musí se to tedy vymyslet tak, aby to na nízkopříjmové skupiny nedopadlo.
20.07.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Jestli tohle v EU odkývou, Češi budou jezdit hodně starými auty, shodli se Brabec a Skopeček. Budeme se mít hůř?

 
„Pan premiér je vůči EU vždy odvážný pro domácí publikum, pro své voliče, ale když odjede do Bruselu, tak tam odkýve i tyto zelené nesmysly,“ vypálil před kamerami ČT ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Ministr pro životní prostředí Richard Brabec svého šéfa hlasitě hájil. „Pan Babiš bojuje jako lev i v Bruselu,“ hřímal. Pánové před kamerami ČT debatovali o ekologických plánech Evropské komise.
17.07.2021 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (370 článků) , Richard Brabec (472 článků)

Ropákem roku je vicepremiér Havlíček, antiekologický výrok patří Brabcovi

 
Titul Ropák roku za antiekologický čin udělili aktivisté vicepremiérovi Karlu Havlíčkovi. Zelenou perlu za výrok má ministr životního prostředí Richard Brabec (oba ANO). O výsledku ankety informoval v pátek ČTK Miroslav Patrik ze spolku Děti Země.
25.06.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Důl Turów a žaloba Česka na Polsko: Nešlo to už jinak, přiznal Brabec

 
Začalo jednání s Polskem o dopadech další těžby v polském hnědouhelném Dole Turów poblíž českých hranic na české území. Evropský soudní dvůr Polsku nařídil, aby okamžitě zastavilo práce, těží se ale dál. O podmínkách, jaké si bude Česko klást, hovořil v pořadu Interview ČT24 ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). „Polsko bere situaci vážně. Cílem je dohoda, ne soud,“ uvedl ministr, že situace je zřejmě na dobré cestě.
17.06.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Ministryně Dostálová: Výstavbu rozhledny na Králickém Sněžníku prověříme přímo na místě

 
Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí prověří dodržování podmínek ochrany přírody při výstavbě rozhledny na vrcholu Králického Sněžníku. Ministryně Klára Dostálová a ministr Richard Brabec se dohodli na provedení kontroly přímo na místě.
13.06.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Ministr Brabec: Evropská unie musí být odolnější vůči změně klimatu

 
Ve čtvrtek 10. června 2021 proběhlo v Lucemburku zasedání Rady pro životní prostředí. Ministři zemí EU na něm jednali o nové unijní strategii pro adaptaci na změnu klimatu, nové legislativě k bateriím a odpadním bateriím a nedávno zveřejněném akčním plánu EU pro nulové znečištění. Česko na jednání zastupoval ministr životního prostředí Richard Brabec.
13.06.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Ministři mají sjednat dohodu s Polskem o Turówu, zmocněnec má navrhnout penále

 
Ministři životního prostředí Richard Brabec (ANO) a zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) mají sjednat mezivládní dohodu s Polskem ohledně hnědouhelného dolu Turów, který je předmětem sporů. Schválila to v pondělí vláda, oznámil Brabec na tiskové konferenci. Smlouva podle něj bude obsahovat nejen finanční kompenzace.
07.06.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »