Články k osobnosti

Richard Brabec

  politik, ministr životního prostředí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Richard Brabec »
 

Ministr Brabec: Do obnovy krajiny jsme od roku 2014 investovali více než 5,5 miliardy

 
Předseda vlády ČR Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec se ve čtvrtek 2. července zúčastnili akce na záchranu raků kamenáčů. Celkem 70 vzácných raků bylo vypuštěno do jednoho z přítoků Berounky v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Členové vlády následně navštívili obce Zbečno a Choteč postižené nedostatkem pitné vody.
03.07.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18763 článků) , Richard Brabec (427 článků)

Babiš obul k saku holinky. Po syslech se vydal mezi raky, které trápí smrtelný mor

 
Loni se vydali Andrej Babiš a ministr Richard Brabec (ANO) mezi sysly, letos vypouštěli do nové lokality zachráněné raky. Konkrétně raky kamenáče. Ty trápí račí mor.
02.07.2020 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18763 článků) , Richard Brabec (427 článků)

Hádky o sucho: Poslanci vytáhli povodně a zabetonovanou krajinu. Brabec: „Vláda nespala“

 
Vláda se podle opozice nedostatečně věnuje boji se suchem a erozí. Myslí si to šéf poslaneckého klubu STAN Jan Farský a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Poslanci se ve čtvrtek sešli k mimořádné schůzi právě ohledně sucha a potížím s vodou v Česku. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) jejich kritiku odmítal a dopředu varoval, že žádná mimořádná schůze problémy nevyřeší.
18.06.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (178 článků) , Ivan Ivan (1493 článků) , Richard Brabec (427 článků)

Babiš si rýpl do poslanců kvůli suchu i rozpočtu. Brabec zmínil povodně a lhaní

 
Kdo říká, že současná vláda nedělá nic v boji se suchem, lže – s takovým vzkazem dnes předstoupil před novináře ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), který spolu s Andrejem Babišem (ANO) a vládním kolegou Miroslavem Tomanem (za ČSSD) vyrazil mj. mezi tůně na Benešovsku. Všichni tři si rýpli do čtvrteční mimořádné schůze Sněmovny. Babiš vedle toho zmínil i problém se schválením schodku rozpočtu ve výši 500 miliard.
17.06.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18763 článků) , Richard Brabec (427 článků)

Obce berou miliardy na vodu, bojí se sucha

 
Obce jsou žíznivé po penězích na vodu. Nikdo nechce zůstat na suchu, a tak se starostové činí. Do tisíců projektů už úhrnem natekly miliardy korun a další natečou. Menší opatření jsou rychlejší než budování velkých přehrad, i když i ty se chystají. Jak říká ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), teď získáváme čas.
07.06.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

V Krkonoších od prázdnin s novými zónami. Ne každému se líbí

 
Datem 1. července začne platit nová zonace Krkonošského národního parku (KRNAP). Mezník v historii nejvyšších českých hor stvrdil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), který minulý týden novou zonaci podepsal. KRNAP čekal na vydání vyhlášky jako poslední z národních parků.
28.05.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

KRNAP: Nová zonace začne platit 1. července

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec v závěru minulého týdne podepsal novou vyhlášku o vymezení zón ochrany přírody Krkonošského národního parku. Ta vstoupí v platnost 1. července 2020.
26.05.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

Brabec slíbil do Bruselu dodržení klimatické neutrality. Klaus mladší zuří, padla slova o páté koloně

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v dopise Evropské komisi potvrdil, že Česká republika podporuje unijní cíl dosáhnout klimatické neutrality do roku 2050. K této metě se zavázal premiér Andrej Babiš v prosinci loňského roku na summitu lídrů evropských států, ale v době koronavirové pandemie prohlásil, že by Evropa od tohoto cíle měla ustoupit.
25.05.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18763 článků) , Richard Brabec (427 článků)

Brabec „překreslil“ mapu Krkonoš. Národní park bude mít místo tří ochranných zón hned čtyři

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v závěru minulého týdne podepsal vyhlášku o vymezení zón ochrany přírody Krkonošského národního parku (KRNAP). Nové vymezení člení území národních parků do čtyř zón ochrany přírody namísto tří. ČTK to v pondělí sdělili zástupci Správy KRNAP. KRNAP je posledním národním parkem, který na vydání vyhlášky čekal. Nové rozčlenění do zón by mělo platit 15 let.
25.05.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

„Na virus se vakcína najde, na sucho ne.“ Ministr Brabec o napětí ve vládě i „zmizení“

 
Tortura, absťák, prostě muka - tak okomentoval ministr životního prostředí pro Blesk Zprávy omezení pohybu. Richard Brabec (ANO) miluje přírodu, Šumavu a houby a už se těší, až bude moci vyrazit do lesů. Ministr, který během krize nebyl příliš vidět, prozradil Blesk Zprávám, jaká byla atmosféra v Babišově kabinetu ve vypjatých chvílích, ale i to, že se během krize vrátil k rybaření, kde mohl sedět, koukat a nikoho neposlouchat.
25.05.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

Ministr Brabec: Zadržování vody je jedním z nejdůležitějších opatření v boji se suchem

 
Sucho v České republice pokračuje už šestým rokem. Projevuje se v úbytku podzemních, ale i povrchových vod, ty navíc z České republiky odtékají do okolních států. Dlouhodobě vyšší průměrné teploty zvyšují výpar vody. „O to víc je potřeba s dešťovou vodou na našem území dobře hospodařit a v maximálním množství ji zachytit, využít nebo nechat zasáknout a nenechat ji odtéct,“ upozorňuje ministr životního prostředí Richard Brabec, který svolal další jednání Národní koalice pro boj se suchem.
17.05.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

Pravidla pro novostavby zpřísní: Povinně budou muset zachytávat dešťovku, chce Brabec

 
Ministerstvo životního prostředí chce zavést u nových staveb povinnost akumulovat dešťovou vodu nebo ji vsakovat. Změna v novele vodního zákona by mohla platit od roku 2021, uvedl ve středu na tiskové konferenci po jednání Národní koalice pro boj se suchem ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
12.05.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

Sucho? Už bylo! Je to jinak. Saša Vondra rozstřelil Brabce i plány EU

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec varoval, že nás čeká opravdu velmi suchý rok, a pokud v květnu nějak podstatnější nezaprší, máme problém. Europoslanec Alexandr Vondra se na problém se suchem podíval z trochu jiné perspektivy. Obul se přitom do Evropské unie.
05.05.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1218 článků) , Richard Brabec (427 článků)

Ministr Toman bude dnes informovat o suchu v řekách

 
Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) bude dnes na tiskové konferenci informovat o suchu na vodních tocích a v lesích, o situaci se bude bavit s vedením státních Povodí a Lesů ČR. V minulém týdnu měl podobnou akci ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), sucho je podle něj katastrofální. Toman již dříve hovořil o tom, že v některých menších řekách je jen desetina vody obvyklého stavu, pitné vody by ale mělo být dost.
04.05.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků) , Miroslav Toman (168 článků)

Slavný český vědec, objevitel pramenu Amazonky: Boj se suchem už jsme prohráli, drží nás jen přehrady od našich předků

 
Ministr pro životní prostředí za hnutí ANO Richard Brabec varoval své spoluobčany, že nás čeká takové sucho, jaké celé generace nepamatovaly. Hydrolog Bohumír Janský z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy k tomu poznamenal, že boj se suchem už jsme vlastně prohráli. Teď se jen musíme snažit, abychom situaci v maximální možné míře ustáli.
03.05.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

Občané, zadržujte vodu. My to zaplatíme, vyzval ministr Brabec kvůli suchu

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) na tiskové konferenci apeloval na všechny občany České republiky, aby státu pomohli se zadržováním vody v krajině. „My to budeme financovat, ale nemůžeme to sami realizovat,“ prohlásil Brabec s tím, že jinak budeme čelit nedostatku pitné vody. „Čelíme něčemu, co tady ještě nebylo,“ dodal ministr životního prostředí.
29.04.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

Vyprahlé Česko: Brabec mluví o katastrofě a chystá krizové scénáře na pitnou vodu

 
Zemědělské sucho bylo v dubnu prakticky v celém Česku, silné nebo mimořádné sucho bylo také v 80 procentech zdrojů podzemní vody. Situace je katastrofická, řekl dnes na tiskové konferenci ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Do letošního roku vstupuje země v horší kondici než do několika posledních let, které byly následně označené za velmi suché. Kvůli kumulaci srážkového deficitu a zvyšující se teplotě jde o situaci, kterou předchozí generace nezažily.
29.04.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

„Cože, my jsme ve válce?“ Brabec byl v ČT pod palbou ze všech stran. Dorazit ho chtěl v závěru Moravec, ale byl odražen

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce v České televizi byli předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil (ODS), ministr životního prostředí Richard Brabec (za ANO) a spolupředsedkyně Zelených Magdalena Davis. Debatovali o šíření koronaviru v Česku. Brabec se ocitl pod palbou, že vláda Andreje Babiše jedná chaoticky, nedokázala sehnat roušky a respirátory a neposkytuje lidem včas podstatné informace. Brabec oponoval, že jsme ve válce (s virem) a na nějaké výčitky bude čas, až válku vyhrajeme.
15.03.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18763 článků) , Richard Brabec (427 článků) , Václav Moravec (565 článků)

Ministr Brabec narovinu: Kdyby si ke mně aktivistka Greta sama přisedla, řekl bych jí...

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) byl hostem pořadu XTV, kde mimo jiné prozradil, zda by šel na kafe s ekologickou aktivistkou Gretou Thunbergovou. A co nás podle něj ohrožuje více: povodně, nebo sucho?
14.03.2020 11:46 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)

Jiří Mánek: Brabcův kůrovec sežere na Šumavě tolik lesa, jako ten Bursíkův

 
Ministr ŽP Richard Brabec schválil a podepsal novou zonaci Národního parku Šumava. Odhaduji, že kvůli jeho krokům sežere kůrovec na Šumavě dalších 10 000 hektarů do tří let.
04.03.2020 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »