Články k osobnosti

Richard Brabec

  politik, ministr životního prostředí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Richard Brabec »
 

OECD: ČR patří mezi vyspělými státy i nadále k největším znečišťovatelům ovzduší

 
Česká ekonomika patří mezi vyspělými státy i nadále k největším spotřebitelům energie a znečišťovatelům ovzduší uhlíkovými plyny. K dosažení dalšího pokroku v udržitelném rozvoji je zapotřebí větší politické vůle, uvedla dnes ve svém hodnocení stavu a politiky životního prostředí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), jejíž generální tajemník Ángel Gurría je na návštěvě Prahy. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) uvedl, že Česko obdrželo 46 doporučení, z nichž některé už realizuje.
16.07.2018 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků)

Šéf OECD dnes představí v Praze hodnocení ekonomiky ČR

 
Do Česka dnes přicestuje generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría, aby zde představil pravidelný hospodářský přehled pro Česko zahrnující vývoj v posledních dvou letech. V pondělí se sejde s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Jejich jednání se v pražském Hrzánském paláci zúčastní ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) ministryně financí Alena Schillerová a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (oba za ANO).
15.07.2018 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13468 článků) , Vojtěch Adam (178 článků) , Adam Vojtěch (140 článků) , Richard Brabec (352 článků)

Největší kalamita od dob Marie Terezie, říká Brabec. Zvládnout kůrovce potrvá roky

 
Kůrovcová kalamita, která zasáhla sedm krajů, je podle ministrů největší za posledních víc než 200 let. Zvládnout ji potrvá roky, mimo jiné výsadbou druhově pestrých lesů. K vytěžení nebo asanaci kůrovcem zasažených lesů bude třeba navíc 6000 pracovníků a také docházejících chemických prostředků. Poslancům to v úterý řekli ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
10.07.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (69 článků) , Richard Brabec (352 článků) , Miroslav Toman (91 článků)

Ministři: Zvládnout největší kůrovcovou kalamitu potrvá roky

 
Kůrovcová kalamita, která zasáhla sedm krajů, je podle ministrů největší v ČR. Zvládnout ji potrvá roky mimo jiné výsadbou druhově pestrých lesů. K vytěžení nebo asanaci kůrovcem zasažených lesů bude třeba navíc 6000 pracovníků a také docházejících chemických prostředků. Poslancům to dnes řekli ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
10.07.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků) , Miroslav Toman (91 článků)

Ministerstva a kraje se dohodly na postupu při řešení kůrovcové kalamity

 
Ve všech krajích postižených kůrovcovou kalamitou vzniknou kalamitní štáby, které umožní intenzivní, a především rychlejší spolupráci mezi resorty a kraji. Veškerou iniciativu za vyhlášení a koordinaci štábů převezmou krajské samosprávy. Na dnešním společném jednání na Ministerstvu zemědělství se na tom dohodl ministr zemědělství Jiří Milek a ministr životního prostředí Richard Brabec společně se zástupci Asociace krajů ČR. Všichni zúčastnění se rovněž shodli, že v současné chvíli není nezbytné vyhlášení stavu nouze.
21.06.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků)

Agentura ochrany přírody a krajiny: Ministerská návštěva na Bohdanečském rybníku

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec se v pondělí seznámil s tím, jak rybník vypadá tři roky po ukončení rozsáhlého revitalizačního projektu.
20.06.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků)

SFŽP: Obce dostanou peníze na zajištění pitné vody, tisíce dětí vyjedou do přírody

 
Desítky milionů korun pomohou obcím zajistit dostatek kvalitní pitné vody pro obyvatele. Podpora míří také na ozdravné pobyty pro děti a další projekty, které zkvalitní život v obcích. Ministr životního prostředí Richard Brabec schválil dotace pro více než čtyři stovky projektů.
14.06.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků)

Ministr svědčil u soudu

 
U soudu v Mostě včera v roli svědka vypovídal ministr životního prostředí v demisi Richard Brabec (ANO).
08.06.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků)

KSČM: Toxické kaly z Ostravy vozila firma AVE tajně na skládku v Čáslavi

 
Tři miliardy korun už stála likvidace největšího toxického odpadu v Česku, takzvaných ostravských lagun, pozůstatku zaniklé chemičky Ostramo. Likvidace probíhá už dvě desítky let a stále není u konce. Neobešlo se to bez mnoha skandálů, finančních i ekologických. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) před dvěma lety sliboval, že teď už bude všechno čisté a průhledné. Pak se ukázalo, že firma AVE, která má za 429 milionů zbytek kalů zlikvidovat, je vyváží na skládku u Čáslavi.
06.06.2018 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků)

Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka otevírá brány veřejnosti

 
Při příležitosti Světového dne životního prostředí se v úterý 5. června koná od 10:00 hod. do 18:00 hod. Den otevřených dveří Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka (VÚV TGM). Záštitu nad touto akcí převzal ministr životního prostředí Richard Brabec.
02.06.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků)

Brabec promluvil o plánu B. Co udělá ANO v případě krachu referenda v ČSSD?

 
Pokud sociální demokraté odmítnou ve vnitrostranickém referendu vstup do koaliční vlády, jak se zachová ANO? Místopředseda hnutí Andreje Babiše Richard Brabec se v České televizi držel zpátky, plán B podle něj ANO nemá. Kdyby k této možnosti došlo, hnutí by o ní podle Brabce muselo jednat. Straníci v ČSSD hlasují o vstupu do vlády s ANO, kterou mají podpořit komunisté, do poloviny června. Babiš už v minulosti zmiňoval i možnost podpory o SPD Tomia Okamury.
27.05.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13468 článků) , Richard Brabec (352 článků)

Jurečka se spokojil s tím, že jeho hrozby o kůrovci nebyly vyslyšeny. Já bych řval, bušil na dveře, ať schválí krizové kroky, vyčítal mu v ČT ministr Brabec

 
České lesy ničí kůrovec. Podle ministra životního prostředí čelíme největší kalamitě od dob Marie Terezie. Podle premiéra v demisi Andreje Babiše stát zaspal a dostatečně nejednal, viní z toho především bývalého ministra zemedělství. „Pan Jurečka dělal nedostatečné kroky. Já bych přišel na vládu a bušil na dveře, aby mi schválili krizové kroky,“ rozjel se v Interview na ČT24 ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), který prý o rozsáhlosti problému ještě donedávna neměl ani tušení.
16.05.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (69 článků) , Andrej Babiš (13468 článků) , Richard Brabec (352 článků)

Ministři dnes proberou možnosti, jak zastavit kůrovcovou kalamitu

 
Ministři životního prostředí Richard Brabec (ANO) a zemědělství Jiří Milek (za ANO) v demisi dnes proberou s premiérem Andrejem Babišem (ANO) možné kroky k zastavení šíření kůrovcové kalamity. V pátek odvolal Milek generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda, hlavním důvodem byla právě kůrovcová kalamita. Začala také platit novelizovaná lesnická vyhláška, podle které by se mohl vyhlásit krizový stav kvůli kůrovci v některých regionech státu.
15.05.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13468 článků) , Richard Brabec (352 článků)

Brabce zaskočil odpor komunistů. Babiš a Filip si musí armádní mise vyříkat

 
Místopředseda hnutí ANO Richard Brabec se diví sobotnímu prohlášení KSČM, která oznámila, že nepodpoří vládu, která bude mít v programovém prohlášení posílení zahraničních misí. Brabec přiznal, že se pohled na zahraniční politiku hnutí ANO a komunistů lišil, sobotní vyjádření z něj ovšem učinilo zásadnější problém, který by mezi sebou měli probrat předsedové obou stran Andrej Babiš a Vojtěch Filip.
12.05.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13468 článků) , Vojtěch Filip (1077 článků) , Richard Brabec (352 článků)

ČSSD má zálusk na ministerský post Šlechtové. Rozhodne Babiš

 
Původní dohoda o rozdělení jednotlivých ministerstev mezi hnutím ANO a sociálními demokraty se možná ještě změní. Uvedl to m ístopředseda hnutí ANO a vicepremiér Richard Brabec. Reagoval tak na informace, že ČSSD má zájem vyměnit ministerstvo zemědělství za resort obrany. Podle Brabce ale konečné rozhodnutí závisí pouze na předsedovi ANO Andreji Babišovi.
09.05.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků)

Program vlády se ladil na dálku Co pro nás »upečou« ANO a ČSSD?

 
Vyšší důchody, pomoc rodinám, ale i internet do každé rodiny nebo stavba silnic. Místopředsedové stran, které zřejmě vstoupí do koalice, Richard Brabec (51, ANO) a Jiří Zimola (47, ČSSD), finišují s programovým prohlášením.
03.05.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků)

Kdy může být jasno o vládě? Zimola prozradil datum

 
Místopředsedové ANO Richard Brabec a ČSSD Jiří Zimola pracují kvůli výjezdu kabinetu v demisi do Jihomoravského kraje na definitivní verzi programového prohlášení možné společné vlády na dálku. Do konce týdne se uskuteční schůzka ohledně koaliční dohody na úrovni předsedů.
02.05.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (352 článků)

Místopředsedové ANO a ČSSD budou řešit podmínky vládnutí

 
Podrobnosti v programovém prohlášení a koaliční smlouvě chystané vlády hnutí ANO a ČSSD s podporou komunistů dnes budou řešit místopředsedové obou stran Richard Brabec a Jiří Zimola. Návrhy obou dokumentů by podle ANO mohly být hotovy do konce tohoto týdne. V pátek mají doladit podmínky spolupráce premiér v demisi a šéf ANO Andrej Babiš a předseda ČSSD Jan Hamáček.
02.05.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13468 článků) , Jan Hamáček (888 článků) , Richard Brabec (352 článků)

Richard Brabec: Babiš by měl hnutí popsat jednání a navrhnout další postup

 
Místopředseda hnutí ANO Richard Brabec očekává, že na úterním jednání vedení ANO premiér v demisi a šéf hnutí Andrej Babiš kolegům popíše, na čem se dohodl s lídry KSČM a ČSSD na čtvrtečním jednání o nové vládě, a navrhne další postup. Odmítavě se, po příchodu na dnešní jednání vlády v demisi v pražské Strakově akademii, Brabec postavil k požadavkům sociálních demokratů na oslabení zastoupení hnutí SPD Tomia Okamury v orgánech Sněmovny i návrhu, aby koaliční smlouva obsahovala formulaci, že prvoinstančně odsouzený člen vlády odstoupí.
30.04.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13468 článků) , Richard Brabec (352 článků)

Babiš čelí nadávkám za ČSSD: „Hamáček není Sobotka.“ Sprosťárnu schytal i Faltýnek

 
Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že za jednání s ČSSD čelí nadávkám. Přesto se sešel ve čtvrtek v podvečer s Janem Hamáčkem a také Vojtěchem Filipem (KSČM), aby posunuli dál jednání o nové vládě. Komentářům pro média se však vyhnul a pouze Hamáček promluvil stručně o tom, že jednání budou pokračovat příští týden. Vrátili se k lovení bobříka mlčení? Tuto možnost naznačil vicepremiér Richard Brabec (ANO), podle kterého se osvědčila taktika z minulého týdne průběh jednání nekomentovat.
26.04.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13468 článků) , Jan Hamáček (888 článků) , Richard Brabec (352 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »