Články k osobnosti

Richard Alexander

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Richard Alexander »
 

Richard Seemann: Kritika Bidena za ukrajinskou politiku sílí

 
Rakouský spolkový ministr zahraničí Alexander Schallenberg kritizuje stažení zaměstnanců ambasády z Ukrajiny kvůli obavě z ruské invaze. Myslím, že je to sporné znamení pro lid Ukrajiny, řekl novinám mediální skupiny Funke. Zaměstnanci rakouského velvyslanectví musí zůstat, dokud je to „ospravedlnitelné". Kritizoval v této souvislosti amerického prezidenta Bidena, který mluvil o nebezpečí „světové války“ – že je to „vysoce nebezpečné“ používat takový jazyk.
16.02.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Richard Alexander (7 článků) , Richard Alexander (7 článků) , Alexander Alexander (399 článků) , Alexander Alexander (134 článků) , Richard Alexander (5 článků) , Alexander Alexander (192 článků) , Alexander Alexander (25 článků)

Richard Seemann: V Praze došlo k setkání nových ministrů zahraničí Česka a Rakouska

 
Hranice mezi Rakouskem a Českou republikou musí zůstat i přes pokračující pandemii otevřená. Shodli se na tom na jednání v Praze rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg (ÖVP) a jeho český protějšek Jan Lipavský (Piráti). „Jaro 2020 se za žádných okolností nesmí opakovat,“ řekl Schallenberg, podle kterého byla pandemie „bohužel dominantním tématem“ rozhovoru, zdůraznila ORF.
01.01.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Alexander (7 článků) , Richard Alexander (7 článků) , Alexander Alexander (399 článků) , Alexander Alexander (134 článků) , Richard Alexander (5 článků) , Alexander Alexander (192 článků) , Jan Richard (1 článek)

Richard Seemann: Nová rakouská vláda vyzvala k dialogu

 
Tři dny po inauguraci se nově sestavená vláda ve čtvrtek představila Národní radě na mimořádném zasedání. Spolkový kancléř Karl Nehammer (ÖVP) a vicekancléř Werner Kogler (Zelení) poskytli výhled na plánované priority – jak v oblasti boje s pandemií, tak mimo ni. Oba několikrát zdůraznili důležitost dialogu a ochoty diskutovat. Když se v říjnu lidovec Alexander Schallenberg představil jako kancléř po rezignaci Sebastiana Kurze, nyní přešel zpět do své předchozí funkce ministra zahraničí, Gerhard Karner (ÖVP) je novým ministrem vnitra, Martin Polaschek (ÖVP) jako ministr školství, Magnus Brunner(ÖVP) již nepůsobí jako státní tajemník, ale jako ministr financí. Claudia Plakolmová navíc přechází jako poslankyně ÖVP do funkce státní tajemnice pro mládež.
10.12.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Martin (8 článků) , Richard Alexander (7 článků) , Richard Alexander (7 článků) , Richard Martin (8 článků) , Alexander Martin (6 článků) , Martin Kurz (1 článek) , Richard Martin (19 článků) , Richard Martin (33 článků) , Claudia Martin (7 článků) , Werner Kurz (3 články) , Richard Martin (8 článků) , Alexander Alexander (399 článků) , Alexander Alexander (134 článků) , Martin Seemann (1 článek) , Richard Alexander (5 článků) , Alexander Alexander (192 článků)

Richard Seemann: Rakousko jako první zavedlo povinné očkování

 
"Musíme čelit realitě," řekl spolkový kancléř Alexander Schallenberg a s vyhlášením celostátního lockdownu od pondělí bude v únoru následovat všeobecné povinné očkování.
21.11.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Alexander (7 článků) , Richard Alexander (7 článků) , Alexander Alexander (399 článků) , Alexander Alexander (134 článků) , Richard Alexander (5 článků) , Alexander Alexander (192 článků)

Richard Seemann: Rakouský státní svátek ve znamení covidu

 
Na hlavním náměstí Heldenplatz ve Vídni složila přísahu o státním svátku stovka odvedenců do armády. Kvůli pandemii koronaviru se ceremoniál i letos konal ve výrazně zeštíhlené podobě. V projevech vládních představitelů zazněly četné výzvy k občanům, aby se nechali očkovat. „Jde o určitou pokorou,“ řekl spolkový prezident 77 letý Alexander van der Bellen, protože jde o to uvědomit si, že existuje vyšší účel mimo osobní potřeby. V tomto ohledu jsou rekruti vzorem, protože přísahají na obranu republiky, „a zejména politika by si z toho měla vzít příklad,“ prohlásila hlava státu po nejturbulentnějších politických týdnech. „Protože smyslem politiky je také sloužit zemi,“ dodal van der Bellen.
28.10.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Alexander (7 článků) , Richard Alexander (7 článků) , Alexander Alexander (399 článků) , Alexander Alexander (134 článků) , Richard Alexander (5 článků) , Alexander Alexander (192 článků)

Zemřel světový návrhář Richard Nicoll. Nebylo mu ani čtyřicet

 
Není prvním z velkých talentů módního designu, který svůj život skončil předčasně na vrcholu kariéry. Podobně jako Alexander McQueen zemřel britský návrhář Richard Nicoll náhle a nečekaně. Podle australských médií ho v pátek 21. října převezli z jeho bytu do nemocnice v Sydney, kde podlehl rozsáhlému infarktu. Policie případ vyšetřuje bez podezření na cizí zavinění.
25.10.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Alexander (7 článků) , Richard Alexander (7 článků) , Alexander Alexander (399 článků)

Vojenské zpravodajce a Nečasovou bude řešit nová soudkyně

 
Kauzu údajného zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování několika lidí z popudu bývalé šéfky sekretariátu premiéra Jany Nečasové (dříve Nagyové) bude v odvolacím řízení řešit senát vedený soudkyní Felicií Hruškovou. Právu to v pondělí potvrdila mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci s tím, že společně s Hruškovou zasednou v senátu dva z trojice soudců Pavel Benda, Alexander Sotolář a Richard Petrásek.
26.01.2016 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Alexander (7 článků) , Richard Alexander (7 článků) , Alexander Alexander (399 článků)
« Předchozí 1 Další »