Články k osobnosti

Raila Odinga

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Raila Odinga »
 

Poražený prezidentský kandidát měl svou inauguraci. „Velezrada,“ hrozí prokurátor

 
Tisíce lidí se v úterý sešly v keňské metropoli Nairobi při neoficiální inauguraci neúspěšného prezidentského kandidáta Raily Odingy. Ceremoniál mu uspořádala opozice. Úřady ale znemožnily třem televizím, aby samozvanou inauguraci Odingy živě přenášely. Odinga neuznává vítězství Uhurua Kenyatty v loňských prezidentských volbách.
31.01.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Raila Odinga (3 články)

Bojkot voleb: Policie střílela do opozice, zabila nejméně tři protestující

 
Čtvrtečních – po kontroverzích opakovaných – prezidentských voleb v Keni se podle prvních odhadů zúčastnilo jen 34,5 procenta registrovaných voličů, oznámil v pátek předseda volební komise. Příznivci opozice tak uposlechli svého předáka Raila Odingu, jenž vyzval k bojkotu hlasování, které označil za protiústavní. Očekává se, že funkci hlavy státu obhájil Uhuru Kenyatta, opozice ale jeho vítězství zřejmě právně napadne, napsala agentura Reuters.
27.10.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Raila Odinga (3 články)

Začaly prezidentské volby a bude to napínavé. V Keni odrazují od násilností

 
V Keni začaly v úterý v napjaté atmosféře prezidentské a parlamentní volby. Očekává se v nichž velmi vyrovnaný souboj dvou hlavních kandidátů na úřad hlavy státu. Vyzyvatelem současného prezidenta Uhurua Kenyatty je bývalý premiér Raila Odinga. Volbám předcházely násilnosti a hlava státu v předvečer voleb vyzvala Keňany k poklidnému hlasování.
08.08.2017 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Raila Odinga (3 články)
« Předchozí 1 Další »