Články k osobnosti

Radovan Krejčíř

  podnikatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Radovan Krejčíř »
 

16 let od útěku Radovana Krejčíře z luxusní vily: Jak sídlo šéfa podsvětí vypadá dnes?

 
Je to už 16 let od útěku Radovana Krejčíře (52) z jeho luxusní vily. Kontroverzní podnikatel si v současné době odpykává pětatřicetiletý trest v Jihoafrické republice za pokus o vraždu, únos, mučení a obchod s drogami. Jak jeho sídlo vypadá dnes? Redakce eXtra.cz má k dispozici unikátní fotky z roku 2020 zevnitř rezidence.
18.06.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Radovan Krejčíř utekl policii pod rukama před 16 lety: Smutný osud zločincovy luxusní vily... ani stát ji nechce

 
Sobota 18. června, dvě hodiny ráno, to je datum, které se zapsalo černým písmem do historie české policie. Tehdy uprchl zpod rukou po zuby ozbrojených policistů podnikatel Radovan Krejčíř (53) a zmizel za kopečky. Přesné okolnosti události nejsou dodnes jasné. Nakonec ale posloužila, protože vedla k uvěznění uprchlého podnikatele v cele v Jižní Africe a také k tomu, že vilu za téměř 400 milionů korun dnes nikdo nechce ani za zlomek její původní ceny. Stát ji, zdá se, nechce ani zadarmo.
18.06.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Chátrající Krejčířova vila zůstává v rukou jeho rodiny. Soud zatrhl převedení na stát

 
Krajský soud v Praze zamítl žalobu, kterou se manželka odsouzeného Radovana Krejčíře snažila dosáhnout přepsání Krejčířovy vily v pražských Černošicích na stát. Uvedla to dnes večer Česká televize (ČT).
06.06.2021 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Tajemná mrtvola na Rokycansku: Lidé v ní vidí záhadně zmizelého otce Radovana Krejčíře

 
Policie v Plzeňském kraji minulý týden opět zveřejnila výzvu, kterou se snaží oslovit veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti záhadné mrtvoly. Ta byla nalezena na Rokycansku v roce 2014, a stále není jasné, o koho jde. Nyní ale lidé na sociálních sítích zareagovali vcelku nečekaně. V neznámém muži totiž poznali Lamberta Krejčíře, zmizelého otce podnikatele Radovana Krejčíře, který si kroutí pětatřicetiletý trest v Jihoafrické republice. Že by mohlo jít o dlouho pohřešovaného obchodníka, přitom není tak nereálné. 
10.05.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Záhada kostry z Rokycanska: Může patřit otci Radovana Krejčíře? Lambert zmizel před 19 lety

 
Policie znovu žádá veřejnost o pomoc při identifikaci muže, jehož ostatky se našly před lety v lese na Rokycansku. A někteří lidé tentokrát v kreslené rekonstrukci obličeje poznávají otce na 35 let odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře Lamberta! Nejen že tu skutečně jistá podoba je, ale i detaily nálezu nevylučují, že by se o Lamberta Krejčíře skutečně mohlo jednat.
10.05.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Krejčíř v cele: Bojím se smrti!

 
Pokus o vraždu, obchodování s drogami a mučení. Právě za to byl český podnikatel Radovan Krejčíř (52) před lety odsouzen.
06.05.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Odsouzený Krejčíř se bojí o život: V cele se dusí dýmem a na záchodě se mu smějí!

 
Odsouzený český podnikatel Radovan Krejčíř (52) má strach ze smrti. V jihoafrickém vězení, kde je pod maximálním dohledem, se mu prý nedostává dostatečné lékařské péče.
04.05.2021 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Osobní peklo Radovana Krejčíře: Dozorci se mu údajně vysmívají když chce na záchod nebo spát

 
Radovan Krejčíř (52) si odpykává pětatřicetiletý trest ve vězení v Jihoafrické republice a podle zpráv od jeho advokátky Nastasji Otrebskiové to rozhodně není žádný med. Právnička uvedla, že podnikatel, který je usvědčený z pokusu o vraždu, mučení a obchodu s drogami, není zdravotně v pořádku. Ve věznici navíc údajně čelí šikaně a nelidskému chování ze strany dozorců. Takové jednání ale tamní úřady důrazně odmítají.
03.05.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

„V cele mu pořád svítí a jde mu do ní kouř.“ Radovan Krejčíř trpí. Drží ho na samotce bez umyvadla

 
Už 16 let je český mafián Radovan Krejčíř na útěku před českou spravedlností. Ovšem v retrospektu by se mu možná lépe dařilo v české cele než v té jihoafrické, ve které nakonec skončil. Podle jihoafrického serveru Independent Online se Krejčíř bojí, že ve vězení zemře. Jeho advokátka říká, že ho drží v nehumánních podmínkách, do cely mu jde kouř z bojleru, nemá ani umyvadlo a světlo nad hlavou mu svítí celý den a celou noc. A když se dostane k doktorovi, výsledky mu nesdělí.
03.05.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Další tvrdý trest pro Krejčíře: Uprchlý podnikatel podal ústavní stížnost!

 
Odsouzený podnikatel Radovan Krejčíř podal ústavní stížnost v případu kolem tunelování státního podniku Čepro. Za přípravu vraždy celníka, pokus o podvod a padělání si má odpykat 15 let ve vězení. Jde o souhrnný trest, ve kterém se promítly i starší Krejčířovy kauzy. Podání ústavní stížnosti je patrné z justiční databáze, informaci ČTK potvrdila mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Rozhodnutí o stížnosti zatím nepadlo.
17.03.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Vražda Mrázka. Tunelování ČEPRO. Vydírání, uplácení, BIS. Policajt ze staré školy o Krejčířovi

 
ROZHOVOR S útěkem Radovana Krejčíře je dosud spojena řada nejasností. O některých se spekuluje jen v přítmí. Mezi takový typ informace patří fakt, kdo Krejčířovi pomáhal, jaké služby mu kdo poskytl na území Evropy… ParlamentníListy.cz se obrátily na policistu, který se se zločineckou kariérou zmíněného potýkal. Vzhledem k zajištění bezpečnosti nebudeme uvádět jeho jméno. Důvody rozhovoru jsou nasnadě. Krejčíř nadále usiluje o vydání do ČR.
01.03.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

5 let od odsouzení Radovana Krejčíře: Takhle zpustla jeho vila, která byla přehlídkou luxusu

 
Předtím, než v roce 2005 utekl podnikatel Radovan Krejčíř ze své vily policistům přímo před nosem, žil si velmi luxusní život. V Černošicích u Prahy vlastnil rozsáhlý pozemek, na němž vybudoval obří vilu se squashovým koutem nebo třeba akváriem pro žraloka.
23.02.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Krejčíř si odseděl 5 let z 35: Vydejte mě do Česka, nebo uteču, vyhrožoval. Jak to vypadá s jeho návratem?

 
Kontroverzní podnikatel Radovan Krejčíř strávil v jihoafrickém exilu už pět let za mřížemi. Tamní soud mu v roce 2016 uložil 35letý trest za několik trestných činů včetně pokusu o vraždu nebo mučení. Krejčíř si má ve vězení pobýt i v České republice, odkud utekl v roce 2005, kdy se mu podařilo uprchnout policistům, kteří ho přišli zatknout do jeho vily v Černošicích.
23.02.2021 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Tiskárna v Českém Těšíně po 200 letech končí! Vlastní ji matka Radovana Krejčíře

 
Po 200 letech končí v Českém Těšíně významná tiskárna, která patří rodině Krejčířových. „Ano, je to smutné, ale zavíráme brány,“ potvrdil nám zdroj z firmy.
12.02.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Krejčířovu expřítelkyni trest za přípravu útěku nemine: Dva roky vězení, nebo vysoká pokuta

 
Trestu se nevyhne ani bývalá přítelkyně Radovana Krejčíře. Soud v Jihoafrické republice rozhodl, že čtyřicetiletá modelka buď půjde na 24 měsíců do vězení, nebo musí zaplatit pokutu ve výši 80 tisíc randů, což je v přepočtu zhruba 109 tisíc korun. Trest jí byl uložen kvůli pomáhání Krejčířovi s plánováním neúspěšného útěku z vězení.
24.06.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Lásku ke Krejčířovi zaplatí vězením? Krásná modelka mu měla pomáhat při útěku

 
Bývalá přítelkyně Čecha Radovana Krejčíře byla v Jihoafrické republice odsouzena za to, že Krejčířovi pomáhala s přípravou neúspěšného plánu na útěk z vězení. Soud jí uložil 24měsíční trest - nebo zaplatit pokutu v přepočtu přes 100.000 korun.
23.06.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

Server upozornil na podivná jména kolem vlakového byznysu

 
ParlamentníListy.cz byly v rámci pravidelného informování o aktivitách několika subjektů na drahách upozorněny na dva materiály specializovaného webu Security magazín. Jeho autoři se v těchto materiálech zaobírají údajným propojením lidí a byznysu. Mezi jinými padlo také jméno Radovana Krejčíře.
21.06.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)

15 let od útěku Radovana Krejčíře: Česko stále žádá JAR o jeho vydání

 
Podnikatel a údajný miliardář Radovan Krejčíř uprchl z ČR 18. června 2005 během domovní prohlídky ve vile v Černošicích. Krejčíř byl tehdy obviněný z podvodu, ze zločinného spolčení a z přípravy vraždy. Kvůli útěku se dostala policie pod palbu kritiky, v souvislosti s útěkem o několik dní později rezignoval policejní prezident Jiří Kolář, podmíněným trestem byl také potrestán velitel domovní prohlídky.
16.06.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kolář (50 článků) , Radovan Krejčíř (757 článků)

Benešová: Když Radovana Krejčíře probírala Bezpečnostní rada státu...

 
Státní pomoc společnosti Smartwings bych podpořila, řekla mimo jiné v rozhovoru pro MF Dnes ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO). Své také řekla ke kauze podnikatele Radovana Krejčíře, který si odpykává trest v Jihoafrické republice.
20.05.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků) , Marie Benešová (400 článků)

Krejčířův vysněný návrat do Česka? Benešová varuje: Fešáčtější kriminál i velká hrozba

 
Uprchlý a odsouzený podnikatel Radovan Krejčíř je nadále ve vězení v Jihoafrické republice a před časem vzkázal, že se bojí o život. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) nyní pro MF Dnes promluvila o tom, že považuje případný návrat Krejčíře za obrovské bezpečnostní riziko.
20.05.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků) , Marie Benešová (400 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »