Články k osobnosti

Radim Špaček

  herec, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Radim Špaček »
 

Cesta Václava Neužila a Ivana Trojana Světem pod hlavou začne v lednu

 
Václav Neužil, Ivan Trojan a Judit Bárdos pod režijní taktovkou Marka Najbrta a Radima Špačka podle scénáře Ondřeje Štindla. To je Svět pod hlavou. Kriminální příběhy ze severních Čech za tuhé normalizace 80. let a příčiny vlastní rodinné tragédie v něm bude od ledna rozplétat policista Filip Marvan (Václav Neužil). Desetidílný seriál vznikl v koprodukci České televize, Bionautu a TV JOJ a na obrazovkách České televize se objeví v lednu.
28.11.2016 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (219 článků) , Radim Špaček (27 článků) , Marek Najbrt (48 článků) , Ondřej Štindl (22 článků) , Judit Bárdos (11 článků) , Marek Čech (81 článků)

ČT: Švehlík bude soudit i vrahy. Odstartovalo natáčení druhé řady Života a doby soudce A. K.

 
Seriál Život a doba soudce A. K. se dočká druhé řady. V hlavní roli soudce Adama Klose se vrátí David Švehlík. Režie nových třinácti dílů podle scénáře Zdeňka Zapletala se opět ujali Robert Sedláček, Bohdan Sláma a Radim Špaček, které nově doplní Petr Marek.
06.10.2016 15:00 |

podobné články

Osobnosti: David Švehlík (81 článků) , Bohdan Sláma (39 článků) , Radim Špaček (27 článků) , Robert Sedláček (91 článků) , Petr Marek (156 článků)

ČT: Václav Neužil a Ivan Trojan se ponoří do Světa pod Hlavou

 
Režiséři Marek Najbrt a Radim Špaček začali pro Českou televizi natáčet seriál Svět pod Hlavou. V napínavé kriminální minisérii se v hlavních rolích objeví Václav Neužil, Ivan Trojan a Judit Bárdos. Scenáristy Světa pod hlavou jsou Ondřej Štindl, Robert Geisler a Benjamin Tuček. Série vzniká v koprodukci České televize, Bionautu a TV JoJ.
28.07.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (219 článků) , Radim Špaček (27 článků) , Marek Najbrt (48 článků) , Benjamin Tuček (14 článků) , Ondřej Štindl (22 článků) , Judit Bárdos (11 článků) , Robert Geisler (5 článků)

Česká televize točí normalizační kriminálku s Ivanem Trojanem. Inspiraci našla u BBC

 
Seriál Svět pod Hlavou natáčejí podle scénáře Ondřeje Štindla režiséři Marek Najbrt a Radim Špaček.
28.07.2016 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (219 článků) , Radim Špaček (27 článků) , Marek Najbrt (48 článků) , Ondřej Štindl (22 článků)

Radim Špaček: Každá doba může být bezčasí

 
Rozhovor s Radimem Špačkem o jeho druhé spolupráci se scenáristou Ondřejem Štindlem. Film Místa má ve čtvrtek premiéru v českých kinech, jeho režisér už plánuje závěr trilogie, která začala Pouty.
18.09.2014 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Špaček (27 článků) , Ondřej Štindl (22 článků)

Filmové premiéry: Místa, Fízlové, hajzlové, Dřív než půjdu spát a další

 
Příběh o lásce, ztrátě a pomstě, to je novinka režiséra Radima Špačka Místa. Hudebník Marilyn Manson hraje v americkém filmu francouzského režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe Fízlové, hajzlové. Nicole Kidmanová a Colin Firth zase v mysteriózním thrilleru Dřív než půjdu spát. Dvacet let existence Slovenska mapuje dokument Slovensko 2.0. Před životním rozhodnutím stojí sedmnáctiletá hrdinka romantického filmu Zůstaň se mnou. Milovníci akčních sci-fi ocení film Labyrint: Útěk.
18.09.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (98 článků) , Marilyn Manson (109 článků) , Quentin Dupieux (2 články) , Radim Špaček (27 článků)

RECENZE: Zlatý devadesátky, mladý Polívka a mafiáni

 
Rozporuplný výsledek vzešel z dalšího projektu Místa dvojice Radim Špaček (režie) - Ondřej Štindl (scénář), kteří mají za sebou podařená Pouta. Tentokrát vyprávějí příběh o dospívání v nedávné porevoluční divočině.
17.09.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Radim Špaček (27 článků) , Ondřej Štindl (22 článků)

Krásná tvář, i ten zbytek stojí za pohled: Seznamte se s hlavní hvězdou nového českého filmu

 
Zatím ji známe jen z divadla Disk (například Gastronomia dell‘ arte, Harakykyri, Platonov), to se ale brzy změní. Herečka a studentka DAMU Johana Matoušková získala svou první roli ve filmu, a rovnou hlavní. Vybral si ji režisér Radim Špaček do snímku Místa.
02.09.2014 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Radim Špaček (27 článků) , Johana Matoušková (3 články)

Soudce A. K. trápí rutina, seriálový podzim ale oživí

 
Nový seriál režisérů Roberta Sedláčka, Bohdana Slámy a Radima Špačka startuje v České televizi. Může patřit k nejzajímavějším dramatickým počinům podzimu.
01.09.2014 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohdan Sláma (39 článků) , Radim Špaček (27 článků) , Robert Sedláček (91 článků)

Hrozí uzavření archívů plných komunistických i nacistických zločinů

 
Aktivisté z organizace Post Bellum, která se zabývá vzdělávacími a popularizačními projekty o historii, umístili na internet petici, jež vyjadřuje znepokojení nad možným zrušením zákona o archívnictví. Petici podepsali např. spisovatel Petr Šabach, režiséři Jan Svěrák a Radim Špaček.
07.06.2014 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (176 článků) , Petr Šabach (29 článků) , Radim Špaček (27 článků)

Monarchista u Drtinové: Chceme vrátit Habsburkům trůn i majetky

 
Vznik samostatného státu byl největší omyl v našich národních politických dějinách. Zavedení degresivní daně či sjednocení lidí by bylo správné. To mimo jiné řekl Radim Špaček, místopředseda Koruny České, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska, jenž byl dnešním hostem v pořadu České televize Interview Daniely Drtinové.
18.10.2013 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Radim Špaček (27 článků) , Daniela Drtinová (328 článků)

Válka s bulvárem i soud o děti. ČT slibuje „jiný“ seriál

 
Česká televize natáčí seriál Život a doba soudce A. K., na kterém se budou podílet renomovaní režiséři Robert Sedláček, Radim Špaček a Bohdan Sláma. Mělo by jít o seriózní televizní „román“ bez klišé a laciného bulvárního přístupu.
18.09.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohdan Sláma (39 článků) , Radim Špaček (27 článků) , Robert Sedláček (91 článků)

Česká televize začala natáčet nový seriál ze soudního prostředí Život a doba soudce A. K.

 
Česká televize začala natáčet nový televizní seriál Život a doba soudce A. K. Režiséry třináctidílného cyklu jsou oceňovaní čeští tvůrci a nositelé Českého lva Robert Sedláček, Radim Špaček a Bohdan Sláma. V hlavních rolích se objeví David Švehlík, Daniela Kolářová a Jiří Bartoška. Autorem scénáře je Zdeněk Zapletal.
18.09.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (617 článků) , David Švehlík (81 článků) , Daniela Kolářová (138 článků) , Bohdan Sláma (39 článků) , Radim Špaček (27 článků) , Robert Sedláček (91 článků) , Jiří Zapletal (11 článků) , Jiří Sedláček (20 článků) , Jiří Sedláček (20 článků) , Jiří Sláma (39 článků) , Jiří Sláma (39 článků)

V létě můžete snadno potkat filmaře. Letos se točí na Šumavě, v Jeseníkách i v Olšanech

 
V čase dovolených, školních i divadelních prázdnin se filmaři pravidelně pouštějí naplno do práce. Letos vyrazili natáčet své novinky mimo jiné Robert Sedláček, Petr Vachler, Radim Špaček a svůj filmový režijní debut začne točit také Miroslav Krobot.
03.08.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Krobot (104 článků) , Radim Špaček (27 článků) , Robert Sedláček (91 článků) , Petr Vachler (59 článků)

Návrat krále Šumavy natočí režisér Radim Špaček

 
Román Návrat krále Šumavy dostane filmovou podobu, jeho režie se ujme Radim Špaček. Autor románu David Jan Žák se rozhodl pro televizní minisérii v produkci společnosti Bionaut Films. Žákův životopisný román o nepolapitelném převaděči Josefu Hasilovi se stal bestsellerem, prodalo se ho přes 15 000 výtisků, tvrdí Joachim Dvořák z nakladatelství Labyrint, které román vydalo.
10.04.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Radim Špaček (27 článků) , Josef Dvořák (148 článků) , Jan Dvořák (89 článků) , Honza Dvořák (89 článků)

Nejlepším loňským filmem jsou Pouta s pěti Českými lvy

 
Nejlepším filmem roku 2010 je snímek Pouta režiséra Radima Špačka. Na dnešním slavnostním předávání cen České filmové a televizní akademie v pražské Lucerně získal pět Českých lvů, včetně ocenění v kategorii režie, scénář a kamera.
06.03.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Špaček (27 článků)

Čeští lvi patřili hlavně Svěrákovi a filmu Pouta

 
V sobotu se v pražské Lucerně rozdávaly filmové ceny Český lev. Nejúspěšnější byl film Radima Špačka Pouta, který získal ceny za scénář, kameru, režii, nejlepšího herce a film. Cenu za mimořádný přínos české kinematografii si odnesl Zdeněk Svěrák.
06.03.2011 01:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (238 článků) , Radim Špaček (27 článků)

Český lev ONLINE: sPOUTAt by zasloužil Bolek a Voříšková!

 
ONLINE: V sobotu se v pražské Lucerně rozdávaly filmové ceny Český lev. Nejúspěšnějším filmem je normalizační thriler Radima Špačka Pouta, který získal ceny za scénář, kameru, režii, nejlepšího herce a film. Pořádný thriler ale předvedla díky své šílené róbě i Tereza Voříšková. A sPOUTAt by to chtělo i Bolka Polívku, když vyhlašoval vítěze, nebyl schopný téměř artikulovat!
05.03.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (523 článků) , Tereza Voříšková (242 článků) , Radim Špaček (27 článků)

Nejvíce nominací na Českého lva má Špačkův thriller Pouta

 
Nejvíce nominací na Českého lva v sobotu získal temný thriller Pouta ze začátku 80. let režiséra Radima Špačka a scenáristy Ondřeje Štindla, který zabodoval ve všech dvanácti kategoriích - v té za vedlejší mužskou roli dokonce dvakrát.
05.02.2011 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Radim Špaček (27 článků) , Ondřej Štindl (22 článků)

Film Pouta získal pět Cen české filmové kritiky

 
Temný thriller ze začátku 80. let Pouta zazářil ve čtvrtek večer v pražském Divadle Archa při vyhlašování Cen české filmové kritiky za loňský rok - byl odměněn v pěti z jedenácti kategorií. K radosti producenta Vratislava Šlajera byl vyhlášen nejlepším filmem, Radim Špaček dostal cenu za jeho režii a Ondřej Štindl za scénář. Pro ocenění za nejlepší mužský výkon v hlavní roli přišel herec Ondřej Malý, který se zároveň stal Objevem roku.
14.01.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Šlajer (10 článků) , Radim Špaček (27 článků) , Ondřej Malý (37 článků) , Ondřej Štindl (22 článků)
« Předchozí 1 2 Další »