Články k osobnosti

Jan Pirk

  významný český kardiochirurg

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Pirk »
 

ČISOK: Letošní ročník Ceny Arnošta Lustiga zrušen, sponzoři ceny podpořili ČVUT

 
Česko-izraelská smíšená obchodní komora (ČISOK), organizátor Ceny Arnošta Lustiga, která je od roku 2011 každoročně udělována významným českým osobnostem, rozhodla na návrh předsedy Výboru ceny Arnošta Lustiga profesora Jana Pirka o zrušení letošního ročníku v souvislosti s pandemií nemoci Covid 19. Prezident ČISOK Pavel Smutný vyzval sponzory ceny, aby svou podporu přesměrovali ve prospěch projektů ČVUT, sloužících boji s koronavirem. Ti na návrh reagovali pozitivně a v rámci sbírky pro ČVUT se mezi nimi podařilo vybrat přes 500 tisíc Kč.
19.05.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Lustig (92 článků) , Jan Pirk (33 článků) , Pavel Smutný (7 článků)

Pirk porazil koronavirus: Vyděsili jsme seniory. Je třeba chránit obézní i kuřáky

 
Kardiochirurg Jan Pirk (71) překonal nemoc covid-19. Po zotavení se prý cítí báječně. V rozhovoru pro ČT24 se vyjádřil k uvolňování opatření v Česku a reagoval i na dotazy ohledně toho, zda z jeho pohledu pandemii příliš zlehčoval - Pirk uvedl, že mnohem náročnější pro něj bylo podstoupit klasickou chřipku s horečkami čtyřicet stupňů. Profesor míní, že je nutné nyní ochránit především diabetiky, obézní lidi a kuřáky.
03.05.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Profesor Pirk: Důchodci, ven a hýbat se! Tlustý padesátník je ohroženější. Oběti koronaviru? To je jinak

 
Kardiochirurg Jan Pirk, který prodělal nemoc covid-19, kritizuje, že senioři jsou nabádáni setrvávat doma; naopak by měli chodit ven a hýbat se. V rozhovoru pro DVTV vyjádřil také názor, že zdravá část společnosti by měla projít plošnou imunizací, aby bylo možné ochránit ohrožené skupiny.
23.04.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Jan Pirk si trvá na svém: Ať se zdraví lidé nakazí koronavirem. Miliony seniorů se bojí smrti

 
Kardiochirurg Jan Pirk (72) trvá na tom, že zdraví lidé by se měli nakazit koronavirem. Když projde společnost plošnou imunizací, ochrání to ty nejohroženější, řekl v rozhovoru s DVTV. Je podle něj problém, že dva miliony seniorů sedí doma a jsou vyděšení. Sám se infikoval na horách v Rakousku a nemoc covid-19 už prodělal.
22.04.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Profesor Pirk porazil covid-19 a vrátil se k transplantacím: Koronavirus jsme přecenili, říká

 
Byl jedním z prvních, kdo koronavirus označil za chřipku a řekl, že by se mělo lidstvo promořit. Za svým názorem si uznávaný kardiochirurg, profesor Jan Pirk (71), stojí i poté, co nemoc po návratu z Rakouska prodělal. „Jsem důkazem, že důchodci nejsou nejohroženější skupinou,“ tvrdí.
19.04.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Kardiochirurg Jan Pirk měl koronavirus: Příznaky u každého člena rodiny byly rozdílné

 
Ještě na začátku března kardiochirurg Jan Pirk (71) sklidil od lidí poměrně velkou kritiku za názor, že ideální by bylo, aby se virem nakazili všichni. Zároveň se podivoval nad vzrůstající hysterií okolo koronaviru a srovnával nemoc s běžnou chřipkou. Následně se ale sám nakazil Covidem-19 a v rozhovoru pro magazín Reportér prozradil, jaké měli příznaky jednotliví členové rodiny.
11.04.2020 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Pirk radil koronavirus všem, sám se nakazil. Co říká Prymulově otočce s promořováním?

 
Na začátku března kardiochirurg Jan Pirk (71) v rozhovoru prohlásil, že by se měli koronavirem nakazit všichni. Vzbudil tím velkou vlnu nevole a sklidil kritiku od náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly (56). O pár týdnů později to byl ale právě Prymula, kdo vyslovil názor, že by se populace měla promořit. Překvapil tím premiéra Andreje Babiše (ČSSD) i ministra vnitra Jana Hamáčka (ANO). Jan Pirk mezitím nákazu covid-19 prodělal. Jak se cítí nyní a jak se dívá on na změnu klíčového českého epidemiologa?
11.04.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18419 článků) , Jan Hamáček (1826 článků) , Jan Pirk (33 článků)

Prymula po lžích z Číny otočil: Populaci je třeba promořit. Babiš a Hamáček: Velký risk

 
Českou populaci je zapotřebí řízeně promořit nákazou nového koronaviru. Uvedl to náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v rozhovoru pro DVTV. Nově se tak shoduje s názorem epidemiologa Rastislava Maďara, který už v březnu mluvil o nutnosti dostat virus mezi české občany. Ostrý spor měl Prymula na toto téma i s kardiologem Janem Pirkem. Změnu názoru zdůvodnil tím, že se dříve odrážel od dat přicházejících z Číny, která nyní považuje za vyfabulovaná. Školy by se mohly otevřít v polovině května, letiště aspoň pro některé cesty záhy. Prymula je v těchto dnech klíčovou postavou v boji proti koronaviru. Za svou práci si nejspíše odnese i metál od prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu o udělení Řádu Bílého lva promluvila v pořadu Blesku S prezidentem v Lánech. S názorem epidemilogoa nicméně nesouhlasí premiér Andrej Babiš (ANO), je to podle něj velký risk.
06.04.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23843 článků) , Jan Pirk (33 článků)

Pirk radil nakazit všechny. Británie kolektivní imunitu zkoušela, pak se vyděsila

 
Ohromné pozdvižení vyvolala začátkem března slova kardiochirurga Jana Pirka. Uvedl, že nejlepší by bylo, kdyby se novým koronavirem nakazili všichni Češi, aby díky tomu získali kolektivní imunitu. Předpokládá se totiž, jakmile se člověk jednou nakazí, vůči nemoci je navždy imunní. Na jeho slova negativně reagovala řada odborníků, včetně náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Pirk nakonec své vyjádření odvolal. Jenže přesně tento kontroverzní přístup zkoušela dříve britská vláda. Chránila jen ohrožené seniory, jinak veřejné dění neomezovala, protože věřila, že zdravá populace se s virem vypořádá.  Pak se svého vlastního postupu zalekla.
21.03.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

František Nedvěd (72) po operaci srdce: Málem se do lázní nedostal kvůli koronaviru!

 
Jak profesor Jan Pirk (71) řekl, tak se také stalo. František Nedvěd (72) si u něho v IKEM po pětihodinové operaci srdce poležel pouhý týden. Teď už pilně rehabilituje v lázních.
20.03.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: František Nedvěd (58 článků) , Jan Pirk (33 článků)

Kardiochirurg Pirk otočil: Už nechce promořit celé Česko. Uznal, že nejde o chřipečku

 
Ještě před pár týdny srovnával kardiochirurg Jan Pirk nový koronavirus způsobující nemoc Covid-19 s běžnou chřipkou a podivoval se narůstající „hysterii“. Původně se domníval, že ideální by bylo, aby se virem nakazili všichni. Dnes je v karanténě na své chalupě a vyzývá k nošení roušky a opatrnosti.
18.03.2020 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Profesor Pirk promluvil v rozhlase: Co bych lidem řekl k epidemii koronaviru? Toto...

 
Do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítal kardiochirurg profesor Jan Pirk, který připomněl, že koronavirus přišel z Číny a přišel právě odtud proto, že Číňané nedodržují hygienická pravidla. Z dlouhodobého hlediska by podle Pirka bylo dobré, kdyby postupně prodělalo onemocnění Covid-19 co nejvíc lidí, ale postupně.
17.03.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Koronavirus napadl Číňany, protože jich je moc, uvedl chirurg Pirk

 
Významný český kardiochirurg Jan Pirk (71) nedávno v pořadu časopisu Reflex řekl, že by bylo nejlepší, abychom se koronavirem co nejdříve nakazili všichni, abychom získali potřebnou imunitu. Tento jeho výrok nenechal chladným epidemiologa Romana Prymulu a další české odborníky, kteří si myslí, že by to nijak nepomohlo. Podle Pirka se koronavirus v Číně objevil zcela přirozeně a epidemie je jen odpovědí na přelidnění.
08.03.2020 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Spor odborníků: Podle Pirka by se měli nakazit všichni. Nesmysl, zemřelo by 340 tisíc lidí, tvrdí Prymula

 
Odvážný výrok kardiochirurga Jana Pirka (71) o tom, že by se měli koronavirem nakazit všichni lidé, aby si vytvořili imunitu, nezůstal bez odezvy. Jako nesmyslný ho vnímá řada odborníků, kteří stojí za názorem, že nejlepší je se nebezpečnému viru úplně vyhnout. Každý virus totiž organismus oslabí nehledě na věk pacienta. Jan Pirk však v některých českých odbornících našel i zastání.
07.03.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

František Nedvěd je po operaci srdce! Lékař promluvil o jeho zdravotním stavu

 
Přál si, aby se znovu narodil, a jeho přání bylo vyslyšeno. Pět hodin si se srdcem Františka Nedvěda (72) „pohrával“ náš přední kardiochirurg Jan Pirk (71) a slavnému písničkáři už zase srdce funguje na 100 procent.
06.03.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: František Nedvěd (58 článků) , Jan Pirk (33 článků)

Lékař Pirk ke koronaviru: Každý přemnožený druh začne příroda korigovat

 
Kardiochirurg Jan Pirk považuje strach z koronaviru za neopodstatněný a stejně tak mnohá opatření politiků se mu zdají přehnaná a populistická. Pirk upozorňuje, že na chřipku, tuberkulózu nebo spalničky ročně umírají na světě miliony lidí a o tom nikdo nemluví. České zdravotnictví koronavirus podle něj bez problémů zvládne, jinak je ale ve špatném stavu. „Nedostatek sester a ošetřovatelů a naprostý chaos v systému postgraduálního vzdělávání lékařů,“ zhodnotil Pirk.
06.03.2020 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Střet lékařů o koronavirus. Pirk radí nakazit všechny. Prymula: 340 tisíc obětí

 
Slovní přestřelka dvou lékařských kapacit. Kvůli koronaviru si vyměnili názory kardiochirurg Jan Pirk (71) a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula (56). Zatímco jeden hovoří o přehnaném šílenství, druhý o možných stovkách tisíc obětí.
06.03.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Český kardiochirurg o koronaviru: Když se rychle nakazíme všichni, bude to nejlepší

 
Panika je zbytečná, strašení kolem koronaviru je politický populismus. Uznávaný kardiochirurg Jan Pirk (71) překvapil svými slovy o nákaze, která se z Číny rozšířila i do Česka. V tuzemsku je momentálně osm potvrzených případů. Nejlepší by bylo, kdybychom se všichni rychle nakazili, šokuje doktor z pražského IKEM.
05.03.2020 08:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)

Františku Nedvědovi (72) selhalo srdce: 5hodinová operace a pumpování 16 litrů vody!

 
Františku Nedvědovi (72) během vánočních svátků selhalo srdce. Dva týdny strávil v pražském IKEM a musí se tam vrátit. Srdce mu totiž funguje pouze ze 30 procent, takže se musí podrobit náročné pětihodinové operaci. Povede ji uznávaný kardiochirurg Jan Pirk (71).
22.01.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: František Nedvěd (58 článků) , Jan Pirk (33 článků)

Profesor Pirk (70) přes 40 let léčí v IKEM lidská srdce. Připomněl důležitost včasné resuscitace

 
Přednosta kardiocentra v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Jan Pirk připomněl důležitost včasného poskytnutí masáže srdce v případě, že lidé ve svém okolí vidí člověka se zástavou krevního oběhu. Na Evropský den záchrany lidského života odborníci připomněli, jak se má taková péče správně poskytnout.
16.10.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (33 článků)
« Předchozí 1 2 Další »