Články k osobnosti

Jan Pirk

  významný český kardiochirurg

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Pirk »
 

Pirk (73) z IKEM: Dohoda? Ne, bylo to odvolání!

 
„Vyrostl jsem v IKEM a IKEM vyrostl díky mně.“ Nejznámější český kardiochirurg Jan Pirk (73) promluvil o svém konci ve funkci přednosty kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze.
09.05.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Kardiochirurg Jan Pirk, který kritizoval vládu: Oznámili mu, že končí. Zaskočilo mě to, řekl eXtra.cz

 
Špičkový kardiochirurg Jan Pirk (73) ke konci června po pětadvaceti letech odchází z funkce přednosty kardiocentra pražského IKEM. Přestože toto zařízení tvrdí, že po vzájemné dohodě, lékař prohlásil, že mu to ředitel de facto oznámil. Co o svém odchodu řekl eXtra.cz?
07.05.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Petice za ponechání Jana Pirka ředitelem kardiocentra IKEM

 
Pacienti IKEM, jejich rodinní příslušníci a přátelé a všichni kteří máme v úctě pana profesora Pirka se obracíme na pana ředitele IKEM Michala Stiborka a všechny zainteresované lidi s naléhavou prosbou.
07.05.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Majerová Zahradníková (Trikolóra): Covidová diktatura si udělala další zářez na svoji pažbu

 
Komentář na facebookovém profilu ke konci Jana Pirka ve funkci přednosty kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM)
07.05.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Hanba vládní garnitury. Už je to jak za totality, zhrozila se šéfka Trikolóry

 
Odvolání renomovaného profesora Jana Pirka z čela kardiocentra na pražském Institutu klinické a experimentální medicíny vyvolalo bouřlivé reakce. Přestože vedení IKEMu tvrdí, že důvodem je zahájení výstavby nového pavilónu, souvislost s kritickými postoji světově uznávaného kardiologa ke způsobu boje s pandemií Covid-19 napadla snad úplně každého. Pirk se totiž často klonil k těm, kteří odmítali příliš přísná restriktivní protiepidemická opatření. Předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková dokonce mluví o totalitních praktikách a čistkách v režii „těch nahoře“.
07.05.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Profesora Pirka odvolali z funkce v IKEM. Zrovna o narozeninách. Souvisí to prý s politikou...

 
Kardiochirurgovi Janu Pirkovi bylo na jeho 73. narozeniny oznámeno nepříjemné překvapení, a sice že na konci června po více než pětadvaceti letech skončí ve funkci přednosty kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM). Sám k tomu dodává, že za tím stojí politika, jak mu ostatně naznačil i sám jeho šéf. Pirk byl jedním z lékařů, kteří se účastnili veřejných debat ke koronavirové epidemii, v nich se klonil spíše na stranu odpůrců covidu a restriktivních protiepidemických opatření.
07.05.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Pirk náhle končí jako šéf kardiocentra IKEM

 
Kardiochirurg Jan Pirk odejde na konci června z funkce přednosty kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM).
06.05.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Pirk dostal padáka! Špičkový kardiochirurg už nebude šéfem kardiocentra v IKEM, proč?

 
Kardiochirurg Jan Pirk odejde na konci června z funkce přednosty kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM). Vypadalo, že se s vedením nemocnice na odchodu domluvil, ale není tomu tak. Známý kardiochirurg Pirk podle jeho slov chtěl skončit později, takže ho ředitel IKEM odvolal. Pirka na postu od 1. července nahradí Josef Kautzner, který je nyní Pirkovým zástupcem a také přednostou kardiologické kliniky IKEM.
06.05.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Trikolóra se postavila za Zdravé fórum. Poslanci však petici smetli ze stolu

 
Poslanci hnutí Trikolóry chtěli na dnešní schůzi Poslanecké sněmovny projednat petici, kterou před několika týdny spustila iniciativa Zdravé fórum, pod kterou je podepsaná řada osobností, jako například epidemiolog profesor Jiří Beran, primář docent Martin Balík, advokát Tomáš Nielsen či kardiochirurg profesor Jan Pirk. Petici jen do polovinu dubna podepsalo více jak 16 tisíc lidí. Trikolóra však překvapivě neuspěla. Návrh na projednání petice nepodpořili jak vládní poslanci, tak představitelé Pirátů, STANu i koalice SPOLU.
16.04.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (40 článků) , Jan Pirk (69 článků)

Výzva vládě od Pirka, Šmuclera, Hnízdila a dalších: Přestaňte lidi strašit

 
Zítra se má prý projednávat petice, pod níž jsou podepsáni lékaři jako prof. Pirk, docent Šmucler či lékař Jan Hnízdil. A tak zformulovali stanovisko v šesti bodech, mezi něž patří uklidnění obyvatelstva a zrušení nelogických a kontraproduktivních opatření. Jako například plošného testování nebo nošení roušek venku. Celé stanovisko, i s otázkami přednesl MUDr. Vladimír Čížek a nafilmoval režisér Igor Chaun.
29.03.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Chaun (26 článků) , Jan Pirk (69 článků)

„Píchli mu vakcínu. Protilátky nula.“ Profesor Pirk odhalil příběhy z praxe

 
Hostem Pavlíny Wolfové v CNN Prima News byl kardiochirurg Jan Pirk. Současná špatná situace je podle něj z části způsobena tím, že vysokoškolsky vzdělané sestry nedostávají patřičné ohodnocení, takže je jich málo. Ale navrhl jedno řešení. Jarní lockdown prý jen oddálil "hrůzu", kterou dnes zažíváme. Vadí mu také dvojí přístup. Nedávno byl na testu protilátek a má je stále vysoké, i když prodělal covid před rokem. "Přesto jsem považován za občana druhé kategorie a nedostanu cestovní pas, přestože vím o člověku, který dostal dvě dávky vakcíny a má protilátky nula," posteskl si.
04.03.2021 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (67 článků) , Jan Pirk (69 článků)

,,Vězni v táborech." Profesor Pirk: Trvalé řízení státu nouzovým stavem. To je cíl

 
V připravované knize Institutu Václava Klause „Rozum proti kovidové panice“ má svůj příspěvek i profesor, kardiochirurg Jan Pirk. Zabývá se převážně systémem PES, kritizuje na něm nesrovnalosti v podobném duchu jako docent Ševčík z Národohospodářské fakulty VŠE. Ale přidává jedno závažné podezření. Že už se nikdy nebude žít normálně. V systému, který vláda nastavila, totiž není nikde psáno, kdy přestane platit. „Po prostudování dostupných materiálů o souboru PES jsem získal dojem, že tato epidemie, ve které jsme nešťastní, by měla sloužit k trvalému zavedení systému řízení státu nouzovým stavem,“ obává se zasloužilý lékař.
02.03.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10370 článků) , Jan Pirk (69 článků) , Václav Ševčík (41 článků)

Petr Štěpánek z Ordinace: Zachraňovat ho musel profesor Pirk!

 
Delší dobu mu bylo špatně, tentokrát to ale vypadá vážněji než kdykoli předtím. Kolabující Eduard Valšík v podání Petra Štěpánka (72) musí být v seriálové Ordinaci převezen z kamenické nemocnice rovnou do pražského IKEM. Tam se ho ujme jeho dávný přítel, samotný profesor Jan Pirk (72).
11.02.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (839 článků) , Petr Štěpánek (839 článků) , Jan Pirk (69 článků)

Známý lékař v šoku, šmejdi jeho jménem prodávají „zázrak“ na cévy. Pirk: Zasahuje mi to do života

 
Internetoví šmejdi opět vyrazili do akce a tentokrát k tomu zneužili uznávaného kardiochirurga Jana Pirka z pražského IKEMu. Právě jeho jménem doporučují „zázračný“ lék na čištění cév. Pirk Blesk Zprávám řekl, že s článkem ani s přípravkem nemá nic společného. Bezcenný lék za 900 korun si nicméně stihlo zakoupit velké množství lidí, což experta velmi mrzí.
07.01.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Profesor Jan Pirk o pádu Romana Prymuly: Nový ministr bude sebevrah nebo Karel Havlíček

 
Nejznámější česká lékařská kapacita přes srdce, prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. (72), který patří k velkým kritikům vlády a nebál se strefovat ani do ministra zdravotnictví Romana Prymuly (56), redakci eXtra.cz prozradil, kdo se podle něj stane novým šéfem resortu. „Mohl by to být Havlíček, už má dvě ministerstva, tak by spal jen půl hodiny denně,“ říká.
23.10.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků) , Karel Nový (207 článků)

Ty kecy o chřipečce! Umělci? Jako všichni pracující. Šéf rádia a hudebník už má dost

 
ROZHOVOR Z vyjádření těch pánů na mě padá beznaděj. Nemám, a hlavně nechci mít, jejich nadhled nad životem nebo smrtí lidí,“ říká na adresu Romana Šmuclera, Jana Pirka a dalších senátor, podnikatel a hudebník Ladislav Faktor. A vzkazuje: „Testování na covid by mělo být pro lidi zdarma.“ Řekl, co si myslí o protikoronavirových opatřeních. Kvůli epidemii sám zrušil oslavy 30. výročí rádia Faktor. Prozradil také, co je podle jeho bratra, lékaře, který se zabývá plicními chorobami, proti koronaviru nejúčinnější.
11.10.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Imunolog: Zakázat a naostro! Vládo, tu menšinu neposlouchej. Krach ekonomiky? Tam, kde nezavřeli, je to horší

 
Martin Veselovský vyzpovídal na DVTV imunologa Václava Hořejšího. Podle něho byla chyba, že se nezavedla přísnější opatření již na začátku září. „Zatím to bylo relativně mírné, ta omezení, takže to bylo jenom součástí takové taktiky, aby se to neudělalo vše naráz, aby se lidi příliš nezlobili a že když se jim to bude podávat takhle po kouscích, tak že to zkousnou lépe,“ pověděl. Na druhou stranu si tato taktika prý vyžádala oběti. Chování Jana Pirka a Romana Šmuclera je dle něj maximálně nezodpovědné.
08.10.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků) , Martin Roman (323 článků)

Vzkaz Šmuclerovi a spol. z první linie: Zkuste si jednu naši směnu, nebo raději mlčte

 
Lékaři z infekčních oddělení několika nemocnic vydali na sociálních sítích varování před podceňováním nemoci covid-19. Apelují na stomatologa Romana Šmuclera, kardiochirurga Jana Pirka a další odborníky, kteří v nedávné petici vyzývají vládu, aby neprohlubovala restriktivní opatření, aby mlčeli, nebo si zkusili jednu jejich směnu. Po vládě chtějí zdravotníci dostatek remdesiviru a srozumitelnou komunikaci s veřejností, píší Novinky.cz.
06.10.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Pirk a Šmucler způsobí katastrofu. Covid pacienti jsou simulanti? Úder od lékařů, i z TOP 09

 
Kardiochirurg Jan Pirk, zubař Roman Šmucler a několik dalších lékařů opakovaně prohlašuje, že opatření vlády určená na boj s koronavirem, škodí Česku víc než samotná epidemie koronaviru. Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula už tyto lékaře vyzval, aby se zdrželi komentářů. A z Deníku N přišel další úder. Šmucler dostal vzkaz, že až nastane těžká situace, tak on jako stomatolog se o covidové pacienty starat nebude.
06.10.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)

Covid v Česku: Plán, ze kterého mnohé omejou. I Prymulu, jehož problém roste

 
Petice, za níž stojí lékařské kapacity jako profesor Jan Pirk, doktor Hnízdil, psychiatr Radkin Honzák a šéf stomatologické komory Roman Šmucler, nabírá podpisy raketovým tempem. Podle Šmuclera právě kvůli reakci, kterou petice vzbudila na oficiálních místech. A objevil se další text s jednoduchým řešením epidemie. Opatření by se omezila především na obézní cukrovkáře, kteří by nosili respirátory, udržovali vzdálenost a obecně moc nevycházeli. A zbytkem populace by vir prošel bez potíží.
05.10.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (69 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »