Články k osobnosti

Pierre Moscovici

  europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pierre Moscovici »
 

Komise upozornila sedm zemí EU na jejich daňové systémy

 
Evropská komise upozornila sedm zemí EU na to, že jejich daňové systémy mohou firmám umožňovat "agresivní daňové plánování", tedy platit nižší daně. Novinářům to dnes řekl komisař pro hospodářské otázky, daně a cla Pierre Moscovici, když představoval každoroční soubor analýz stavu ekonomik členských zemí bloku.
07.03.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Moscovici (8 článků)

Svobodní: EU otevírá cestu k evropským daním, chce omezit suverenitu České republiky

 
Prohlášení Strany svobodných občanů návrhu, který přednesl eurokomisař Pierre Moscovici tento týden
29.11.2017 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Moscovici (8 článků)

Nadnárodní firmy okrádají státy o miliardy: Evropská komise na ně upletla bič

 
Evropská komise ve čtvrtek představila soubor návrhů, které mají členským zemím EU usnadnit boj s daňovými úniky v nadnárodních firmách. Součástí plánu jsou například právně závazná opatření blokující nejběžnější metody používané ve firmách, které se snaží platit co nejnižší daně. Návrh novinářům představil eurokomisař pro finanční otázky, daně a cla Pierre Moscovici (58).
28.01.2016 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Moscovici (8 článků)

Ministr financí vyjádřil znepokojení nad přístupem Evropské komise k daňovým únikům

 
Ministr financí a první místopředseda vlády Andrej Babiš zaslal dopis komisaři Pierre Moscovici, v jehož portfoliu jsou mimo jiné i daňové otázky, s dalším naléhavým apelem, aby Evropská komise věnovala více pozornosti daňovým únikům v oblasti DPH.
21.09.2015 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16526 článků) , Pierre Moscovici (8 článků)

Budoucnost Řecka je ve hvězdách. Věřitelé ale chtějí dál jednat

 
Řecko stále ještě může obnovit jednání s věřiteli o návrzích Evropské komise i po té, co nebyl prodloužen záchranný program. Shodují se na tom, jak evropský komisař pro finanční záležitosti Pierre Moscovici, tak šéfka Mezinárodního měnového fondu Christina Lagardeová. Naopak Francouzský premiér varoval, že pokud Řekové v referendu návrhy věřitelů odmítnou, hrozí zemi vystoupení země s eurozóny. Řecká krize ovlivnila i zahraniční cestu premiéra Sobotky do Německa. Sobotka sám rozhodnutí řeckého premiéra uspořádat referendum chápe jako alibismus. 
28.06.2015 18:01 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Moscovici (8 článků)

Podle německého ministra zahraničí by Řecko mohlo opustit eurozónu i nechtěně

 
Možnost "nechtěné nehody", která by mohla vést až k vystoupení Řecka z eurozóny, nevyloučil německý ministr zahraničních věcí Frank-Walter Steinmeier. Zopakoval také svůj názor, že Německo nemá mezi státy platícími eurem své místo jisté s ohledem na pochybnosti, zda Atény skutečně splní všechny své závazky, které po nich jejich partneři a věřitelé vyžadují. Jenže podle evropského komisaře pro hospodářské a finanční záležitosti Pierre Moscoviciho by odchod Řecka z eurozóny byl katastrofou, která by mohla znamenat začátek konce eurozóny.
14.03.2015 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Moscovici (8 článků)

Žádné další snižování dluhu nečekejte, vzkazuje Merkelová do Řecka

 
Řecko z eurozóny nepustíme, míní eurokomisař pro finanční záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici společně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Dluhy se platí, vzkazují Řekům. 
31.01.2015 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2499 článků) , Pierre Moscovici (8 článků)

Francouzský ministr financí pod tlakem PSA?

 
Portál Automotive News Europe přišel dnes se zajímavou zprávou. Francie se možná v blízké době stane protekčním státem pro malá a ekologická. Pierre Moscovici podal návrh zákona o daňi z velkých luxusních automobilů.
21.06.2012 21:12 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Moscovici (8 článků)
« Předchozí 1 Další »