Články k osobnosti

Pierre Jean

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pierre Jean »
 

Den, kdy Praha zažila velkou leteckou premiéru

 
V poslední říjnový den roku 1790 zažila Praha novinku. Poprvé se nad ní vznesl balon s lidskou posádkou. Pozoruhodné představení dirigoval francouzský vzduchoplavec Jean-Pierre Blanchard, druhým pasažérem se stal šlechtic Jáchym ze Šternberka. Premiéra to byla pro celé území Čech.
31.10.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků) , Pierre Jean (2 články) , Jean Pierre (1 článek)

Útoky ze září 2001 zosnovala CIA, dostalo se do učebnice. Sepsal ji profesor

 
Za učebnici dějepisu vydanou v listopadu 2019 se muselo omluvit francouzské nakladatelství Ellipses. Jedná se o knihu „20. století na kartičkách“, kterou sestavil Jean-Pierre Rocher. Autor se tu věnoval i jedné z nejzlomovějších událostí z počátku 21. století, teroristickým útokům z 11. září 2001 ve Spojených státech, při kterých zemřely téměř tři tisíce lidí. Za útoky stojí teroristé z organizace al-Káida, nicméně Rocher ve své knize naznačil, že vše zosnovala americká Ústřední zpravodajská služba (CIA), uvedla stanice BBC. Tato konspirační teorie má mnoho zastánců, jedním z nich je někdejší mluvčí a vicekancléř exprezidenta Václava Klause Petr Hájek.
22.01.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10370 článků) , Pierre Jean (26 článků) , Pierre Rocher (1 článek) , Pierre Jean (2 články) , Petr Václav (932 článků)

Chlapec (†11) zemřel poté, co si přivoněl k rybě. „Miluji tě,“ řekl naposledy otci

 
Jedenáctiletý Camron Jean-Pierre zemřel poté, co si přivoněl k tresce, kterou na Nový rok připravovala jeho babička. Měl totiž na ryby alergii. Ani po převozu do nemocnice mu nedokázali lékaři pomoci. Jeho poslední slova patřila otci. „Miluji tě, tati,“ řekl nebohý Camron.
06.01.2019 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Zrada. Macron je jen loutka bankéřů a připravuje se na občanskou válku kvůli migrantům. Zachrání nás jen invaze Rusů do západní Evropy. Politik od Le Penové promlouvá...

 
ROZHOVOR „Macron nemá žádnou politiku proti nebezpečí ze strany těchto populací. Je fakt, že toto jsou citlivá území, a fakt, že armáda zde nebyla rozmístěna, aby vymohla zákony republiky, vznáší základní otázky. Věřím, že Macron má nařízení, aby stál připraven pro propuknutí občanské války. Bude intervenovat současně s dalšími zeměmi, které přijímají masovou migraci a skrývají pátou kolonu. Možná čeká na německé volby na podzim tohoto roku?“ říká bývalý předseda Francouzsko-české obchodní komory Jean-Pierre Hottinger a kandidát francouzské Národní fronty do parlamentu.
21.06.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Dlouho nevydržíte. Buď přijmete uprchlíky, nebo zaplatíte, varoval Čechy před EU politik Le Penové. A Okamura dodal, že Sobotka již migranty přijímá a mají dostat i přidělené byty…

 
REPORTÁŽ Konzervativní Akce D.O.S.T. v pondělí uspořádala debatu na téma „Evropa ve varu“, na níž vystoupil kandidát francouzské Národní fronty do parlamentu a bývalý předseda Francouzsko-české obchodní komory Jean-Pierre Hottinger a předseda SPD a poslanec Tomio Okamura.
16.05.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2526 článků) , Pierre Jean (26 článků)

Situace ve Francii je katastrofální. Rozvrat a destrukce. Spolupracovník Marine Le Penové nám toto řekl o volebních podvodech, gigantické manipulaci a o tom, co bude dál

 
ROZHOVOR Bývalý předseda Francouzsko-české obchodní komory Jean-Pierre Hottinger a kandidát francouzské Národní fronty do parlamentu hovoří o manipulacích, mediální masáži a porušení zákona během prezidentských voleb ve Francii a přibližuje, co vše se dělo. Také nastínil, co se bude dít za prezidentství Macrona. Očekává výprodej Francie globalistům a otevření dveří velkému a divokému přistěhovalectví.
11.05.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

ČT zažila šok: Fanoušek Le Penové roztrhl v přímém přenosu papír z EU

 
Jedním z hostů francouzského televizního speciálu České televize byl také podporovatel Marine Le Penové Jean-Pierre Hottinger, jenž již delší dobu žije v České republice. Před kamerami předvedl něco, co diváci veřejnoprávní televize asi hned tak neuvidí.
23.04.2017 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Vaše Věc: Jaques Chirac na Nobelovu cenu míru

 
Blízcí bývalého prezidenta republiky Chiraca, zvláště Jean Pierre Raffarin a Thierry Breton, podali v Oslu složku pro jeho kandidaturu na Nobelovu cenu míru. „Je naší povinností, aby byl vyslyšen hlas míru celého světa, který je víc a víc násilnický a nejistý.“
12.03.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Miniaturní výtah či motor: Vědcům vynesly zázračné přístroje Nobelovku za chemii

 
Letošní Nobelovu cenu za chemii získali Francouz Jean-Pierre Sauvage, Brit Fraser Stoddart a Nizozemec Bernard Feringa za design a výrobu miniaturních strojů o velikosti molekul. Nové poznatky v oboru takzvaných molekulárních strojů mají být využitelné mimo jiné při vývoji nových materiálů, senzorů a systémů pro uchování energie. Oznámila to Královská švédská akademie věd.
05.10.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Nobelovu cenu za chemii dostali vědci za stroje o velikosti molekul

 
Nobelovu cenu za chemii dostala letos trojice evropských vědců Jean-Pierre Sauvage, Fraser Stoddart a Bernard Feringa. Královská švédská akademie věd ocenila jejich práci na miniaturních strojích o velikosti molekul.
05.10.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Ve Francii je zase veselo kvůli muslimům. Po burkách vzedmul vlnu vášní…

 
Francie se ve snaze předejít dalšímu jitření vášní mezi muslimskou menšinou a většinovou společností rozhodla oživit již takřka zapomenutý program na integraci muslimů. Šéfem nově vzniklé Nadace pro islám ve Francii, která má tvořit most mezi sekulárním státem a muslimskou menšinou, má být podle premiéra Manuela Vallse bývalý ministr obrany a vnitra Jean-Pierre Chevenement. Proti tomu se však zvedla vlna nevole.
02.09.2016 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Atos již zná vítěze Ceny Josepha Fouriera 2016

 
Nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 pan profesor Jean-Marie Lehn a velvyslanec Francie v České republice Jean-Pierre Asvazadourian předali na slavnostním ceremoniálu v Buquoyském paláci ocenění výhercům Ceny Josepha Fouriera 2016.
30.06.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Rázná slova francouzského velvyslance: Nikdo nám nezabrání dál normálně žít!

 
Francouzský velvyslanec v České republice Jean-Pierre Asvazadourian zasedl do křesla pro hosta ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls. V pátek začíná ve Francii mistrovství Evropy ve fotbale. Je země připravena na bezpečnostní rizika, která může šampionát přinést? Podle velvyslance rozhodně ano. Francouzi se nedají zastrašit.
09.06.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Cenu za nejlepší režii v Cannes získal film natáčený v Praze

 
Zlatou palmu, hlavní ocenění pro nejlepší film, dnes na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes získalo britsko-francouzské sociální drama I, Daniel Blake (Já, Daniel Blake) anglického režiséra Kena Loacha. Udílením cen tak vyvrcholil 69. ročník prestižní filmové přehlídky. Francouzský herec Jean-Pierre Léaud dostal čestnou Zlatou palmu, která je mimořádným oceněním za celoživotní dílo.
23.05.2016 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků) , Pierre Léaud (2 články)

Zlatou palmu v Cannes získalo drama I, Daniel Blake

 
Zlatou palmu, hlavní ocenění pro nejlepší film, v neděli na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes získalo britsko-francouzské sociální drama I, Daniel Blake (Já, Daniel Blake) anglického režiséra Kena Loacha. Udílením cen tak vyvrcholil 69. ročník prestižní filmové přehlídky. Francouzský herec Jean-Pierre Léaud dostal čestnou Zlatou palmu, která je mimořádným oceněním za celoživotní dílo.
22.05.2016 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků) , Pierre Léaud (2 články)

Přední politik Francie o Rusku a Islámském státu. Ve Washingtonu jásat nebudou

 
Bývalý francouzský premiér Jean-Pierre Raffarin poskytl ruskému webu RT rozhovor o současné Evropě. V době války je podle něj třeba dávat si pozor na dodržování lidských práv a Evropská unie by se nyní měla soustředit předně na boj proti terorismu a upevnění vztahů mezi jednotlivými členy. Turecko by do ní však rozhodně nepřijímal.
01.04.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Teď teroristům ukážeme, sliboval na ČT francouzský velvyslanec. Muslimské komunitě však prý nebezpečí nehrozí

 
Francouzský velvyslanec v České republice Jean-Pierre Asvazadourian byl hostem pořadu Interview ČT24, kde s moderátorkou Světlanou Witowskou hovořil o pátečních událostech v Paříži, které otřásly celým světem. Podle něj jde o hrozbu, která má globální rozměr, a je tak zapotřebí postupovat proti terorismu jednotně.
16.11.2015 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (340 článků) , Pierre Jean (26 článků)

Varhaník z Notre Dame dnes zahraje u sv. Jakuba v Praze

 
Titulární varhaník pařížské katedrály Notre Dame Jean-Pierre Leguay dnes zahraje na největší pražské varhany v bazilice svatého Jakuba. Jeho vystoupení otevře druhou polovinu Mezinárodního varhanního festivalu, který se letos koná již podevatenácté. Nevidomý umělec se představí nejen jako jedinečný interpret francouzské romantické hudby, ale také jako skladatel a improvizátor.
04.09.2014 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

V Praze dnes začíná 19. ročník varhanního festivalu

 
Zajímavé interprety nabídne letošní 19. ročník Mezinárodního varhanního festivalu, který se uskuteční ode dneška do 25. září v Bazilice sv. Jakuba v Praze. Za největší pražské varhany usedne mimo jiné titulární varhaník z Notre-Dame Jean-Pierre Leguay. Osm čtvrtečních večerů publiku přiblíží varhanní hudbu různých stylů a období.
07.08.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (26 článků)

Ibrahimovič se může stát nástupcem Papina, má na 30 gólů

 
Bývalý skvělý útočník Jean-Pierre Papin označil Zlatana Ibrahimoviče za svého nástupce a dalšího fotbalistu, který může překonat v jedné sezoně nejvyšší francouzské soutěže hranici 30 vstřelených branek.
26.09.2012 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Zlatan Ibrahimovič (92 článků) , Pierre Jean (26 článků)
« Předchozí 1 2 Další »