Články k osobnosti

Petro Porošenko

  politik, podnikatel, 5. prezident Ukrajiny

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petro Porošenko »
 

Jan Urbach: Návrh na obžalobu Petro Porošenka

 
Ukrajinští vyšetřovatelé předali prokuratuře návrh na obžalování bývalého prezidenta Petro Porošenka. Obvinění mají souvislost s nezákonným vlivem na průběh konkurzu na členy Nejvyšší soudní rady v období březen až květen 2019.
19.11.2019 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Nekompromisní pohled spisovatele Olšera: Češi, kromě hrstky zarputilých troubů z tzv. pražské kavárny, už mají plné zuby ran pod pás od havloidů. Proto Babišovi rostou preference

 
CO NÁM DAL ROK 2018 "Agent CIA a čokoládový prezident Petro Porošenko kvůli Ukrajinou vyprovokovanému námořnímu konfliktu v Kerčském průlivu přesto vyhlásil 26. listopadu 2018 stanné právo, jež má platit po dobu 60 dnů. To výraznou měrou omezí občanské svobody převedením pravomocí do rukou státu. Mimochodem, Porošenkem vyhlášené stanné právo má také co do činění s nadcházejícími "prezidentskými volbami" a jeho velmi špatnými předvolebními výsledky. Takže cukrář Porošenko může zrušit prezidentské volby naplánované na 31. května 2019, aby zůstat dále u moci," upozorňuje spisovatel a šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz Břetislav Olšer v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, v němž i vysvětluje, proč je Ostravsko tolik postiženo exekucemi.
28.12.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Značně kontroverzní banderovci budou na Ukrajině uznáni jako váleční veteráni. Porošenko podepsal zákon

 
Kontroverzní banderovci, kteří na Ukrajině bojovali s Němci proti Sovětům, získají postavení válečných veteránů. Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal příslušný zákon. Oznámil to list Ukrajinská pravda. Názor ukrajinské společnosti na Banderu ale není jednoznačný. Někteří z povstalců v minulosti pomáhali nacistům a podíleli se na vraždění Židů či Poláků.
24.12.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Válečný stav na Ukrajině neprodlouží. Porošenko chce speciální soud na korupci

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes oznámil, že nemá v plánu prodloužit válečný stav v zemi, ledaže by došlo k rozsáhlému útoku ze strany Ruska. Informovala o tom agentura Reuters. Válečný stav byl vyhlášen na měsíc v deseti oblastech země poté, co Rusové 25. listopadu v Kerčském průlivu ostřelovali a zadrželi tři lodě ukrajinského námořnictva.
16.12.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Volil jsem Porošenka, ale je horší než Janukovyč. Udělal si z války byznys. Krym? Je to úplně jinak, šokoval v MF Dnes ukrajinský novinář

 
Ukrajinský opoziční novinář Ruslan Kocaba se v rozhovoru pro MF Dnes vyjádřil k současné ukrajinsko-ruské krizi. Podle jeho slov totiž kerčský incident záměrně vyvolal ukrajinský prezident Petro Porošenko. Potřeboval totiž nutně oživit obraz vnějšího nepřítele, tvrdí.
03.12.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Generál Šedivý: Ukrajinci „vyhazují peníze“, Rusové jsou arogantní. Bude válka?

 
Rusové chtějí kontrolovat Azovské moře, pro Ukrajince je ale ještě důležitější. S vyhlášením válečného stavu v některých oblastech to ale země prezidenta Porošenka podle bývalého náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého přehnala. Rusové se zase chovají arogantně, když odmítají konflikt řešit. Co v praxi znamená vyhlášení válečného stavu? A dojde na válku, kterou předpovídá Petro Porošenko? I na tyto otázky odpovídal Šedivý ve Studiu Blesk.
29.11.2018 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Putin řekl jasné slovo, co se prý dělo v Kerčském průlivu. Trump z druhé strany světa pohrozil

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou stále neopadá. Ruský prezident Vladimir Putin a ukrajinský premiér Petro Porošenko pokračují ve válce slov. Do slovní přestřelky se zapojil i 45. prezident USA Donald Trump, který ze svých úst vypustil pohrůžku směřovanou Vladimiru Putinovi.
28.11.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3402 článků) , Donald Trump (4781 článků) , Petro Porošenko (159 článků)

Válečný stav už platí, řekl Porošenko. USA i Česko vyzvalo občany, aby nejezdili na Ukrajinu

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko znovu upravil platnost vyhlášení válečného stavu, který podle jeho pondělního výnosu schváleného parlamentem měl začít platit ve středu ráno v 08:00 SEČ. Prezident dnes oznámil, že válečný stav už platí, a to od pondělí 26. listopadu. Důvod změny Porošenko nevysvětlil. Americké úřady dnes varovaly občany USA, aby přehodnotili své případné cesty do ukrajinských oblastí. České ministerstvo zahraničí na svém webu upozorňuje, že ukrajinské orgány mají pravomoc omezit pohyb osob. Lze předpokládat zvýšenou činnost bezpečnostních složek.
27.11.2018 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Putin neodpověděl na telefonát s ukrajinským prezidentem: Hrozí skutečná válka, varuje Porošenko

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko se bezprostředně po incidentu v Kerčském průlivu v noci z neděle na pondělí pokoušel spojit s kremelským šéfem Vladimirem Putinem, jeho žádost o rozhovor ale zůstala bez odpovědi. Porošenko to dnes prohlásil v televizním projevu. Sdělil Ukrajincům, že jejich zemi hrozí „skutečná válka s Ruskou federací".
27.11.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3402 článků) , Petro Porošenko (159 článků)

Kvůli incidentu v Kerči to graduje: Ukrajina ve válečném stavu. Zajatí ukrajinští námořníci se na ruském videu přiznali k provokaci, ale...

 
V neděli zadržely ruské ozbrojené síly v Azovském moři tři ukrajinské lodě. V Ukrajině byl kvůli tomu vyhlášen válečný stav. Ukrajinský prezident Petro Porošenko se obává, že Rusko může pokračovat v agresivních akcích vůči Ukrajině. Ruská strana zveřejnila video se třemi námořníky, kteří se přiznávají, že ruské ozbrojené síly vyprovokovali k útoku. Kyjevská vláda okamžitě kontrovala, že námořníci byli k prohlášení donuceni.
27.11.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Na anektovaném poloostrově Krym zase řinčí zbraně: Rusko zabavilo Ukrajině tři lodě

 
Situace u Krymu se zase, po několika letech zdánlivého klidu, vyhrocuje. Ukrajina viní Rusko, že napadlo a zabavilo tři lodě, prezident Petro Porošenko chce kvůli incidentům na moři zavést na Ukrajině stanné právo.
27.11.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Ukrajinský parlament schválil výnos o válečném stavu

 
Ukrajinský parlament v pondělí po vzrušené několikahodinové debatě schválil výnos prezidenta Petra Porošenka o vyhlášení válečného stavu v zemi po dobu třiceti dnů. Opatření vstoupí v platnost ve středu v 08:00 SEČ a potrvá do 27. prosince.
26.11.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Zemřela Katka, kterou popálili kyselinou. Chtěla Ukrajinu bez korupce

 
V nemocnici v Kyjevě zemřela ukrajinská protikorupční aktivistka Kateryna Handzjuková, která se před třemi měsíci stala obětí útoku kyselinou. Informoval o tom dnes server Ukrajinska pravda. Ukrajinský prezident Petro Porošenko vyzval k potrestání pachatelů útoku.
04.11.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Porošenko zažaloval BBC za pomluvu. Televize tvrdila, že za schůzku s Trumpem měl zaplatit

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko podal žalobu na BBC za pomluvu. Oznámila to dnes agentura AFP s odvoláním na materiály soudu. Porošenko se domáhá dementi a odškodnění za tvrzení britské stanice, že za zorganizování své loňské schůzky s prezidentem USA Donaldem Trumpem zaplatil.
21.09.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4781 článků) , Petro Porošenko (159 článků)

Porošenko se hrozí německo-ruské spolupráce. Zastavte Nord Stream, žádá

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes varoval Evropskou unii před nebezpečím, kterého se dopouští výstavbou plynovodu Nord Stream 2. Způsob dopravy zemního plynu z Ruska do Německa po dně Baltického moře má podle něho za cíl oslabit Ukrajinu, navíc prý postrádá i ekonomický smysl. Oznámil to při setkán í s předsedou Evropské komise (EK) Jeanem-Claudem Junckerem a Evropské rady Donaldem Tuskem.
09.07.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků) , Donald Tusk (178 článků)

Jan Urbach: Porošenko si setkání s D. Trumpem koupil

 
Osobní právník Trumpa Michael Cohen tajně přijal na svém účtu tajnou platbu ve výši 400 tisíc dolarů, podle jiných zdrojů až 600 tisíc, aby zorganizoval setkání amerického prezidenta s ukrajinskou hlavou státu Petro Porošenkem.
24.05.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Cohen (17 článků) , Petro Porošenko (159 článků)

Ukrajina se definitivně odvrací od Ruska: Po 27 letech opustí SNS

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko se rozhodl radikálně zpřetrhat jedno z posledních spojení s Ruskem. Ukrajina ukončí své členství ve Společenství nezávislých států (SNS). Na bezpečnostní konferenci v Kyjevě navíc navrhl ukončit "obludný anachronimus", jak nazývá ukrajinsko-ruské smlouvy o přátelství.
12.04.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Podle Porošenka je kritický stav s plynem na Ukrajině překonán

 
Kritická situace se zásobováním plynem, která na Ukrajině vznikla v pátek zastavením dodávek plynu z Ruska, je zvládnutá díky zvýšeným dodávkám ze zemí EU. Řekl to dnes ukrajinský prezident Petro Porošenko. Ruská energetická společnost Gazprom dnes potvrdila, že zahájila proceduru k ukončení plynového kontraktu s Ukrajinou, jak to sdělila v pátek. České Ministerstvo průmyslu a obchodu uvedlo, že spor Ukrajiny a Ruska nemá zásadní vliv na zásoby a spotřebu zemního plynu v ČR, píše ČTK.
03.03.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Griffithová byla hvězdou vídeňského Plesu v Opeře, zasahoval i Femen

 
Vrcholní politici, filmové hvězdy i úspěšní podnikatelé se sešli na plese ve vídeňské Státní opeře. Mezi pěti tisíci hostů byl také ukrajinský prezident Petro Porošenko, proti kterému protestovala aktivistka hnutí Femen. S podnikatelem Richardem Lugnerem dorazila americká herečka Melanie Griffithová.
09.02.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (159 článků)

Porošenkovi se nelíbí návrh na výměnu Krymu za ropu a plyn

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes ve Štrasburku důrazně odsoudil návrhy českého prezidenta Miloše Zemana na uznání krymské anexe výměnou za ruskou ropu a plyn a varoval před ústupky vůči Moskvě. Aniž Zemana jmenoval, v projevu na Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PSRE) řekl, že „rozhodně odmítá“ tvrzení o anexi Krymu jako „hotové věci“ a představy o tom, že lze krizi vyřešit výměnou území za peníze nebo suroviny.
11.10.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23315 článků) , Petro Porošenko (159 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »