Články k osobnosti

Petr Zeman

  profesor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Zeman »
 

Ten by odborně neprošel. ,,Neministr", kterého nechce Zeman: Zlé info

 
Komentátor Petr Kamberský si rýpl do České televize. A poněkud přitom popletl jméno jednoho z kandidátů na ministra. Nahlédněte.
18.11.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (358 článků)

Ten by odborně neprošel. ,,Neministr", kterého ho nechce Zeman: Zlé info

 
Komentátor Petr Kamberský si rýpl do České televize. A poněkud přitom popletl jméno jednoho z kandidátů na ministra. Nahlédněte.
18.11.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (358 článků)

Co nadáváte? Sobě nadávejte! Ničení Zemana: Petr Hampl ví víc. Jasně o tom, co bude

 
Sociolog Petr Hampl má za to, že nastupující vládní koalice pěti stran - ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN - udělá všechno pro to, aby zničila český národ. ,,Neskrývají to a pracují na tom. Nenadávejme jim. Nadávejme sobě, že je neumíme zastavit," varuje Hampl.
25.10.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (358 článků)

Kubáček o volbách: Černé vysvědčení pro Hřiba a Babiš jako budoucí prezident

 
Nechá prezident Miloš Zeman Petra Fialu (SPOLU) sestavit novou vládu? Podle politologa Jana Kubáčka této cestě za daných okolností prezident bránit nebude. Andreji Babišovi (ANO) dokonce začíná vonět opoziční role, protože mu nabízí spoustu startovních výhod - dokonce i v boji o Hrad. Debakl Pirátů jde z velké části na hlavu pražského primátora Zdeňka Hřiba, vláda bez nich je podle Kubáčka ale nesmysl.
12.10.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2414 článků) , Petr Zeman (358 článků) , Miloš Zeman (26710 článků) , Jan Fiala (164 článků) , Jan Fiala (164 článků) , Zdeňka Černá (29 článků)

Benešová navrhla snížit Pavlu Zemanovi plat na půl roku

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla v kárné žalobě, kterou podala na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, snížení platu o 15 procent na půl roku. V úterý to napsal server Česká justice, kterému to sdělil předseda kárného senátu pro státní zástupce a zároveň soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Petr Mikeš. Kárná žaloba se týká kauzy Czernin.
20.07.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (437 článků) , Petr Zeman (358 článků) , Petr Pavel (824 článků) , Pavel Mikeš (4 články)

,,Trestat jako znásilnění.” Hampl dál než Zeman. Pohlaví a přirození: Silné

 
Narušování pohlavní identity má na dětskou psychiku srovnatelné dopady jako sexuální zneužívání a podle sociologa Petra Hampla by zpochybňování pohlavní identity dětí mělo být trestáno jako znásilnění. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentoval názorový střet mezi Evropskou unií a maďarským premiérem Viktorem Orbánem: „Unijní mocipáni si nemyslí, že by mezi nimi a maďarskými hospodyňkami byla rovnost, že by se mohli navzájem tolerovat. Cítí se být v pozici, kdy mohou komukoliv cokoliv nařídit a kdy mohou zničit život kohokoliv,“ řekl mimo jiné.
01.07.2021 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (358 článků)

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

 
Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem bylo to, že se jí před domem nashromáždili turisté, jimž průvodce vyprávěl o historii objektu. Podle ní šlo o akci projektu Prázdné domy Petra Zemana. Havlovou však celá věc nazlobila a v diskusi uvažuje o tom, že příště vezme hadici s vodou či plato vajec.
13.06.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Havlová (1416 článků) , Petr Zeman (358 článků)

Chamtivý král ze Zlatovlásky prožil klinickou smrt. Ta skutečná si pro mistra záporných rolí přišla o 14 let později

 
K nejznámějším filmovým a televizním rolím Jiřího Holého (27. 11. 1922 – 11. 11. 2009) patří podivínský muzikant Petr Kala zvaný Galapetr z dramatu Král Šumavy (1959), cirkusák Zuzánek z kriminálního příběhu Partie krásného dragouna (1970), chamtivý král z pohádky Zlatovláska (1973) či majitel baru White Lines Arnold Hackl ze seriálu 30 případů majora Zemana (1976).
29.05.2021 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Holý (29 článků) , Jiří Holý (29 článků) , Petr Zeman (358 článků) , Jiří Král (97 článků) , Jiří Král (97 článků) , Jiří Zeman (1349 článků) , Arnold Arnold (7 článků)

„To už je převrat, ptala se bachařky, když ji pouštěli z vězení.“ Psychiatr Honzák vzpomíná na Šiklovou

 
„Báječná kamarádka do nepohody, která měla ráda život,“ psychiatr Radkin Honzák sepsal vzpomínku na socioložku Jiřinu Šiklovou, o jejímž skonu informoval v sobotu syn Jan Šikl. „Až přijdu před nebeskou bránu, Petr řekne: Tys učila Zemana. A já namítnu: Ale taky Halíka,“ popisuje na svém blogu Aktuálně.cz Honzák, jaká slova nejspíše pronesla při vstupu na onen svět. Oba pány totiž znala také z pozice pedagožky.
23.05.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Šiklová (138 článků) , Petr Zeman (358 článků) , Jan Zeman (474 článků)

Marii Benešové se lidsky nelze moc divit. Zasvěcený pohled na pozadí sporů s odcházejícím Zemanem

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se rozhodl rezignovat na svůj post, končí k 30. červnu. Jeho odchodu v průběhu jeho působení v úřadu předcházelo několik vnitřních i vnějších důvodů. Že si vytvořil ne zrovna ideální vztahy s některými členy vlády, se podle Petra Dimuna, šéfredaktora České justice a bývalého tiskového mluvčího Ministerstva spravedlnosti, nelze příliš divit. Ve svém textu vyhodnocuje, jak velkou roli sehrála v Zemanově rezignaci právě ministryně spravedlnosti Marie Benešová.
15.05.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (437 článků) , Petr Zeman (358 článků) , Petr Pavel (824 článků)

„Tlaku se nemá ustupovat,“ vzkazuje Bradáčová. Rychetský vysekl Zemanovi poklonu

 
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský lituje odchodu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, jeho práce si velmi vážil. Zemanovu práci ocenil také předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy. Dnes oznámená Zemanova rezignace k 30. červnu Angyalossyho překvapila, neměl o ní informace a nečekal ji. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se podle pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové výrazně zasloužil o emancipovanou a profesionální veřejnou žalobu v České republice.
14.05.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (165 článků) , Petr Zeman (358 článků) , Petr Pavel (824 článků)

Nejvyšší žalobce: Kompetence jsem u Vrbětic nepřekročil

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman si není vědom žádného pochybení ani překročení kompetencí při veřejném vystupování v souvislosti s vyšetřováním kauzy Vrbětice. Šéf žalobců to ve čtvrtek uvedl v prohlášení, které Právu poskytl jeho mluvčí Petr Malý. Více se vyjadřovat k věci nechtěl.
07.05.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (358 článků) , Petr Pavel (824 článků)

„2025 začne válka.“ Cibulka vytáhl na Rusko kyvadélko. Navrhl v ČT drsný krok

 
Hostem pořadu Politické spektrum na České televizi byl i někdejší disident, aktivista a předseda strany Pravý Blok Petr Cibulka. A byl to masakr. Naložil Rusům za Vrbětice. Zeman je prý agent KGB a měli by ho vyznamenat. Dalším řešením prý je úplně přerušit styky s Moskvou a konfiskovat majetky Rusů u nás. A řekl toho mnohem víc. Ze slov o satanském impériu mrazí. A došlo i na kyvadélko.
03.05.2021 02:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (358 článků)

Zeman chtěl hlavu šéfky SÚKL. „Žádné tlaky necítím,“ říká Storová. Co studie na Sputnik?

 
Ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová necítí tlak na své odvolání. S novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO) má profesionální vztah, průběžně s ním komunikuje. Řekla to dnes v rozhovoru na Radiožurnálu. V souvislosti s debatou o ruské vakcíně Sputnik uvedla, že o použití neregistrovaných vakcín proti covidu-19 v rámci klinických studií zatím nikdo nepožádal, příprava takové studie podle ní nějaký čas zabere.
15.04.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (358 článků)

Bojovník za spravedlnost pro nevinné: Pavel Zeman je už úplně mimo realitu. Naprosto skandální věci

 
ROZHOVOR Přestože v České republice denně umírají lidé na covid, česká soudcovská mašinérie pracuje na plné obrátky. Své o tom ví Petr Vašát, předseda Spolku Spravedlnost, který sleduje kauzy, v nichž jsou stíháni a odsuzováni často nevinní lidé.
15.04.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (358 článků) , Petr Pavel (824 článků)

,,Rusko nás chce rozvrátit, vyvolat chaos." Sputnik: Fridrichová pustila Kalinku i Kalenského

 
Fanklub Sputniku. Takhle Nora Fridrichová nazvala reportáž o pádu exministra zdravotnictví Jana Blatného, který odmítal do Česka vpustit ruskou vakcínu proti covidu, dokud nebude prověřena stejně, jako všechny ostatní vakcíny. K tomuto tématu zazněla v pozadí i klasická ruská skladba Kalinka. Prezidentu Miloši Zemanovi se Blatného postup nelíbil a ministr skončil. Jeho nástupce Petr Arenberger je ke Sputniku mnohem vstřícnější a tvrdí, že až 26 procent Čechů se chce nechat Sputnikem naočkovat. Má to však hned několik háčků.
12.04.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (399 článků) , Petr Zeman (358 článků) , Jan Zeman (474 článků)

,,Zeman jde, netočte." Ovčáček: Hyeny mají radost, že se mu špatně chodí

 
Přichází prezident republiky, nedívejte se. Tak lze shrnout pokyn, který dostali novináři, kteří chtěli být přítomni jmenování nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček k tomu napsal pár slov. Ve shodě s prezidentem Zemanem nazval novináře hyenami.
08.04.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (358 článků) , Jiří Zeman (1349 článků)

Arenberger přebral úřad a řekl, jak se do Česka může dostat Sputnik V. Co radí Čechům?

 
Ve středu nahradil ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger (62). Naopak ministrem školství bude dál Robert Plaga (za ANO), ačkoliv i o jeho konci se spekulovalo. Změní výměna ministra něco na přístupu Česka k dosud necertifikované ruské vakcíně Sputnik V? Prezident Miloš Zeman by o to stál, zmínil to rovnou již při ceremoniálu na Hradě. Naopak premiér Andrej Babiš (ANO) při uvedení o úřadu řekl, že Česko bude čekal na EMU, tedy na Evropskou lékovou agenturu. Samotný Arenberger uvedl, že Sputnik by se do země mohl dostat v rámci klinické studie. Čechům poradil, aby v případě příznaků covidu šli na PCR nebo antigenní test a nezalezli s čajem pod peřinu.
06.04.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Petr Zeman (358 článků) , Karel Zeman (344 článků) , Jan Zeman (474 článků) , Petr Prima (55 článků)

„Ty v*le!“ Luboš Xaver Veselý poslouchal rozjetého Holce ve studiu a padala mu čelist

 
Sněmovna, to je takový ZOO, 200 exotických tvorů. Poslanci Lubomírovi Volnému hráblo. Vedle něj vypadá jako příčetný prakticky každý. Andrej Babiš se Zemanem ponížit nenechá. Petr Holec, komentátor serveru Info.cz, se s tím zase jednou nemazal. „Ty vole,“ okomentoval kanonádu moderátor Luboš Xaver Veselý.
13.03.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Luboš Veselý (610 článků) , Petr Zeman (358 článků)

Rozpad Babišovy vlády. Vláda epidemiologů. No ale co Zeman... Padlo mezi novináři

 
Novinář Petr Kamberský tvrdí, že menšinová vláda Andreje Babiše je v současné krizi pro zemi katastrofou. Je podle něj potřeba zavést vládu národní jednoty, kde budou sedět epidemiologové a další. „Až na to, že se všichni bojí, co by provedl ten člověk na Hradě, vláda sama o sobě to logicky nezabalí a opozice si nechce pálit prsty,“ nevidí východisko Kamberský.
25.02.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Petr Zeman (358 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »