Články k osobnosti

Petr Zeman

  profesor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Zeman »
 

Zeman? Ne! Mám ho dost, znělo u Emmy Smetany

 
Petra Nesvačilová, herečka, dokumentaristka, která natočila film o procesu recesistické skupiny Ztohoven, byla hostem rozhovoru v DVTV. Jde o zajímavý dokument. Vlády prezidenta Zemana je prý už přehlcená a nechtěla by s ním mluvit. Soudkyně v procesu s recesistickou skupinou prý vnitřně stála na jejich straně. A kdo je tajemný Rus, který kradl v holešovické samoobsluze?
15.11.2020 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Petra Nesvačilová (37 článků) , Petr Zeman (337 článků)

Nejvyšší státní zástupce Zeman chce do Evropského soudu pro lidská práva

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman chce být soudcem Evropského soudu pro lidská práva (ESLP). Přihlásil se do výběrového řízení. Na webu Nejvyššího státního zastupitelství to v pondělí uvedl mluvčí Petr Malý. Do výběrového řízení na soudce Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) se ministerstvu spravedlnosti přihlásilo sedm zájemců.
05.10.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (337 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Wagenknecht vážně onemocněl Babišem. Po posledním výstupu užalovaného senátora komentátor Holec jen kroutí hlavou

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu proti rozhodnutí středočeského krajského úřadu ohledně střetu zájmů premiéra Babiše.  Jeho rozhodnutí velmi kritizuje senátor Lukáš Wagenknecht, který to považuje za „selhání“. Prohlásil, že Babiš po státu „převzal“ i Zemana.  Na jeho slova reaguje komentátor Petr Holec, podle kterého „vážně onemocněl Babišem. „Užaluje mu zadek, aby byl miláček médií. Stát i EU přebírá Wageknecht,“ glosuje Holec vývoj dění na serveru Info.cz s tím, že jeho tažení připomíná „totální teror“.
10.07.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (337 článků) , Pavel Lukáš (61 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Babišův údajný střet zájmů jde k ledu. Zeman žalobu nepodá, nevidí veřejný zájem

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu proti rozhodnutí Středočeského krajského úřadu ohledně údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Neshledal závažný veřejný zájem, uvedl dnes mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý. David Ondráčka, ředitel organizace Transparency International ČR, jež podnět k žalobě NSZ podala, to považuje za absurdní. Řízení se týkalo údajného Babišova přestupku proti zákonu o střetu zájmů. Premiér čelil podezření, že stále ovládá média spadající pod holding Agrofert.
08.07.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20019 článků) , Petr Zeman (337 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Žalobce Zeman nebude podávat správní žalobu na Babišův údajný střet zájmů

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu v případu údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), neboť ve věci neshledal závažný veřejný zájem, který podání takové žaloby podmiňuje. O postupu Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) informoval ve středu tiskový mluvčí Petr Malý.
08.07.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20019 článků) , Petr Zeman (337 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Rath v civilu a s vlastní matrací? Šéf žalobců Zeman: Teplická věznice porušila předpisy

 
Teplická věznice podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana porušila předpisy, když odsouzenému bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi dovolila civilní oblečení a vlastní matraci. ČTK to dnes potvrdil mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý. Na výsledek kontroly dnes upozornila Česká televize.
05.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4577 článků) , Petr Zeman (337 článků) , Petr Pavel (690 článků)

„Nějaká drž*a obalená hadrem!” Zeman včera všechny převezl. A je veselo

 
Jak se zdá, prezident Zeman jmenováním Petra Angyalossyho vykolejil nejednoho znalce z oblasti práva, ale i z laické veřejnosti. A panují obavy, že nový předseda Nejvyššího soudu může jít Hradu na ruku. "Jen psychicky nemocný člověk tají do poslední vteřiny, koho jmenuje předsedou Nejvyššího soudu," prohlásila novinářka Irena Válová. Komentátor LN Petr Kamberský už nastínil možné scénáře. Nicméně podle ústavního právníka Pavla Hasenkopfa vůbec nevadí, že se Angyalossy do médií neprojevoval. Od toho prý soudci nejsou.
21.05.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (337 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Jak v Rusku! U Xavera vybuchla bomba kolem Koněva. A vůbec to tam bylo zajímavé...

 
Zatímco pár minulých dílů Podtrženo sečteno probíhalo na dálku nebo s rouškami, s Petrem Holcem si Xaver Veselý povídal bez ochrany. Komentátor prohlásil, že Praha 6 se zbavila Koněva typicky ruským způsobem a vyjmenoval, kdo všechno v krizi promeškal příležitost. Například Evropská unie, prezident Zeman nebo Česká televize. ČT by podle něho bohatě stačily dva kanály na její veřejnoprávní činnost. A došlo i na Kalouska a „tři revolvery“. Holec doufal, že se nebude jeho záliba kombinovat s jinou, protože „s druhou láhví whisky na něj padá strach o demokracii“.
13.04.2020 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (337 článků)

Advokát navrhl Zemanovi vyhlásit kvůli koronaviru amnestii

 
Advokát Petr Toman navrhl prezidentu Miloši Zemanovi, aby kvůli pandemii nového typu koronaviru vyhlásil amnestii. Na dopis, který Toman zaslal Zemanovi ve čtvrtek, v pátek upozornil Advokátní deník. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) napsala, že se tématem zabývá. Její úřad ale následně popřel spekulace, že by amnestii aktuálně připravoval. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nechtěl dotazy komentovat.
27.03.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (323 článků) , Petr Zeman (337 článků) , Jiří Zeman (1263 článků)

Zeman jako poloviční nebožtík. Hlavně ČT si v tom rochní. Petr Žantovský o textech, které tento týden četl s otevřenou pusou

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Vyjádření manželské dvojice právníků, která podala žalobu na premiéra Andreje Babiše, protože ho považuje za viníka nastalé situace v zemi a doufá, že se brzy bude občanům zodpovídat za všechny lumpárny, které od začátku roku s koronavirem napáchal, zaujalo mediálního analytika Petra Žantovského. Považuje to za podobně nemorální a neetické jako článek, který funguje jako ideologické beranidlo a zneužívá nynější tragické situace k obviňování Ruska z využití koronaviru jako nástroje propagandy.
21.03.2020 08:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20019 článků) , Petr Zeman (337 článků)

Zeman jako poloviční neboštík. Hlavně ČT si v tom rochní. Petr Žantovský o textech, které tento týden četl s otevřenou pusou

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Vyjádření manželské dvojice právníků, která podala žalobu na premiéra Andreje Babiše, protože ho považuje za viníka nastalé situace v zemi a doufá, že se brzy bude občanům zodpovídat za všechny lumpárny, které od začátku roku s koronavirem napáchal, zaujalo mediálního analytika Petra Žantovského. Považuje to za podobně nemorální a neetické jako článek, který funguje jako ideologické beranidlo a zneužívá nynější tragické situace k obviňování Ruska z využití koronaviru jako nástroje propagandy.
21.03.2020 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20019 článků) , Petr Zeman (337 článků)

Voliči Zemana jsou pitomci z vesnice? Pozor! A velká rána Moravcovi a ČT. Na „kavárnu“ udeřilo z nečekaného místa. Padl i Člověk v tísni

 
Na téma dezinformací v Debatním klubu promluvili bývalý bezpečnostní analytik BIS Jan Schneider a zakladatel webu Manipulátoři.cz Petr Nutil. Hovořilo se o tendencích lidí podlehnout dezinformacím a padly i některé příklady, jimiž bylo informování o organizaci NATO či o Rusku. Nepříjemnou kritiku od Schneidera schytala i Česká televize za pořad Otázky Václava Moravce, ten by podle něj neměl na veřejnoprávní televizi co pohledávat a „nemělo by se čekat, až se Václav Moravec definitivně zblázní“. Zmínil i Člověka v tísni a jeho tažení do základních škol, přičemž vysvětlil, proč tam „toto nemá co dělat“.
05.03.2020 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (611 článků) , Petr Zeman (337 článků) , Petr Václav (884 článků) , Jan Zeman (414 článků)

Kavárna se řezala: Tys nevolil Karla! Skřípání zuby. A také slova o Zemanovi

 
Erik Tabery prozradil svému Twitteru, co je jeho noční můrou. Nebudeme napínat, zlým snem šéfredaktora Respektu je volební klání Donald Trump – Bernie Sanders v USA. A jak už to na sociálních sítích bývá, vzbudil jeho příspěvek zuřivou debatu, do které dorazil výkvět liberální levice – Petr Bittner, Jan Moláček, Apolena Rychlíková nebo Matěj Hollan. Svého šéfa nakonec přispěchala bránit i jedna z redaktorek Respektu.
12.02.2020 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5479 článků) , Bernie Sanders (48 článků) , Karl Sanders (1 článek) , Petr Zeman (337 článků) , Karel Zeman (320 článků) , Jan Zeman (414 článků) , Erik Apolen (1 článek)

Národ? „Tímhle si EU zadělává na svůj konec,“ tuší Petr Žantovský. A Minář, Zeman, Rusko, Čína...

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Útoky na přirozené podstaty a základy společnosti a životy národů i států si Evropská unie za pomoci svých pohůnků zadělává na svůj vlastní konec. Podle Petra Žantovského i lidé, kteří by dříve na pochybách, začnou mít oprávněný pocit, že nás EU zbavuje suverenity způsobem, který je zcela nemravný a nepřijatelný. Předsudečnou nenávist, kterou do zákona zavádí Ministerstvo vnitra bere jako gumový pendrek na bití každého s odlišným názorem nebo postojem. To směřuje k třídnímu boji, vyhledávání vnitřního nepřítele a obviňování ho ze spolupráce s nepřítelem vnějším, který je u nás definován tak, že tím nepřítelem je Rusko.
18.01.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (337 článků)

Konec velvyslance Druláka. 'Chtěl to prezident Zeman, to je jediný důvod,' říká

 
K dnešnímu dni končí v Paříži své poměrně krátké působení na ambasádě český velvyslanec Petr Drulák. Opouští nejen prestižní post ve Francii, ale i diplomacii jako takovou, a rozhodně se nedá říct, že odchází v dobrém, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
20.12.2019 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (337 článků)

Zeman, Kundera, Macron a žluté vesty. O nich jsme hlavně hovořili s končícím velvyslancem ve Francii, který vrátil slavnému spisovateli české občanství

 
EXKLUZIVNĚ Očividně jsem se znelíbil prezidentovi. Nicméně, opravdu nevím proč. Často se nestává, aby byl velvyslanec bezdůvodně odvolán před ukončením čtvrtého roku ve funkci. To sdělil politolog a český velvyslanec ve Francii Petr Drulák. Poslední akcí, jíž se na ambasádě zúčastnil, byla připomínka 100. výročí založení Sdružení československých dobrovolníků ve Francii. A pak poskytl rozhovor ParlamentnímListům.cz.
15.12.2019 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (337 článků)

Zeman, Kundera, Macron a žluté vesty. O nich jsme hlavně hovořili s končícím velvyslancem ve Francii, který vrátil slavnému spisovateli české občanství

 
EXKLUZIVNĚ Očividně jsem se znelíbil prezidentovi. Nicméně, opravdu nevím proč. Často se nestává, aby byl velvyslanec bezdůvodně odvolán před ukončením čtvrtého roku ve funkci. To sdělil politolog a český velvyslanec ve Francii Petr Drulák. Poslední akcí, jíž se na ambasádě zúčastnil, byla připomínka 100. výročí založení Sdružení československých dobrovolníků ve Francii. A pak poskytl rozhovor ParlamentnímListům.cz.
15.12.2019 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (337 článků)

„Zapojit i vidláky z venkova!“ Vaří se to: Odpůrci Babiše prý přitvrdí. I Milion chvilek

 
Po rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana je Andrej Babiš znovu stíhaným premiérem. A spolek Milion chvilek pro demokracii nelenil a ve stejný den oznámil, že co nevidět bude další demonstrace. Tentokrát na Karlově náměstí v Praze. Aktivisté se pak vydají na Hlavní nádraží a budou kolemjdoucím cpát letáky o Babišovi. Prezidentův mluvčí už jim vzkázal, že toto není únor 1948. A Petr Kamberský v Lidových novinách míní, že místo Čapího hnízda je záhodno se soustředit na audit Evropské komise.
05.12.2019 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20019 článků) , Petr Zeman (337 článků) , Petr Pavel (690 článků)

„Zapojit i vidláky z venkova!“ Vaří se to: Odpůrci Babiše prý přitvrdí. I Milion chvilek

 
Po rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana je Andrej Babiš znovu stíhaným premiérem. A spolek Milion chvilek pro demokracii nelenil a ve stejný den oznámil, že co nevidět bude další demonstrace. Tentokrát na Karlově náměstí v Praze. Aktivisté se pak vydají na Hlavní nádraží a budou kolemjdoucím cpát letáky o Babišovi. Prezidentův mluvčí už jim vzkázal, že toto není únor 1948. A Petr Kamberský v Lidových novinách míní, že místo Čapího hnízda je záhodno se soustředit na audit Evropské komise.
05.12.2019 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20019 článků) , Petr Zeman (337 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Nejvyšší státní zástupce svolává tiskovku. Vyhlásí, jestli definitivně skončí kauza Čapí hnízdo

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ve středu na tiskové konferenci oznámí, jak rozhodl ohledně takzvané kauzy Čapí hnízdo, v níž šlo o údajný dotační podvod. V pozvánce na tiskovou konferenci to dnes uvedl mluvčí zastupitelství Petr Malý. Nejvyšší žalobce může zrušit usnesení o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), čímž by trestní stíhání pokračovalo, nebo usnesení o zastavení stíhání potvrdit, a případ tak definitivně ukončit.
03.12.2019 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20019 článků) , Petr Zeman (337 článků) , Petr Pavel (690 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »