Články k osobnosti

Petr Václav

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Václav »
 

Pan Václav Moravec jednoduše lže. Podpásovka veškeré etice. V normální veřejnoprávní televizi by musel okamžitě vystřelit. Drtivý rozbor od Petra Žantovského

 
TÝDEN V MÉDIÍCH To, co v nedávném rozhovoru předvedl Václav Moravec, bylo pod pás veškeré etice a veškerému interpretování zákona o České televizi. Pokud by vysílání z Kavčích hor bylo skutečnou službou veřejnosti, musel by po takovém rozhovoru z televize vystřelit. Petr Žantovský poukazuje i na manipulace a lži, jichž se moderátor dopustil, a nezapomíná ani na jednu jeho velkou ubohost. V přehledu mediálních zajímavostí došlo i na genderová studia a nadřazování menšin nad většinou, stejně jako na nejslavnější postavy českých dějin, když si je vzala na paškál politická korektnost.
27.06.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (564 článků) , Petr Václav (853 článků)

K nevíře? Petr Hampl odsoudil ,,pravičáka" Václava Klause st. Kvůli koronaviru

 
Opatření proti pandemii rozdělují i doposud pevné názorové koalice. Například sociolog Petr Hampl ostře kritizuje exprezidenta Václava Klause, který podle něj nepochopitelně začal v extrémní situaci oživovat nefungující teorie z ekonomických příruček a oživovat teorii o boji jedince proti státu. Přitom právě kvůli takovým situacím, jako je nyní, si podle Hampla stát platíme.
13.05.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9929 článků) , Petr Václav (853 článků)

Sorosův dluhopis – vy byste si ho koupili? Jourová je zbytečná a nevidí si na špičku nosu. Petr Mach žasne nad tím, do čeho nás EU může zkusit uvrtat pravidlům navzdory

 
ROZHOVOR Vydávat dluhopisy? To EU udělat nesmí, varuje Petr Mach (Trikolóra). Prý ale hrozí, že Unie vlastní pravidla obejde. „Není ale žádný důvod, abychom my ručili za dluhy jiných,“ dodává zkušený ekonom, bývalý předseda Strany svobodných a v minulosti také poradce prezidenta Václava Klause v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Prý by bylo lepší, aby Češi emitovali vlastní dluhopisy. Mach ostře reaguje i na slova eurokomisařky Věry Jourové na adresu Maďarů a Poláků. Velmi ho zaujal také návrh filantropa George Sorose...
01.05.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9929 článků) , George Soros (236 článků) , Petr Václav (853 článků)

„Vaří se ve mně krev. Tihle darmojedi někam nakráčí a budou diktovat podle svého vzoru Grety!“ Petr Žantovský odhaluje, co se šíří z našich univerzit

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Kauza hradního kancléře Vratislava Mynáře, kterou se média snaží přesvědčit veřejnost o tom, že s nynějším prezidentem přišlo na Pražský hrad papalášství, bledne v porovnání s počínáním první polistopadové hlavy státu. Petr Žantovský v té souvislosti vyzdvihuje článek Oldřicha Tichého v Reflexu, v němž se připomíná nejen ignorace povolené rychlosti na silnici, ale především to, že Václav Havel zabránil tomu, aby prokazatelný vrah šel do vězení jen proto, že to byl syn jeho přítelkyně.
25.04.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5691 článků) , Oldřich Tichý (32 článků) , Vratislav Mynář (1105 článků) , Petr Václav (853 článků) , Petr Tichý (1 článek)

Zásadní otázka u Moravce: Kdy byl Babiš naposledy ve škole? Některé jeho nápady jsou prý neproveditelné

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václav Moravce byli ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová. Moderátor hned v úvodu prozradil, že mu lidé zaplavili e-mail jediným dotazem, na který chtěli znát odpověď od ministra Plagy – otevřou se ještě v tomto školním roce školy? A Plaga odpověděl. Ve studiu padl také dotaz, kdy byl ve škole naposledy premiér Andrej Babiš (ANO), jenž vypouští z úst nápady, které jsou podle řady učitelů často neproveditelné.
05.04.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18721 článků) , Petr Václav (853 článků)

Karanténa? A jak se museli cítit Havel, Uhl a Dienstbier před rokem 1989? Libor Rouček vyčinil nedočkavcům

 
Bývalý místopředseda Evropského parlamentu a europoslanec Libor Rouček vyčinil Čechům, pro které je karanténa už příliš zdlouhavá. A aby ukázal, že tohle je v podstatě ještě „sranda“, nabídl na sociální síti srovnání s utrpením disidentů Václava Havla, Petra Uhla a Jiřího Dienstbiera. V následné diskusi však v souvislosti se zavedením karantény zaznívaly například i obavy z nástupu totality.
25.03.2020 21:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5691 článků) , Libor Rouček (247 článků) , Jiří Havel (410 článků) , Petr Václav (853 článků) , Jiří Havel (410 článků)

EU je domek z karet, co vypadá jako palác. Vyplašení úředníčci, kteří jsou v krizi úplně k ničemu. Teď to lidé vidí, oceňuje Petr Mach

 
ROZHOVOR „Nečekejme, že mohla Evropská unie nějak reagovat. Nemohla. Evropská unie není užitečná instituce do potíží. Jednat mohly jen členské státy. Evropská unie mohla nanejvýš nepřekážet,“ shrnul události posledních týdnů Petr Mach. Ekonom, bývalý předseda Strany svobodných a v minulosti rovněž poradce prezidenta Václava Klause, v současnosti spolupracuje s jeho synem, Václavem Klausem mladším. V ekonomické sekci pomáhá hnutí Trikolóra. V rozhovoru upozornil, že lidé dnes jasně vidí neužitečnost Evropské unie. Podle Macha je to jako zjištění, že král je nahý. A takové zjištění prý přichází se ztrátou přízně mlčící většiny.
21.03.2020 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9929 článků) , Petr Václav (853 článků)

Klaus st. a rouška: Úplně obráceně, ukázalo se. A je tu i FOTO

 
Pozor! S kauzou kolem postoje Václava Klause k rouškám je to jinak. Manažer Institutu Václava Klause Petr Macinka teď exprezidenta, jenž je nyní na sociálních sitích pranýřován za to, že měl v jednom ze svých rozhovorů sdělit, že považuje nošení roušek při koronavirové pandemii za zelenou a levicovou úchylku, hájí a doplňuje informace. Macinka upozorňuje, že tato slova jsou zcela vytržena z kontextu a pospojována tak, jak se odpůrcům hodilo. Na svém Facebooku proto osvětluje, jak doopravdy celý rozhovor, u kterého byl osobně přítomen, probíhal.
18.03.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9929 článků) , Petr Václav (853 článků)

„Tupé hlavy z Bruselu!“ Vladimír Železný se ozval. A co řekl o ČT, tam budou ještě dlouho vydýchávat

 
Bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause Petr Hájek na svém webu mesicnikmy.cz zveřejnil rozhovor se zakladatelem Novy Vladimírem Železným, kde se mluvilo i o České televizi. „Když pozoruji hysterické scény kolem ČT, jak si ji kavárna brání, protože za peníze všech má k dispozici svůj neformálně privatizovaný mocný mediální nástroj, jak šílí, když někdo jen vysloví, že veřejnoprávní televize nemusí nutně už existovat, tak to asi hned tak nebude…,“ rozohnil se Železný na dotaz, kdy televize přestane být tím hlavním elektronickým zdrojem. A to, že byl Vladimír Železný prvním „youtuberem“, víte? Bylo to kvůli pořadu Volejte řediteli. I to prozradil...
05.03.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (165 článků) , Václav Klaus (9929 článků) , Petr Václav (853 článků)

Voliči Zemana jsou pitomci z vesnice? Pozor! A velká rána Moravcovi a ČT. Na „kavárnu“ udeřilo z nečekaného místa. Padl i Člověk v tísni

 
Na téma dezinformací v Debatním klubu promluvili bývalý bezpečnostní analytik BIS Jan Schneider a zakladatel webu Manipulátoři.cz Petr Nutil. Hovořilo se o tendencích lidí podlehnout dezinformacím a padly i některé příklady, jimiž bylo informování o organizaci NATO či o Rusku. Nepříjemnou kritiku od Schneidera schytala i Česká televize za pořad Otázky Václava Moravce, ten by podle něj neměl na veřejnoprávní televizi co pohledávat a „nemělo by se čekat, až se Václav Moravec definitivně zblázní“. Zmínil i Člověka v tísni a jeho tažení do základních škol, přičemž vysvětlil, proč tam „toto nemá co dělat“.
05.03.2020 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (564 článků) , Petr Zeman (332 článků) , Petr Václav (853 článků) , Jan Zeman (405 článků)

Gretu by trefil šlak. A Hilšera trefí. Klausův muž se do nich pustil

 
Tiskový mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka na svém Facebooku sdílel desatero, jak během současné epidemie koronaviru v Česku postupovat. Nutno podotknout, že nejrůznější aktivisté či školáci demonstrující za klima a přírodu z jeho seznamu nadšeni zřejmě příliš nebudou. „Příroda na nás seslala nákazu. Vraťme jí to,“ píše. Došlo i na ODS a „senátní velikány“, z nichž jeden zřejmě taktéž nebude potěšen, jak se o něm kvůli pozměnění jeho příjmení Macinka zmiňuje.
04.03.2020 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9929 článků) , Petr Václav (853 článků)

Igor Němec: Otázka pro Václava Moravce - Kdy pozvete Petra Hampla do vysílání?

 
Proč jste ve svém pořadu označil příspěvek sociologa Hampla v Učitelských novinách za manipulativní? Vždyť jste ho odsoudil jako nepatřičného šiřitele pro společnost škodlivých názorů. Navíc obsah článku diváci neznají.
01.03.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (853 článků) , Petr Němec (32 článků) , Igor Igor (44 článků) , Igor Igor (79 článků)

Petr Kotlár by si za debut v Nabarveném ptáčeti mohl odnést Českého lva!

 
Školák Petr Kotlár se roku 2020 stal nejmladším adeptem na Českého lva, a to za hlavní roli v krutém příběhu Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Drama plné násilí bylo na křišťálovou sošku nominováno v jedenácti kategoriích.
21.02.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (64 článků) , Václav Český (548 článků) , Petr Václav (853 článků) , Drama Drama (88 článků)

Petr Macinka: Prorocká slova českého prezidenta v europarlamentu

 
Dne 19. února 2009, přesně před 11 lety, vystoupil prezident republiky Václav Klaus na půdě Evropského parlamentu s projevem, který vyvolal bouřlivé emoce na obou stranách politické „barikády“.
20.02.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9929 článků) , Petr Václav (853 článků)

Uniklo: Klaus ml. před lidmi mluvil o Tomiu Okamurovi

 
REPORTÁŽ Jak na Evropskou unii. Zdali se dá „okleštit“ Lisabonská smlouva, ale také o rusobijectví a číňanofóbii, rušení víceletých gymnázií – to vše a ještě mnoho dalšího zaznělo na besedě Václava Klause mladšího v Plzni, které se zúčastnily stovky lidí. Padlo i jméno Tomia Okamury, zmínilo se ANO, „nakopli“ se Piráti. Na pódiu se s šéfem Trikolóry objevil také bývalý plzeňský radní za ODS, proslulý svoji soudní kauzou s jedním známým plzeňským aktivistou, Petr Rund. A nechyběl dotaz bývalého plzeňského zastupitele za TOP 09, nyní člena nového Klausova hnutí.
10.02.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9929 článků) , Petr Václav (853 článků)

Krajní pravice v Německu a Rakousku znovu na námluvách. I tentokrát je u toho Čech Bystroň

 
Alternativa pro Německo chce více spolupracovat s rakouskou stranou Svobodných. Zatímco AfD posílily nedávné volební úspěchy na východě Německa, Svobodní se teprve dávají dohromady po skandálu s ruskou stopou, kvůli němuž vloni padla rakouská vláda. O kontakty obou stran se dlouhodobě stará i poslanec Bundestagu s českými kořeny Petr Bystroň. Ten je i spojkou mezi AfD a hnutím Trikolóra Václava Klause mladšího, píše Vojtěch Berger na serveru Hlídací pes.
04.02.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9929 článků) , Petr Čech (1130 článků) , Petr Václav (853 článků) , Petr Čech (16 článků) , Václav Vojtěch (108 článků)

A teď na Václavák? Volby do ČT, Halík a Senát: Zvrhlo se to. Lidé se smějí, padla i slova o Havlovi

 
„Chybí už jen demonstrace na Václaváku, třeba proti Babišovi, na které někdo z papírku do televize přečte, že jedním z požadavků lidu je, aby v Radě ČT nebyla tady tahle paní Lipovská...,“ reaguje na pokračování aféry ohledně jmenování ekonomky Hany Lipovské do Rady České televize Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Svými slovy mířil především na kritiku Lipovské od České křesťanské akademie (ČKA) v čele s Tomášem Halíkem. Přidala se i advokátka Jana Zwyrtek Hamplová a senátorům, kteří se proti Lipovské postavili, vzkazuje, aby respektovali názory druhých. „Rozjíždí“ se i petice, ve které lidé dávají s otevřeným dopisem senátorů nesouhlas, a dosahuje již podpory v řádech tisíců.
02.02.2020 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9929 článků) , Tomáš Halík (559 článků) , Václav Havel (5691 článků) , Petr Václav (853 článků) , Petr Rada (236 článků)

Zlevní mobilní volání? Přečtěte si, co k tomu řekli experti Moravcovi

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce v České televizi byli náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Očko a odborník na kybernetickou bezpečnost Aleš Špidla. Debatovali o startu datových sítí 5. generace, o rizicích, které s sebou tyto sítě nesou, a o tom, kdy českým občanům konečně zlevní mobilní data. V jednu chvíli prý hrozilo, že se datový trh zabetonuje až na příštích 30 let.
02.02.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (853 článků)

Bordel na zamini. Zaměstnanci zámku Štiřín si stěžují přímo Petříčkovi

 
Zaměstnanci Zámku Štiřín, jenž je příspěvkovou organizací ministerstva zahraničí, si stěžují na chaos, destabilizaci a zmatky. K tomu došlo prý poté, co ve funkci generálního ředitele organizace nahradil Petr Veselý Václava Hrubého. Píše o tom server Deník.cz.
01.02.2020 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (853 článků)

Vyparáděný Klaus: Vizážista se zhrozil. Do upnutých gatí si dříve rýpla i Františka

 
Exprezidentská nehoda. Tak lze popsat „nevhodný“ výběr oblečení Václava Klause (78), které si vzal na rozhovor do slovenské televize. Podle Petra Lukeše z Asociace vizážistů a stylistů by se bývalá hlava státu měla oblékat dle svého věku. Přešlapů měl ale bývalý prezident mnohem víc.
01.02.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9929 článků) , Petr Václav (853 článků) , František Lukeš (3 články)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »