Články k osobnosti

Petr Václav

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Václav »
 

Nominace na České lvy 2023 rozdány: Štepán Kozub a Adam Mišík zabojují o sošku

 
Nominace na České lvy jsou rozdány. Nejvíce za rok 2022, celkem 12, získalo psychologické mysteriózní drama Arvéd. Film režiséra Vojtěcha Maška vypráví příběh reálné postavy nacistického kolaboranta a přisluhovače komunistického režimu. S počtem 11 nominací je v těsném závěsu velkofilm Il Boemo Petra Václava znovuobjevující život i dílo nejslavnějšího českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka. Osm nominací má na kontě Banger, adrenalinová jízda plná rapu a drog natočená výhradně na iPhone, od režiséra Adama Sedláka. Výsledek prvního kola hlasování svých členů oznámila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
16.01.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1022 článků) , Vojtěch Mašek (2 články) , Adam Sedlák (3 články) , Vojtěch Dyk (926 článků)

Nejvíce nominací na Českého lva mají filmy Arvéd a Il Boemo

 
Nejvíce nominací na Českého lva za rok 2022, celkem 12, získalo psychologické mysteriózní drama  Arvéd . Film režiséra Vojtěcha Maška vypráví příběh reálné postavy nacistického kolaboranta a přisluhovače komunistického režimu. S počtem 11 nominací následuje historický velkofilm  Il Boemo  Petra Václava znovuobjevující život i dílo nejslavnějšího českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka. Osm nominací má na kontě  Banger ., adrenalinová jízda plná rapu a drog natočená výhradně na iPhone režiséra Adama Sedláka. Výsledek prvního kola hlasování svých členů dnes oznámila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
16.01.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1022 článků) , Vojtěch Mašek (2 články) , Adam Sedlák (3 články)

Restaurace. Osm večer. Superdebata ČT začala a Klaus už věděl... Petr Macinka k předvolebnímu zákulisí

 
Odstoupení Středuly? Václav Klaus ho předpověděl, říká politolog Petr Macinka. Sám pak míní, že Středula je mnohem chytřejší než kandidátka, kterou podpořil. A už tuší, kam se jeho voliči vrtnou. Ohledně kauzy Čapí hnízdo soudí, že státní zástupce Šaroch měl pravdu, když chtěl celou věc odložit. Ale dostal nařízeno, že ji musí dohrát do hořkého konce. A místo „trestně stíhaný“ se teď bude říkat „nepravomocně nevinný“. Že by se začalo zkoumat, zda nejsou dotace škodlivé samy o sobě? Ani náhodou.
09.01.2023 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Vaše nouze - jejich šance. Co už musíme říct. Petr Macinka k Novému roku

 
Z DEŠTĚ POD OKAP Uplynulý rok 2022 nebyl dobrý pro naši zemi, pro české občany, živnostníky, podniky ani firmy, bilancuje politolog Petr Macinka, který působí v Institutu Václava Klause. Na druhou stranu to byl podle jeho názoru skvělý rok pro vládní politiky a pro jejich pobočníky a asistenty. „Byl to úžasný rok pro politické neziskovky a pro každého, kdo je za poskytování ‚měkkých rad‘ subvencován ‚tvrdými penězi‘ z národních či nadnárodních dotací a grantů. Tito lidé žijí nejlepší období svých životů.“
01.01.2023 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Il Boemo Oscara mít nebude, do nominací postoupil Top Gun nebo Avatar

 
Na užší seznam uchazečů o nominaci na Oscara se v některých kategoriích dostaly velkorozpočtové filmy  Top Gun: Maverick , pokračování filmu  Avatar  nebo  Batman . Český výpravný historický film režiséra a scenáristy Petra Václava  Il Boemo  o skladateli z 18. století Josefu Myslivečkovi v kategorii zahraničních filmů neuspěl. Nominace dnes Americká filmová akademie zveřejnila na svých stránkách.
22.12.2022 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1022 článků) , Oscar Oscar (340 článků)

„Obrovskej skandál.“ U Xavera si zle podali Wollnera. Petr Macinka vzpomínal

 
Politolog Petr Macinka z Institutu Václava Klause (IVK) v rozhovoru pro XTV probral s moderátorem Lubošem X. Veselým témata rezonující v Česku i v zahraničí – energetická krize a drahé energie, údajně sexuální harašení v prostředí veřejnoprávní České televize, sociální sítě využívané velmocemi ke šmírování lidí.
10.12.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Luboš Veselý (661 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Fiala požádá Jurečku, aby byl ministrem pro životní prostředí do konce roku

 
Premiér Petr FIala (ODS) požádá vicepremiéra Mariana Jurečku (KDU-ČSL), aby funkci ministra životního prostředí vykonával až do konce roku. Pokud nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, bude poté připraven navrhnout do funkce lidoveckého ministerského kandidáta Petra Hladíka. Fiala to řekl v neděli v České televizi (ČT) v pořadu Otázky Václava Moravce.
28.11.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4894 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Vládní „prasečkář“ Jurečka zjevně netuší, o čem mluví. Komentátor si vzpomněl na slavný obrázek o lidovcích

 
Výroky Mariana Jurečky o rozkrádání za vlád Václava Klause jsou podle Petra Macinky pozoruhodnou ukázkou „hrdiny z bagru“, který vůbec netuší, o čem mluví. Útočí totiž současně na vlastní spolustraníky v čele s Josefem Luxem, kteří u oněch privatizací byli nejsilnějším koaličním partnerem ODS. A jeho slova o vině Václava Klause za zadlužování veřejných rozpočtů jsou podle něj směšná už úplně.
23.11.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Josef Lux (60 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Vládní „prasečkář“ Jurečka zjevně netuší, o čem mluví. Publicista si vzpomněl na slavný obrázek o lidovcích

 
Výroky Mariana Jurečky o rozkrádání za vlád Václava Klause jsou podle politologa Petra Macinky pozoruhodnou ukázkou „hrdiny z bagru“, který vůbec netuší, o čem mluví. Útočí totiž současně na vlastní spolustraníky v čele s Josefem Luxem, kteří u oněch privatizací byli nejsilnějším koaličním partnerem ODS. A jeho slova o vině Václava Klause za zadlužování veřejných rozpočtů jsou podle něj směšné už úplně.
23.11.2022 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Josef Lux (60 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Vládní „prasečkář“ Jurečka zjevně netuší, o čem mluví. Politolog si vzpomněl na slavný obrázek o lidovcích

 
Výroky Mariana Jurečky o rozkrádání za vlád Václava Klause jsou podle politologa Petra Macinky pozoruhodnou ukázkou „hrdiny z bagru“, který vůbec netuší, o čem mluví. Útočí totiž současně na vlastní spolustraníky v čele s Josefem Luxem, kteří u oněch privatizací byli nejsilnějším koaličním partnerem ODS. A jeho slova o vině Václava Klause za zadlužování veřejných rozpočtů jsou podle něj směšné už úplně.
23.11.2022 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Josef Lux (60 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Zbyněk Fiala: Jak jsme naletěli

 
Nad knihou Petra Steinera – Václav Havel: Od existenciální revoluce k invazi do Iráku, kterou vydala Univerzita Palackého v Olomouci.
16.11.2022 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6370 článků) , Petr Fiala (4894 článků) , Petr Václav (1022 článků) , Václav Fiala (168 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy - 265. díl Václav Havel: od revoluce k invazi

 
„Petr Steiner (1946), emeritní profesor Pensylvánské univerzity, literární vědec a slavista, není českému čtenáři neznámým autorem. Již dříve byla do češtiny přeložena řada jeho odborných statí, jež byly porůznu publikovány časopisecky (včetně samizdatových periodik) i knižně. Tak jako pro mnohé, kteří dospívali ve druhé polovině šedesátých let, byly i pro Petra Steinera jedním z určujících momentů jeho budoucího životního a profesního směřování události ze srpna roku 1968, kdy se ještě jako student češtiny, ruštiny a estetiky na pražské Filozofické fakultě rozhodl pro emigraci. Volbou jeho příštího domova se staly Spojené státy americké, konkrétně New York, kde pobýval od února 1969. O rok později se zapsal na Yaleovu univerzitu, na níž studoval pod vedením Victora Erlicha a Reného Welleka dějiny a teorii slovanských literatur. Své studium ukončil dizertační prací o ruském formalismu a pražském strukturalismu, která byla v upravené podobě publikována zprvu anglicky (1984) a postupně také v mnoha překladech (mj. japonském), česky kniha vyšla v roce 2011.“ Potud krátká biografie (z pera Roberta Změlíka) významného českého vědce, který je mnoha hodnotiteli vnímán rozporuplně, protože, jak píše pro změnu Karel Hváďala, „Petr Steiner je známý provokatér, … S jeho názory nemusíme souhlasit,ale vždy nás nutí, abychom opustili pohodlné a převzaté myšlenky a začali myslet samostatně.“
15.11.2022 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6370 článků) , Petr Václav (1022 článků) , Jak Roberto (3 články) , Victor Victor (24 článků)

„Zrádci národa“ z Václaváku?! Tak se podívejte, co prováděli „provokatéři“ u Muzea! Petr Žantovský ve varu

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Strany vládní koalice vyšly z komunálních voleb sice oslabeny, ale ne tak, jak by si zasloužily. Nahrála jim k tomu nízká volební účast, protože lidé ztratili důvěru, že lze v dohledné době něco změnit k lepšímu. Ti, co to nevzdávají, se sešli 28. září na demonstraci pod svatým Václavem a Petr Žantovský porovnává jejich úroveň se skupinkou provokatérů na schodech Muzea. Pozastavuje se i nad novinářským ječením, které je reakcí na to, že se do druhého kola senátních voleb dostalo tolik zástupců nenáviděného ANO a dokonce i ještě více odmítaných nezávislých.
01.10.2022 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1022 článků)

„Zrádci národa“ z Václaváku?! Tak se podívejte, co prováděli „provokatéři“ u Muzea! Petr Žantovský ve varu

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Strany vládní koalice vyšly z komunálních voleb sice oslabeny, ale ne tak, jak by si zasloužily. Nahrála jim k tomu nízká volební účast, protože lidé ztratili důvěru, že lze v dohledné době něco změnit k lepšímu. Ti, co to nevzdávají, se sešli 28. září na demonstraci pod svatým Václavem a Petr Žantovský porovnává jejich úroveň se skupinkou provokatérů na schodech Muzea. Pozastavuje se i nad novinářským ječením, které je reakcí na to, že se do druhého kola senátních voleb dostalo tolik zástupců nenáviděného ANO a dokonce i ještě více odmítaných nezávislých.
01.10.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1022 článků)

Co v ČT nebylo: Nepozvaní promluvili jinde

 
Tento týden se uskuteční komunální volby do zastupitelstev měst a obcí, nejsledovanějším soubojem budou volby na Magistrátu hlavního města Prahy. Jana Bobošíková do pořadu Aby bylo jasno pozvala předsedy politických stran, které ve veřejnoprávní televizi nedostaly prostor. Jsou jimi lídr kandidátky Komunistické strany Čech a Moravy a místopředseda KSČM Milan Krajča a lídr Motoristů sobě Petr Macinka, tiskový mluvčí bývalého prezidenta Václava Klause. Jedním z hlavních témat bylo současné „diletantské“ vedení Prahy.
21.09.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Jana Bobošíková (875 článků) , Milan Krajča (15 článků) , Petr Čech (1217 článků) , Petr Václav (1022 článků) , Petr Čech (103 článků) , Jan Morava (104 článků) , Jan Čech (273 článků)

Do boje o Oscara pošle akademie Václavův film Il Boemo o Josefu Myslivečkovi

 
Česká filmová a televizní akademie vyšle do soutěže o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film snímek režiséra a scenáristy Petra Václava Il Boemo . Výpravný historický film představuje českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka. Snímek bude mít světovou premiéru v hlavní soutěži filmového festivalu v San Sebastianu, který začíná v pátek. Do českých kin film vstoupí 20. října.
12.09.2022 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1022 článků) , Oscar Oscar (340 článků)

Most za miliardu, na který nemohou auta?! Macinka z Motoristé sobě udeřil proti Hřibovi

 
Jedním ze subjektů, které se budou v Praze ucházet o přízeň voličů v následujících komunálních volbách, je i hnutí Motoristé sobě. Stojí za ním člen Institutu Václava Klause a bývalý zástupce ředitele prezidentské kanceláře v dobách působení Václava Klause na nejvyšším postu České republiky, politolog Petr Macinka. Ten byl i hostem Daniely Drtinové na zpravodajském serveru DVTV.
12.08.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Daniela Drtinová (370 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Nová strana hodlá usnadnit život řidičům: „Nechceme žít ve městě napadeném piráty“

 
O místo pražského primátora se bude ucházet v zářijových komunálních volbách v nové politické straně Motoristé sobě mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Strana chce odstraňovat z ulic bariéry bránící jízdě motoristů, prosadit jednu parkovací kartu pro celé město, zavést metro zdarma nebo umožnit návštěvníkům parkovat přes den v nevyužívaných parkovacích zónách zdarma. Novinářům to dnes řekl Macinka společně s dalšími zástupci strany.
09.08.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Bezohlednost vůči řidičům. S Piráty a Prahou sobě ne, řekl lídr Motoristů sobě

 
O účast ve vedení města a zastoupení na pražském Magistrátu bude nově usilovat i hnutí Motoristé sobě. Stojí za ním člen Institutu Václava Klause a bývalý zástupce ředitele prezidentské kanceláře v dobách působení Václava Klause na nejvyšším postu České republiky, Petr Macinka. S jakým programem jde sdružení do voleb a s kým si dovede představit povolební spolupráci?
04.08.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Historik Blažek bojuje za medaili pro bratry Mašínovy: Odboj není procházka růžovým sadem

 
Čtyři členové skupiny bratří Mašínů – Ctirad Mašín, Milan Paumer, Václav Švéd a Zbyněk Janota – získali po pětiletém řízení uznání, že byli účastníky odboje a odporu proti komunismu. Byl tak vyslyšen mimo jiné podnět historika Petra Blažka z Ústavu pro studium totalitních režimů. Píše to server iRozhlas.cz.
03.07.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1022 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »