Články k osobnosti

Petr Václav

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Václav »
 

Kníže byl pracovitý, hájil Laudát. A přilétlo číslo. Ošklivé

 
Politolog a komentátor Petr Macinka, jenž působí v institutu Václava Klause, se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům někdejšího poslance za TOP 09, současného předsedy Klubu angažovaných nestraníků Františka Laudáta. Rozepři mají oba muži kvůli čestnému předsedovi topky Karlu Schwarzenbergovi. Zatímco exposlanec Laudát tvrdí, že Schwarzenberg vykonával poslanecký mandát příkladně, Macinka předkládá statistiku, že se kníže dostavil jen na necelou čtvrtinu hlasování.
23.01.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10663 článků) , František Laudát (278 článků) , Petr Václav (981 článků) , Petr Kníže (3 články)

Tatínek a hasič Václav zůstal sám na dvě děti: Jeho manželka Petra podlehla zákeřné nemoci

 
Obrovskou tragédii prožila hasičská rodina z Horšovského Týna. Petru, maminku dvou dětí, zabila rakovina a tatínek Vašek zůstal s dětmi sám. Strašlivá rána osudu přiměla jeho kolegy a kamarády, aby pro něj založili sbírku. Chtějí mu tak pomoci v těžkých časech.
12.01.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vašek (18 článků) , Petr Václav (981 článků)

Havlovství. Matěj Stropnický natřel Fialovu koalici. Nepěkná slova

 
Politolog Petr Drulák dal dohromady několik českých osobností, které se zamyslely nad odkazem Václava Havla. Resumé je podle něj takové, že je „nutností odlišit Havlovu osobnost, kterou lze chápat jako rozporuplnou, tragickou či vyprázdněnou, od havlovství, které charakterizuje kýč a konformismus s velmocemi“. Havlismus nové pětikoaliční vlády podle mnohých ukazuje jediný fakt, že nová vláda je myšlenkově úplně prázdná.
16.12.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6222 článků) , Matěj Stropnický (590 článků) , Petr Václav (981 článků)

Exprezident Klaus byl opět v nemocnici: Lékaři mu kontrolovali zlomený kotník

 
Podle informací Blesku dnes exprezident Václav Klaus navštívil motolskou rehabilitační kliniku. Předem domluvená návštěva lékaře byla podle mluvčího Institutu Václava Klause Petra Macinky jen kontrolou lehce zlomeného kotníku. Zlomeninu si exprezident přivodil o víkendu při túře v Krkonoších.
10.12.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10663 článků) , Petr Václav (981 článků)

Doktor Smejkal: Ať má šéf právo nařídit očkování zaměstnancům

 
Ve druhé hodině nedělních Otázek Václava Moravce ve studiu ČT se setkali epidemiolog IKEM Petr Smejkal a ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR Ladislav Dušek. Z televize Čechům, Moravanům a Slezanům vzkázali, že je teď pár týdnů nečeká nic pěkného. A znovu to nejvíc odnesou zdravotníci.
05.12.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Dušek (36 článků) , Petr Václav (981 článků)

Exprezident je opět v nemocnici: Klaus si zlomil kotník při procházce v Krkonoších

 
Bývalý prezident Václav Klaus o víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a zlomil si kotník. Informaci, kterou dnes přinesl server Blesk.cz, potvrdil ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Po ošetření ve Fakultní nemocnici Bulovka bude osmdesátiletý exprezident podle něj zřejmě nějakou dobu chodit o berlích.
05.12.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10663 článků) , Petr Václav (981 článků)

Pekarová s trikem Havla, vždyť to nezažila! Komentátor se chytá za hlavu. A z Rakušana má strach

 
Komentátor serveru Info.cz Petr Holec v rozhovoru pro internetovou televizi XTV prohlásil, že má strach z nastupující totality. Z totality, kterou podle jeho názoru šije na lidi Vít Rakušan (STAN) a jeho kolegové. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si z Holcova pohledu přivlastnila Václava Havla. A pokud se máme ještě něčeho bát, tak to nejsou komunisté, ale západní genderová ideologie. Rýpl také do psychiatričky Džamily Stehlíkové.
20.11.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6222 článků) , Džamila Stehlíková (140 článků) , Vít Rakušan (325 článků) , Petr Václav (981 článků) , Markéta Stehlíková (18 článků)

Pekarová s trikem Havla, vždyť to nezažila! Komenátor se chytá za hlavu. A z Rakušana má strach

 
Komentátor serveru Info.cz Petr Holec v rozhovoru pro internetovou televizi XTV prohlásil, že má strach z nastupující totality. Z totality, kterou podle jeho názoru šije na lidi Vít Rakušan (STAN) a jeho kolegové. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si z Holcova pohledu přivlastnila Václava Havla. A pokud se máme ještě něčeho bát, tak to nejsou komunisté, ale západní genderová ideologie. Rýpl také do psychiatričky Džamily Stehlíkové.
20.11.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6222 článků) , Džamila Stehlíková (140 článků) , Vít Rakušan (325 článků) , Petr Václav (981 článků) , Markéta Stehlíková (18 článků)

Slíbili dostatečný odběr vakcín a testů?! Petr Žantovský cítí „byznys tisíciletí“. Jde po těchto stopách

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Distribuce vakcín a PCR testů je zjevně byznys tisíciletí, na němž se, ať z hlouposti, z přesvědčení či za peníze podílejí různé elity. „I ty, u nichž bychom přece jen čekali odbornější vhled,“ konstatuje Petr Žantovský v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí, v němž se věnuje i přiostřující propagandě kolem covidu-19. Zaměřil se také na cenzuru blogerů na Aktuálně.cz, kteří pykají za to, že jejich texty neodpovídají podle šéfredaktora oficiální politice státu a jeho orgánů. Z dění svátečního dne 17. listopadu mu až trochu perverzní připadá promítaný velkoplošný hologram Václava Havla.
20.11.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6222 článků) , Petr Václav (981 článků)

Petr Macinka: Řekněte, jak to je. Bezinfekčnost očkovaných? Vyvráceno. Landu pošpinili, toto nevíte

 
„Bojím se, že všem už jde pouze o to, aby se pomocí stupňovaného nátlaku vyočkovalo do lidí co nejvíce vakcín,“ říká k aktuálním krokům vlády Petr Macinka, politolog z Institutu Václava Klause. Tolik diskutovaná „epidemie neočkovaných“ je podle něj pouhé lhaní si do kapsy, což dokládá například stanovisko českých přírodovědců z Univerzity Palackého v Olomouci. Dnes démonizovaný Daniel Landa je podle Petra Macinky především naštvaným otcem tří dospívajících dcer. V rozhovoru došlo i na Landovy nezištné kroky během pandemie, o kterých se nyní mlčí. A také na podivnou náhodu, kdy Český rozhlas zveřejnil Landova slova, ale bez toho podstatného. Nebo to nebyla náhoda, nýbrž aktivismus?
18.11.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (617 článků) , Václav Klaus (10663 článků) , Václav Český (600 článků) , Petr Václav (981 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků)

Předvánoční testování pro Čechy? Teče nám do bot, varuje Maďar a přidal výstrahu k Vánocům

 
Kabinet v demisi po souhlasu AntiCovid týmu přijme opatření, podle kterého se nadále nebudou uznávat antigenní testy a samotesty na covid-19, ale pouze nejspolehlivější PCR testy. Jak uvedl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce epidemiolog, člen MESES a Anticovid týmu Rastislav Maďar, dostatečné opatření to nebude, ale je to podle něj krok správným směrem. Zároveň se domnívá, že Češi by měli dostat předvánoční dárek v podobě plošného testování. Šéf praktiků Petr Šonka si myslí, že na takové testování nemáme kapacitu. Oba odborníci se neshodli také na kampani k očkování, kterou spustil resort zdravotnictví.
14.11.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (981 článků)

Nehorázný výrok senátora ODS. Toho muže mnozí ani neznáte. Žantovský si posvítil na něj i na Vystrčila

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Za projev, který by se měl učit na různých typech škol jako vyjádření k věci v pravý okamžik pravým způsobem, považuje Petr Žantovský vystoupení Václava Klause k výročí vzniku samostatného československého státu. Naopak kritickými slovy nešetří na adresu senátorů, kteří přišli do politiky zbohatnout a s arogantním zdůvodněním zamítli vládní návrh na zmrazení platů politiků. To je další z mnoha důvodů k zamyšlení, zda je opravdu třeba Senátu jen k vyžírání státní pokladny. V souvislosti s tažením EU proti Polsku se nabízí otázka, zda naše nová politická reprezentace bude eurohujerská, nebo zda si občas troufne i na nějakou kritiku evropské tyranie.
30.10.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10663 článků) , Petr Václav (981 článků)

Hejtmanka Pecková: Chceme spolupracovat při zpřístupnění Hrabalovy chaty

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek a hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková s radním Václavem Švendou dnes podepsali „Memorandum o spolupráci mezi Středočeským krajem a Ministerstvem kultury za účelem zpřístupnění chaty Bohumila Hrabala v Kersku veřejnosti“.
18.10.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Hrabal (116 článků) , Lubomír Zaorálek (2822 článků) , Petr Václav (981 článků)

Spolupráce mezi ÚOHS a Právnickou fakultou UPOL prospěje studentům i státní správě

 
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna a děkan Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Václav Stehlík dnes svými podpisy stvrdili memorandum o navázání vzájemné spolupráce mezi oběma institucemi.
15.10.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (981 článků) , Petr Stehlík (5 článků)

Smrt ve středu s Witowskou a Matyldou. Politolog od Klause chtěl rozebrat debatu, ale není co. Kdyby aspoň přišel Ivan a nějaký exot...

 
Moderátorka připomínající zkoušející u tabule či šaškárna s umělou inteligencí Matyldou. A do toho politici, kteří dostali minimum prostoru a přesto bylo vidět, že někteří mají zvláštní zacházení. Petr Macinka, politolog z Institutu Václava Klause, hodnotí dvouhodinovou ubíjející nudu na ČT24, která měla být grandiozním vrcholem předvolební kampaně. V narážce na knihu Petra Hájka hodnotí středeční večer jako "smrt ve středu".
07.10.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10663 článků) , Petr Václav (981 článků) , Ivan Ivan (2305 článků)

Smrt s Witowskou a Matyldou. Politolog od Klause chtěl rozebrat debatu, ale není co. Kdyby aspoň přišel Ivan a nějaký exot...

 
Moderátorka připomínající zkoušející u tabule či šaškárna s umělou inteligencí Matyldou. A do toho politici, kteří dostali minimum prostoru a přesto bylo vidět, že někteří mají zvláštní zacházení. Petr Macinka, politolog z Institutu Václava Klause, hodnotí dvouhodinovou ubíjející nudu na ČT24, která měla být grandiozním vrcholem předvolební kampaně.
07.10.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10663 článků) , Petr Václav (981 článků) , Ivan Ivan (2305 článků)

Volte Okamuru, říkají Le Penová a Wilders. Expert: Nikdo jiný není, pidistrany jen chtějí peníze

 
Předvolební klání vrcholí, a tak politici vytahují své trumfy. Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se pochlubil podporou v rámci evropské národovecké scény. Fandí mu například Marine Le Penová (RN) a Geert Wilders (PVV). Zajímavá jsou v tomto kontextu i slova exprezidenta Václava Klause, nebo sociologa Petra Hampla.
05.10.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10663 článků) , Tomio Okamura (2756 článků) , Geert Wilders (39 článků) , Petr Václav (981 článků)

VIDEO: Velkolepá světelná show! Na baziliku sv. Petra a Pavla promítali Vyšehradskou odyseu

 
České země si letos na podzim připomínají významné jubileum. 15. září 921 byla zavražděna kněžna Ludmila, babička sv. Václava, sama později prohlášena za svatou. Stala se tak vůbec první českou světicí. Právě v rámci připomenutí výročí jejího násilného skonu se v sobotu večer konal na vyšehradskou dominantu velkolepý videomapping, který nesl název Vyšehradská odysea.
03.10.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (981 článků) , Petr Pavel (841 článků)

Václav Klaus už je doma, léčil se na urologické klinice: Vyhráno ale nemá

 
Bývalý prezident Václav Klaus (80) byl dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) do domácí léčby. Do nemocnice bude docházet na občasné kontroly. ČTK to sdělil Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident byl v ÚVN v posledních týdnech přijat opakovaně, nyní v ní strávil více než týden, léčil se na urologické klinice.
01.10.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10663 článků) , Petr Václav (981 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »