Články k osobnosti

Petr Václav

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Václav »
 

Klaus mladší, Robejšek a Svobodní plánovali společnou kandidátku do voleb. Jenže z toho nakonec sešlo...

 
Od jara tohoto roku byl ve hře plán na vznik nové politické strany, která mohla zabodovat v Evropských volbách příští rok na jaře. Lídrem měl být poslanec ODS Václav Klaus mladší, který EU opakovaně označil za zlo. Klausovi měli sekundovat Realisté Petra Robejška a Svobodní. Za ty by mohl kandidovat bývalý europoslanec Petr Mach. Jenže z celého plánu na nové euroskeptické hnutí nakonec nic nebude.
10.12.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9345 článků) , Petr Václav (786 článků)

Zastání pro profesora Piťhu, kterému se smáli: To, před čím varoval, se už v některých zemích skutečně děje

 
Promluva Petra Piťhy v katedrále sv. Víta při příležitosti svátku svatého Václava stále hýbe částí české společnosti. Podle některých profesor uhodil hřebík na hlavičku. Nevyhnul se však ani ostrým útokům na svou osobu. Server Echo24.cz nyní zveřejnil reakce světových médií na Piťhovo kázání, aby ukázal, před čím nás chtěl konkrétně katolický kněz v budoucnu vlastně varovat. Tedy tím, co u nás ještě není, ale co se už projevuje na západ od našich hranic. Jeho apel prý skutečně nelze odbýt mávnutím ruky.
02.12.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (786 článků)

Petr Hampl: Jak se prosazují totalitní ideologie - případová studie

 
Vladimír Pikora hezky shrnul knihu Jitky Vodňanské, která totálně bere iluze všem, kdo ještě věří pohádkám o odvážných disidentech nebo „statečném chlapu Havlovi.“ Pro havlisty je to o to nepříjemnější, že autorka knihy patřila celé roky do nejužšího okruhu nejbližších Václava Havla a její svědectví je prakticky nezpochybnitelné.
28.11.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5098 článků) , Petr Václav (786 článků)

Petr Žantovský: Jazykový Orwellistán

 
Jeden český lingvista, Václav Jamek, před lety napsal útlou, ale znamenitou knížku s názvem O patřičnosti v jazyce. Pojednávala o úkazech, které pronikají do naší mateřštiny, aby ji obohatily. Nebo prostě jen ukazovala, jak s jazykem zacházet, aby nezchudnul.
25.11.2018 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Jamek (2 články) , Petr Václav (786 článků)

Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu... Profesor Piťha znovu promluvil

 
Katolický kněz Petr Piťha na sebe upozornil ve státní svátek svatého Václava svým kázáním o tradiční rodině. Nyní se Piťha ozval znovu, ve svém komentáři pro MF Dnes, kdy se rozhodl dokázat, zda jsou jeho tvrzení přemrštěné výmysly, jak se tvrdí, nebo jsou věcně podložená. I proto přinesl konkrétní příklady.
24.11.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (786 článků)

U Jaromíra Soukupa se sešli hosté, kteří měli co říct ke kauze Kramný. A bylo to ohromující

 
Petr Kramný. Zabil svou ženu a dceru? Kauzu si jako téma zvolil Jaromír Soukup pro svůj pořad, do kterého zve „osobnosti, kterým se v médiích nedává prostor“, Jaromír Soukup LIVE. Do pořadu pozval Václava Peričeviče, druhého místopředsedu spolku Šalamoun, který se kauze věnoval, Miroslava Špadrnu, prvního místopředsedu stejného spolku, Johna Boka, disidenta, předsedu a zakladatele tohoto spolku, který se na PL vyjadřoval k Miloši Zemanovi. Dále přišli bývalý místopředseda Nejvyššího soudu JUDr. Pavel Kučera, Radek Matlach, znalec v oboru soudního lékařství, a novinář Jan Kopal.
08.11.2018 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír John (6 článků) , Radek John (2466 článků) , Petr Zeman (307 článků) , Radek Petr (197 článků) , Pavel Soukup (135 článků) , Václav Kučera (4 články) , Petr Václav (786 článků) , Petr John (19 článků) , Jan Soukup (14 článků) , Jan Zeman (354 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Petr Pavel (507 článků) , Jan Kučera (26 článků)

Nejen to, co naštvalo feministky: Profesor Piťha sepsal i jiný projev, který mu prý zakázali přednést. Zde je

 
K příležitosti odhalení a posvěcení sochy sv. Václava si mons. Petr Piťha připravil projev. Měl zaznít 23. září 2018 italském městě Arco. Ale jak se v textu píše: „Tato promluva nebyla přednesena z diplomatických důvodů našich zastupitelů v Itálii“. V kázání se Piťha otírá opravdu o mnoho současných témat. Armáda, společnost, vzory, v tom všem se prý Česko řítí do pekel. „Není za tohoto stavu pokrytecké klást věnce k hrobu hrdinů?“ ptá se Piťha neboť Arco se nachází nedaleko místa, kde bojovali a umírali českoslovenští legionáři. Celý projev je na stránkách Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě Pražském.
05.11.2018 16:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (786 článků)

Petr Mach: I chudí mají mobil a splachovací záchod, to dříve nebylo. Máme se dobře, ale...

 
Jsou zde oslavy stoletého výročí české státnosti. Zeptali jsme se bývalého europoslance za Svobodné Petra Macha a také PhDr. Matěje Trávníčka, politologa z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, jak vnímají nejenom dnešní Českou republiku, ale také odkaz minulých generací. Oba pánové se shodli na tom, že se dnes v Česku žije dobře. Na přetřes přišly také otázky ohledně komunistické minulosti, prezidenta Miloše Zemana, nebo jeho předchůdce Václava Havla.
31.10.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5098 článků) , Miloš Zeman (22242 článků) , Petr Václav (786 článků)

Já o tom něco vím! Ty proruské servery... Tomáš Halík znovu vystoupil proti Klausovi a Piťhovi

 
Polemika nad svatováclavským vystoupením profesora Petra Piťhy v katedrále svatého Víta pokračuje dalším kolem. Tomáš Halík, který se pasoval do role hlavního obhájce „naděje“ před Piťhovým apokalyptický blouzněním, se tentokrát na názorové stránce Lidových novin rozepsal v reakci na bývalého prezidenta Václava Klause, který Piťhu podpořil. Halík avizoval záměr polemizovat s Klausem i Piťhou věcně a rozumně. Posuďte sami, jak se mu to podařilo.
31.10.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9345 článků) , Tomáš Halík (481 článků) , Petr Václav (786 článků)

Nic tak hezkého a vzrušujícího jsem od té doby nezažila, promluvila Petra Procházková

 
Hostem ranního vysílání České televize byla novinářka a humanitární pracovnice Petra Procházková, která získala státní vyznamenání v roce 2000 od prezidenta Václava Havla.
25.10.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5098 článků) , Petra Procházková (137 článků) , Petr Václav (786 článků)

Tomáš Halík nebude mít pěkný den: Napsal o něm exprezident Václav Klaus

 
Velká polemika o kázání profesora teologie Petra Piťhy, varujícího tvrdými slovy před ohrožením tradiční rodiny, pokračuje příspěvkem druhého prezidenta České republiky Václava Klause. Ten svůj text, zveřejněný v Lidových novinách, koncipoval jako polemiku s Tomášem Halíkem, který drsný odsudek profesora Piťhy publikoval tamtéž.
24.10.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9345 článků) , Tomáš Halík (481 článků) , Petr Václav (786 článků)

Veselovský jen „čuměl“. Host totiž hovořil o církvi a Istanbulské smlouvě

 
Kněz Jan Balík patří k lidem, kteří hájí kázání Petra Piťhy o Istanbulské úmluvě. Profesor na půdě chrámu sv. Víta pronesl na svátek svatého Václava vyhrocené kázání. V něm varoval, že české rodiny budou rozervány a děti odvezeny neznámo kam. Moderátor internetové televize DVTV Veselovský se Balíka zeptal, zda věří, že nám něco podobného hrozí. Nad některými myšlenkovými konstrukcemi Jana Balíka pak ve velkém údivu pozvedal obočí.
23.10.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (786 článků)

Přivede válka o gender Václava Klause mladšího na Hrad?

 
Kázání Petra Piťhy na svátek sv. Václava vzbudilo silnou kritiku. Jeho tématem byla Istanbulská úmluva věnující se násilí na ženách, moc toho o ní ale neřekl. Místo toho rozpoutal další kolo války, která už nějakou dobu trvá a stále se stupňuje. O co v ní jde?
22.10.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9345 článků) , Petr Václav (786 článků)

Halík? Sahání na nohu? Kázání, za které žalují profesora Piťhu, spustilo nový vývoj

 
Od svátku svatého Václava uplynul skoro měsíc, ale kázání profesora Petra Piťhy v tento den stále hýbe částí české společnosti. Proti Piťhovi vystoupil např. religionista Ivan Odilo Štampach. Podnikatel a publicista Petr Markvart se domnívá, že je na Piťhu pořádán hon, a to hon přímo nechutný, který údajně svědčí o tom, že profesor uhodil hřebík na hlavičku, když upozornil na blížící se riziko útoku na tradiční rodinu.
22.10.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (786 článků) , Ivan Ivan (1106 článků)

Václav Klaus podpořil profesora Piťhu: Použil jste jasná a potřebná slova

 
Druhý český prezident Václav Klaus se důrazně zastal duchovního Petra Piťhy, který ve svém nedávném kázání v katedrále svatého Víta důrazně varoval před schválením Istanbulské úmluvy. Klaus profesoru Piťhovi poděkoval za to, že tak jasně formuluje své myšlenky a upozornil ho, že teď musí počítat s protiútoky.
19.10.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9345 článků) , Petr Václav (786 článků)

Václav Moravec pryč z nedělního poledne! Ozývá se i z nečekaných stran

 
Moderátor Václav Moravec se ocitl pod palbou kvůli hostům, které si volí. Za fakt, že si Moravec pozval do Žižkovské věže předsedu ČSSD Jana Hamáčka, to schytal od bývalé poslankyně ODS Kateřiny Dostálové i od historika Petra Blažka. Padla slova o tom, že Moravec jako moderátor vyhořel.
14.10.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (478 článků) , Jan Hamáček (1191 článků) , Petr Václav (786 článků)

Homosexualismus, Sorosova nadace, likvidace státu. Budete držet ústa, nebo skončíte. Klára Samková brutálně o Istanbulské úmluvě a udání na profesora Piťhu

 
Slova monsignora Petra Piťhy, pronesená ve svatovítské katedrále ve svátek svatého Václava, vyvolala značný rozruch. Zaznělo tam totiž varování před zvrácenými zákony rozkládajícími tradiční rodinu a zakládajícími nadvládu třídy homosexuálů. Tomáš Halík by na profesora teologie Piťhu seslal biblický trest, prozaičtější organizace zvaná Česká ženská lobby na něj podala trestní oznámení. Známá juristka Klára Samková se však profesora zastala a zároveň jej uklidňuje. Když jsme jí objasnili, jaké právní důvody feministická lobby zkonstruovala, začala se zkušená advokátka hlasitě smát.
14.10.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků) , Petr Václav (786 článků)

Homosexualismus, Sorosova nadace, likvidace státu. Budete držet hubu, nebo skončíte. Klára Samková brutálně o Istanbulské úmluvě a udání na profesora Piťhu

 
Slova monsignora Petra Piťhy, pronesená ve svatovítské katedrále ve svátek svatého Václava vyvolala značný rozruch. Zaznělo tam totiž varování před zvrácenými zákony, rozkládajícími tradiční rodinu a zakládajícími nadvládu třídy homosexuálů. Tomáš Halík by na profesora teologie Piťhu seslal biblický trest, prozaičtější organizace zvaná Česká ženská lobby na něj podala trestní oznámení. Advokátka Klára Samková se však profesora zastala a zároveň jej uklidňuje. Když jsme jí objasnili, jaké právní důvody feministická lobby zkonstruovala, začala se zkušená advokátka hlasitě smát.
14.10.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků) , Petr Václav (786 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 46. díl. Šílenosti doby korektní

 
Je to v tomto cyklu poprvé, co citujeme z knihy aktivního politika. Samozřejmě když nepočítáme dvě připomínky textů Václava Klause, to je ovšem osobnost stojící už poněkud nad politikou – ne mimo ni, ale jeho pohled má širokou horizontální perspektivu danou všemi zkušenostmi, které v aktivní politice získal.
14.10.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9345 článků) , Petr Václav (786 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »