Petr Vabroušek

triatlonista

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Vabroušek »

FOTO Tak běžel Petr Vabroušek nejmrazivější maraton na světě

Úspěšný triatlonista a maratonec Petr Vabroušek ovládl po maratonu na Antarktidě i závod na opačném konci zeměkoule.
20.04.2015 09:31 |

Osobnosti: Petr Vabroušek (16 článků)

Český triatlonista vyhrál nejstudenější maraton světa

Petr Vabroušek, zlínský rodák ale predevším jeden z našich nejúspěšnějších triatlonistů, vyhrál maraton na severním pólu. Po Antarktidě, kde zvítězil před dvěma lety, si tak mohl připsat další prvenství v extrémních podmínkách.
12.04.2015 13:21 |

ICE RUNNER – Ledový běžec! Triatlet Vabroušek trénoval v mrazáku a na Antarktidě zářil

Nejlepší český ironman Petr Vabroušek je světovým unikátem nejen v tom, že během roku zvládne více než deset dlouhých triatlonů, ale také v tom, že si jako první podmanil dvě velké závodní výzvy na Antarktidě.
07.12.2013 08:05 |

Český triatlonista si podmanil Antarktidu

Triatlonistu Petra Vabrouška potěšilo, že jeho cesta do Antarktidy skončila rekordy v maratonu i v utramaratonu. Oba nejrychlejší časy zaběhl už skoro před čtrnácti dny, ale jeho návrat domů se zdržel kvůli počasí. Příště možná vyrazí znovu do mrazivých podmínek, ale tentokrát dobýt severní pól.
05.12.2013 13:15 |

Triatlonista Petr Vabroušek vyhrál maraton v Antarktidě

Své vítězství v devátém ročníku závodu navíc korunoval traťovým rekordem. Trať dlouhou 42.195 metrů zvládl v čase 3:34:47 hodiny, kterým o více než šest minut překonal loňský výkon Brita Andrewa Murrayho.
21.11.2013 16:17 |

Ironman Petr Vabroušek: Srazilo ho auto!

Skřípění brzd, rána, rozmlácené kolo a cyklista v bezvědomí. Takhle to vypadalo ve středu na rušné zlínské ulici. Tím závodníkem byl Petr Vabroušek, nejlepší český triatlonista na dlouhé trati. Den před 39. narozeninami a týden před odletem na havajského Ironmana ho srazila nepozorná řidička.
29.09.2012 12:15 |

Vabroušek se na ironmanu v Austrálii blýskl pátým místem

Petr Vabroušek patří mezi světovou elitu ironmanu a v závodě v Cairns na severovýchodním pobřeží Austrálie to opět dokázal. V nabité konkurenci skončil pátý, když 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů na kole a závěrečný běžecký maraton zvládl za 8:40:00.
03.06.2012 18:30 |

Maraton v třiašedesáti kolech! Vabroušek v nákupním centru skončil druhý

V sobotu se nejlepší český triatlonista Petr Vabroušek zúčastnil již pátého ročníku závodu s názvem Budějovický Mercury maraton. A v nákupním centru na jihu Čech doběhl v netradičních podmínkách druhý.
30.01.2012 15:20 |

Vabroušek skončil na Ironmanovi šestý. "Útočil jsem na čtvrté místo, ale pak jsem vařil," přiznal

Petr Vabroušek jako úřadující vítěz Světového poháru v dlouhém triatlonu absolvoval letos svého prvního Ironmana. Na Novém Zélandu v závodě Challenge Wanaka doběhl šestý v čase 9:15:21. Vyhrál Australan Aaron Farlow, mezi ženami triumfovala domácí Gina Crawfordová.
21.01.2012 13:55 |

Vabrouška čeká Ironman na Zélandu. V rámci tréninku běhá i na letišti

Nejznámější český triatlonista Petr Vabroušek se už v sobotu zúčastního svého letošního prvního ironmana. Na Novém Zélandu ho čeká závod Challenge Wanaka, informoval PR manager České triatlonové asociace.
17.01.2012 13:40 |

Vabroušek skončil na IRONMANOVI na Havaji třicátý. Slavný závod přinesl traťový rekord Alexandera

Triatlonista Petr Vabroušek skončil na Ironmanovi na Havaji třicátý. Nejslavnějšího závodu se zkušený český závodník zúčastnil potřinácté v řadě a tento výsledek je jeho čtvrtým nejlepším umístěním.
09.10.2011 13:35 |

Triatlonistu Vabrouška čeká IRONMAN na Havaji. "Chci překonat své maximum," říká před závodem

V sobotu 8. října se na Havaji uskuteční již 33. ročník havajského Ironmana. V Mecce triatlonu se v nabitém startovním poli představí i Petr Vabroušek, ikona tohoto komplexního sportu složeného z plavání, jízdy na kole a běhu. Český závodník se havajského klání zúčastní potřinácté v řadě.
07.10.2011 16:05 |

Triatlonista Vabroušek vyhrál v Piešťanech závod Slovakman 226

Český triatlonista Petr Vabroušek zvítězil ve slovenských Piešťanech v závodě Slovakman 226, který sestával z 3,8 km plavání, 180 km jízdy na kole a 42,2 km běhu.
07.08.2011 11:25 |

Triatlonista Vabroušek zvítězil v České Lípě a ztvrdil svůj triumf v Českém poháru

Petr Vabroušek, legenda českého i světového triatlonu, ovládl čtvrtý podnik letošního ročníku Ford Czechman Tour a díky třetímu prvenství v řadě si zajistil i celkový triumf v Českém poháru.
09.07.2011 20:15 |

TRIATLONISTA Vabroušek ovládl v rekordním čase jubilejní ročník Moraviamana

Pro českého závodníka a legendu světového triatlonu Petra Vabrouška to byl hodně vydařený den. Ani aprílové počasí mu na domácí půdě v Otrokovicích během třetího podniku letošního ročníku Ford Czechman Tour nezabránilo ve fantastickém výkonu.
25.06.2011 21:55 |

Petr Vabroušek: Stý Ironman v životě!

Jeden z nejlepších českých triatlonistů na dlouhých tratích Petr Vabroušek (37) půjde o víkendu v americkém Texasu svůj stý závod na ironmanské vzdálenosti (3,86 km plavání, 180,25 km kolo a 42,195 km běh) v kariéře!
22.05.2011 12:10 |