Články k osobnosti

Petr Tluchoř

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Tluchoř »
 

„Nebudu mlčet!“ Černochová se nevzdává. Ale přilétl překvapivý úder

 
Ministryně obrany Jana Černochová se postarala o poprask při výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy. Prohlásila, že jí není líto zavražděné dcery ruského filozofa Alexandra Dugina. Takřka okamžitě se stala terčem kritiky, že obhajuje terorismus a že její vyjádření je přinejmenším nevkusné. „Pokud to není trestný čin schvalování terorismu, tak je to hnusný, Jano,“ mínil například bývalý člen ODS Petr Tluchoř, a nebyl v tomto názoru sám. Objevili se ovšem i obránci Černochové.
22.08.2022 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Jana Černochová (864 článků)

Minule zlato, dneska kokain. K Hlubučkovi se ozvalo vážné varování, že to může být jinak

 
Policie ve středu zasahovala na Magistrátu hlavního města Prahy, konkrétně v kanceláři Petra Hlubučka (STAN). Hnutí STAN už jeho členství ve straně pozastavilo. Státní zastupitelství podle všeho Hlubučkovu kauzu, ve které jsou zapojeni i další lidé, řeší jako případ možného zločinného spolčení. Podle serveru Respekt ale v celé kauze hraje jistou roli i kokain. Někdejší poslanec ODS Petr Tluchoř tady zvedl varovný prst: Před 9 lety to byly kilogramy zlata, dnes kokain. Pozor...
17.06.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků)

Zablokování webů. Bývalý vysoký politik z ODS má pochybnosti

 
Správce českého internetu CZ.NIC v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině rozhodl o zablokování osmi webů. Sdružení CZ.NIC nemá žádné legitimní právo rozhodovat o tom, kdo je a kdo není dezinformátor, a koho do webového prostoru pustí, upozorňuje bývalý předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř. Zablokované weby se nyní mohou obrátit na soud.
27.02.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků)

A je zle: Ukázalo se, o co jde ve věci Lipavského. Blbé pro Fialu

 
Žalovat prezidenta kvůli nejmenování Lipavského? Liberálně orientovaný marketér Martin Jaroš by byl rád, kdyby prezident do volby ministrů „nekecal“. Ale sám má s Lipavským problém. A co si o tomto tématu myslí bývalí poslanci ODS? Podle Kateřiny Dostálové je to hazard v době krize a vláda prý předjímá, že její většina bude platit i u Ústavního soudu. Navíc podle ní jde o vyrovnávání 30 let starých účtů. Petr Tluchoř zase nadhodil, že by vláda mohla vzniknout až v březnu. A bez Pirátů.
09.12.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků)

Zastání pro Volného. Z překvapivého místa. Ne bez odpovědi

 
Nezařazený poslanec Lubomír Volný se zlobí, že byla omezena jeho ústavní práva. Jenže narazil na pirátského poslance Tomáše Vymazala. A dočkal se zastání z nečekané strany. Exposlanec za ODS Petr Tluchoř konstatoval, že úcta k demokracii se pozná podle toho, že slovo dostane i ten nejslabší a nebude mu odebráno. I když je to třeba „primitiv“. Konzervativní komentátor Martin Schmarcz nabídl jiný pohled.
08.07.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků)

Petr Tluchoř: Odcházím z ODS. Neumím se podepsat pod její politiku

 
Někdejší občanskodemokratický poslanec Petr Tluchoř se rozhodl k dnešnímu dni ukončit po 25 letech své členství ve straně. Oznámil to mimo jiné na svém facebookovém profilu. „Včera jsem to osobně oznámil předsedovi a členům svého domovského místního sdružení,“ uvedl.
11.05.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků)

Nerozdávat! Ani 25, 30 tisíc, ozval se exposlanec Tluchoř

 
Exposlanec za ODS Petr Tluchoř se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, komu by měl stát pomoci kvůli koronvavirové pandemii. „Ani 25, ani 30 všem.. Stát musí uhradit škodu, kterou způsobil. Těm, kterým vznikla,“ poznamenal Tluchoř.
13.04.2020 07:41 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků)

Šílený! Po Moravcovi kauza ,,Rath bez matrace” jede dál. Bradáčová, je to zlé. Překvapivě se ozval...

 
Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová čelí ostré kritice za to, že nechala Davidu Rathovi sebrat ve vězení jeho vlastní zdravotní matraci doporučenou lékařem. Za „naprostou šílenost“ to dokonce označil i bývalý šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř, který s Rathem neměl zrovna dobré vztahy. „Vězení není mučírna. Nejsme ve středověku. Šikana a pomsta Bradáčové!“ zní další reakce od Michala Haška (ČSSD), předsedkyně strany České suverenity Jany Volfové, Ivana Davida (SPD) či advokátky Jany Zwyrtek Hamplové.
05.01.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , David Rath (4628 článků) , Michal Hašek (2481 článků) , Ivan Hašek (191 článků) , Ivan Lenko (10 článků)

Vzpomínáte na Petra Tluchoře z ODS? Teď promluvil o Babišovi, figuře organizovaného zločinu

 
Svědectví Babiše mladšího již třetí den plní titulky novin. Teď se ke kauze vyjádřil Petr Tluchoř, nyní již bývalý politik ODS, na Facebooku. Nejdříve se vypořádal s novináři: „Pánové a paní Kroupa, Kmenta, Slonková, Wollner a další nehledají pravdu. Oni svou pravdu jednoduše mají“. Ale k Babišovi vlídná slova nemá: „Andrej Babiš z mého pohledu dnes představuje nejviditelnější figuru organizovaného zločinu u nás“. A dodává, že své konkurenty likviduje mnoha způsoby. „On hraje na jiném hřišti, s jinými pravidly, s koupeným rozhodčím,“ tvrdí o premiérovi.
15.11.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků)

„Posrali to Kalousek s Nečasem.“ Zkušený hráč promluvil o tom, co vedlo až ke kauze Nagyová

 
Hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, zakládající ODS, se vrátil do minulosti, konkrétně do roku 2012 a připomněl slova exposlance ODS Petra Tluchoře, která dodnes považuje za důležitá. Jde v nich o Miroslava Kalouska (TOP 09). A nejen o něj.
06.09.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (970 článků) , Petr Štěpánek (970 článků) , Petr Tluchoř (568 článků) , Miroslav Kalousek (7757 článků)

Jsem zklamaný. Petr Tluchoř promluvil

 
ROZHOVOR „Vedle pádu bolševika jsem v listopadu 89 slavil příchod vlády pravidel, nicméně jsem si nemyslel, že po těch zlých přijdou hodní, po hloupých chytří a po zločincích andělé a že se rovnou propadneme do západního Německa,“ vzpomíná na období po sametové revoluci někdejší předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř. K současné situaci ve společnosti pak ještě dodává: „V posledních letech stát systematicky podporuje v lidech závist, bonzáctví i třídní nenávist. Aktivním hází klacky pod nohy, všechny sešněrovává nesmyslnými zákazy, celé skupiny označuje za zloděje. Ještě nikdy se žádného bohatství nedosáhlo přerozdělováním, zdaněním, dotacemi a regulací. Pokud tedy nemyslíme zbohatnutí jednoho holdingu.“
20.11.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků)

Petr Nečas před soudem: Žádná dohoda nebyla. Manželka s těmi lidmi vůbec nejednala

 
Expremiér Petr Nečas stanul před soudem kvůli „trafikám“ pro bývalé poslance Marka Šnajdra, Ivana Fuksu a Petra Tluchoře. Někdejší předseda vlády ovšem hned na úvod jednání konstatoval, že žádné „trafiky“ nerozdával, vedl jen standardní politická jednání. A u těch byl prý sám. Jeho žena Jana Nečasová (dříve Nagyová) s tím prý neměla nic společného.
21.07.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Petr Nečas (9410 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (322 článků) , Jan Marek (460 článků)

Soudkyně nechce řešit Nečasovy kvůli kolegyni. Je jí žena „trafikanta“ Tluchoře

 
Kauzu trafik pro trojici exposlanců Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra nechce přidělená soudkyně řešit kvůli možnému porušení nestrannosti. Zjistil to deník Právo. Kolegyní soudkyně Heleny Králové je totiž v budově soudu Kateřina Tluchořová, manželka exposlance, kterého se případ také týká. I když už jen jako svědka.
12.08.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (322 článků)

Mejdan ve sněmovně. Bulvár fotil přede dveřmi ve tři ráno a objevil nečekané

 
Veselá ministryně Michaela Marksová (ČSSD), vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a někdejší poslanec za ODS Petr Tluchoř. Na tuto sestavu narazil před sněmovním barem bulvární deník Blesk. A ačkoli se ministryně loučila teprve ve 3 ráno, o půl osmé už prý byla zase v práci.
11.03.2016 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků) , Michaela Marksová (465 článků)

Manželka exposlance rozsekne spor o Peroutku. Jeho vnučka žaluje stát

 
Manželka exposlance Petra Tluchoře Kateřina zůstává soudkyní, která rozhodne o osudu žaloby na stát kvůli kauze Peroutka. Vnučka spisovatele a novináře Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová se rozhodla stát žalovat kvůli "štvanici", kterou na Peroutku rozpoutal prezident Zeman. Domnívala se však, že soudkyně by mohla být podjatá. Ale soud to odmítl.
14.10.2015 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Ferdinand Peroutka (234 článků)

To byste nevěřili, kdo bude soudit Zemana proti Peroutkově vnučce

 
Kauza článku Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“, který podle odborníků neexistuje, ještě nekončí. Stojí za pozornost, že se v kauze objevuje jméno někdejšího poslance za ODS Petra Tluchoře. V soudním sporu mezi Peroutkovou vnučkou a Hradem bude totiž rozhodovat Tluchořova manželka a tým prezidenta Miloše Zemana zastupuje advokát, který před časem údajně hájil samotného Tluchoře.
14.10.2015 20:17 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Miloš Zeman (27905 článků)

Ivo Ištvane, to je blamáž na pokračování, píše Ondřej Neff

 
Šéfredaktor portálu Neviditelnýpes.cz Ondřej Neff se v článku Blamáž na pokračování zamýšlí nad olomouckým vrchním státním zástupcem Ivo Ištvanem a kauzou poslanců ODS. Podle nové analýzy je totiž zřejmé, že Ivo Ištvan již neobnoví stíhání Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy kvůli trafikám.
02.07.2015 09:46 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (336 článků) , Petr Tluchoř (568 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (322 článků)

Wagnerová: Soudci Nejvyššího soudu neměli v kauze poslanců ODS pravdu

 
Ústavní soud ve středu zásadně zúžil mantinely poslanecké imunity. Na její téměř neomezenou šíři se v minulosti úspěšně odvolávala trojice exposlanců ODS Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa. Kdyby se Ústavní soud k této otázce vyjádřil už před dvěma lety, stíhání exposlanců by podle někdejší ústavní soudkyně a nyní senátorky Elišky Wagnerové nejspíš pokračovalo. Nejvyšší soud, který se jich v červenci 2013 zastal, by totiž jejich stíhání nemohl zastavit.
25.06.2015 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (322 článků)

Zvrat: Tluchoř a další z kauzy Nagyová se prý zase mohou začít bát. Ivo Ištvan zbystřil a senátorka Wagnerová jásá

 
Včerejší verdikt Ústavního soudu v kauze bývalého poslance Otto Chaloupky staví do zcela nového světla jiný případ, a to stíhání trojice bývalých poslanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy v kauze Nagyová. Vyplývá z něj, že stíhání zmíněných exposlanců nemělo být vůbec zastaveno, ale státní zástupci měli dostat příležitost postavit je před soud. Píše o tom server Neovlivní.cz.
25.06.2015 07:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (322 článků)

Žalobce Ištvan si pohrává s obnovením stíhání exposlanců Tluchoře, Fuksy a Šnajdra

 
Vrchní žalobce Ivo Ištvan si nechá analyzovat středeční rozklad Ústavního soudu k rozsahu poslanecké imunity. Chce vědět, zda je možné nyní obnovit stíhání bývalých poslanců ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksy a Marka Šnajdra. Uvedl to v rozhovoru pro server Neovlivní.cz.
24.06.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (322 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »