Články k osobnosti

Petr Starý

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Starý »
 

RECENZE: Starý příběh dostal nový slušivý háv

 
Příběh Louskáček a myší král napsal E. T. A. Hoffmann už v roce 1816, ale celosvětově se proslavil až o více než sedmdesát let později díky baletu Petra Iljiče Čajkovského. Ten měl premiéru 18. prosince 1892 a dodnes patří k vánočnímu repertoáru baletních souborů.
02.11.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (12 článků)

Lanovka ze Starého Města na Letnou? Od nerealistického návrhu Dolínek upustil

 
Pražský radní a náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) chtěl při čtvrtečním jednání rady hlavního města přednést odvážný návrh – projekt lanovky ze Starého Města na Letnou, kterou měla vystavět soukromá firma. Nakonec ale od záměru ustoupil. S konceptem nesouhlasili starostové městských částí, jichž se projekt měl týkat, ani Institut plánování a rozvoje (IPR). Někteří z radních projekt považují za nesmysl.
30.08.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (12 článků)

Starý Klaus ohromil varováním: Česko jako součást Německa. A Rusko...

 
Podle Václava Klause v Evropě (na rozdíl od jiných kontinentů) máme národní státy. Z toho důvodu se pak prý národní zájem ve většině případů shoduje se zájmem o „udržení, přetrvání, reprodukování se toho kterého národního státu“. „Máme – na rozdíl třeba od Maďarska – výhodu, že se považujeme za teritoriálně saturovanou zemi. To je nemalá výhoda,“ uvedl Václav Klaus v debatě o českém národním zájmu s mentorem strany Realistů Petrem Robejškem pro XTV.
10.09.2017 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků) , Petr Starý (12 článků) , Petr Václav (855 článků)

Petr Michalů: Zasílám srdečný pozdrav Facebooku z Moskvy

 
Takže poslyš (vlastně čti), vážený FACEBOOKU, abychom si vyjasnili situaci mezi námi… Starého psa novým kouskům rozhodně nenaučíš, mě nepředěláš, o nějaké převýchově nebo o tvé nenápadně snaze a tebou dirigované předpokládané postupné mé „dobrovolné“ změně mých vlastních názorů a postojů nemůže být ani řeč!
18.01.2017 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (12 článků)

16 zajímavostí o pánském knírku. Zarostlí indiáni, vousatá daň i knírek na Hitlera

 
"Polibek bez kníru je jako vejce bez soli," zní španělské přísloví. Knírek byl ještě donedávna symbolem gentlemanů a dodnes je na některých místech světa vysoce ceněn. Starým Egypťanům dodával pocit moci, Řekové viděli v zarostlé tváři moudrost a ruský car Petr Veliký zase osvobodil kníraté poddané od povinnosti platit daně z vousů. Největším svátkem kníračů je od roku 2003 mezinárodní akce Movember, která zvyšuje povědomí o mužských chorobách, jako je rakovina prostaty nebo varlat. Podívejte se na kuriózní zajímavosti i historii spjatou právě s vousy.
03.11.2015 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (12 článků)

Soud vynese verdikt v kauze stavebních zakázek brněnské firmy

 
Brněnský městský soud dnes vynese rozsudek v případu sedmi lidí obžalovaných z machinací při sjednávání veřejných zakázek pro brněnský Biofyzikální ústav Akademie věd ČR a pro radnici Brno-Starý Lískovec. Podle obžaloby zakázky nezákonně získaly firmy podnikatele Petra Kratochvíla. Mezi obžalovanými je také zástupce ředitele ústavu Dalibor Krejčí a úřednice radnice Renata Weisová. Všem hrozí až tři roky vězení. Šlo o zakázky za celkem 15 milionů Kč. Informuje o tom ČTK.
19.02.2015 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (12 článků)

Oběť hyen z domu pro seniory: Ukradli mi milion! Pak nám nabízeli úplatek

 
Co je to jen za zrůdy?! Starým lidem v Domě pro seniory v Šestajovicích slíbili skvělou péči, místo toho je ale sprostě okrádali. Petra Brožová (37) a Jiří Kunčar (25) kvůli tomu už sedí ve vazbě. Podvodníky odhalil přítel jedné z okradených klientek Jaroslavy J. (84), která přišla o milion a dneska nemá ani korunu.
29.08.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (12 článků)

Lupič poléval oběti benzinem!

 
UHERSKÉ HRADIŠTĚ (sč) – Od loňského léta byl muž (37) z Brna postrachem směnáren a heren na Moravě. Přepadl jich 14. Mnohé oběti polil benzinem a hrozil zapálením. Patřila k nim i paní Petra (43) ze Starého Hrozenkova.
07.06.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (12 článků)

Děsivé video: Lupič (37) polil ženu (43) benzinem a hrozil, že ji zapálí

 
VIDEO: Od loňského léta byl muž (37) z Brna postrachem směnáren a heren na Moravě. Přepadl jich celkem 14. Mnohé oběti polil benzinem a hrozil zapálením. Patřila k nim i paní Petra (43) ze Starého Hrozenkova.
06.06.2013 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (12 článků)

Nehoda kamionu a osobního auta skončila smrtí jednoho z řidičů

 
Řidič osobního auta dnes dopoledne zemřel při čelním střetu s kamionem poblíž Starého Vestce na Nymbursku. Příčiny nehody policisté vyšetřují, řekla policejní mluvčí Petra Potočná. 
11.03.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (12 článků)

Hradní Fragmenty vytáhly na obranu Hájka. Starým Jaklovým článkem

 
Revue Fragmenty připomněla článek Ladislava Jakla, tajemníka prezidenta Václava Klause. V něm se v roce 2006 postavil proti registrovanému partnerství homosexuálů. Tento krok označil jako ideologii. Podobným způsobem argumentoval v pátek prezident Václav Klaus, když hájil kontroverzní výroky Petra Hájka na adresu gayů pořadajících pouliční akci pod záštitou pražského primátora.
06.08.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků) , Petr Starý (12 článků) , Petr Václav (855 článků)

Řidička SMETLA dvě 16leté dívky! Obě jsou v nemocnici!

 
Dvě šestnáctileté dívky srazil osobní automobil mezi Starým Poddvorovem a Dolními Bojanovicemi na Hodonínsku, když přecházely silnici za autobusem. Obě zraněné skončily v nemocnici, informoval ve středu agenturu Mediafax hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.
29.06.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (12 článků)
« Předchozí 1 Další »