Články k osobnosti

Petr Šilar

  politik, senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Šilar »
 

Advokát udeřil: V každém národu se najdou blbci jako Hrušínský, co myslí jen na sebe. A Člověk v tísni, proč o něm teď není slyšet?!

 
ROZHOVOR Politika Quislingů a těch, co vrážejí kudlu do zad vlastním lidem ve chvíli, kdy se bojuje s nějakým nepřítelem, je odporná. V Česku to v mimořádně tíživé situaci předvedl Senát a obzvlášť lidovec Petr Šilar urážkami premiéra. Přitom senátoři, kteří nic kloudného neudělali, nemají ani tolik slušnosti, aby řekli, když je tu takový stav, že se vzdávají dvou svých platů. Advokát Jaroslav Ortman oceňuje převažující disciplínu obyvatelstva v Česku, i když v každém národě se najdou blbci nebo sobci, jak vrcholně nevkusně předvedl principál Jan Hrušínský. Nezištně pomáhá spousta dobrovolníků, zatímco o Člověku v tísni není ani vidu, ani slechu.
23.03.2020 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

„Psychopat,“ udeřil na Babiše senátor. Premiér to schytal i za „sebestřednost“

 
Předseda senátorů KDU-ČSL Petr Šilar označil premiéra Andreje Babiše (ANO) za psychopata, jehož sebestřednost potlačuje fakta podobně, jako to činila ideologie komunistické nadvlády v Česku před rokem 1989. Uvedl to ve středu při senátní debatě o postupu vlády vůči pandemii koronaviru. Senát by měl podle Šilara ministerského předsedu vybídnout, aby přestal lhát. Babiš se jednání horní komory nezúčastnil, jeho reakci ČTK shání.
18.03.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19441 článků) , Petr Šilar (50 článků)

Psychopat, který je premiérem země, obul se senátor Šilar do Babiše kvůli koronaviru

 
Předseda senátorů KDU-ČSL Petr Šilar označil premiéra Andreje Babiše (ANO) za psychopata, jehož sebestřednost potlačuje fakta podobně, jako to činila ideologie komunistické nadvlády v Česku před rokem 1989. Uvedl to ve středu při senátní debatě o postupu vlády vůči pandemii koronaviru. Senát by měl podle Šilara ministerského předsedu vybídnout, aby přestal lhát. Babiš se jednání horní komory nezúčastnil.
18.03.2020 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19441 článků) , Petr Šilar (50 článků)

Šilar (KDU-ČSL) k výrokům prezidenta o novičoku: Není všechna pravda, co velký pán pleskne

 
Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí podpoří senátora Jiřího Šestáka a jeho přípravu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. Novinářům to řekl předseda klubu Petr Šilar. Sami lidovci i jejich senátorský klub už podání ústavní stížnosti avizovali, a to v případě, že v dohledné době nedojde ke vzniku vlády s důvěrou.
18.05.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24264 článků) , Petr Šilar (50 článků)

Pardubický kraj: Archeoskanzen v Nasavrkách se rozroste na Zemi Keltů

 
Předpremiéra krátkého hraného filmu Allar sále Jana Kašpara na Pardubickém kraji předznamenala novou etapu činnosti spolku Boii a keltského archeoskanzenu v Nasavrkách. Aktivity sdružení přišli podpořit 1. náměstek hejtmana Roman Línek, radní Hana Štěpánová, jejich dlouholetý patron, krajský zastupitel a senátor Petr Šilar, a starosta Nasavrk Milan Chvojka.
23.04.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kašpar (53 článků) , Jan Kašpar (53 článků) , Petr Šilar (50 článků)

Šilar (KDU-ČSL): Chci svým návrhem zvýšit dostupnost rodinného bydlení

 
Senát se ve středu 8. března zabýval balíčkem daňových zákonů. Předseda senátorského klubu KDU-ČSL Petr Šilar navrhl vložit do novely osvobození převodu pozemků od DPH. Senát tento návrh přijal a vrátil daňový balíček zpět Poslanecké sněmovně.
11.03.2017 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

Senátoři KDU-ČSL a Starostů nepodpoří znovuzvolení Štěcha. Kvůli pročínskému prohlášení

 
Senátorské kluby KDU-ČSL a Starostů nepodpoří znovuzvolení Milana Štěcha (ČSSD) předsedou senátu. Důvodem je prohlášení ústavních činitelů o respektu k Číně, které podepsal. ČTK to dnes řekli předsedové obou frakcí Petr Šilar (KDU-ČSL) a Jan Horník (za STAN).
03.11.2016 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (64 článků) , Petr Šilar (50 článků)

KDU-ČSL už má prvních devět kandidátů do Senátu

 
KDU-ČSL schválila pro podzimní senátní volby prvních devět osobností, které budou za stranu kandidovat. Jsou mezi nimi stávající senátoři - předseda senátorského klubu Petr Šilar a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, uznávaný historik Michal Stehlík, komunální političky či lékaři.
03.02.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

KDU-ČSL: Petr Šilar kandidátem do Senátu i v dalším období

 
V Měšťanském pivovaru v Ústí nad Orlicí-Hylvátech, proběhla v sobotu 25. dubna 2015 Okresní konference KDU-ČSL.
03.05.2015 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

Zeman se chová v duchu výroku Ludvíka XIV. „Stát jsem já“. Rozčílený senátor v ráži

 
Ofenzíva proti prezidentu Miloši Zemanovi se v průběhu minulého týdne přenesla z ulic a náměstí na půdu zákonodárných sborů. Ve sněmovně přišli poslanci TOP 09 s návrhem snížit ve státním rozpočtu takřka o polovinu výdaje na zahraniční cesty hlavy státu. V senátu jen těsně neprošel pokus třiceti jeho členů pozvat si prezidenta na kobereček. Jeden z iniciátorů této akce, předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar, prohlašuje, že se za prezidenta stydí.
10.12.2014 13:29 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

Zemanovi přijde od některých senátorů nepříjemný dopis. Podívejte se

 
Ke kritice prezidenta Miloše Zemana se připojili také senátoři ze senátorských klubů KDU-ČSL a nezávislí a Starostové a nezávislí, kteří požadovali, aby Zeman v Senátu vysvětlil své výroky a chování z poslední doby. Výzvu ale Senát odmítl. Předsedové klubů Petr Šilar a Jan Horník mu proto poslali dopis, ve kterém Zemana vyzývají k tomu, aby „dbal na dlouhou tradici prosazování lidských práv v zahraniční politice", respektoval postavení Česka v EU a NATO, hovořil na zahraničních cestách mateřštinou a „byl takovým prezidentem, na jakého mohou být hrdí všichni občané České republiky bez rozdílu politického přesvědčení".
05.12.2014 16:42 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (64 článků) , Miloš Zeman (24264 článků) , Petr Šilar (50 článků)

Šojdrová (KDU-ČSL): Etická výchova na školách zasluhuje podporu

 
Ve čtvrtek 30. října se konalo slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění soutěže Programu podpory etické výchovy pro rok 2014, kterou již počtrnácté organizoval Nadační fond Josefa Luxe v čele s předsedkyní správní rady Věrou Luxovou. Se zástupci úspěšných škol se v Praze setkala i europoslankyně Michaela Šojdrová a senátor Petr Šilar.
30.10.2014 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Lux (52 článků) , Michaela Šojdrová (220 článků) , Petr Šilar (50 článků)

KDU-ČSL: V Senátu byl ustaven nový klub KDU-ČSL a nezávislí

 
Senátoři zvolení v barvách KDU-ČSL ustavili na svém prvním zasedání po říjnových volbách nový senátní klub. Ten ponese název KDU-ČSL a nezávislí. Zaniká tím stávající Klub za obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí. Nový klub má 11 členů a jeho předsedou byl zvolen senátor Petr Šilar.
30.10.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

Senátor Šilar (KDU-ČSL) se sešel s předsedou tibetské exilové vlády

 
Petr Šilar se dnes na půdě Senátu neformálně sešel s předsedou tibetské exilové vlády Lobsangem Sangayem, který se postavil do čela tibetské vlády v roce 2011 po demokratických volbách.
14.10.2014 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

Zrušme letní čas v celé Evropě, vyzývají lidovci

 
KDU-ČSL má za jednu ze svých priorit pro evropské volby zrušení střídání časů. Její trojka na kandidátce Tomáš Zdechovský je v případě svého zvolení připraven v Evropském parlamentu prosazovat iniciativu „For Only One Time”, kterou kromě něj připravil senátor Petr Šilar. Lidovci upozorňují, že po zrušení střídání času nevolají sami.
06.04.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

Šilar (KDU-ČSL): Jsem rád, že se kauza LESY ČR pohnula

 
Předseda senátního Klubu pro obnovu demokracie-KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar se vyjádřil k zatčení šéfa IT oddělení Lesů ČR. Byl to právě senátor Šilar, kdo v roce 2012 podal rozsáhlé trestní oznámení ve věci podezření na nekalé praktiky v IT zakázkách v této státní firmě.
12.12.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

Šilar (KDU-ČSL): Čerpání z historických kořenů má význam i dnes

 
Předseda klubu KOD – KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar na Horské mši na Čerchově
26.08.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

Šilar: Důvody k odmítnutí Sváčka na Ústavní soud pro mne nepominuly

 
Předseda Klubu pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar se ve středu krátce po poledni setkal s prezidentem republiky Milošem Zemanem.
24.07.2013 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24264 článků) , Petr Šilar (50 článků)

Regionální značky se představily v Senátu

 
V pátek 26. dubna 2013 uspořádala Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova ve spolupráci s Asociací regionálních značek, o.s., seminář na téma Regionální značení domácích produktů. Dopolední program moderoval jeden ze zakladatelů systému regionálního značení v ČR, Tomáš Kažmierski, a zahájil jej senátor Petr Šilar. Dále vystoupila předsedkyně Asociace regionálních značek, Kateřina Čadilová a pět koordinátorů značek z různých regionů ČR. Ve druhé neformální části měli účastníci možnost obdivovat a ochutnat produkty a seznámit se s informačními materiály z mnoha z 22 regionů sdružených v Asociaci regionálních značek.
29.04.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)

Senátor chce zrušit střídání zimního a letního času, shání milión podpisů

 
Senátor Petr Šilar (KDU-ČSL) informoval v pondělí o zahájení podpisové akce na podporu evropské občanské iniciativy, která chce zrušit v rámci EU střídání zimního a letního času. Podpisy se začnou sbírat 1. srpna a pro projednání návrhu v unijních orgánech jich bude třeba za 12 měsíců shromáždit jeden milión.
15.04.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (50 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »