Články k osobnosti

Petr Rada

  trenér reprezentace čr

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Rada »
 

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady ČT. „Nejděsivější je kandidatura ‚elfa‘ Boba Kartouse, aktivního cenzora veřejného mínění,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský a doufá, že zákonodárci budou mít tolik soudnosti, aby ho radním nezvolili. Pozastavuje se také nad výrazy komentátora Práva Alexandra Mitrofanova na adresy těch, co nesdílejí jeho názory. Podobně mluvili nacisté o Židech, poúnoroví komunisté o katolících a Havel po listopadu o „přátelích starých pořádků“.
21.05.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků) , Bob Bob (58 článků)

Smrad kolem STAN: Už se hrozí právníky. Zvěsti o korupci

 
Na pražském magistrátu to vře. Radní Petr Hlubuček (STAN) poslal na svou kolegyni z Rady hlavního města Prahy Hanu Kordovou Marvanovou právníky. Žádá, aby se politička omluvila nejen jemu, ale celému hnutí STAN. Marvanová to odmítá. A komentátor Petr Holec k tomu přidal poznámku.
16.05.2022 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků)

Živé štíty. Po radosti z Mariupolu sprcha vážných slov

 
Po návštěvě nejvyššího tajemníka OSN došlo ke změně situace v Mariupolu. Ve větším počtu jsou evakuováni civilisté, kteří byli v komplexu Azovstal ukrytí spolu s vojáky. Novinářka Petra Procházková už na iRozhlasu uvedla, že „odchod civilistů znamená, že ti vojáci budou zlikvidováni“. A členka Rady ČTK Angelika Bazalová se ptá, zda tedy jejich přítomnost nenaplňovala definici používání „živých štítů“.
02.05.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (172 článků) , Angelika Bazalová (30 článků) , Petr Rada (290 článků)

Odpůrce videorozhodčího Rada: Sudí se sedm minut šťourá v uchu, i hokej se hraje kratší dobu

 
Trenér jabloneckých fotbalistů Petr Rada po prohře 3:4 po prodloužení v semifinále domácího poháru na Spartě opět zkritizoval projekt videorozhodčího. Bývalého kouče české reprezentace naštvalo, že sudí neúměrně dlouho přezkoumávali situaci u vyrovnávacího gólu Severočechů na 2:2, a kvůli tomu nakonec nastavili nezvyklých 11 minut. Radovi připadá, že fotbalový zápas kvůli videorozhodčím už začíná trvat déle než hokejový.
03.03.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků)

„Názorově pestrý tým“ Českého rozhlasu Plus

 
Odvolaný ředitel zpravodajství Českého rozhlasu (ČRo) Jan Pokorný čelil mnoha stížnostem posluchačů, kteří kritizovali to, že názorové a komentářové pořady stanice ČRo Plus jsou z drtivé většiny obsazovány nositeli jednoho názoru a nevede se tam seriózní a otevřená pluralitní názorová konfrontace, jak veřejnoprávním médiím ukládá zákon. Zatímco Jan Pokorný ve svých vyjádřeních na tyto stížnosti vyjadřuje údiv a zásadní nesouhlas vůči kritice a naopak plnou spokojenost se stávající podobou obsahu ČRo Plus, Rada ČRo naopak opakovaně vyjadřuje kritiku vůči unisonnímu a jednostrannému vyznění těchto obsahů, za něž primárně odpovídá Petr Šabata jako šéfredaktor ČRo Plus a Jan Pokorný jako jeho přímý nadřízený.
08.01.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (171 článků) , Jan Pokorný (30 článků) , Petr Rada (290 článků)

Kdo ovládá ČRo? Co bouchlo po „spacákovém“ odstřelu Obzinové: Pekarová ať raději nečte

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Rada Českého rozhlasu opakovaně konstatovala nespokojenost s tím, jak je v jím kontrolovaném médiu dbáno zásad objektivity, nestrannosti a vyváženosti. Petr Žantovský se v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí zabývá tím, co předcházelo tomu, než generální ředitel ČRo předvedl málokdy vídaný názorový veletoč. Nezapomíná ale vyzdvihnout mimořádnou událost v kontextu české žurnalistiky, která se odehrála na CNN Prima News. Místo osvědčených a názorově pevných soudruhů z Bakalových médií, jak známe z České televize, komentoval událost ten, kdo jí skutečně rozumí.
18.12.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků) , Petr Prima (64 článků)

Pavel Foltán: Cenzura v Radě ČTK přituhuje?

 
Začátkem března 2018 jsem nastoupil do výkonu funkce člena Rady ČTK (tehdy spolu s kolegou Petrem Žantovským).
15.12.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků) , Petr Pavel (892 článků)

Hřib chce, aby lidé platili méně za svoz odpadu. Praha by tím přišla o 400 milionů, varuje náměstek

 
Od příštího roku si Pražané budou muset připlatit za svoz netříděného odpadu. Rada hl. města v pondělí schválila novou vyhlášku, která znamená zdražení hlavně pro obyvatele velkých sídlišť. Nově by všichni měli platit 50 haléřů za litr odpadu. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) je ale zdražování v poslední době poměrně dost a chce, aby se poplatek o snížil na 40 haléřů. Jak moc si tedy lidé připlatí, nakonec nejspíše rozhodnou zastupitelé. Podle náměstka Petra Hlubučka (STAN) by tak ale město muselo doplácet na svoz odpadu až 400 milionů
06.12.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků)

Český rozhlas: Ředitelem stanic Český rozhlas Region a Český rozhlas Rádio DAB Praha byl jmenován Petr Sznapka

 
Rada Českého rozhlasu dnes na svém veřejném zasedání na základě návrhu generálního ředitele Reného Zavorala jmenovala s účinností od 1. ledna 2022 do funkce ředitele regionálních studií Český rozhlas Region a Český rozhlas Rádio DAB Praha Petra Sznapku.
25.11.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků)

Medici se bouří proti dalšímu povinnému nástupu do špitálů. Stojí za nimi i děkani

 
Děkani lékařských fakult nesouhlasí s možným vyhlášením pracovní povinnosti mediků, kteří jsou podle ministerstva zdravotnictví potřeba pro pomoc s epidemií covidu-19 v nemocnicích. Povinné nasazení mediků už v předešlých vlnách epidemie podle stanoviska asociace děkanů závažně narušilo jejich studium. Studenti se podle vedení fakult mohou do pomoci zapojit dobrovolně. Stanovisko asociace ČTK poskytl Petr Andreas z oddělení komunikace 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (LF UK). S názorem děkanů souhlasí i Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ).
22.11.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků) , Andreas Andreas (19 článků)

Odvolání Lipovské: Soud za kolaboraci. Prý bude zle

 
Sociolog Petr Hampl popsal, proč by se něj neměl vůbec nikdo radovat z vyhazovu ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT.
20.09.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků)

Středočeská hejtmanka se setkala se svými kolegy hejtmany

 
Středočeská hejtmanka Petra Pecková se setkala se svými kolegy hejtmany ve Zlíně. Šlo o zasedání Rady Asociace krajů České republiky, jehož hlavním cílem je hájit a prosazovat společné zájmy a práva krajů. Řešilo se například rozpočtové určení daní nebo také silniční a veřejná doprava.
14.09.2021 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků)

Romský protest za „českého Floyda“ se zvrhl. Urážka policie. Ta nejhorší možná. A přišla reakce

 
„To demonstranti mysleli jako vážně? Kam jsme se to dostali!? Jak by bylo vám, kdyby na vašeho otce nebo dědečka někdo bezdůvodně řval, že je vrah a gestapák!“ komentuje právník a publicista Petr Kolman pokračování kauzy kolem úmrtí zdrogovaného Roma v Teplicích, jenž zemřel krátce po policejním zákroku, podle pitevní zprávy však z důvodu předávkování drogami amfetaminové řady. Kolman míní, že by předáci z neziskovek a další elity měli demonstranty podporující „Teplického Floyda“ důrazněji poučit ohledně jejich pokřiků vůči policii. A pro Radu Evropy posílá právník vzkaz i do Štrasburku.
01.07.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků) , Kam Kam (530 článků)

„Šokující! Uvnitř Rady ČT se děje něco nečekaného.“ Podle Petra Žantovského došlo k „osudové chybě“

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Ve chvíli, kdy televizní radní schválili Výroční zprávu o hospodaření České televize v roce 2020, se připravili o možnost dál efektivně kritizovat práci managementu nebo ji podrobovat jakékoli kontrole a kritice. Podle Petra Žantovského členové Rady ČT složili zbraně a bylo by zajímavé vědět proč. Přesně v duchu toho, co říká eurokomisařka Věra Jourová, že je třeba vyhladovět nepřátelské, nenakloněné nebo oponentní mediální hlasy, postupují aktivisté a nátlakové skupiny ve Velké Británii proti nové zpravodajské televizní stanice GB News.
26.06.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (516 článků) , Petr Rada (290 článků)

Smejkal ve varu: Zase vylézají odborníci. Třeba Šmucler. Počkal si, až se situace zlepší a zase hlásá...

 
Šéf Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) a člen Rady vlády pro zdravotní rizika Petr Smejkal je dle svých slov otrávený českou politickou kulturou. Smejkalovi vadí, že na něj někteří politici hází odpovědnost za přijímaná opatření. Ze všeho nejhorší střet s politikou ale podle něj bylo zrušení spolupráce s Ministerstvem zdravotnictví na žádost Petra Arenbergera. „Hodně se mě dotkl způsob, jakým bylo naše popravení provedeno,“ řekl Smejkal s tím, že jim ani Arenberger osobně nezavolal.
03.06.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků)

Epidemiolog Smejkal: Je vhodné opět zkrátit interval mezi dávkami vakcíny

 
Intervaly mezi dávkami vakcíny proti covidu-19 je podle epidemiologa Petra Smejkala vhodné opět zkrátit, aby lidé měli dříve plnou ochranu. Člen Rady vlády pro zdravotní rizika a vedoucí Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MESES) to ve středu řekl v rozhovoru pro Radiožurnál.
02.06.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků)

Vojtěch rozprášil další skupinu expertů. Smejkalovi a dalším poslal výpověď mailem

 
Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch z hnutí ANO rozpustil další poradní orgán. Poté, co jeho předchůdce Petr Arenberger (za ANO) ukončil spolupráci s Mezioborovou skupinou pro epidemické situace (MeSES), Vojtěch jen pár dní po svém nástupu rozpustil e-mailem další odborníky z Rady pro řízení epidemie onemocnění covid-19. Informaci Českého rozhlasu potvrdil Blesk Zprávám její člen, bývalý poradce prezidenta a lékař Boris Šťastný. Sám Vojtěch uvedl, že chce zjednodušit a zpřehlednit komunikaci svého resortu.
01.06.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (413 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků) , Petr Šťastný (20 článků) , Petr Rada (290 článků) , Petr Šťastný (6 článků)

Vládní otočka: Babiš nabídl Smejkalově „odkopnuté“ skupině nové místo. Neuspěl

 
Pomáhali v boji s covidem, vládě dávali doporučení. Pak se zdálo, že končí, ale nakonec je vše jinak. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (62, za ANO) sice včera narychlo ukončil spolupráci se skupinou expertů epidemiologa Petra Smejkala (48), předseda vlády Andrej Babiš (ANO) ale nabídl MeSES, aby spolupracovala přímo s Radou vlády pro zdravotní rizika, jíž předsedá. To ale experti jednomyslně odmítli. Ještě předtím se ale skupina domluvila na spolupráci s kraji, informoval jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).
19.05.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24353 článků) , Martin Kuba (517 článků) , Petr Rada (290 článků)

12 rozhněvaných: Lékaři se zlobí, že omezení mohou navodit deprese a úzkosti

 
Dvanáct lékařů včetně rektora UK Tomáše Zimy nebo kardiochirurga Jana Pirka kritizuje přetrvávající opatření proti epidemii covid-19, zejména plošné testování. Vadí jim také, že se na rozhodování podílí skupina Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES), kterou vytvořil člen Rady vlády pro zdravotní rizika, epidemiolog Petr Smejkal.
15.05.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (87 článků) , Petr Rada (290 článků)

Hlubuček (STAN): Praha našla cestu k uhlíkové neutralitě

 
Rada hl. m. Prahy na svém dnešním zasedání schválila návrh Klimatického plánu hl. m. Prahy do roku 2030 předložený náměstkem primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petrem Hlubučkem (STAN).
10.05.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (290 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »