Články k osobnosti

Petr Pithart

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Pithart »
 

Orbán zneužil pandemii, netaktizujte, žádají chartisté českou vládu

 
Skupina signatářů Charty 77 včetně bývalého premiéra a předsedy Senátu Petra Pitharta a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové dnes vyzvala vládu, aby se výslovně přihlásila k demokratickým a k právním hodnotám v souvislosti s krizí kolem epidemie koronaviru.
06.04.2020 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (209 článků) , Anna Šabatová (498 článků)

Kalousek, Milion chvilek... Petr Pithart sekl do Babišovy opozice

 
Expremiér Petr Ptithart se v rozhovoru pro Týden pustil mimo jiné do opozičních politiků. Podle něj totiž řeší staré křivdy a nemají odvahu ke spolupráci. Míní tak, že ve srovnání s fungující mašinerií Andreje Babiše (ANO) působí uboze.
11.02.2020 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18939 článků) , Petr Pithart (209 článků)

„Nečestný člověk.“ Vondra si ve smuteční řeči za Havlova kancléře rýpl do Babiše

 
Bývalé ministry i řadu dalších politických kolegů Luboše Dobrovského přivedla do pražských Strašnic smutná událost. S někdejším ministrem obrany a bývalým kancléřem prezidenta Václava Havla se přišel naposledy rozloučit třeba bývalý diplomat Michael Žantovský nebo někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart. Na pohřbu promluvili armádní generál Petr Pavel a europoslanec Alexander Vondra (ODS). Blesk Zprávám poté sdělil, že svůj projev si psal do noci. Nechyběla v něm zmínka o tom, že Dobrovský odmíl převzít ocenění od premiéra Andreje Babiše (ANO).
08.02.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5762 článků) , Petr Pithart (209 článků) , Petr Pavel (662 článků) , Michael Alexander (4 články) , Michael Michael (1520 článků) , Michael Alexander (4 články) , Alexander Alexander (315 článků) , Michael Alexander (4 články) , Michael Alexander (2 články) , Alexander Alexander (50 článků) , Michael Alexander (2 články) , Michael Alexander (2 články) , Alexander Alexander (74 článků) , Michael Alexander (2 články)

Britské listy doporučují, jak porazit Babiše. Vycházejí z Petra Pitharta

 
Publicista Boris Cvek na serveru Britské listy reagoval na tvrzení bývalého předsedy Senátu Petra Pitharta pro Aktuálně.cz. Ten podle něj realisticky tvrdí, že porazit šéfa hnutí ANO Andreje Babiše nepůjde bez toho, aby se dala šance jeho odpůrcům volit vítěze.
30.01.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18939 článků) , Petr Pithart (209 článků)

Stavět to našincům před oči! Petr Pithart doporučuje převychovat národ

 
Právník, historik a někdejší český premiér Petr Pithart promluvil v rozhovoru pro Seznam o tom, jak nacionalismus ničí nás i Evropu. Reaguje tak kromě jiného i na žebříček „100 nejznámějších rodáků z Česka“, který sestavila redakce a u nichž spatřuje souvislost s kmenovým pojetím národa.
05.01.2020 03:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (209 článků)

Stavět to našincům před oči! Petr Pithart doporučuje převychovat národ

 
Právník, historik a někdejší český premiér Petr Pithart promluvil v rozhovoru pro Seznam o tom, jak nacionalismus ničí nás i Evropu. Reaguje tak kromě jiného i na žebříček „100 nejznámějších rodáků z Česka“, který sestavila redakce a u nichž spatřuje souvislost s kmenovým pojetím národa.
04.01.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (209 článků)

Že dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi

 
Bývalý premiér a prezident Václav Klaus se ohradil vůči obsahu časopisu organizace Aspen Institute Central Europe, jenž je publikován lidmi, kterými jsou například ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, bývalý novinář Tomáš Klvaňa, politik Petr Pithart či komentátor a publicista Roman Joch. „Na titulní stránce časopisu je zvadlá květina a nadpis: The Powerless Are Tired: 1989–2019, bezmocní jsou unaveni. Mluví asi o sobě,“ započal tvrdé hodnocení Klaus a vyjmenovával, co vše v časopisu našel. Dočetl se tak například o tom, že jsme byli po pádu minulého režimu „dezorientovaní“, že ve střední Evropě „roste pravicový autoritarismus populistů“ či že máme přijímat neomezené množství migrantů, protože to „dlužíme EU“. A nenechal to bez reakce.
15.12.2019 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5762 článků) , Václav Klaus (9958 článků) , Petr Pithart (209 článků) , Michael Michael (1520 článků) , Roman Michael (3 články)

Dohra televizní války Klause a Pitharta: Potměšil si rýpl do exprezidenta

 
Václav Klaus a Petr Pithart se v debatě ČT pustili do sebe. Pithart útočil, že heslem ODS bylo v 90. letech „Kupónová knížka volí ODS“, Klaus o den později mluvil o „zapšklém“ Pithartovi. Ten nyní spor okomentoval pro Blesk Zprávy. A přidal se i herec Jan Potměšil, kterého naštvala Klausova poznámka, že letenská demonstrace byla kýčem na desátou. Co exprezidentovi vzkázal?
21.11.2019 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Jan Potměšil (98 článků) , Petr Pithart (209 článků) , Jan Potměšil (17 článků)

„Taková drzost!“ Klaus se kvůli juniorovi dopálil, Pithart je zapšklý, Letná kýč na desátou

 
Bývalý prezident Václav Klaus po událostech uplynulého víkendu přišel s gejzírem zloby. Hodně ho naštval nejen vulgární útok na jeho syna Václava Klause ml. 17. listopadu na Národní třídě, ale také další reakce na celý incident, ve kterém figurovalo i malé dítě. Exprezident Klaus přiznal, že se na oslavy 30 let svobody fakticky raději uchýlil do zahraničí. Diváci ČT ho mohli ale vidět v debatě s jeho souputníky z Občanského fóra, ze které kapala zášť mezi ním a bývalým českým premiérem Petrem Pithartem. Klaus ji pro Parlamentnílisty.cz přiživil.
19.11.2019 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Petr Pithart (209 článků)

„Taková drzost!“ Klaus st. k pískání na svého syna. A k Letné, 17. listopadu a k ODS

 
ROZHOVOR Profesionální revolucionáři ukradli oslavy Listopadu ´89, raději jsem jel na konferenci do Bavorska. ParlamentnímListům.cz to v Prachaticích po pohřbu expremiéra Stráského řekl bývalý prezident Václav Klaus. Opoziční strany, které jednají s Milionem chvilek, mu jsou ukradené. S jednou výjimkou. Exprezident též mluvil o „neurotickém“ a „zapšklém“ Petru Pithartovi, který se nikdy nesmířil s prohrou.
19.11.2019 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Petr Pithart (209 článků)

„Taková drzost!“ Klaus st. k pískání na svého syna. A k Letné, 17. listopadu a k ODS

 
ROZHOVOR Profesionální revolucionáři ukradli oslavy Listopadu ´89, raději jsem jel na konferenci do Bavorska. ParlamentnímListům.cz to v Prachaticích po pohřbu expremiéra Stráského řekl bývalý prezident Václav Klaus. Opoziční strany, které jednají s Milionem chvilek, mu jsou ukradné. S jednou výjimkou. Exprezident též mluvil o „neurotickém“ a „zapšklém“ Petru Pithartovi, který se nikdy nesmířil s prohrou.
18.11.2019 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Petr Pithart (209 článků)

Hnusný, říkat pravdoláska! Ty chceš lež a nenávist? čílil se Pithart. A Klaus st. začal: Ale Petře...

 
Před třiceti lety spolu v divadle Laterna Magika psali první program Občanského fóra nazvaný Co chceme. Pak je dějiny zavály do všech možných koutů českého politického spektra a stali se významnými hybateli našeho polistopadového vývoje. Teď se Václav Klaus, Petr Pithart a Zdeněk Jičínský po letech vrátili do osudového divadla debatovat před kamerami České televize. A ačkoliv si všichni tři pánové tykali, občas to mezi nimi pěkně jiskřilo.
18.11.2019 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Petr Pithart (209 článků) , Zdeněk Jičínský (39 článků)

Horská (KDU-ČSL): Senát hájí demokracii. Ta je i 30 let po revoluci velmi křehká

 
Senátorky a senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí si připomněli 30. výročí listopadových událostí roku 1989. Na setkání senátorek a senátorů ve Valdštejnském paláci vystoupili všichni ti, kteří od počátku existence horní komory Parlamentu stanuli v jejím čele – tedy i Petr Pithart (KDU-ČSL).
15.11.2019 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (209 článků)

ÚSTR: Hostem exkluzivního Koncertu ke Dni studentstva bude Joachim Gauck

 
Výjimečný koncert ke Dni studentstva a 30. výročí demokratické revoluce připravila Česká filharmonie společně s Ústavem pro studium totalitních režimů. V průběhu večera vystoupí významné osobnosti německé a české politické scény: bývalý prezident Spolkové republiky Německo Joachim Gauck a bývalý premiér české vlády a předseda Senátu Petr Pithart. Koncert se koná v sobotu 16. listopadu 2019 v pražském Rudolfinu.
11.11.2019 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (209 článků) , Joachim Gauck (132 článků)

Jaroslav Vyleťal: Překrucovatelé dějin Grospič a Pithart? Najdete překvapivý rozdíl

 
Bývalý člen KSČ, později disident a dnes lidovec Petr Pithart sice často mluví o sebereflexi, ale není jí podle mého názoru schopen. Na rozdíl od komunistického poslance Stanislava Grospiče, který se omluvil.
11.11.2019 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (209 článků) , Stanislav Grospič (167 článků)

Klaus a Walesa budou na konferenci debatovat o pádu komunismu

 
Bývalí prezidenti Česka a Polska, Václav Klaus a Lech Walesa, někdejší český premiér Petr Pithart nebo předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský budou dnes na mezinárodní konferenci v Praze debatovat o pádu komunismu ve střední Evropě a následujícím vývoji. Konference uspořádaná Českým rozhlasem si klade za cíl přiblížit události roku 1989 zejména mladému publiku, které nemá s pádem komunistického režimu osobní zkušenost.
11.11.2019 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Petr Pithart (209 článků) , Lech Walesa (48 článků) , Pavel Rychetský (82 článků) , Václav Český (550 článků)

Demokracie je námaha, vzkazuje k výročí Petr Pithart. A vyprávěl: Kdyby nepřeběhl Čalfa, Havel by prezidentem nebyl

 
Bývalý český premiér Petr Pithart požádal své spoluobčany, aby nevzdávali zápas o demokracii, ani když z ní jsou zklamaní. Prozradil také, jak to bylo se zvolením Václava Havla za prezidenta, kdo se o to podstatnou měrou zasloužil, a přiznal, že když během studia na vysoké škole dostal nabídku vstoupit do komunistické strany, nic nenamítal, přišlo mu naprosto v pořádku stát se komunistou.
02.11.2019 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5762 článků) , Petr Pithart (209 článků)

Neurotický Pithart jako dokonalý důkaz, že pravdoláska prohrála na celé čáře. Petr Žantovský také naznačuje, jak asi bude vypadat dějepis podle BIS

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Do ohlédnutí za mediálními pozoruhodnostmi uplynulého týdne se Petr Žantovský rozhodl nezařadit celodenní propagandistickou masáž šílené palachiády v České televizi, protože obsahovala spoustu nesmyslů a byla jen přehlídkou diletantismu. Místo toho se zamýšlí nad tím, proč mají mnozí takový strach ze strany SPD Tomia Okamury, že proti ní rozjíždějí lživou kampaň už takhle dlouho před volbami do Evropského parlamentu. Došlo ale i na nářek nad prohrou havlovsko-pithartovské představy pravdy a lásky a také na to, že učební osnovy dějepisu bude do budoucna určovat tajná služba.
19.01.2019 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (209 článků)

Horká debata ve studiu ČT: Cameron se mohl zastřelit, vypálil Pithart. Nevěřím v evropské jaro, ale v evropský podzim, padlo od Bělohradského

 
Hosty druhé části Otázek Václava Moravce byl expremiér Petr Pithart, politolog Petr Kopecký a filozof Václav Bělohradský. Hovořilo se především o současném politickém dění.
13.01.2019 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (209 článků)

Neviděl bych to černě, zahlásil Radek Banga na Václaváku. Přidal se Dominik Hašek... Více zde

 
Na Václavském náměstí se včera konala oslava 100 let republiky, na níž vystoupili mnozí zajímavé hosté, mimo jiné expremiér Petr Pithart, šéf Člověka v tísni Šimon Pánek či hokejista Dominik Hašek. Celou oslavu uspořádala platforma Milion chvilek pro demokracii.
29.10.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (406 článků) , Petr Pithart (209 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »