Články k osobnosti

Petr Pavlík

  prozaik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Pavlík »
 

Rekonstrukce pavilonu staré interny v mladoboleslavské nemocnici je dokončena, prohlédla si ji hejtmanka

 
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi dokončila revitalizaci a modernizaci pavilonu číslo 4. Na výsledek práce a dokončená patra původní staré interny se minulý týden za doprovodu radního pro zdravotnictví Pavla Pavlíka přijela podívat hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.
12.07.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků) , Petr Pavel (1578 článků)

Z pražské kandidátky ČSSD odstoupil i Dienstbier. Na protest proti Stropnickému

 
O poslanecký mandát nebude usilovat ani bývalý senátor ČSSD Jiří Dienstbier. Po exministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi je to další výrazná osobnost, která z kandidátky odstoupila. Navíc se ve středu při šestihodinovém nočním bouřlivém zasedání konference pražské ČSSD kandidatury vzdal i bývalý dlouholetý šéf pražské organizace ČSSD Petr Pavlík.
24.06.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků)

Podcast: Feri získal moc příliš brzo. Sexuální obtěžování je na univerzitách bohužel běžné, říká Pavlík

 
Českou republikou zmítá skandál jednoho z nejpopulárnějších politiků. Exposlanec Dominik Feri (ex TOP 09) se podle zjištění Deníku N a A2larm choval jako sexuální predátor, když měl prý chtít po ženách sex bez jejich souhlasu. Jeho chování bylo podle informací redakcí na Právnické fakultě Karlovy univerzity veřejným tajemstvím. Podle Petra Pavlíka, který se dlouhodobě zabývá prevencí sexuálního obtěžování na vysokých školách, není kauza nikterak překvapivá.
02.06.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků) , Dominik Feri (384 článků)

Rekonstrukce Klaudiánovy nemocnice vrcholí. Prohlédla si ji hejtmanka

 
Stavební práce na poslední etapě revitalizace a modernizace pavilonu č. 4 mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice úspěšně vrcholí, nové rehabilitační oddělení si prohlédla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková s radním pro zdravotnictví Pavlem Pavlíkem. Klaudiánova nemocnice začala s prvními kroky rekonstrukce již v roce 2018.
12.05.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků) , Petr Pavel (1578 článků)

Petříček dal práci vlivnému funkcionáři ČSSD. Bude propagovat EU a bojovat s dezinformacemi

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) učinil „pikantní“ krok. Na ministerstvo zahraničí si přivedl člověka, jehož politické křeslo by brzy rád získal. Jde o předsedu pražské ČSSD Petra Pavlíka. A proč ho angažoval? Považuje ho za odborníka v oblasti školství a rád by s ním rozvíjel projekty na propagaci EU na školách nebo projekty na boj s dezinformacemi.
06.11.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků)

Ministr Toman stále není členem ČSSD. Přihlášku přitom podal už před rokem

 
Už je to skoro rok, co ministr zemědělství Miroslav Toman požádal o členství v ČSSD. Stranickou legitimaci přitom stále nemá. Zůstává tak jediným ministrem za ČSSD, který není přímo ve straně. Podle šéfa pražské ČSSD Petra Pavlíka v tom žádný naschvál není.
08.01.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků) , Miroslav Toman (212 článků)

ČSSD chtěla nastartovat diskuzi o programu. Skončilo to hádkou

 
Oranžový think tank Masarykova demokratická akademie pozvala ve čtvrtek do Lidového domu v Praze vedení ČSSD, členy i příznivce, aby společně odstartovali diskuzi o programu pro krajské a senátní volby 2020. Zhruba po hodině se zvrhla ve vnitrostranickou hádku. První místopředseda Roman Onderka prohlásil, že by se ČSSD měla snažit získat zpět svou důvěryhodnost. Šéf pražské soc. dem. Petr Pavlík mu kontroval, že za stávající nedůvěryhodnost může stranické vedení.
24.10.2019 10:34 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků)

Syn Špinarové (†65) znovu požádal o odstranění sochy jeho mámy. Marně

 
Syn zesnulé zpěvačky Věry Špinarové Adam Pavlík dnes znovu požádal centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz o odstranění sochy jeho matky z Husova sadu v centru města. Starostka Petra Bernfeldová (Ostravak) ale uvedla, že o tomto řešení obvod v současnosti neuvažuje.
26.10.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Špinarová (458 článků) , Petr Adam (120 článků) , Petr Pavlík (27 článků)

Bude to boj. Syn Věry Špinarové promluvil o soše, která se nelíbí ani jemu, ani Ostravákům

 
ROZHOVOR To není naše Věrka! S podobou sochy zpěvačky Věry Špinarové u spousty Ostraváků autor tvrdě narazil. Výsledkem prý není pocta, ale paskvil. „Byla neskutečně veselý člověk, vtipná a zábavná, teď je vyobrazena jako osmdesátiletá žena s naprosto utrápeným životem,“ kritizuje bronzové dílo syn Věry Špinarové Adam Pavlík. Připouští, že samotný autor není ten, kdo ho rozčílil nejvíc. Větší vinu podle něj nesou ti, kteří sochu nechali zhotovit. Starostka místního obvodu Petra Bernfeldová (Ostravak) bude muset věc řešit nejen s rodinou umělkyně. Lidé z regionu Špinarovou milovali a nedají na ni dopustit. Podepisují petici.
23.10.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Věra Špinarová (458 článků) , Petr Adam (120 článků) , Petr Pavlík (27 článků)

Pavlíka (1) nechali v rozpáleném autě: Teplota stoupala k 70°C. Šlo o minuty

 
V sobotu nechali rodiče v Trenčíně na Slovensku Pavla (1) zavřeného v autě na parkovišti a vydali se do nákupního centra. Z rozpáleného auta chlapečka vytáhl hasič Petr (26) se svými kolegy. Při záchraně šlo o minuty.
18.06.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků) , Petr Pavel (1578 článků)

Pražská ČSSD jde do volebního roku 2018 s novým vedením

 
Pražská sociální demokracie má od ledna nové vedení. Dosavadního předsedu Miloslava Ludvíka vystřídal Petr Pavlík.
08.02.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků)

Novým předsedou pražské ČSSD se stal Petr Pavlík

 
Novým předsedou pražské ČSSD se stal Petr Pavlík. Na dnešním jednání o tom rozhodli delegáti krajské konference strany. Pavlík byl v tajné volbě jediným kandidátem a hlasovalo pro něj 127 delegátů. Před volbou bylo vydáno 166 volebních lístků. Ve funkci nahradil ředitele motolské nemocnice Miloslava Ludvíka, který dnes rezignoval. Delegáti rovněž zvolili místopředsedy pražské ČSSD a nominovali na předsedu celorepublikové ČSSD poslance Jana Hamáčka a podpořili kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše.
20.01.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Hřísná Petra s vtípkem!

 
Přiběhne Pavlík k mamince a brečí. „Co se ti stalo?" „Tatínek se uhodil kladívkem do prstu."
02.01.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků)

Inkluze tak, jak ji prosadila vláda pod vedením ČSSD, byla provedena špatně, uhodila v ČT Putnová

 
Školní rok začal, a tak je nasnadě, že hosty pořadu Události, komentáře ČT24 byli poslankyně TOP 09 Anna Putnová a náměstek ministra školství Petr Pavlík (ČSSD).
04.09.2017 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků) , Anna Putnová (52 článků)

Děti nemají stranické legitimace, ohromila Valachová Moravce. A pak zazněl vtip o učiteli a levném mobilu

 
Zítra koaliční rada rozhodne o tom, zda dojde k navýšení platů ve školství. O problematice v resortu hovořili exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, senátor Jiří Růžička (za TOP 09) a náměstek ministra školství Petr Pavlík.
03.09.2017 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků) , Tomáš Růžička (15 článků)

Známý řezník, bojující proti Babišovi, míří do Senátu. Za Soukromníky

 
Internetový objev, který už řadu měsíců přesvědčivě hájí svá práva proti hnutí ANO, politice Agrofertu a Andreje Babiše, vstupuje do politiky. Petr Havlíček, známý díky své facebookové stránce Řeznictví u Pavlíka, to oznámil v pondělí odpoledne.
21.03.2016 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25653 článků) , Petr Pavlík (27 článků)

Zastupitelé odsouhlasili změnu ve vedení Jihomoravského kraje

 
Novým náměstkem hejtmana bude od 1. února 2016 Roman Hanák. Novými krajskými radními pak Igor Chlup a Petr Šelepa. Zastupitelé Jihomoravského kraje na svém čtvrtečním jednání (17. prosince 2015) odsouhlasili změnu ve vedení kraje, a to po rezignaci dosavadního náměstka Zdeňka Pavlíka a radních Jiřího Jandy a Jaroslava Parolka.
18.12.2015 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (861 článků) , Petr Pavlík (27 článků) , Petr Janda (861 článků) , Jára Nový (166 článků) , Petr Janda (403 článků)

Martin Štrba: Ostrost není důležitá, hlavní je emoce

 
Kameraman Martin Štrba, který je podepsán pod takovými díly, jako jsou filmy Je třeba zabít Sekala nebo Hořící keř, začínal jako fotograf. Ve druhé polovině 80. let studoval v Praze na FAMU se slovenskými kolegy Tonem Stanem, Janem Pavlíkem, Mirem Švolíkem, Rudem Prekopem, Kamilem Vargou, Petrem Župníkem a Vasilem Stankem. Skupině se začalo říkat Slovenská nová vlna. Martin Štrba natočil o tomto kulturním fenoménu film Vlna vs. Břeh, který bude mít pražskou premiéru 12. února.
02.02.2015 12:37 |

podobné články

Osobnosti: Martin Štrba (6 článků) , Martin Štrba (3 články) , Petr Ton (30 článků) , Petr Varga (2 články) , Petr Pavlík (27 článků)

Šéf UVDL: Lihovin nelegálního původu byla loni čtvrtina, ne pětina

 
Loňský odhad Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL), že nelegálního původu je zhruba pětina všech v tuzemsku vypitých lihovin, byl podle jejího předsedy Petra Pavlíka podceněný. Jednalo se totiž až o 25 procent. Dnes, více než půl roku po vypuknutí aféry, pochází z černého trhu zhruba pět až deset procent. Pavlík to řekl v Impulsech Václava Moravce.
13.05.2013 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků)

Přední český výrobce lihovin jasně: Za metanolovou kauzu nemůžeme my

 
Prezident Unie výrobců a dovozců lihovin a generální ředitel STOCK Plzeň-Božkov Petr Pavlík v dnešním rozhovoru pro Radiožurnál podpořil zavedení koncesí pro výrobce lihovin. „My jsme přesvědčeni, že je to krok správným směrem.“ Následovat by ale mělo stanovení jasných sankcí.
20.03.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (27 článků)
« Předchozí 1 2 Další »