Články k osobnosti

Petr Pavel

  voják, generál, náčelník generálního štábu AČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Pavel »
 

Generál Pavel to vytmavil nejen Okamurovi: Naše bezpečnost nezačíná na našich hranicích, ale daleko za nimi

 
Poté, co v Afghánistánu padli tři čeští vojáci po teroristickém útoku, většina politiků ocenila jejich činnost a podpořila setrvání vojáků v zahraničních misích. Našli se ale i politici, kteří kvůli tomu mise zpochybňují. Podle generála, který poslední čtyři roky vedl Vojenský výbor NATO, Petra Pavla zpochybňování členství v NATO svědčí o tom, že jsme se nepoučili. V pořadu Interview Plus promluvil o tom, jaké zájmy má v Afghánistánu Česká republika.
16.08.2018 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (621 článků)

Soudce, který odsoudil Smetku v kauze H-System, k lidem, kteří se mají vystěhovat: Z některých symptomů věděli, jak to dopadne. A Šlouf...

 
Soudce Městského soudu v Praze Kamil Kydalka, který mimo jiné v kauze H-System odsoudil Petra Smetku, majoritního akcionáře H-Systemu, byl hostem v internetovém pořadu Pavla Štrunce. Nejvyšší soud rozhodl o vystěhování části klientů zkrachovalé společnosti. V rozhovoru s redaktorem Kydalka uvedl, že poškození mohli vývoj předpokládat. „Z některých symptomů věděli, jak to dopadne“, připomněl.
26.07.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (621 článků)

Petr Meduna: Komunisté Špidlovi nevadí, sám dal ale přednost pravici

 
Bývalý předseda soc.dem. Vladimír Špidla, jinak také bývalý předseda vlády a bývalý evropský komisař, se v rozhovoru pro Pavla Štrunce, video na info.cz, pustil do hodnocení současné politické situace v zemi. Je to vzhledem k předcházejícím neúspěchům ve vrcholných funkcích dosti odvážné. Obzvláště když k tomu připomeneme ještě jeho působení na postu šéfporadce Bohuslava Sobotky.
20.07.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (302 článků) , Petr Pavel (621 článků)

Hejtman Bubeníček: Práce dobrovolných hasičů si velmi vážím

 
Hejtman Oldřich Bubeníček navštívil obec Travčice na Litoměřicku a zúčastnil se zde slavnostního otevření nové hasičské zbrojnice. Její vybudování stálo šest milionů korun. Hejtmana pozval starosta obce Pavel Štros a starosta Sboru dobrovolných hasičů Travčice Petr Kirchner. SDH Travčice byl založen už v roce 1896.
14.07.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (621 článků)

Michael Romancov se předvedl jako Franta Jouda ze čtvrté cenové, ukazuje Petr Žantovský. A odhalil jednoho zcela mimořádného diletanta z týmu Pavla Šafra

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Za dobrou zprávu považuje Petr Žantovský odmítnutí návrhu směrnice o autorském právu na půdě Evropského parlamentu, která nebyla ničím jiným než fintou, jak obejít skutečnost, že se jedná o cenzuru. Pozastavuje se ale nad mizivou mediální reflexi Piráty pořádané demonstrace za svobodu internetu, zatímco hrstka lidí protestujících proti premiérovi či prezidentovi je pro Českou televizi důvodem ke zpravodajství v délce mnoha a mnoha minut. Všímá si také toho, jak se politický geograf Michael Romancov znemožnil jako odborník na cokoli, a podrobně se věnuje i tomu, jak ho na bulvárním Šafrově webu neústrojně zakomponovali do článku o ministryni Taťáně Malé.
07.07.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Petr (79 článků) , Michael Michael (1454 článků) , Petr Pavel (621 článků)

Změna předsedy Technologické agentury ČR

 
V pátek jsme se rozloučili s Petrem Očkem jako předsedou Technologické agentury ČR (TA ČR). V jeho křesle jej dočasně nahradí Pavel Komárek, který je členem předsednictva TA ČR již přes 6 let. Od července 2018 bude Petr Očko působit v roli náměstka pro řízení sekce technologie 4.0 Ministerstva průmyslu a obchodu. Tato nová sekce se bude koncepčně věnovat podpoře nových technologických trendů. Logicky tak Petr Očko naváže na své působení v TA ČR.
02.07.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (621 článků)

Pavlíka (1) nechali v rozpáleném autě: Teplota stoupala k 70°C. Šlo o minuty

 
V sobotu nechali rodiče v Trenčíně na Slovensku Pavla (1) zavřeného v autě na parkovišti a vydali se do nákupního centra. Z rozpáleného auta chlapečka vytáhl hasič Petr (26) se svými kolegy. Při záchraně šlo o minuty.
18.06.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (22 článků) , Petr Pavel (621 článků)

Jiří Baťa: Generál Pavel a jeho blá, blá, blá

 
Pan generál Petr Pavel, předseda vojenského výboru NATO, se v krátkém videu vyjádřil k činnosti, související s Think-tankem „Evropské hodnoty“ v čele s „chlapcem pro všechno“ Jakubem Jandou, kterému se dostalo od NATO „uznání“ za „obětavou práci při odhalování ruských podvratných aktivit v Česku“.
11.06.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (552 článků) , Petr Pavel (621 článků)

Tajemství vyšehradského děkanství: V jeho dvoře se skrývá vinice navazující na tisíciletou tradici

 
V budově Nového děkanství Královské kolegiátní kapituly svatého Petra a Pavla na Vyšehradě, nazývané též vyšehradské kapituly, se o víkendu 9. a 10. června v rámci festivalu Pražské vinice 2018 otevřou brány pro milovníky vína a historie. Od roku 1070 rostly v místech areálu dnešního Vyšehradu viniční tratě. V 17. století byly vytrhány a teprve 4 roky po Sametové revoluci se navrátily. Již 25 let jsou před náštěvníky skryty za církevními zdmi.
08.06.2018 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (429 článků) , Petr Pavel (621 článků)

Velvyslanec u NATO vzkázal od Moravce: Moskva proti nám vede dezinformační válku. Provokace nesmí zůstat bez odpovědi

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce se tvrdě střetli komunista Pavel Kováčik a místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala na jedné straně a místopředseda ODS Petr Kupka. Pánové se do sebe pořádně obuli kvli působení českých vojáků v Pobaltí. Debata to byla poměrně bouřlivá. Český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý se rozhodl, že se k tématu také vyjádří a připomene fakta.
04.06.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (296 článků) , Pavel Kováčik (281 článků) , Radim Fiala (296 článků) , Václav Český (541 článků) , Petr Fiala (1613 článků) , Václav Svoboda (248 článků) , Petr Svoboda (585 článků) , Jiří Svoboda (427 článků) , Jiří Svoboda (427 článků) , Petr Svoboda (576 článků) , Petr Václav (849 článků) , Jiří Fiala (156 článků) , Pavel Svoboda (423 článků) , Petr Svoboda (585 článků) , Jiří Fiala (156 článků) , Pavel Svoboda (422 článků) , Pavel Fiala (128 článků) , Pavel Svoboda (423 článků) , Pavel Svoboda (423 článků) , Petr Pavel (621 článků)

Profesor Osolsobě z JAMU: Kvůli Ježíšovi odstupuji, je to ponižování a deptání

 
Dlouhých 14 let byl členem Umělecké rady Divadelní fakulty JAMU. Nyní se ale Petr Osolsobě (56) rozhodl odstoupit. Vadilo mu, že rada nepřijala žádné stanovisko ke kontroverzním hrám Naše násilí a vaše násilí a Prokletí. V jedné Ježíš znásilňuje muslimskou ženu a herečka si z vagíny vytahuje českou vlajku. Ve druhé byl hanoben papež Jan Pavel II.  Děkan fakulty na jeho odstoupení reagoval tím, že se představeními už rada ani zabývat nebude.
01.06.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (621 článků)

Nejvyšší žalobce se kvůli Thomovi podruhé obrátí na Nejvyšší soud

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podruhé podá dovolání v kauze bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomy. Odvolací Vrchní soud v Praze jej opakovaně zprostil obžaloby ze zneužití pravomoci, zatímco Krajský soud v Českých Budějovicích mu předtím vyměřil pět let vězení, stejně dlouhý zákaz činnosti ve výkonných orgánech obcí a povinnost uhradit městu škodu 12,5 milionu korun. ČTK to řekl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý.
28.05.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (329 článků) , Petr Pavel (621 článků)

Generál Pavel: Rusko zbrojí. A my musíme taky

 
Generál Petr Pavel brzy završí své působení v čele vojenského výboru NATO. Dosud však zastává pozici nejvýše postaveného armádního představitele Severoatlantické aliance. A v této své pozici důrazně varuje svět: Nelze nevidět, jak Rusko zbrojí. Někdejší hlavní poradce 45. prezidenta USA Steve Bannon na debatě v Praze nabídl zcela jiný pohled na Rusko.
28.05.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (621 článků)

Jiří Vyvadil: Ne Putin, ale Trump či nová vláda v Itálii zlikviduje EU a možná i NATO

 
Václav Moravec i Petr Pavel mají za koníčka hysterii před dezinformacemi, které údajně organizuje Rusko a před tím, jak chce Putin zničit naši úspěšnou Evropskou unii a mírumilovné NATO. Nádherně si notují nejen v tom, co tvrdí, ale především v tom, co zamlčují a co vyvrací jejich téze, jak je Putin a Rusko odmítané.
21.05.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (533 článků) , Petr Pavel (621 článků)

Jiří Baťa: Pan generál Pavel je živ více z minulosti, než z přítomnosti

 
Jak informují Parlamentní listy.cz o nedělním OVM (neděle 20. května) na besedě, které se zúčastnili kromě Václava Moravce jako hosté generál Petr Pavel, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl a bývalý předseda Valného shromáždění OSN a exministr zahraničních věcí Jan Kavan.
21.05.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (130 článků) , Petr Pavel (621 článků)

„Nechci zacházet do politických detailů, abych se nestal politizujícím generálem.“ Pavel se od Moravce posmíval Zemanovi, pak došlo na srážku s Kavanem kvůli Rusku

 
Moderátor Václava Moravec v neděli v poledne přivítal v žižkovské věži generála Petra Pavla, bývalého předsedu Valného shromáždění OSN a exministra zahraničí Jana Kavana a ředitele Ústavu mezinárodních vztahů Petra Kratochvíla. Pánové debatovali o požadavku prezidenta USA Donalda Trumpa na zvýšení výdajů na obranu. Kavan se Trumpovi vysmál. Moravec chtěl vědět, zda si Česko zadělává v Alianci na problém. Pavel mu odpověděl a v jeho reakci zazněla i narážka na prezidenta Zemana.
20.05.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4892 článků) , Jan Kavan (130 článků) , Václav Moravec (533 článků) , Petr Pavel (621 článků)

V naší zemi je veškerá moc v rukou dementů a ti si zvolili prezidenta?Petr Žantovský si musel měřit tlak, když to četl. Ukázal také na nejnebezpečnější mediální výkon týdne

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Výtrysk hlouposti, zášti a zapšklosti, s nímž novinář Reflexu Jiří X. Doležal stvořil článek vyzývající k odbornému posouzení mentální způsobilosti Miloše Zemana nadále vykonávat prezidentský úřad, je naopak důvodem, proč by se na autorovi docela vyřádil psychiatr. Petr Žantovský našel v uplynulém týdnu na internetu ještě dva podobně výživné kousky. Politicky nekorektní pohádku o jedné zemi, která se proměnila v blázinec, od Pavla Šafra považuje za největší blábol, jaký už dlouho nečetl. Zbývající text považuje kvůli titulku, jenž se pokouší přepisovat dějiny, za nejnebezpečnější mediální výkon tohoto týdne.
19.05.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23647 článků) , Jirka Doležal (264 článků) , Jiří Doležal (264 článků) , Petr Pavel (621 článků) , Pavel Doležal (8 článků)

Generál Pavel dostal Českou a slovenskou transatlantickou cenu

 
Předseda Vojenského výboru NATO, český generál Petr Pavel včera dostal Českou a slovenskou transatlantickou cenu, která je každoročně předávána u příležitosti konání mezinárodní konference Globsec. Spolu s Pavlem byl tentokráte oceněn i výkonný viceprezident nevládní Atlantické rady Američan Damon Wilson.
19.05.2018 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (621 článků)

Sešli se generál Pavel a Pavel Šafr. Povídali si, jak Rusko manipuluje s pravdou. Odpovědí má být rozkrývání financování webů

 
Generál Petr Pavel se domnívá, že Rusko vede velmi promyšlenou informační kampaň proti Západu. Uvedl to v rozhovoru pro server Forum24.cz.
05.05.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (621 článků)

Generál Pavel z rádia velice vážně zaútočil na Jaroslava Foldynu

 
Moderátorka Marie Bastlová ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala generála Petra Pavla. Zeptala se ho, zda je mnohokrát zmiňovaná hybridní válka vedena i proti Česku. A pokud ano, jak se jí můžeme bránit? Přesvědčte se sami, jak host odpověděl.
03.05.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků) , Petr Pavel (621 článků)