Články k osobnosti

Petr Pavel

  voják, generál, náčelník generálního štábu AČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Pavel »
 

Generál v civilu Petr Pavel chce jezdit po světě a varovat před Ruskem. Politické ambice prý nemá

 
Bývalý náčelník generálního štábu a předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel včera strávil poslední den v armádě. O jeho budoucnosti nyní píší Lidové noviny.
01.12.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Generál Pavel: Rusko si velice dobře vyhodnotilo, že...

 
Hybridní hrozby ze strany Ruska a Číny, jejichž cílem je získání vlivu v západních zemích, je podle generála Petra Pavla třeba více vysvětlovat jako nebezpečí. Čelit jim lze spoluprací, inovativními přístupy a flexibilitou při jejich zavádění, uvedl dnes Pavel na konferenci Reakce na hybridní hrozby: multisektorová spolupráce, která se konala v Senátu. Zprávu přinesla ČTK.
30.11.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Před Ruskem se musíme mít na pozoru, chce oslabit vazby v NATO, varoval z rozhlasu generál Pavel. A pro ty, co podezírají prezidenta Porošenka...

 
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl bývalý šéf Vojenského výboru NATO generál Petr Pavel. Vyjádřil se k aktuálním rozbrojům mezi Ruskem a Ukrajinou poté, co Rusko napadlo ukrajinské lodě. Ruská strana to uznává, ale tvrdí, že ukrajinské lodě provokovaly ruské námořnictvo. Co na to Petr Pavel? Podívejte se sami.
29.11.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Rusko-ukrajinský konflikt skončí s ukrajinskými prezidentskými volbami, prohlásil Bašta v ČT

 
Jsou Rusko a Ukrajina na prahu války? Ruský prezident Vladimir Putin obvinil ukrajinského lídra Petra Porošenka ze zinscenování konfliktu v Kerčském průlivu. Šéf Kremlu mluví o provokaci, která má Porošenkovi získat body u voličů před nadcházejícími prezidentskými volbami. Podle Porošenka hrozí zemi „skutečná válka“ s Ruskem. Nad prohlubujícím se sporem v Událostech, komentářích debatovali senátor Pavel Fischer (nestr.) a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta (ČSSD).
28.11.2018 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3428 článků) , Pavel Fischer (145 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Hořká pilulka pro tolik oblíbenou Tomicovou: Co jí fanoušci StarDance mají za zlé?

 
Některé dostala do kolen a dojala, když v díle StarDance věnovaném Centru Paraple tančila nejen s Markem Dědíkem, ale i s vozíčkářem Petrem Pokorným. Jiné ale Pavla Tomicová (56) snad poprvé zklamala. A dokonce považují za nespravedlivé, že si vysloužila plný počet bodů.
27.11.2018 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Tomicová (240 článků) , Pavel Marek (262 článků) , Petr Marek (176 článků) , Pavel Marek (278 článků) , Marek Tomica (30 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Z historické zdi Petrova otloukli omítku: Archeologové se mohli ponořit do středověku

 
Archeologové zkoumali jednu z nejstarších dochovaných staveb v Brně: opěrnou zeď mezi domy Petrov 1 a Petrov 2 pod brněnskou katedrálou svatého Petra a Pavla. Má totiž základy pocházející už ze 13. století.
27.11.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

MŠMT a TA ČR spojily své síly při podpoře mezinárodní spolupráce ve VaVaI

 
V pondělí 26. listopadu 2018 podepsali Pavel Doleček, pověřený náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), a předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Konvalinka memorandum o spolupráci obou institucí se zaměřením na zajištění synergických efektů při podpoře mezinárodní spolupráce ČR ve výzkumu, vývoji a inovacích (VaVaI) ze svých rozpočtových kapitol.
27.11.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Konvalinka (3 články) , Petr Pavel (622 článků)

Humor s generálskou hvězdičkou: Petr Pavel vzal fotografii Miloše Zemana v člunu a něco k ní připsal

 
Generál Petr Pavel, bývalý nejvýše postavený voják v NATO a náčelník Generálního štábu Armády ČR, v pondělí odpoledne šokoval vtipem o Miloši Zemanovi, jeho člunu a Rusku. Vtip, který během chvíle obletěl sociální sítě, se týkal reakce na napadení ukrajinského námořnictva ze strany Rusů v Černém moři.
26.11.2018 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23647 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Generál Pavel varuje: Babiše ml. mohly na Krymu informačně vytěžovat a zpravodajské služby mohly získat materiál k vydírání českého premiéra. Ta dívka...

 
Bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel se pro server Seznam Zprávy vyjádřil k aktuální kauze premiéra Andreje Babiše, především tedy v souvislosti s cestou jeho syna na Krym. Generál Pavel se domnívá, že Andrej Babiš mladší mohl být pro Rusko velkou příležitostí.
25.11.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18025 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Je snoubenka Babiše juniora špicl? Podle českého generála mohla donášet Rusům!

 
Ukrajinská snoubenka Andreje Babiše mladšího (35), se kterou se zasnoubil během pobytu v Rusku, na Ukrajině a okupovaném Krymu, mohla donášet ruským tajným službám. Na bezpečnostní riziko upozornil generál Petr Pavel (57), podle kterého nelze v tuto chvíli vyloučit, že byla žena na syna premiéra Andreje Babiše (64) nasazena a těžila z něj informace.
24.11.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18025 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Snoubenka Babiše ml. mohla donášet ruským agentům, varuje generál Pavel

 
Vztah premiérova syna Andreje Babiše ml. s jeho ukrajinskou přítelkyní mohl posloužit ruským tajným službám. Na takové bezpečnostní riziko upozornil generál Petr Pavel s tím, že právě přes mladou ženu mohli Rusové od Babiše ml. těžit informace. Pavel to uvedl pro web Seznam Zprávy. Premiér Babiš jakékoli bezpečností riziko celé kauzy okolo svého syna v Rusku a na Krymu odmítá, i když v pátek uvedl, že se kvůli případu sejdou příští týden zástupci tajných služeb. Vztah Babišova syna a jeho snoubenky zřejmě dál trvá, premiér se s ní viděl minulý víkend v Ženevě.
24.11.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18025 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Levnější placení dovolené i bič na Google: Europoslanec odhalil plány EU

 
Konec poplatků za přeshraniční platby. Ale také bič na internetové giganty, kteří přelévají své zisky, aby nemusely platit daně tam, kde generují zisk. To jsou nařízení, která se chystá v nejbližší době prosadit Evropská unie. Podrobnosti prozradil v rozhovoru pro Blesk Zprávy ve Štrasburku europoslanec a bývalý diplomat Petr Ježek, který byl zvolen za hnutí ANO. Začátkem roku se ale s hnutím Andreje Babiše rozešel podobně jako jeho volební lídr Pavel Telička.
24.11.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18025 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Monitorování pohybu Andreje Babiše ml. na Krymu ruskými zpravodajskými službami a vydíratelnost premiéra. Generál Pavel varuje

 
Český generál a donedávna i šéf Vojenského výboru NATO Petr Pavel promluvil o cestách Andreje Babiše mladšího na Ukrajinu a na Krym. „Musely zcela určitě vyvolat zájem ruských zpravodajců,“ říká s velkým přesvědčením v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz. Zároveň také upozorňuje, že zde existuje potenciál pro vydírání premiéra Andreje Babiše.
20.11.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18025 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Vaňková (ODS) střídá Vokřála (ANO): Moravské metropoli vládne po 20 letech žena

 
„Král“ je mrtev, ať žije „královna“! Brnu vládne po 20 letech opět žena. Primátorský řetěz od Petra Vokřála (54, ANO) přebrala z rukou tajemníka magistrátu Pavla Loutockého v úterý na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva advokátka Markéta Vaňková (41, ODS). Pro Vaňkovou zvedlo ruku všech 33 koaličních zastupitelů.
20.11.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Televizní Silvestr se natáčel v Brně

 
V Brně natáčel pořad Do roka a do dna režisér Petr Ryšavý. Oblíbené pásmo vtipů, historek ze života známých osobností, a to vše proložené muzikou, které se na ČT 1 vysílá vždy hodinu před silvestrovskou půlnocí, se natáčelo v interiéru brněnské restaurace Charlies Mill s osvědčenou moderátorskou dvojicí Janou Paulovou a Pavlem Zedníčkem.
13.11.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Zedníček (234 článků) , Jana Paulová (132 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Generál Pavel vyrazil do Ostravy a vysvětloval, jak jsme nedospělý národ. V NATO mu prý vyčítali, že moc fandí Rusku, tady pravý opak

 
REPORTÁŽ „Nechci na politiky házet bláto, to určitě ne. Ale…“ Generál Petr Pavel na besedě v Ostravě vysvětloval, jakým způsobem umějí vystupovat ostatní státy v Severoatlantické alianci. „U nás ještě máme v této oblasti co dohánět.“ Hovořil také o tom, proč považuje Rusko za hrozbu. Hlavní problém totiž je, že Rusko a v menší míře i Čína „intenzivně, zpravodajsky, informačně u nás působí. Snaží se nejen rozmělnit naše vnímání toho, co je ještě přípustné.“ Na toto téma také podotkl: „Byl jsem v Alianci mnohokrát považován za příliš nakloněného Rusku, na rozdíl od Česka, kde jsem zase považován za toho, kdo straší Ruskem.“ Vždy totiž prosazoval dialog.
10.11.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Dostihy v drzosti u Pavla Šafra a dvojí metr ČT. Nakonec, pan Schwarzenberg kdysi řekl, že televize patří zaměstnancům, připomíná Petr Žantovský

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Na velmi konkrétních příkladech ukazuje komentátor Reflexu Viliam Buchert, jak je Česká televize neobjektivní, stranická, jak výběrově informuje, takže výsledek jejího informování je pro diváka víceméně nepotřebný, protože když nemá informaci celou, jako kdyby neměl žádnou. V pravidelném přehledu mediálních zajímavostí vyzdvihuje Petr Žantovský i text, který pojednává o Puškinově ceně pro Jaromíra Nohavicu ve zcela jiném tónu než v té hysterii, která se vleče všemi možnými mediálními tlampači. Naopak varuje před působením Člověka v tísni na školách, které připomíná Orwellův román 1984.
10.11.2018 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (193 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Generál Pavel vzpomínal před lidmi: V roce 1968 jsem chodil do povoleného skautu, mohlo se mluvit o Masarykovi. A pak v srpnu přišla babička domů s pláčem...

 
V budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy se ve středu večer konala panelová diskuse s názvem „100 let Republiky: Kam směřuje Česká republika?“. Pozvání a šanci promluvit nejen ke studentům přijali generál a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel, ekonomka a předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová a děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík. Debatu moderovala Andrea Procházková z týdeníku Respekt.
09.11.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků) , Jan Masaryk (126 článků)

Větší hrozbou než terorismus jsou pro Česko aktivity Ruska, varuje generál Pavel

 
Aktivity Ruska či Číny představují větší bezpečnostní hrozbu pro Českou republiku než mezinárodní terorismus. V dnešní debatě s názvem „NATO ve 21. století a česká armáda“ na CEVRO Institutu v Praze to řekl někdejší náčelník Generálního štábu české armády Petr Pavel. Rusko podle něj rok od roku zvyšuje svůj vliv v Česku, které kvůli členství v Severoatlantické alianci nebere jako přítele, ale jako bezpečnostní hrozbu.
08.11.2018 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Rusko ohrožuje Česko víc než terorismus, varuje generál Petr Pavel

 
Aktivity Ruska nebo Číny jsou pro Česko větší bezpečnostní hrozbou než mezinárodní terorismus. Ve čtvrteční debatě s názvem „NATO ve 21. století a česká armáda“ na CEVRO Institutu v Praze to řekl někdejší náčelník generálního štábu české armády Petr Pavel. Rusko podle něj rok od roku zvyšuje svůj vliv v Česku, které kvůli členství v Severoatlantické alianci nebere jako přítele, ale jako bezpečnostní hrozbu.
08.11.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)