Články k osobnosti

Petr Pavel

  voják, generál, náčelník generálního štábu AČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Pavel »
 

Víte, jak voní spálené lidské maso? Čas přehodnotit těchto 30 let! říká zkušená žena k „době viru“. Dotaz generálu Pavlovi. Info o Rusku i z USA. A co se má dělat

 
ROZHOVOR Pandemie koronaviru je příležitostí přehodnotit ne naše členství v Evropské unii, ale fungování samotné EU. Exposlankyně ČSSD a bývalá členka Parlamentního shromáždění Rady Evropy Anna Čurdová si pochvaluje, že v čele státu v této mimořádné situaci nestojí opoziční politici, kteří jen okopávají kotníky těm, co nesou odpovědnost. Prozrazuje, že někteří její ruští přátele velmi kritizují prezidenta Putina za to, že posílá letadla s pomocí do Itálie, ale i do USA. Zmiňuje i generála Petra Pavla, který kritizuje naši závislost na pomoci z Číny, a ptá se, proč nevyužije své kontakty a nepřiveze zdravotnický materiál z USA nebo z nějaké základny NATO.
07.04.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Čurdová (11 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Generál Pavel v ČT ke koronaviru: Kdybychom nezaspali, nemuseli jsme být tak závislí na Číně

 
Vláda pomalu uvolňuje přísná opatření kvůli šíření koronaviru. Do veřejné debaty čím dál více vstupují různé názory o tom, jak dlouho mají ještě restrikce trvat. Vláda dál trvá na prodloužení nouzového stavu, otázkou zatím zůstává na jak dlouho. Svůj pohled na to, jak Česko zvládá pandemii, v pondělním pořadu Interview na ČT24 nabídl bývalý náčelník Generálního štábu AČR Petr Pavel. Babišův kabinet podle něj už na počátku udělal chybu v tom, že chtěl vše řídit sám. Také prozradil, jak se dalo předejít tomu, abychom na Číně nebyli tak závislí.
06.04.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Generál Pavel lamentuje: Čína se staví do role zachránce světa. Teď ji budeme těžko soudit

 
Čína získala díky koronvairové krizi výhodnou pozici, říká generál Petr Pavel. A to nejen v byznysu, ale i na poli mezinárodní politiky. „Čína se může stavět do role zachránce světa; ti, kdo přijali její pomoc, ji budou těžko soudit,“ říká v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.
05.04.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 126. díl. Dohoda o reparacích od Německa

 
K tomuto dnešnímu z řady návratů před tři čtvrtě století, do roku 1945 jako roku porážky německého nacismu a konce druhé světové války, mne inspiroval publicista a hudebník Pavel Chrastina. Poslal mi totiž přepis projevu předsedy SPD T. Okamury, jenž navrhoval vložit do programu 26. schůze Poslanecké sněmovny dne 22. ledna 2019 bod s názvem Německé válečné reparace.
04.04.2020 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Chrastina (21 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Svatby nabourává koronavirus: Pavla a Petr ji se smutkem zrušili, Terezie a David trnou

 
Petr (28) a Pavla (29) se měli 9. května brát. Kvůli koronaviru svůj slavnostní den po dlouhých úvahách zrušili. A nejsou zdaleka jediní. Některé svatební obřady ruší sami snoubenci, někde termíny ruší úřady. David (29) a Terezie (23) zatím vyčkávají, svatbu by měli mít v červenci. Podle nich už byl i před pandemií problém sehnat termín, který by splňoval pravidlo „svatba do roka a do dne od zasnoubení“, někdy se čeká na vysněný termín i dva roky.
02.04.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků) , David David (233 článků) , David David (178 článků)

Najednou nehraje roli, kdo koho volil... Generál Pavel tleská Čechům v karanténě. Ale je tu velké varování

 
Jde nám o život a ukazuje se, co v nás je, komentuje situaci šířící se koronavirové infekce někdejší šéf české armády i vojenského výboru NATO generál Petr Pavel. Sleduje, kolik zodpovědnosti, solidarity, soucitu, ochoty a vůle pomáhat a společně se postavit nebezpečí mezi námi je. „Současné dění ukazuje, že když o něco jde, dokážeme táhnout za jeden provaz,“ konstatuje generál v blogu na serveru Aktuálně.cz a zmiňuje konkrétní příklady. Věří, že z této krize může naše společnost vyjít silnější, než je dnes.
29.03.2020 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Švédsko nemá nouzový stav, omezení jsou spíše doporučením. Honzejk, Pehe a Šafr srovnávají s Českem. Budou zase padat omluvy?

 
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk a politolog Jiří Pehe se zamysleli nad koronavirovu krizí v Česku a nabídli srovnání se Švédskem. Ozval se i šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr. Ten zdůraznil, že restriktivní omezování pohybu nemusí být všelék na koronavirovou pandemii a prý je důležité, aby to lidi věděli.
28.03.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (410 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Amnestie kvůli koronavirové krizi? Do věci rázně šlápl právník

 
Advokát a bývalý poslanec za ODS Petr Toman požádal prezidenta Miloše Zemana, aby v souvislosti s koronavirovou pandemií zvážil vyhlášení částečné amnestie. Kopii žádosti dostala na stůl také ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová, která přislíbila, že to zváží. Někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf nápad jednoznačně odmítl.
28.03.2020 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23647 článků) , Marie Benešová (296 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Jde o obyčejné lidi! Generál k odpůrcům Babišových opatření. Čína, Petr Pavel, skrytý boj o moc...

 
ROZHOVOR Vláda dělá vše, co je v jejích silách, a nejvíce ji kritizují ti, kteří v situaci koronavirové pandemie nijak nepomohli. Generál Miroslav Kostelka je přesvědčen, že veřejností nebude příliš oceněno to, jak se někteří pokoušejí pouze si přihrát polívčičku na téma „hybridní válka“a potencionální protivník. Kdyby generál Petr Pavel a další, kteří se obávají o naši bezpečnost, zabezpečili dodávku zdravotnického materiálu z jiných zemí, tak by jim zatleskal. Nic však neudělali. Bývalý ministr obrany nesdílí nadšení těch, co si pochvalují, jak ekologický dopad koronaviru ozdraví Zemi. A pro ty, co si přejí smrt lidí v zájmu ozdravění prostředí, už nemá slov vůbec.
26.03.2020 06:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Pelc (NÁR.SOC.): Věhlasný P. P. - specialista na všechno, politický demagog vždy a všude

 
Pan Petr Pavel, generál v. v., národu sdělil své další moudro: pandemie koronaviru se může stát velmi závažným bezpečnostním rizikem.
26.03.2020 04:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Babišův projev: Rejžek, Šafr... Co myslíte? Musíte vidět

 
Včerejší večer patřil projevu předsedy vlády Andreje Babiše. V projevu mluvil o pokoře, poděkoval těm, kteří si to dle něho zasloužili, a požádal i o odpuštění za nedostatky. Ale v projevu našli nedostatky například: Jakub Patočka z Deníku Referendum, Petr Honzejk z Hospodářských novin či Pavel Šafr z Fora24. Pro některého Babiš nebyl dost autentický, pro jiného zase neodpověděl na správné otázky. Nemluvě o Janu Rejžkovi, který Babišovi stejně vynadal do estébáků.
24.03.2020 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18025 článků) , Jan Rejžek (78 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Vladimír Ustyanovič: Jak hluboko jsi, generále Petře Pavle, klesl?

 
Reaguji na článek z Parlamentních listů, kdy se generál Petr Pavel spolu s Miroslavem Kalouskem vyjádřili nevybíravě až trapně k humanitární pomoci z Číny.
22.03.2020 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6900 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Co nám z Číny přišlo za respirátory? Kalousek se hned začal posmívat

 
Premiér Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a další členové vlády přijeli na Letiště Václava Havla, aby zde přivítali čínské letadlo s ochrannými pomůckami. Ukázalo se však, že to má háček. Nejsou to respirátory nejvyšší třídy, které by lékařům poskytly maximální ochranu. Miroslav Kalousek k tomu přičinil poznámku. Zareagoval i generál Petr Pavel. A tím to neskončilo...
21.03.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5602 článků) , Andrej Babiš (18025 článků) , Miroslav Kalousek (6900 článků) , Jan Hamáček (1661 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Generále Pavle, držte pusu. Štefec připomněl bijci Číňanů, jak sám v čele armády přispěl k současnému průšvihu

 
Bezpečnostní expert a zbrojní analytik Jaroslav Štefec nechápe vyjádření generála Petra Pavla, podle kterého je závislost na dovozu z Číny bezpečnostním rizikem. Pavel to řekl v souvislosti s velkou dodávkou roušek a respirátorů, které mají dorazit z Číny. Podle Štefce má ale Pavel sám máslo na hlavě, protože jako náčelník generálního štábu toleroval a možná i podporoval nahrazování českých firem v obranném průmyslu nekvalitními dodávkami z Číny a jiných levných trhů.
19.03.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Generál Pavel: Roušky z Číny? Riziko! To si Čína od nás vybere

 
Podle generála Petra Pavla se pandemie koronaviru může stát velmi závažným bezpečnostním rizikem. V rozhovoru pro Seznam Zprávy hovořil také o tom, že těžko nyní budeme nadávat na Čínu, když nám poskytnutím ochranných pomůcek pomůže z bryndy.
19.03.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (622 článků)

Už nemohu mlčet! Nový vývoj kolem Jana Hrušínského: Zase nebude rád. Dokonce i TOP 09...

 
Statusy Jana Hrušínského, který si stěžoval na uzavření divadel, vyvolaly posměch i lítost. Pavel Novotný principála Divadla Na Jezerce přirovnal k Petru Cibulkovi a Alexandra Mynářová pro změnu zase šířila jeho teorii. Jaroslav Plesl zase Hrušínskému věštil kariéru na Twitteru a Facebooku. A poslankyně TOP09 Helena Langšádlová se ho snažila přesvědčit po dobrém.
12.03.2020 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (301 článků) , Pavel Novotný (838 článků) , Helena Langšádlová (261 článků) , Pavel Nový (429 článků) , Petr Novotný (370 článků) , Pavel Nový (304 článků) , Jan Novotný (81 článků) , Jan Novotný (81 článků) , Jára Nový (139 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Rubens v záplavě barevných květin: Ve skleníku na Pražském hradě začala výstava Předjaří

 
Už po osmé představuje výstava Předjaří na Pražském hradě rozkvetlé rychlené květiny. Letos je doplňuje obraz Petra Pavla Rubense. Výstavu v pátek zahájil její hlavní autor a kurátor Jaroslav Sojka. Expozice v empírovém skleníku Královské zahrady budou k vidění do 8. března. Akci zaštiťuje Ivana Zemanová.
28.02.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Zemanová (384 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Otřesy na radnici pražských Horních Počernic: Starostku odvolali, Prahu 20 povede Petr Měšťan

 
Starostka městské části Praha 20 Alena Štrobová (Hnutí občanů Počernic HOP s podporou Pirátů) po roce a čtvrt doúřadovala. V pondělí 24. února ji a místostarostu Jiřího Benedu, místostarostku Dariu Češpivovou, radní Karlu Polydorovou, Pavla Skalického a Zbyňka Muchu odvolalo tamní zastupitelstvo.
25.02.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mucha (27 článků) , Jiří Skalický (40 článků) , Jiří Skalický (40 článků) , Petr Pavel (622 článků)

To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

 
Moderátorka Jana Bobošíková tentokrát v pořadu JB Talk internetové XTV přivítala politologa Jana Kubáčka. Ten se pustil do spolku Milion chvilek pro demokracii a popsal, co všechno se mu na tomto spolku jeví jako špatné a nedomyšlené. Chvilkaři to podle něj „přeťápli“ a ujíždějí jim nervy. Obul se i do ODS. Prozradil také, že si umí představit, že s Milionem chvilek budou spolupracovat Miroslav Kalousek (TOP 09), Pavel Telička nebo generál Petr Pavel. Došlo i na Stanislava Křečka.
23.02.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6900 článků) , Stanislav Křeček (464 článků) , Jana Bobošíková (621 článků) , Petr Pavel (622 článků)

Fašisté z Milionu chvilek? Tomáš Vyoral ohromil, šlo i o ČT a Křečka

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Viděl jsem toho od ČT hodně, ale tohle byla opět silná cibetková káva,“ zkonstatoval Tomáš Vyoral, když sledoval chování redaktora Jakuba Železného k nově zvolenému ombudsmanovi Stanislavu Křečkovi. Vzhledem k jeho pitvání, co dělal Stanislav Křeček před rokem 1989 se těší, až podobně detailnímu výslechu podrobí generála Petra Pavla.
14.02.2020 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (464 článků) , Tomáš Vyoral (62 článků) , Petr Pavel (622 článků) , Jakub Železný (31 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »