Články k osobnosti

Petr Pavel

  voják, generál, náčelník generálního štábu AČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Pavel »
 

Pavel má náhradu za Řehákovou: Novou mluvčí prezidenta bude Petra Hromádková

 
Po Markétě Řehákové představila Kancelář prezidenta České republiky Petra Pavla zbrusu novou mluvčí. Tou se podle informací z Hradu stala usměvavá a nadmíru přitažlivá brunetka Eva Hromádková, která do funkce nastoupí v polovině března. Doplňovat ji bude hradní nováček Vojtěch Šeliga.
24.02.2024 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků) , Eva Petra (111 článků)

Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu. Pavel vystoupí na hlavní akci v Praze

 
Sobota se ponese v duchu připomínky 2. výročí počátku ruské invaze na Ukrajinu. V českých městech se budou konat nejrůznější připomínkové akce i pochody. Dva roky trvající válku připomene i prezident Petr Pavel.
24.02.2024 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Tak vy jste unaveni z války? Mitrofanov už byl sprostý

 
Prezident Petr Pavel se dnes setkal na Pražském hradě s ukrajinskými válečnými uprchlíky. Při té příležitosti hovořil mimo jiné o tom, že nastává únava z války, jež se nesmí stát trendem. O únavě z války se hovoří již minimálně od loňského roku. Tato slova však dnes rozčílila komentátora Alexandra Mitrofanova a všem, kdo jsou z války unavení, zaslal jadrný vzkaz.
23.02.2024 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Pavel se dnes na Hradě setká s ukrajinskými válečnými uprchlíky

 
Prezident Petr Pavel se dnes dopoledne setká na Pražském hradě s ukrajinskými válečnými uprchlíky. 
23.02.2024 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Nevydařená móda Evy Pavlové z návštěvy prezidenta Angoly: Podivný límec i lodičky

 
Prezident Petr Pavel se svou ženou Evou Pavlovou přivítali na Hradě prezidenta Angolské republiky João Lourençoa a jeho choť Anu Dias Lourenço, jak stojí na oficiálním webu hrad.cz. A zatímco angolská první dáma vypadala opravdu elegantně, Eva Pavlová za ní svým outfitem zaostávala. Zvolený kabátek v královsky modré barvě s podivným límcem a nemoderní boty na nízkém podpatku tentokrát nebyly zcela dobrý nápad.
22.02.2024 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků) , João Lourenço (1 článek)

Pavel před starosty obcí upozornil na propastné rozdíly mezi částmi republiky

 
Propastné rozdíly mezi některými částmi České republiky vedou k tomu, že celkově země trochu zaostává za státy, s nimiž by se ráda měřila. Přitom jinak by Česko mělo na to být s nimi ve stejné skupině. Prezident Petr Pavel to dnes řekl v krátkém projevu na Pražském hradě při přijetí starostů vítězných obcí soutěže Vesnice roku 2023 Právě zástupcům obcí poděkoval za to, že přispívají k pozvednutí úrovně.
21.02.2024 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Zradilo Navalného zdraví? Ne, zabil ho Putin. Vlivní v ČR mají jasno. Zlé srovnání s Babišem

 
V pátek zemřel ve věku 47 let ruský opozičník Alexej Navalnyj. Jeho smrt v nelidských podmínkách v trestanecké kolonii na Sibiři hluboce zasáhla celý svět, nevyjímají české politiky. Prezident Petr Pavel uvedl, že Navalnyj ukazoval světu pravou tvář ruského režimu. Reagovala i předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo lídr hnutí ANO Andrej Babiš, podle nějž ukázal Navalnyj obrovskou odvahu, když se do Ruska vrátil.
16.02.2024 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26148 článků) , Petr Pavel (2751 článků)

Lidská tvář Petra Pavla. Ochranku na pumpě nechal v autě a rozdával úsměvy. Ženám se podlamovala kolena

 
Prezident Petr Pavel (62) odjel do Německa, kde se setká s dalšími světovými lídry na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Redakci eXtra.cz se podařilo získat fotografie českého prezidenta z jeho cesty do Mnichova, když se zastavil na benzinové pumpě na D5 a povídal si s lidmi.
16.02.2024 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Zelenskyj navštíví Francii a Německo, v Mnichově bude jednat s Pavlem

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek navštíví Francii a Německo a s oběma zeměmi podepíše bilaterální bezpečnostní dohodu. V sobotu má v plánu promluvit na Mnichovské bezpečnostní konferenci, kde se setkává řada významných představitelů mnoha zemí světa. Ukrajinský prezident mimo jiné plánuje jednání s českým prezidentem Petrem Pavlem.  Informovala  o tom kancelář ukrajinské hlavy státu. Ředitel odboru komunikace kanceláře českého prezidenta Vít Kolář ČTK potvrdil, že schůzka Pavla se Zelenským se připravuje.
16.02.2024 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Ministr Blažek: Významný krok v boji proti beztrestnosti a dosažení spravedlnosti pro oběti nejzávažnějších zločinů

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek z pověření prezidenta České republiky Petra Pavla a premiéra České republiky Petra Fialy podepsal „Lublaňsko – Haagskou úmluvu o mezinárodní spolupráci při vyšetřování a stíhání zločinu genocidia, zločinů proti lidskosti, válečných zločinů a jiných mezinárodních zločinů“.
15.02.2024 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6167 článků) , Pavel Blažek (824 článků) , Petr Pavel (2751 článků) , Pavel Fiala (360 článků)

„Půl milionu od Pavlova sponzora.“ Matěj Stropnický: Jak se vyrábí analytička dezinformací

 
Matěje Stropnického, někdejšího předsedu Strany zelených, zaujalo, jak se v Českém rozhlasu mluvilo o „ruských dezinformacích“. A to, jak se co říkalo, ale i kdo to říkal. Od osoby Veroniky Víchové se dostal k Centru pro informovanou společnost. A lidem z Evropských hodnot. A miliardáři Bartovi, který do tohoto centra „nalil“ půl milionu korun. Což nebyl zdaleka jediný projekt, kterému poskytl finanční injekci, sponzoroval například kampaň Petra Pavla. Ale zaměřil se také na to, jak si taková analytička buduje reputaci, než je v médiích pečená vařená.
15.02.2024 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (655 článků) , Petr Pavel (2751 článků) , Bart Bart (21 článků)

Nedostudovala, 22 let, deprese... Prezidentova Rada mladých. Co mu tito budou radit? Zhrození

 
Prezident Petr Pavel při inauguraci říkal, že jsme všichni jeden tým – ti, co ho volili, i ti, co ho nevolili. Co myslíte, najde Petr Pavel společný jazyk s celou mladou generací prostřednictvím Rady mladých, složené z jeho podporovatelů, z nichž někteří nedostudovali a někteří se zviditelňují svou duševní křehkostí? Opravdu se jejich prostřednictvím hlava státu dozví, jaké to je pracovat v dělnické profesi, ve zdravotnictví na tři směny, anebo systémem krátký, dlouhý týden? Obáváme se, že nikoli,“ uvádí Jana Bobošíková, která v novém díle Aby bylo jasno představila mladý poradenský tým hlavy státu.
08.02.2024 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1019 článků) , Petr Pavel (2751 článků)

Současný socík už nejde reformovat. Hnůj zůstane hnojem a pouze nahrává Fialovi, myslí si Zálom ze Svobodných

 
Místopředseda Svobodných a berounský zastupitel Luboš Zálom si při popisu současné politické situace nikdy servítky nebere. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz tentokrát rozcupoval nejen argumentaci propagátorů Istanbulské úmluvy, kterou na své poslední schůzi odmítl Senát, ale také vysvětlil, proč nejen prezidentem Petrem Pavlem propagované přijetí eura je cestou k celokontitentální inflační krizi. Navíc podle Luboše Záloma jsou Andrej Babiš i Petr Fiala dvěma stranami stejné falešné mince.
07.02.2024 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26148 článků) , Petr Fiala (6167 článků) , Petr Pavel (2751 článků)

Starosti ve Výměně manželek: Neshody ohledně výchovy syna s ADHD i smaženého jídla pro děti

 
V dalším díle Výměny manželek se opět setkají dvě zcela rozdílné rodiny. Na jedné straně stojí temperamentní Pavlína s manželem Pavlem a jejich dvěma dětmi a na druhé straně Petra s nezaměstnaným partnerem Mariánem a taktéž dvěma dětmi. Jak si maminky v novém prostředí s novými náhradními muži poradí, to ukáže televize Nova ve středu 7. února večer.
07.02.2024 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Špunty do uší, hned! Nová píseň o Petru Pavlovi. „Uááááááááá, vzor našich dětí...“

 
Ani ne rok je Petr Pavel u moci jako prezident. Ale už dostal poděkování za to, jak vede Českou republiku, a to v písňové podobě od umělkyně na volné noze, Anny Benz. „Naší zemi ve slušnosti jenom dobré jméno děláte. Skromně, s úctou, korektností, na svět kolem nás se díváte,“ chválí Pavla, který podle ní bude vzor českých dětí a dalších generací. V centru jejího sdělení na videu však není Petr Pavel, ale čarodějnický obchod s vykuřovadly, kartami a podobnými pomůckami. Komentátor Petr Holec si nicméně myslí, že bychom písničkářce mohli poděkovat, protože ukázala, jaká „elita národa“ za Pavlem stojí.
05.02.2024 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Elegantní Pekarová Adamová s fešným manželem i vysmátý Petr Pavel bez první dámy. Premiéra plná významných hostů

 
V Lucerně se v pátek sešli významní hosté. Premiéru tam měl očekávaný britský životopisný snímek o Nicholasi Wintonovi. Na strhující příběh se přišla podívat ruku v ruce s manželem předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, dorazil dokonce i prezident ČR Petr Pavel, který se dal do řeči s Wintonovou rodinou. Na místě nechyběla redakce eXtra.cz. 
03.02.2024 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Zábavné peskování od generála ve výslužbě... Pavel sepsul vládu, že nebojuje s dezinformacemi. A začala legrace

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Prezident Petr Pavel se v rozhovoru pro Český rozhlas jal vytýkat vládě, že nedělá nic proti dezinformacím. „Na peskování od generála ve výslužbě mi přišlo zábavné, že mělo navodit atmosféru jakési kritiky vůči vládě a jistého rozmanitějšího hlasu na jedno téma. A rovněž navodit pocit, že žijeme v nějaké pluralitě, že jednotliví činitelé si mohou vystupovat s čím chtějí a jak chtějí. To je jedna velká fligna, jak říkají v Brně, neboli takový podvůdek na posluchače nebo diváka,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí.
03.02.2024 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala návrhem opatření, reagujících na střelbu na Filozofické fakultě UK

 
Bezpečnostní rada státu se ve středu 31. ledna 2024 na mimořádném zasedání za účasti prezidenta republiky Petra Pavla zabývala podrobnou analýzou útoku střelce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, k němuž došlo 21. prosince 2023. Projednala i návrh opatření, která mají omezit riziko opakování této tragické události do budoucna.
01.02.2024 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

„Proto ho volili! A teď?“ Žantovský odhalil Petra Pavla

 
Na Pražském hradě se odehrávají prapodivná škatulata. Až dosud skálopevně prezentovaná nejbližší spolupracovnice hlavy sátu, kancléřka Vohralíková, se vytratila jako pára nad hrncem, aniž kdo uvěřitelně vysvětlil, proč k tomu došlo. Předtím táž kancléřka vyštípala z prezidentovy blízkosti dvě spolupracovnice, které jemu nejblíž odchodily celou předvolební kampaň, tedy tiskovou mluvčí a šéfku sekretariátu. Tehdy si vrabci štěbetali, že jde o zákulisní boj o vliv na prezidenta. To jsou slova komentátora Petra Žantovského z jeho cyklu O lecčems a mnohém.
01.02.2024 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků)

Úřad vlády: Vláda se zabývala dostavbou Dukovan a navýšila peníze na platy nepedagogických pracovníků

 
Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 31. ledna 2024 za účasti prezidenta republiky Petra Pavla schválila dodatek k první prováděcí smlouvě týkající se tendru na výstavbu nového bloku v Dukovanech. Rozhodla také přidat do rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na letošek další čtyři miliardy korun, které budou určeny na financování platů nepedagogických pracovníků ve školství.
01.02.2024 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6167 článků) , Petr Pavel (2751 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »