Články k osobnosti

Petr Pavel

  voják, generál, náčelník generálního štábu AČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Pavel »
 

Souboj nevěst ze Svatby na první pohled: Fňukna Natálka, rázná Štěpánka a netykavka Petra

 
Unikátní experiment Svatba na první pohled dal dohromady už tři manželské páry. Nejdříve si řekli své ano Natálka s Františkem. Jejich svatební cesta ale připomínala spíš peklo než ráj na zemi. Druhý pár, Štěpánka a Pavel, si padl do noty, ale na první neshody už také došlo. Na zatím největší fiasko vypadá svatba Petry a Reného. Petra se krátce po obřadu prakticky zhroutila, protože nadšená ze svého manžela rozhodně nebyla.
14.11.2020 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (802 článků) , Petr Štěpánek (802 článků) , Petr Pavel (690 článků) , František Štěpánek (17 článků)

Josef Buchta z B-Side Bandu: Inspirovalo nás album Paula Anky

 
Některé folkové skladby se dobře upravují do swingových podob. Patrné je to z alba B-Side Bandu nazvaného Folk Swings, na němž jsou takto ošetřené nové verze písniček Jaromíra Nohavici, Vlasty Redla, Slávka Janouška, Jaroslava Samsona Lenka, Ewy Farné, Pokáče a dalších. Mezi zpěváky jsou i Vojtěch Dyk, Kristýna Daňhelová či Petr Rybíz Toman, autory aranží jsou Petr Kovařík a Pavel Zlámal, členové B-Side Bandu. O desce hovoří šéf kapely Josef Buchta.
13.11.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (822 článků) , Vlasta Redl (13 článků) , Kristýna Daňhelová (10 článků) , Josef Toman (16 článků) , Petr Buchta (19 článků) , Petr Buchta (6 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Ne! Doktor Smejkal utřel kolegu z Motola. Prymulův plán prý pomůže

 
Hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal má za to, že rychlé antigenní testy na koronavirus v Česku pomohou. Přednosta Ústavu mikrobiologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Pavel Dřevínek sice varoval, že jejich spolehlivost se pohybuje pod 70 procenty, ale podle Smejkala je to jinak. V rozhovoru pro Český rozhlas Smejkal také popsal, co je pro zvládnutí epidemie třeba dělat teď.
11.11.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Metnar nabídl v televizi nepříjemný vhled do stavu naší armády. Varovně ho doplnili i generálové Pavel a Šedivý

 
Hosty druhé hodiny Partie televize Prima byli ministr obrany za hnutí ANO Lubomír Metnar a generálové Petr Pavel a Jiří Šedivý. Ministr hájil jarní rozhodnutí vlády neposílat české vojáky na pomoc Itálii. Šedivý a Pavel volali po tom, aby se z armády znovu nedělal rozpočtový otloukánek. Generál Pavel přišel s důležitým příměrem ze života.
08.11.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Generál Pavel k vídeňské tragédii: Islámský stát nezmizel, zůstává zásadní hrozbou

 
Včerejší teroristický útok ve Vídni šokoval celou Evropu. Pozornosti samozřejmě neušel i v Česku. Na frekventovaných místech, jako je například pražské metro, tak byla během dneška posilněna preventivní opatření. K situaci se vyjádřil i generál Petr Pavel.
03.11.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Generál Pavel: Zastavte šíření nenávisti mezi muslimy

 
Generál ve výslužbě, bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda Vojenského výboru NATO, zakladatel iniciativy Spolu silnější Petr Pavel se na svém twitterovém účtu vyjádřil k útokům, ke kterým došlo v minulých dnech ve Francii a v Rakousku. Islámský extremismus podle něj zůstává zásadní hrozbou.
03.11.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Zemana hodnotí Češi na horší trojku: Favoritem na post prezidenta je generál Pavel

 
Z průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že lidé hodnotí prezidenta Miloše Zemana hůře než na jaře. Při známkování jako ve škole získal "horší trojku." Jak ukázal průzkum, mezi desítku favoritů na post prezidenta patří generál Petr Pavel či moderátor a herec Marek Eben.
26.10.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (413 článků) , Miloš Zeman (24623 článků) , Petr Pavel (690 článků) , Pavel Marek (276 článků) , Pavel Marek (292 článků)

Počet dárců kvůli koronaviru poklesl: Pojďme zase dávat krev, vyzval generál Pavel

 
Česká republika bojuje s koronavirem. A nejvíce zasaženo je zdravotnictví. Plno lidí má strach navštěvovat nemocnice a jiná veřejná místa, bohužel rychle klesá i počet lidí, kteří patří mezi dárce krve. Generál Petr Pavel (58) vyzval veřejnost, aby se nebála jít odevzdat krev.
22.10.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Generál Pavel daroval krev, chce jít Čechům příkladem. Nemocnicím se krátí zásoby

 
Generál Petr Pavel navštívil ve čtvrtek ráno odběrové místo pro dárce krve ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Svým příspěvkem chce občany ujistit o bezpečnosti darování i během koronavirové pandemie, a požádat je tak o pomoc českým nemocnicím, které hlásí akutní nedostatek dárcovské krve pro pacienty v nouzi.
22.10.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Nové knihy: Jacksonová, Mareš, Lukešová

 
V této nabídce knih zaujímá výrazné místo severská syrová detektivka Pustina, studie o zřejmě dávno ztraceném, ale stále legendárním štěchovickém pokladu, publikace mapující historii slavného dostihu Velká pardubická a navrch příběhy kreslených hrdinů Asterixe a Obelixe. Audiokniha, kterou čte několik herců, přibližuje životní příběh generála Petra Pavla.
16.10.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Irenu (†46) srazilo auto, zemřela v růžích, které sázela: Řidič se ani neomluvil, nechápe manžel

 
Vdovce udělal z Pavla Pečinky (50) z Metylovic řidič Petr P. (73). Spletl si brzdu s plynem a přejel jeho manželku Irenu (†46). Přestože patří vzdáleně k rodině, dodnes se pozůstalým ani neomluvil. Vdovec je navíc nešťastný, že neproběhl ani soud. Senior byl odsouzen k podmínce trestním příkazem.
14.10.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Nejvyšší státní zástupce Zeman chce do Evropského soudu pro lidská práva

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman chce být soudcem Evropského soudu pro lidská práva (ESLP). Přihlásil se do výběrového řízení. Na webu Nejvyššího státního zastupitelství to v pondělí uvedl mluvčí Petr Malý. Do výběrového řízení na soudce Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) se ministerstvu spravedlnosti přihlásilo sedm zájemců.
05.10.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (337 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Generál Pavel drsně k vládě. A slova o Hradu – nic nevylučuje

 
Armádní generál, bývalý náčelník generálního štábu Petr Pavel, se v rozhovoru pro Radio Zet vyjádřil mimo jiné ke koronaviru. „Kdybychom lépe využili letní měsíce, tak jsme teď nemuseli využívat nouzový stav,“ míní Pavel.
30.09.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Lucie Bílá zaměstnala ve svém divadle syna i jeho nevlastního bratra

 
Zabojovala s covidem a i díky lehčímu průběhu nemoci se mohla hned po karanténě vrhnout do práce. Lucie Bílá už stihla otevřít zrekonstruované divadlo nesoucí její jméno, kde zaměstnala syna Filipa i jeho nevlastního bratra Pavla Kratochvíla. Otcem obou je zpěvaččin expartner Petr Kratochvíl.
24.09.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2535 článků) , Filip Kratochvíl (92 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Generál Pavel se připravuje na boj s koronavirem. Vyzývá k mobilizaci dobrovolníků

 
Generál Petr Pavel varuje před náročným obdobím, které Česko čeká v souvislosti s koronavirem. Stát podle Pavla musí urychleně mobilizovat dobrovolníky, a to zejména pro oblast sociální péče nebo podpory zdravotnického systému. Zároveň na středeční tiskové konferenci doporučil, že boj s koronavirem by měla koordinovat jedna osoba. Podle Pavla by tak měla vzniknout nová pozice státního tajemníka pro bezpečnost, který by byl jmenován do čela současného sekretariátu Bezpečnostní rady státu.
23.09.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Pavel Novotný dostal poj*b od Fialy. Mezitím měl nezvané hosty. Bude zuřit

 
Starosta pražských Řeporyjí, zasloužilý a kontroverzní člen ODS Pavel Novotný se sešel s bossem své strany Petrem Fialkou. Posypal si hlavu popelem a naznačil, že se jednalo o jeho vyhazovu z partaje. Mezitím na něj přímo v jeho království, u pomníku Vlasovců, zaútočili komunisté v čele s Martou Semelovou.
23.09.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1046 článků) , Marta Semelová (280 článků) , Petr Fiala (1724 článků) , Petr Novotný (383 článků) , Pavel Fiala (146 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Česko se musí připravit na krušnou zimu, míní generál Pavel. Apeluje na dobrovolníky

 
Generál Petr Pavel upozorňuje, že Česko čeká náročné období, kvůli kterému je třeba urychleně stanovit a zdokonalit podmínky pro dobrovolnické práce, a to zejména v sociálních zařízeních a ve zdravotnickém systému. Generál během léta spolu se svým týmem expertů podrobně zkoumal krizové řízení a kroky vlády a spolu se sto experty připravil doporučení, jak nadcházející období zvládnout.
23.09.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (690 článků)

Nejen syn Filip pomáhal Lucii Bílé s otevřením divadla: Tohle je jeho bratr Pavel

 
Nejen její vlastní syn Filip, ale i jeho bratr, devatenáctiletý Pavel, pomáhal Lucii Bílé  (54) s organizací openingu jejího divadla. Poprvé jsme tam mohli vidět nejstaršího společného potomka expartnera zpěvačky Petra Kratochvíla a jeho současné partnerky, bývalé Miss ČR Pavlíny Babůrkové, se kterou má dětí pět.
23.09.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2535 článků) , Filip Kratochvíl (92 článků) , Petr Pavel (690 článků)

Witowská, agentka Petra Pavla? Šéf ČT Dvořák má jasno

 
Generální ředitel České televize Petr Dvořák se vyjádřil k možnému střetu zájmů moderátorky Světlany Witowské. Budou ji prý muset „hlídat“ kvůli jejímu vztahu s bývalým velvyslancem v USA Petrem Kolářem, který nyní působí jako poradce Petra Pavla, jenž připouští kandidaturu v příští přímé volbě prezidenta, informuje Blesk.cz.
08.09.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (551 článků) , Světlana Witowská (324 článků) , Petr Dvořák (672 článků) , Petr Dvořák (667 článků) , Petr Pavel (690 článků) , Pavel Dvořák (135 článků) , Pavel Dvořák (135 článků)

Pirk bude operovat v Ordinaci!

 
Kdyby se při středeční premiéře hry Vejšlap někomu něco stalo a majitel Ungeltu Milan Hein (74) se zeptal, zda je přítomen lékař, vstala by pomalu půlka divadla. Jen namátkou přišli rovnou tři profesoři – Jan Pirk (72), Pavel Pafko (80) a Petr Neužil (58).
04.09.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hein (37 článků) , Jan Pirk (55 článků) , Petr Pavel (690 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »