Články k osobnosti

Petr Pavel

  voják, generál, náčelník generálního štábu AČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Pavel »
 

Michal Kobza: Rusožrouti odstartovali prezidentskou kampaň v Litomyšli

 
Bývalý náčelník Generálního štábu Petr Pavel se společně se svým týmem vydal na turné po České republice, v jehož rámci diskutuje v krajích o koronaviru a opatřeních proti jeho šíření se zdravotníky i zástupci soukromého a veřejného sektoru. Můžeme jen spekulovat nakolik tato aktivita souvisí s budováním pozitivního obrazu armádního generála ve výslužbě a pravděpodobně budoucího prezidentského kandidáta a kým je turné financováno, když není tajemstvím, že Pavel vyjádřil podporu navyšování výdajů na obranu a je znám svými protiruskými a protičínskými názory.
06.08.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (663 článků)

Generál Pavel na Hrad! Už se to valí. Že byl v KSČ prý nevadí

 
Generál ve výslužbě Petr Pavel pravděpodobně bude kandidovat na prezidenta. Komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov jeho případnou kandidaturu vítá. Politolog Jiří Pehe uznává, že Petr Pavel býval v minulosti členem komunistické strany, ale politolog toto členství omluvil prohlášením, že není komunista jako komunista.
28.07.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (425 článků) , Petr Pavel (663 článků)

Generál Pavel: Není mou ambicí jít za každou cenu do prezidentské kandidatury. Pokud...

 
Armádní generál Petr Pavel vyjel před pár dny na turné po Česku. Se svou iniciativou „Spolu silnější“ prý chystá kuchařku s radami, jak lépe zvládnout krizové situace. Je jeho turné začátkem prezidentské kandidatury? I o tom moderátorka Marie Bastlová hovořila s Petrem Pavlem v pořadu K věci na CNN Prima News.
27.07.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (663 článků) , Maria Petre (18 článků)

Cirkus na jednání Rady ČTK. Rozkoš bez rizika, ulevil si předseda nad estrádou svého kolegy

 
Předseda Rady ČTK David Soukup prozradil, že dva členové Rady ČTK – Petr Žantovský a Pavel Foltán – se nepřipravili na dvě videozasedání v časech koronaviru a ani jednoho se nezúčastnili. Foltán prý navíc z jednání rady dělá cirkus.
26.07.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: David Soukup (5 článků) , Petr Rada (240 článků) , Petr Pavel (663 článků)

Petr Kolář: Nepodvolíme se Rusku. Já ani můj syn-starosta. Babiše chválím

 
Bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář, který v současnosti radí premiérovi v zahraniční politice, prozradil, jaká je spolupráce s Andrejem Babišem (ANO) a co si o něm myslí. „Babiš není dokonalý, ale není na odvrácené straně, netahá zemi na Východ,“ uvedl v pořadu Osobnosti Plus na Českém rozhlase. Kromě jiného se zde věnoval i generálovi Petru Pavlovi, který je podle něj ideálním kandidátem na prezidenta, nebo Rusku a jeho šancím stát se v budoucnu spojencem západního světa. Svěřil se také s tím, že už se nikdy nepřestane bát o svého syna, starostu Prahy 9 Ondřeje Koláře, protože se společně nehodlají nikomu podvolovat.
23.07.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Petr Kolář (538 článků) , Petr Pavel (663 článků)

„Dobytku!“ Foldyna nevydržel slova generála Pavla. Připomněl akci NATO i zabitou tříletou holčičku

 
Jaroslav Foldyna se rozlítil na možného prezidentského kandidáta generála Petra Pavla, a to kvůli jeho besedě v Plzni, kde řekl například, že k bombardování Srbska došlo kvůli tomu, aby neproběhla další genocida. „Dobytku! Kreaturo!“ častoval Foldyna Pavla. „Zabili jste tříletou Milici Rakić kazetovou bombou. Zavraždili a zmrzačili jste stovky civilistů, a to vše v rozporu s mezinárodním právem,“ dodal.
22.07.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (633 článků) , Petr Pavel (663 článků)

„Bombardování Srbska? Aby nebyla genocida.“ Generál Pavel měl rušno. Srbové prý NATO i děkovali? Divák se nedal odbýt

 
REPORTÁŽ Bombardování Srbska bylo nezbytností, aby nedošlo k další Srebrenici. Svolení k němu podepsal i nynější prezident, tehdejší předseda vlády Miloš Zeman. To prohlásil na besedě v Plzni generál Petr Pavel za přítomnosti více než stovky příznivců. Po tomto tvrzení poté vypukla slovní přestřelka s jedním Srbem v auditoriu, který poukazoval na vypalování kostelů kosovskými Albánci. Na to generál uvedl, že o takových případech neví, ale že si Srbové pochvalovali hlídání památek vojáky NATO. Současný prezident Srbska prý jen naoko hartusí na Severoatlantickou alianci, ale na jednáních je k ní vstřícný „jako milius“. Tehdejší vojenský zásah NATO byl však podle generála s mizivým výsledkem. Nyní je třeba, aby se Srbsko přimklo k Západu, a nikoliv šlo do náruče Putina.
22.07.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24031 článků) , Petr Pavel (663 článků)

Informační válka? Děláme to všichni, nejen Rusko, přiznal generál Pavel. Fanoušci byli v šoku. Napravil to vyprávěním, jak odmítl medaili od Zemana

 
REPORTÁŽ Jeden za všechny, všichni za jednoho – to je Severoatlantická aliance. O výhodách členství i informační válce, vedené Ruskem, hovořil na besedě s více než stovkou zájemců generál Petr Pavel. Informoval přítomné o jeho případné kandidatuře na prezidenta i o skutečnosti, proč odmítl udělení řádu Bílého lva.
20.07.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (663 článků)

Katedrála v plamenech: Vyšetřování je v plném proudu. Policie v Nantes zadržela prvního člověka

 
V sobotu ráno obletěla svět zpráva o hořící katedrále svatého Petra a Pavla v Nantes. Je to za krátkou dobu podruhé, co ve Francii vzplál svatostánek. Loni v dubnu hasiči bojovali s plameny šlehajícími z Notre-Dame v Paříži. Příčina včerejšího požáru se vyšetřuje.
19.07.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (663 článků)

Co je dobré vědět o Turcích. Vážná slova! Generál Pavel odhalil své zkušenosti z ústředí NATO

 
REPORTÁŽ Václav Havel brzy pochopil, že tak, jak byla zrušena Varšavská smlouva, nemůže být zrušeno NATO a jen díky němu a tehdejší americké ministryni zahraničí jsme do Aliance vstoupili tak brzo. Turecko je lepší mít mezi spojenci a u jednacího stolu, než aby se příliš bratříčkovalo nebo dokonce spojilo s Ruskem. To mimo jiné uvedl na besedě s plzeňskými občany generál Petr Pavel.
18.07.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5762 článků) , Petr Pavel (663 článků)

V Nantes hoří katedrála. Úřady mají podezření na žhářský útok

 
Ve městě Nantes ležícím na západě Francie hoří katedrála svatého Petra a Pavla. Požáru padly za oběť varhany i vzácné vitráže v oknech. Podle agentury Reuters mají úřady ve městě s třemi sty tisíci obyvateli podezření na žhářský útok.
18.07.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (663 článků)

Kocáb, Hilšer, Středula, Babiš... Kromě generála Pavla zaznívá k prezidentské volbě spousta dalších zajímavých jmen

 
Novinář Petr Pešek se zamýšlí nad kandidáty příští prezidentské volby, která se podle něj „pomalu, ale jistě blíží“. Nejzásadnější podle Peška je fakt, že nový prezident již nebude tak úzce svázán s vrcholnou porevoluční politikou, jako byli Václav Klaus nebo Miloš Zeman. Pešek sumarizuje, kdo zatím kandidaturu potvrdil, kdo ji nevyloučil, nebo kdo ji naopak zcela odmítl.
17.07.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Miloš Zeman (24031 článků) , Petr Václav (861 článků) , Petr Pavel (663 článků)

Kdo platí koronové cestování generála Pavla? ,Tento kandidát je dobře zajištěn z mezinárodních zdrojů, dovozuje Paroubek

 
Expremiér Jiří Paroubek se ostře pouští do generála Petra Pavla a jeho „koronavirového turné“. Nechápe, proč Pavel chce objíždět republiku a vydávat průřezovou zprávu, když nemá v týmu žádné epidemiology, ale spíše armádní specialisty. Kritizuje také Pavlovo prohlášení, že se nejedná o začátek prezidentské kampaně. A nakonec s nelibostí komentuje Pavlovy politické názory a jeho údajný zbrojařský lobbing.
17.07.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3841 článků) , Petr Pavel (663 článků)

Generál Pavel chystá Česko na válku. Radit mu má podnikatel v tričku a šortkách

 
Generál Petr Pavel ve středu představil tým expertů, kteří mají představit sérii opatření v reakci na budoucí krize Česka. Jedním z členů je ústecký podnikatel a filantrop Martin Hausenblas (47), který zaujal tím, že k překvapení všech dorazil na tiskovou konferenci v outfitu jako z pláže.
15.07.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (663 článků)

Generál Pavel staví armádu. Bude za něj bojovat Petr Kolář, ale i velmi bohatý podnikatel

 
Armádní generál Petr Pavel sestavil expertní tým a chystá turné po České republice, na kterém chce s lidmi diskutovat o koronaviru a opatřeních proti němu. Diskuse budou vedeny se zdravotníky, zástupci soukromého sektoru i lokálními politiky. „Cílem je prezentovat vládě i veřejnosti souhrnnou zprávu s doporučeními,“ prohlásil Pavel. Pavlovu aktivitu v mžiku zhodnotil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. „Začala prezidentská kampaň,“ má jasno.
15.07.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (538 článků) , Petr Pavel (663 článků) , Pavel Roman (303 článků)

Generál Pavel vytkl chyby během boje s virem v Česku. O kandidatuře na Hrad pomlčel

 
Generál Petr Pavel na středeční tiskovce uvedl, že chce pomoci připravit lépe Česko na příští krize. Představil proto iniciativu Spolu silnější. Ta chce představitelům státu na konci léta představit návrh opatření, které se mají poučit z koronavirové krize, která zasáhla v minulých měsících celý svět. Pavel odmítá, že by zároveň s touto iniciativou zahajoval předvolební prezidentskou kampaň. V týmu expertů přitom nechybí ani diplomat Petr Kolář.
15.07.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (538 článků) , Petr Pavel (663 článků)

Wagenknecht vážně onemocněl Babišem. Po posledním výstupu užalovaného senátora komentátor Holec jen kroutí hlavou

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu proti rozhodnutí středočeského krajského úřadu ohledně střetu zájmů premiéra Babiše.  Jeho rozhodnutí velmi kritizuje senátor Lukáš Wagenknecht, který to považuje za „selhání“. Prohlásil, že Babiš po státu „převzal“ i Zemana.  Na jeho slova reaguje komentátor Petr Holec, podle kterého „vážně onemocněl Babišem. „Užaluje mu zadek, aby byl miláček médií. Stát i EU přebírá Wageknecht,“ glosuje Holec vývoj dění na serveru Info.cz s tím, že jeho tažení připomíná „totální teror“.
10.07.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (335 článků) , Pavel Lukáš (61 článků) , Petr Pavel (663 článků)

,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh?

 
„Je to už relativně dávno. Asi tak někdy v roce 1993 mi můj ctěný a nezapomenutelný přítel Karel Kryl přinesl celou řadu svých esejí pro scénář jednoho audio vizuálního cyklu, co jsme tehdy hodlali mediálně realizovat. Pochopitelně z toho pak nic televizního nebylo, protože pro tu tehdejší přechodovou staro novou nomenklaturu to bylo něco jako symbol rebelantských zvonů (a nejen symbol, ale i reálné nebezpečí, nota bene: soudruzi, při spolupráci toho rebela Kryla s tím rebelem Foltánem).“ ParlamentníListy.cz přinášejí text mediálního analytika, mediálního právníka a člena Rady ČT Pavla Foltána.
09.07.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (193 článků) , Petr Rada (240 článků) , Petr Pavel (663 článků)

Blivno. KSČ, ČSSD, ANO, teď TOP 09. Telička vystoupil a je veselo

 
Pavel Telička oznámil, že pro volby ve Středočeském kraji spojí síly s TOP 09 a Zelenými. A hned si vyslechl připomínku, že po členství v komunistické straně a spolupráci s ANO Andreje Babiše znovu mění politický dres. Brněnského právníka Tomáše Tyla rozesmálo, že chce Telička bojovat proti papaláštví, když pochází z prominentní komunistické rodiny a pracoval pro Zdeňka Bakalu. Ozval se i blogger Petr Paulczyňski. Nahlédněte.
09.07.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Petr Pavel (663 článků)

Babišův údajný střet zájmů jde k ledu. Zeman žalobu nepodá, nevidí veřejný zájem

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu proti rozhodnutí Středočeského krajského úřadu ohledně údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Neshledal závažný veřejný zájem, uvedl dnes mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý. David Ondráčka, ředitel organizace Transparency International ČR, jež podnět k žalobě NSZ podala, to považuje za absurdní. Řízení se týkalo údajného Babišova přestupku proti zákonu o střetu zájmů. Premiér čelil podezření, že stále ovládá média spadající pod holding Agrofert.
08.07.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Petr Zeman (335 článků) , Petr Pavel (663 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »