Články k osobnosti

Petr Pavel

  voják, generál, náčelník generálního štábu AČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Pavel »
 

Dezinformace existují odjakživa. Dnes se šíří pod povrchem jako rakovina, na kterou až přijdeme, může být pozdě, varuje generál Pavel

 
Pojmy postfaktický nebo fake news se v nedávných letech staly slovy roku. První odkazuje na dobu, kdy fakta hrají čim dál menší roli, protože vítězí emoce. Druhý pojem pak odkazuje na falešné informace, jež mohou klamat veřejnost a přispívat k panice. Jedná se pouze o moderní slova, nebo měla každá doba svou éru dezinformací? Nejen o tom v úterním Focusu Václava Moravce debatovali generál Petr Pavel a politický geograf Michael Romancov.
11.12.2018 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (508 článků) , Michael Michael (1313 článků)

Generál Pavel řekl, o co přišel po ránu. A jak to má s myšlenkami na Hrad

 
Žádný jiný český voják nedosáhl v kariéře tak vysoké mety jako on. Generál Petr Pavel (57) působil tři roky v nejvyšší vojenské funkci NATO. Teď uniformu opustil a přemýšlí, co bude dělat dál. A v rozhovoru pro Blesk připouští, že politika není úplně vyloučená.
10.12.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (508 článků)

Zeman a BIS: I Nora Fridrichová vysílala. Generál Petr Pavel u ní sdělil jasnou informaci

 
Tomu, jak prezident Miloš Zeman zkritizoval českou kontrarozvědku, se věnoval pořad 168 hodin České televize. Prezident zpravodajce označil jako čučkaře. Reagoval tak na výroční zprávu za rok 2017, v níž BIS varovala před sílící aktivitou ruských a čínských agentů u nás.
10.12.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (214 článků) , Miloš Zeman (22282 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Generál Pavel k Zemanovi a „čučkařům“: Cizí agenti u nás jsou a Rusko chce budit strach

 
Jsme členy EU i NATO. A stejně se někdy tváříme, že stojíme mimo. To vadí na českém přístupu generálovi Petrovi Pavlovi, který po konci v čele struktur NATO přemýšlí, co dál. Pro Blesk se však pozastavil i nad aktuální kauzou BIS a Zemanových „čučkařů“, jak nazval české agenty a zpochybnil, že jsou u nás špioni ruští. Pavel o ničem takovém rozhodně nepochybuje.
10.12.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (508 článků)

Generál Petr Pavel jde do civilu: Bude kandidovat na prezidenta?

 
Po dlouhých 39 letech odchází do civilu asi nejznámější český voják. Generál Petr Pavel (57) včera opustil armádní řady a ihned se objevily spekulace, že by mohl za 4 roky usednout na Hradě.
02.12.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (508 článků)

Vladimír Pelc: Generál Fejk v. v.

 
Jedu autem, točím volantem, poslouchám jakousi rozhlasovou stanici. Jako hlavní zpráva dnešního půlodpoledne se z rádia line informace, že dnes, po devětatřiceti letech, opustil armádu gen. Petr Pavel. Ohromující zpráva. Dech beroucí.
01.12.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (508 článků)

Generál v civilu Petr Pavel chce jezdit po světě a varovat před Ruskem. Politické ambice prý nemá

 
Bývalý náčelník generálního štábu a předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel včera strávil poslední den v armádě. O jeho budoucnosti nyní píší Lidové noviny.
01.12.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (508 článků)

Generál Pavel: Rusko si velice dobře vyhodnotilo, že...

 
Hybridní hrozby ze strany Ruska a Číny, jejichž cílem je získání vlivu v západních zemích, je podle generála Petra Pavla třeba více vysvětlovat jako nebezpečí. Čelit jim lze spoluprací, inovativními přístupy a flexibilitou při jejich zavádění, uvedl dnes Pavel na konferenci Reakce na hybridní hrozby: multisektorová spolupráce, která se konala v Senátu. Zprávu přinesla ČTK.
30.11.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (508 článků)

Před Ruskem se musíme mít na pozoru, chce oslabit vazby v NATO, varoval z rozhlasu generál Pavel. A pro ty, co podezírají prezidenta Porošenka...

 
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl bývalý šéf Vojenského výboru NATO generál Petr Pavel. Vyjádřil se k aktuálním rozbrojům mezi Ruskem a Ukrajinou poté, co Rusko napadlo ukrajinské lodě. Ruská strana to uznává, ale tvrdí, že ukrajinské lodě provokovaly ruské námořnictvo. Co na to Petr Pavel? Podívejte se sami.
29.11.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (508 článků)

Rusko-ukrajinský konflikt skončí s ukrajinskými prezidentskými volbami, prohlásil Bašta v ČT

 
Jsou Rusko a Ukrajina na prahu války? Ruský prezident Vladimir Putin obvinil ukrajinského lídra Petra Porošenka ze zinscenování konfliktu v Kerčském průlivu. Šéf Kremlu mluví o provokaci, která má Porošenkovi získat body u voličů před nadcházejícími prezidentskými volbami. Podle Porošenka hrozí zemi „skutečná válka“ s Ruskem. Nad prohlubujícím se sporem v Událostech, komentářích debatovali senátor Pavel Fischer (nestr.) a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta (ČSSD).
28.11.2018 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Pavel Fischer (115 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Hořká pilulka pro tolik oblíbenou Tomicovou: Co jí fanoušci StarDance mají za zlé?

 
Některé dostala do kolen a dojala, když v díle StarDance věnovaném Centru Paraple tančila nejen s Markem Dědíkem, ale i s vozíčkářem Petrem Pokorným. Jiné ale Pavla Tomicová (56) snad poprvé zklamala. A dokonce považují za nespravedlivé, že si vysloužila plný počet bodů.
27.11.2018 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Tomicová (161 článků) , Pavel Marek (230 článků) , Petr Marek (161 článků) , Pavel Marek (246 článků) , Marek Tomica (24 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Z historické zdi Petrova otloukli omítku: Archeologové se mohli ponořit do středověku

 
Archeologové zkoumali jednu z nejstarších dochovaných staveb v Brně: opěrnou zeď mezi domy Petrov 1 a Petrov 2 pod brněnskou katedrálou svatého Petra a Pavla. Má totiž základy pocházející už ze 13. století.
27.11.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (508 článků)

MŠMT a TA ČR spojily své síly při podpoře mezinárodní spolupráce ve VaVaI

 
V pondělí 26. listopadu 2018 podepsali Pavel Doleček, pověřený náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), a předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Konvalinka memorandum o spolupráci obou institucí se zaměřením na zajištění synergických efektů při podpoře mezinárodní spolupráce ČR ve výzkumu, vývoji a inovacích (VaVaI) ze svých rozpočtových kapitol.
27.11.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Konvalinka (3 články) , Petr Pavel (508 článků)

Humor s generálskou hvězdičkou: Petr Pavel vzal fotografii Miloše Zemana v člunu a něco k ní připsal

 
Generál Petr Pavel, bývalý nejvýše postavený voják v NATO a náčelník Generálního štábu Armády ČR, v pondělí odpoledne šokoval vtipem o Miloši Zemanovi, jeho člunu a Rusku. Vtip, který během chvíle obletěl sociální sítě, se týkal reakce na napadení ukrajinského námořnictva ze strany Rusů v Černém moři.
26.11.2018 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22282 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Generál Pavel varuje: Babiše ml. mohly na Krymu informačně vytěžovat a zpravodajské služby mohly získat materiál k vydírání českého premiéra. Ta dívka...

 
Bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel se pro server Seznam Zprávy vyjádřil k aktuální kauze premiéra Andreje Babiše, především tedy v souvislosti s cestou jeho syna na Krym. Generál Pavel se domnívá, že Andrej Babiš mladší mohl být pro Rusko velkou příležitostí.
25.11.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15446 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Je snoubenka Babiše juniora špicl? Podle českého generála mohla donášet Rusům!

 
Ukrajinská snoubenka Andreje Babiše mladšího (35), se kterou se zasnoubil během pobytu v Rusku, na Ukrajině a okupovaném Krymu, mohla donášet ruským tajným službám. Na bezpečnostní riziko upozornil generál Petr Pavel (57), podle kterého nelze v tuto chvíli vyloučit, že byla žena na syna premiéra Andreje Babiše (64) nasazena a těžila z něj informace.
24.11.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15446 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Snoubenka Babiše ml. mohla donášet ruským agentům, varuje generál Pavel

 
Vztah premiérova syna Andreje Babiše ml. s jeho ukrajinskou přítelkyní mohl posloužit ruským tajným službám. Na takové bezpečnostní riziko upozornil generál Petr Pavel s tím, že právě přes mladou ženu mohli Rusové od Babiše ml. těžit informace. Pavel to uvedl pro web Seznam Zprávy. Premiér Babiš jakékoli bezpečností riziko celé kauzy okolo svého syna v Rusku a na Krymu odmítá, i když v pátek uvedl, že se kvůli případu sejdou příští týden zástupci tajných služeb. Vztah Babišova syna a jeho snoubenky zřejmě dál trvá, premiér se s ní viděl minulý víkend v Ženevě.
24.11.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15446 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Levnější placení dovolené i bič na Google: Europoslanec odhalil plány EU

 
Konec poplatků za přeshraniční platby. Ale také bič na internetové giganty, kteří přelévají své zisky, aby nemusely platit daně tam, kde generují zisk. To jsou nařízení, která se chystá v nejbližší době prosadit Evropská unie. Podrobnosti prozradil v rozhovoru pro Blesk Zprávy ve Štrasburku europoslanec a bývalý diplomat Petr Ježek, který byl zvolen za hnutí ANO. Začátkem roku se ale s hnutím Andreje Babiše rozešel podobně jako jeho volební lídr Pavel Telička.
24.11.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15446 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Monitorování pohybu Andreje Babiše ml. na Krymu ruskými zpravodajskými službami a vydíratelnost premiéra. Generál Pavel varuje

 
Český generál a donedávna i šéf Vojenského výboru NATO Petr Pavel promluvil o cestách Andreje Babiše mladšího na Ukrajinu a na Krym. „Musely zcela určitě vyvolat zájem ruských zpravodajců,“ říká s velkým přesvědčením v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz. Zároveň také upozorňuje, že zde existuje potenciál pro vydírání premiéra Andreje Babiše.
20.11.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15446 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Vaňková (ODS) střídá Vokřála (ANO): Moravské metropoli vládne po 20 letech žena

 
„Král“ je mrtev, ať žije „královna“! Brnu vládne po 20 letech opět žena. Primátorský řetěz od Petra Vokřála (54, ANO) přebrala z rukou tajemníka magistrátu Pavla Loutockého v úterý na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva advokátka Markéta Vaňková (41, ODS). Pro Vaňkovou zvedlo ruku všech 33 koaličních zastupitelů.
20.11.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (508 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »