Články k osobnosti

Petr Pavel

  voják, generál, náčelník generálního štábu AČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Pavel »
 

„Měl komplex.“ Pavlův spolužák vysypal další vzpomínku. Nebude pro generála příjemná

 
Kolem předlistopadové minulosti prezidentského kandidáta Petra Pavla v pořadu Aby bylo jasno udělal zase o něco větší jasno jeho někdejší spolužák z elitního zpravodajského kurzu Pavel Beneš. Hovořil o konspiračních bytech, které užívali, i o falešných dokladech. Bývalý vojenský a porevoluční hlavní vojenský prokurátor Miroslav Kříženecký popsal, že účastníci československého vojenského zpravodajského kurzu byli v kontaktu s příslušníky sovětské vojenské zpravodajské služby GRU.
07.12.2022 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků)

Ale kdyby se to utrhlo... Jan Kubáček varuje, co ještě voliči snesou

 
Z generála Petra Pavla nevypadává nic dramaticky nového ani objevného, dostal se do komunikační defenzívy. Naopak jeho sokyně v boji o prezidentský úřad Danuše Nerudová komunikační prostor opanovává. Bonus pro ni představuje to, že je žena, že je ze střední generace a že neřeší minulost. Rizikem pro oba vážné kandidáty na prezidenta je, aby nepřepálili vzájemné útoky proti sobě. „Pak by se mohl vytvořit nepřekonatelný odpor, příkop nenávisti a frustrace. V tu chvíli to může část voličů zklamat a zůstanou doma,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček.
07.12.2022 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků) , Jan Neruda (40 článků)

Podléhal Moskvě. „Složky, o nichž se neví.“ Další info na Pavla

 
Víte, že generál Pavel studoval celý zpravodajský kurz pod přímým velením z Moskvy? Víte, že na zpravodajské správě, kde studoval, se získávaly informace nelegální cestou a že byla provázána se sovětskou vojenskou rozvědkou GRU? A víte, že toto všechno skončilo až v roce 1991, kdy Petr Pavel skončil svá studia? Co myslíte, byl komunistickým zpravodajcem, což odmítá, nebo se stal demokratickým zpravodajcem, jak o sobě prohlašuje? O tom hovořila moderátorka Jana Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno.
07.12.2022 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (857 článků) , Petr Pavel (1114 článků)

Komu slouží Nerudová? Těžké váhy tahají zlou věc

 
Danuše Nerudová, i když si to ve své politické prostotě možná ani sama neuvědomuje, slouží Andreji Babišovi. Takový výklad se v posledních dnech masivně šíří sociálními sítěmi mezi odpůrci předsedy ANO. Autoři operují průzkumy, podle kterých by Petr Pavel Babiše v druhém kole s přehledem porazil, ale Nerudová ne a vyzývají brněnskou kandidátku, aby to vzala v potaz. Jsou mezi nimi „těžké váhy“ české publicistiky jako Alexandr Mitrofanov, Jan Urban a Jiří Pehe.
07.12.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (88 článků) , Jiří Pehe (465 článků) , Petr Pavel (1114 článků) , Jan Urban (1 článek)

Inženýr Pavel, inženýr Babiš, inženýrka Nerudová... Takto dopadlo pátrání po diplomových pracech

 
Tři favorizovaní kandidáti na prezidenta, kterými jsou Andrej Babiš, Petr Pavel a Danuše Nerudová, studovali na vysoké škole, dohledat závěrečné práce, jak zjistil server iDNES.cz, je konkrétně u zmíněných pánů problém. U uchazečky o Hrad Denisy Rohanové je zase jedna z jejích prací „tajná“.
06.12.2022 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25095 článků) , Petr Pavel (1114 článků)

Generál manekýn a barbína. Jen profláklé fráze. Petr Hampl o tom, co nás čeká s novým prezidentem

 
Pokud by Petr Pavel své billboardové heslo „Řád a klid“ myslel vážně, měli by se podle Petra Hampla občané dost obávat likvidace politické plurality a svobody. Realita je ale podle sociologa taková, že tento „manekýn“ nebude schopen ničeho jiného než podepisování toho, co mu jeho vodiči přinesou. Do prezidentské volby, do které elity byly schopné vygenerovat kromě tohoto kandidáta už pouze podobně prázdnou „barbínu“, by prý normální lidé neměli investovat příliš mnoho emocí.
06.12.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků)

Pro generála Pavla zastání, Babišovi facka. Pajerová, nově v ÚSTR, vystoupila v Rozhlasu

 
Nová členka rady Ústavu pro studium totalitních režimů Monika McDonagh Pajerová tvrdí, že generál Petr Pavel se na rozdíl od Andreje Babiše vyrovnal se svou komunistickou minulostí. „Pavel se omluvil, což je věc, na kterou jsem tady u jiných lidí čekala 33 let,“ uvedla McDonagh Pajerová.
05.12.2022 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25095 článků) , Petr Pavel (1114 článků)

Okamžitý konec války na Ukrajině. Pavel Fischer vidí možnost

 
Češi, Moravané a Slezané si za pár týdnů zvolí novou hlavu státu. Předvolební kampaň je v plném proudu. Generál ve výslužbě Petr Pavel promluvil o tom, „Jak nebýt za tro(t)la“. Pavel Fischer dostal otázku, jak přemlouval rodinu, aby s ním posnídala pod dohledem tří médií. Ale nezůstal jen u toho. Popsal, jak by bylo možné ukončit válku na Ukrajině prakticky okamžitě. A Josef Středula zapojil do kampaně svou manželku. A ta leccos prozradila.
05.12.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků) , Pavel Fischer (291 článků)

„H*vnomet.“ Pavel, či Nerudová? Začíná být zle

 
Česko-švýcarský podnikatel Jiří Lobkowicz, jenž v minulosti vyjádřil podporu prezidentskému kandidátovi Petru Pavlovi, se na sociálních sítích vyjádřil také k ekonomce a prezidentské kandidátce Danuši Nerudové. Pro ni na rozdíl od Pavla slova chvály od Lobkowicze nezazněla. A právě nad tím si povzdychl podnikatel Tomáš Čupr. „Já tu nebojuju ani za jednoho kandidáta, ale proti demagogickému hovnometu,“ poznamenal mimo jiné ke svému příspěvku.
04.12.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků)

Petr Pavel zavítal do zoo v Plzni: Stal se patronem lvů berberských a krmil žirafu

 
Prezidentský kandidát, generál Petr Pavel (61) s manželkou Evou (58) navštívili Plzeň. Pavel se seznámil s problémy regionu a také navštívil plzeňskou zoo, kde se stal patronem lvů, uvedl jeho tým v tiskové zprávě.
04.12.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků)

Jak SPOLU hledali prezidenta: Lidovci trvali na Fischerovi, Pekarová tlačila Nerudovou

 
Pravicová koalice SPOLU před několika týdny oznámila, že v přímé volbě prezidenta podporuje hned tři kandidáty – senátora Pavla Fischera, ekonomku Danuši Nerudovou a generála ve výslužbě Petra Pavla. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský otevřeně prohlásil, že Fischer na to nemá a že Nerudovou protlačila šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. A nezůstal jen u toho, prozradil ještě mnohem víc.
04.12.2022 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků) , Pavel Fischer (291 článků)

„Třeba něco slyšel.“ Tomáš Vyoral ke generálovi a Ukrajině, která nevyhraje

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Proč byl v Interview ČT24 generál Pavel realistický ohledně znovudobytí Ukrajiny? „Ke generálovi se ze strany jeho vodiče Petra Koláře možná dostaly nějaké indicie, že se třeba USA s Ruskem nakonec na něčem obdobném dohodnou,“ spekuluje Tomáš Vyoral. Ovšem že by to mohlo Petru Pavlovi uškodit, nepředpokládá. Protože skalní většina jeho elektorátu bude zblblá a zaslepená. Rád by se také dozvěděl, jak úředníci na Ministerstvu vnitra počítali podpisy.
02.12.2022 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (671 článků) , Tomáš Vyoral (198 článků) , Petr Pavel (1114 článků)

Pavlův Kolář vzkazoval lidem, co nemají rádi ČT. Ale obrátilo se to proti němu

 
Od Petra Koláře, který má být nejbližším spolupracovníkem kandidáta Petra Pavla, zazněla velmi ostrá slova na adresu údajných dezolátů, co nevěří České televizi. Ve skutečnosti prý titu lidé nejsou mentálně schopni pochopit pravdu, která z veřejnoprávní obrazovky zaznívá. Mnohé jeho tweet utvrdil, že generála Pavla na Hrad skutečně nepodpoří. Jeho sympatizanty pak dost vyděsil.
02.12.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (671 článků) , Petr Pavel (1114 článků)

„Přiznávám, žádám potrestání.“ Slonková zesměšněna za obranu Pavla

 
Za informacemi o tom, co dělal Petr Pavel před rokem 1989, podle Sabiny Slonkové stojí lidé ekonomicky a politicky napojení na Rusko. Současně ale dodává, že si tím jen vyřizují své osobní účty. Historik Petr Blažek si ale z jejích objevů udělal legraci a přiznal se, že i on je součástí tohoto „protistátního centra“.
02.12.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Sabina Slonková (211 článků) , Petr Pavel (1114 článků) , Pavel Blažek (704 článků)

Vladimír Ustyanovič: Prezidentský kandidát Petr Pavel – Když se splete, tak mluví pravdu

 
Zážitky nemusí být pozitivní, ale hlavně když jsou silné. To se týká zejména při mediálním vystoupení prezidentského kandidáta Petra Pavla.
02.12.2022 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků)

„Vazby na Rusko!“ Ti prý chtějí odstavit Petra Pavla. Padlo jméno

 
Zapadá to do sebe jako dětské puzzle. Tak by šla charakterizovat činnost, jež provází svědectví bývalého spolužáka generála Petra Pavla, které nedávno zveřejnila snad všechna média v ČR. O Pavlově studiu ve škole na rozvědčíky promluvil Pavel Beneš. Server Neovlivní.cz nyní přichází s tím, že šlo o dlouho připravovanou akci proruských sil, šéfredaktor serveru Info.cz zase naznačuje souvislost se Zdeňkem Zbytkem, českým podnikatelem a bývalým komunistickým důstojníkem armády. Ve vzduchu visí žaloba na prezidentského kandidáta.
01.12.2022 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků)

Generál Pavel: Rozšiřme V4. Maďarsko ji využívá proti EU

 
Kandidát na prezidenta generál Petr Pavel se na svém Twitteru vyjádřil k tomu, jak by si představoval budoucnost uskupení V4. Narážel na fakt, že Česká republika bude příští rok V4 předsedat a zmínil i možné rozšíření na více zemí. To by mu s ohledem na to, že podle něj V4 hledá svoji tvář, dávalo smysl. Zmínil i Maďarsko, které prý problémy V4 umělo využít.
01.12.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků)

Na Pavla možná přiletí žaloba za slova v knize, kde píše: „Politika? Ne.“

 
Přes některá notoricky známá vystoupení, například tehdejšího pplk. Zbytka o tom, jak je připraven poslat tanky na Prahu, mohu říct, že v té době už jsem vnímal situaci úplně jinak. Tak za tuhle a ještě další větu by na žhavého kandidáta na prezidenta a armádního generála Petra Pavla mohla přiletět žaloba. V knize V první linii Vladimíra Mertlíka tak hovoří o možnosti zásahu armády v roce 1989. ParlamentníListy.cz vypsaly z knihy ty největší zajímavosti.
01.12.2022 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků)

Půl hodiny hanby generála Pavla. Záznam k poslechu

 
Do diskuse o minulosti generála Petra Pavla patří i jeho vlastnoručně psaný životopis z roku 1987, v němž vyznává důvody svého vstupu do Komunistické strany Československa a popisuje, jak se mu spolužáci smáli za jeho názory na vstup vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR v roce 1968. Celý životopis nyní načetl herec Zbyšek Pantůček a záznam je k poslechu na kanálu moderátora a radního ČT Luboše Xavera Veselého. Sám Pavel životopis psaný v roce 1987 již dříve komentoval tak, že dokumenty je třeba brát v kontextu doby.
01.12.2022 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Zbyšek Pantůček (4 články) , Petr Pavel (1114 článků) , Luboš Veselý (656 článků)

Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

 
„I voják může být ve funkci prezidenta humanistou,“ říká generál Petr Pavel, jenž byl hostem pořadu Interview ČT24. Hovořil o souvislostech s válkou na Ukrajině, která je podle něj vedena i v našem zájmu. V ní podle jeho slov Češi obětují jen svůj komfort. Připustil mj., že hranice se nemusejí nutně vrátit do původního stavu před rokem 2014.
30.11.2022 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1114 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »