Články k osobnosti

Petr Nečas

  politik, expremiér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Nečas »
 

Majetky církvím rozdány. Teď je to na soudech

 
V roce 2012 přijala vláda Petra Nečase zákon o majetkovém vyrovnání státu a církví, jímž chtěla jednou provždy vrátit církvím to, co jim před rokem 1989 zabavili komunisté, a k tomu zajistit nezávislost církví na státu, kterým mají po 30 letech přestat plynout peníze ze státního rozpočtu. Po osmi letech se zdá, že český stát má svůj díl práce z krku. Zato u soudů bude ještě živo, protože musí vyřešit celkem 1400 sporů o majetek.
27.06.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků)

Kauza Nečasová: Spasí ji verdikt Nejvyššího soudu?

 
Odposlechy v případu manželky expremiéra Petra Nečase (55) Jany (55) byly nezákonné. Verdikt vyřkl Nejvyšší soud. Za nepoužitelné označil i odposlechy dalších lidí z kauzy zásahu na úřadu vlády v roce 2013.
19.06.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků)

Nejvyšší soud rozhodl o odposleších v kauze Jany Nečasové: Jsou nezákonné

 
Odposlechy v kauze manželky bývalého premiéra Petra Nečase Jany Nečasové (dříve Nagyové) byly Nejvyšším soudem označeny za nezákonné. Dále rozhodl, že nepoužitelné jsou i odposlechy dalších lidí z kauzy zásahu na Úřadu vlády ČR v roce 2013, jež přispěla k pádu kabinetu Nečase.
18.06.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků)

Nejvyšší soud praštil do kauzy Nagyová: Odposlechy byly nezákonné

 
Odposlechy v kauze Jany Nečasové (dříve Nagyové) byly Nejvyšším soudem označeny za nezákonné. Stejně tak nepoužitelné mají být i odposlechy pořízené po policejní razii na Úřadu vlády v roce 2013, jež přispěly k pádu vlády tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS). Rozhodnutí podle mluvčího Nejvyššího soudu Petra Tomíčka padlo již na konci května.
18.06.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků) , Jana Nagyová (1567 článků) , Jana Nagyová (1560 článků)

Nezákonné: Nejvyšší soud smetl odposlechy Nečasové. Žena expremiéra může žádat nový proces

 
Nejvyšší soud označil odposlechy v kauze Jany Nečasové (dříve Nagyové) za nezákonné. Nepoužitelné jsou podle soudu i odposlechy dalších lidí z kauzy, kterou spustil policejní zásah na Úřadu vlády v roce 2013 a která přispěla k pádu kabinetu Petra Nečase (ODS). Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček ČTK potvrdil, že rozhodnutí, které se týká odposlechů Nečasové, padlo koncem května.
18.06.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků)

Nečas nesouhlasí s trestem za křivou výpověď „ve prospěch manželky“. Případ projedná soud znovu

 
Státní zástupce podal odpor proti trestnímu příkazu, který uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi ve prospěch manželky Jany. Znamená to, že trestní příkaz se ruší a soud bude kauzu projednávat v hlavním líčení. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková. Expremiérovi tak stále hrozí až tři roky vězení. Odpor podá i Nečas, sdělil jeho právník Adam Černý.
09.06.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků) , Pavel Nečas (448 článků) , Pavel Černý (80 článků) , Pavel Černý (80 článků) , Adam Adam (90 článků) , Adam Adam (90 článků)

,,Jsem s*áč? Kup kytku, řekli mi." Šlachta o Nečasovi a Nagyové. Naštve i mocného muže

 
Ve dvou rozhovorech na serveru Česká justice se bývalý premiér Petr Nečas vyjadřoval k zásahům na Úřadu vlády a k osobě bývalého ředitele ÚOOZ Roberta Šlachty. Nyní je zde odpověď právě od něho. A ani on si směrem k Nečasovi nebral servítky. Prý se schovával před vnějším světem v sukních své milenky, je "lidsky zbabělý slaboch" a byl "králem kmotrů", které mu obhospodařovala milenka. A pár slov měl Šlachta i k novináři, který s Nečasem rozhovor vedl.
09.06.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků)

Dejte si pozor. Kauza „Šlachta píše o Nečasovi“: Varování. Nemusel by to být konec

 
ROZHOVOR Dodnes nemůže advokát Jaroslav Ortman uvěřit tomu, jak se odehrál zásah policistů na pražském Úřadu vlády v roce 2013, a tvrdí, že by měl někdo nést odpovědnost. Celá kauza zapříčinila pád tehdejší vlády Petra Nečase. Nebylo však nalezeno žádné zlato, žádné miliony, nakonec se řešily kabelky a bývalým poslancům stát vyplácel odškodné. Případ znovu jitří kniha bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty, na niž reaguje právě sám svržený premiér Nečas. Ortman zkritizoval i samotné zatčení současné manželky Nečase, kdy ji policisté odváděli spoutanou jako zločince, u něhož hrozí násilí. Nečasovi dal v tomto případě, i v případě ovlivňování policie a státních zástupců, za pravdu.
07.06.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků)

„S*áči z ÚOOZ“ šmírovali Nagyovou ve sprše: Nečas přidal peprné detaily k pádu vlády

 
Hněv bývalého premiéra za ODS Petra Nečase na exšéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu je stále velký. V červnu 2013 podle Nečase policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) jeho tehdejší milenku šmírovali i ve sprše, nynější ženu Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) prý podrobovali i spánkové deprivaci. Zásah na Úřadě vlády v rozhovoru pro web Česká justice expremiér označil za puč a za pokus o svržení vlády, která tehdy s demisí Nečase opravdu padla.
04.06.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků) , Jana Nagyová (1567 článků) , Jana Nagyová (1560 článků)

,,S*áči." Petr Nečas odhalil více: I o Václavu Moravcovi. Silné příběhy

 
Bývalý premiér Nečas v minulém rozhovoru pro Českou justici neřekl zdaleka vše. Jak o Robertu Šlachtovi, tak o dalších účastnících kauzy, která stála za pádem vlády a za drastickým poklesem preferencí ODS. Obvinil ÚOOZ, že zlikvidoval vojenskou rozvědku. Došlo i na média, Nečas si stěžoval na „prostituty typu Václava Moravce“, kteří odvysílali sestřih ze zásahu jako argument proti jeho stížnostem. A zásah proti jeho ženě byl prý demonstrací síly, policisté ji údajně šmírovali ve sprše.
04.06.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků)

Petr Nečas: Šlachta měl styk s mafií a pomáhal ji. Může za mrtvé. Vnucoval se mé ženě. A nějakého kr*téna...

 
Již dlouhé roky se táhne kauza bývalého premiéra Petra Nečase a jeho ženy, Jany Nečasové. Klíčovým člověkem v této kauze je bývalý ředitel ÚOOZ, Robert Šlachta. A právě o něm měl co říci bývalý premiér. V rozhovoru pro Českou justici odhalil, proč si myslí, že po něm Šlachta jde, i své myšlenky o jeho schopnostech. Šlo prý o post policejního prezidenta. A vzpomenuta byla i metanolová aféra. Tu měl dle Nečase Šlachta způsobit tím, že ÚOOZ honil jeho a Nagyovou, zatímco lihová mafie vesele hospodařila. A na co Šlachta podle expremiéra měl? "Možná tak na vedoucí obvodního oddělení v Pohořelicích."
03.06.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků) , Jana Nagyová (1567 článků) , Jana Nagyová (1560 článků)

Expremiér Nečas se opřel do Šlachty. Zmínil Bártu, Babiše, „největší hanebnost“ i ráj mafie

 
Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta začal podle někdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) pracovat na případech spojených s Nečasem poté, co ho v roce 2010 odmítl dosadit do funkce policejního prezidenta. Nečas to řekl ve středečním rozhovoru pro server Česká justice. Podle Nečase měl navíc Šlachta v případech kolem jeho tehdejší šéfky kabinetu a nynější manželky Jany Nečasové (Nagyové) informace z odposlechů ještě dřív, než je oficiálně povolil soud. Šlachta v reakci sdělil, že všechna tato tvrzení odmítá. Považuje je za mstu bývalého premiéra za to, jaké informace zveřejnil ve své knize.
03.06.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků) , Robert Bárta (15 článků)

Saša Vondra si opět koleduje o řev v kavárně. Takto vychválil radní Lipovskou

 
Místopředseda ODS a europoslanec Alexandr Vondra se v rozhovoru pro Info.cz velice kladně vyjádřil ke zvolení ekonomky Hany Lipovské do Rady ČT. Co jej naopak v nejnovějších událostech tohoto týdne zarazilo, je rozhodnutí soudu, který uznal expremiéra ODS Petra Nečase vinným v kauze zneužití Vojenského zpravodajství a nepravomocně ho potrestal za křivé svědectví.
29.05.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1214 článků) , Petr Nečas (9333 článků)

Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

 
Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského zpravodajství ve prospěch své současné manželky Jany (dříve Nagyové). Jaký trest někdejšímu předsedovi vlády uložil, zatím není zřejmé. Na posun v případu upozornila Česká televize, která si do středečního pořadu Interview na ČT24 na toto téma pozvala senátora, bývalého policejního prezidenta Martina Červíčka (ODS). Ten mj. přidal svůj komentář ke kalendáři s nacisty.
27.05.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků) , Martin Červíček (351 článků)

Vinen: Petr Nečas lhal kvůli současné manželce, která špehovala jeho bývalou

 
Bývalý premiér Petr Nečas (55) křivě vypovídal v kauze zneužití Vojenského zpravodajství, potvrdil ve středu soud. Informovala o tom Česká televize s tím, že rozsudek není pravomocný. V případu figurovala jeho manželka Jana Nečasová (55), tehdy Nagyová.
27.05.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků) , Jana Nagyová (1567 článků) , Jana Nagyová (1560 článků)

Nečas lhal ve prospěch manželky, rozhodl soud. Trest za křivou výpověď nezveřejnil

 
Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi. Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že rozhodl v pondělí trestním příkazem. Jaký trest někdejšímu předsedovi vlády uložil, zatím není zřejmé. Podle obžaloby Nečas dvakrát nepravdivě svědčil v kauze zneužití Vojenského zpravodajství, a to ve prospěch své současné manželky Jany (dříve Nagyové). Rozhodnutí není pravomocné. Nečasův advokát sdělil ČTK, že se jeho klient bude bránit. Na posun v případu upozornila Česká televize.
27.05.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků)

Nadávali na Šlachtu, ale přišla řeč na Kuberu. Z ODS zaznělo, co šokuje

 
Státní zástupci ženou expremiéra Petra Nečase znovu k soudu. Tentokrát pro křivou výpověď, s jejíž pomocí měl údajně hájit svou ženu. A poslankyně Jana Černochová se neudržela a srovnala ostudné chování současného předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) s chováním Nečasovým. Europoslanec Jan Zahradil konstatoval, že teď prožíváme ještě jeden divadelní kus, který se podobá tomu Nečasovu. Má na mysli divadelní kus České televize o Číně a smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery.
06.05.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Jaroslav Kubera (1113 článků) , Petr Nečas (9333 článků) , Jan Zahradil (597 článků) , Jana Černochová (484 článků)

400 policajtů proti Nečasovi? Novinář se nadechl a... Nepotěšil ODS

 
Zlaté pruty, plné trezory a rozsáhlá korupční síť. Tak podle politologa Petra Sokola začínala kauza, kvůli které padl expremiér Petr Nečas. A podívejme se, co z této kauzy zbylo dnes a kam se za sedm let od zásahu Roberta Šlachty na Úřadu vlády ČR změnila politická kultura, požádal politolog. I redaktor Respektu Jaroslav Spurný uznal, že to na začátku policie poněkud přepálila, ale jinak prý ukázala, co se mohlo v minulosti dít v české politice.
05.05.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků)

Prů*er pro Nečase. Lítá v tom znovu

 
Server Aktuálně.cz zjistil, že expremiér Petr Nečas bude čelit další obžalobě. Státní zástupce Jan Lelek tvrdí, že Nečas neříkal pravdu, když před soudem promlouval v kauze své ženy Jany Nečasové, dříve Nagyové. A Lelek expremiéra žene za křivou výpověď před soud. V krajním případě mu hrozí až tříletý trest.
04.05.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků) , Jana Nagyová (1567 článků) , Jana Nagyová (1560 článků)

Expremiéra Nečase obžalovali. Žalobce ho viní z křivé výpovědi ve prospěch jeho ženy

 
Státní zástupce podal obžalobu na bývalého předsedu vlády Petra Nečase (ODS). Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Někdejší premiér se bude u soudu zpovídat kvůli dvěma výpovědím, které učinil v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Podle vyšetřovatelů křivě svědčil ve prospěch své současné manželky Jany (dříve Nagyové). Nečas už společně se ženou čelí obžalobě z podplácení v tzv. kauze trafik pro trojici poslanců ODS.
04.05.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »