Články k osobnosti

Petr Kukal

  spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Kukal »
 

Radila sex s milencem či „vykadit rakovinu“. Šálila i vzděláním, uvedla univerzita

 
Lenka Krutilová, jedna z postav dokumentu Infiltrace: Obchod se zdravím, šálila studiem na vysoké škole. Tvrdí to Filozofická fakulta UK v Praze, která se prostřednictvím svého nového mluvčího Petra Kukala, někdejšího autora vtipných tweetů na ministerstvu kultury, distancovala od Krutilové jako své někdejší studentky. Právě Krutilová v dokumentu, který vzbudil mnoho ohlasů, radila neortodoxní postupy – mj. vykadit rakovinu.
30.05.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kukal (6 článků)

Hovado katolický... Hermanův pracovník, který označil Zemana za dementního opilce, se dočkal tvrdé odplaty

 
Významný úředník z Ministerstva kultury označil prezidenta Zemana za „dementního opilce. Na twitteru to napsal Petr Kukal, který vede oficiální ministerský twitterový účet. Netrvalo dlouho a za svůj ostrý výlev to ještě ostřeji schytal. „Katolický hovado, karikatura následovníků Ježíše,“ napsal na sociální síti analytik a komentátor Štěpán Kotrba.
25.07.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kukal (6 článků)

Hermanův mág z Twitteru: „Za právo černochů být na letácích bojoval už King.“

 
Petr Kukal je zaměstnancem ministerstva kultury, které vede Daniel Herman (KDU-ČSL). Vedle toho je však i básníkem, spisovatelem a mužem, který se v resortu stará o účet na Twitteru. Svými glosami, kterými reaguje i na aktuální dění, jako byla třeba nedávno kauza Lidl, rapidně zvýšil počet lidí, kteří účet ministerstva sledují. Rozhovor pro Blesk.cz vznikl formou, která mu je blízká. V max. 140 znacích na odpověď, což je i omezení pro Twitter.
22.01.2017 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kukal (6 článků) , Daniel Herman (628 článků) , Daniel Herman (1093 článků)

Baťůžkáři s dredy, parodie. Inkluze lehce mentálně postižených dětí do základek povede ke značnému zhoršení vzdělání a k demoralizaci učitelů, varuje zkušený pedagog

 
ROZHOVOR Pokud jde o takzvanou inkluzi, zaznívají kritické hlasy, že poškodí úplně všechny: běžné žáky, žáky s lehkým mentálním postižením i učitele. Méně inteligentní žáci nebudou stíhat výuku, budou zdržovat ty normální a učitelé nebudou zvládat věnovat se těm méně inteligentním. Tyto obavy mají podle pedagoga a spisovatele Petra Kukala racionální jádro. Upozornil i na mnoho dalších úskalí tohoto projektu.
27.02.2016 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kukal (6 článků)

Pedagog natvrdo o tom, v čem je průser mládeže, a o deviacích

 
ROZHOVOR Podle Petra Kukala, pedagoga obhajujícího tradiční pedagogiku, ztráta základních civilizačních hodnot u budoucích generací způsobí kolaps západní civilizace. Sexuální výchova podle něho nemá být výchovou o deviacích. Odmítá rušení takzvaných zvláštních škol. A lít peníze do školství v tom stavu, v jakém je u nás teď, je podle něho stejné, jako vyhazovat je oknem – utopí se v nesmyslných projektech.
11.02.2014 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kukal (6 článků)

Zkušený pedagog hovoří o tom, jak čelit spratkům, tělesných trestech i o strašné úrovni vysokoškoláků a gymnázií

 
ROZHOVOR Pedagog a spisovatel Petr Kukal souhlasí s tím, že na školách upadá kázeň a že rodiče často neoprávněně brání proti učitelům své nevychované ratolesti. Přestože míní, že kázeň a respekt k autoritám jsou důležité, tělesné tresty odmítá. Velkým problémem podle něho je, že se dnes na vysokou či střední školu může dostat i ten, kdo na to objektivně nemá, přitom by bylo potřeba více učňů a řemeslníků. Diplom z některých „vysokých“ škol je podle něho bezcenný a je spíše ostudou.
29.01.2014 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kukal (6 článků)
« Předchozí 1 Další »