Články k osobnosti

Petr Kučera

  fotbalista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Kučera »
 

Kauza lihové mafie: Tomáš Březina byl podmíněně propuštěn, odseděl si dva a půl roku

 
Městský soud v Brně v pondělí ráno podmíněně propustil z vězení Tomáše Březinu z kauzy lihové mafie, vězeňský areál v Brně-Bohunicích opustil Březina kolem 11:30. Březina byl odsouzen ke 3,5 roku odnětí svobody, ve vězení včetně vazby strávil zhruba 2,5 roku. Pomohl jako spolupracující obviněný rozkrýt takzvanou lihovou mafii, která připravila stát na daních o miliardy korun.
12.11.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)

U Jaromíra Soukupa se sešli hosté, kteří měli co říct ke kauze Kramný. A bylo to ohromující

 
Petr Kramný. Zabil svou ženu a dceru? Kauzu si jako téma zvolil Jaromír Soukup pro svůj pořad, do kterého zve „osobnosti, kterým se v médiích nedává prostor“, Jaromír Soukup LIVE. Do pořadu pozval Václava Peričeviče, druhého místopředsedu spolku Šalamoun, který se kauze věnoval, Miroslava Špadrnu, prvního místopředsedu stejného spolku, Johna Boka, disidenta, předsedu a zakladatele tohoto spolku, který se na PL vyjadřoval k Miloši Zemanovi. Dále přišli bývalý místopředseda Nejvyššího soudu JUDr. Pavel Kučera, Radek Matlach, znalec v oboru soudního lékařství, a novinář Jan Kopal.
08.11.2018 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír John (6 článků) , Radek John (2466 článků) , Petr Zeman (307 článků) , Radek Petr (197 článků) , Pavel Soukup (137 článků) , Václav Kučera (4 články) , Petr Václav (787 článků) , Petr John (19 článků) , Jan Soukup (14 článků) , Jan Zeman (354 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Petr Pavel (508 článků) , Jan Kučera (26 článků)

Soud v Česku poprvé propustil doživotně odsouzeného. František seděl za pokus o vraždu

 
Věznice v Horním Slavkově na základě rozhodnutí soudu dnes odpoledne podmínečně propustila doživotně odsouzeného Františka Müllera, který se v roce 1995 podílel na pokusu o loupežnou vraždu klenotníka. O jeho propuštění rozhodl Okresní soud v Sokolově, řekla ČTK mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová. Jde o historicky prvního doživotně odsouzeného vězně, který tak byl propuštěn.
31.08.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků) , František Müller (3 články) , František Kučera (19 článků)

Václav Peričevič: Petr Kramný by měl s obnovou řízení uspět

 
Uznávaný bývalý soudce a místopředseda Nejvyššího soudu České republiky, předseda trestního kolegia Nejvyššího soudu ČR, poskytl Spolku Šalamoun rozhovor v souvislosti s podaným návrhem na obnovu řízení v trestní věci Petra Kramného. JUDr. Pavel Kučera je sympatizantem Spolku Šalamoun a pro Spolek Šalamoun je obrovskou autoritou v oblasti lidské i právní.
28.08.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Kučera (4 články) , Petr Václav (787 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Petr Kučera: Více než 170 000 obyvatel trpí smradem za podnikatelské úspěchy pana Boušky

 
Zápach z velkovýrobny psích dobrot dorazil na okraj Prahy 13 a šíří se dále k Praze 5. Celá oblast od Chrášťan směrem ku Praze je zasažena podnikatelským záměrem pana Boušky. Brzy zasáhne zápach z výrobny krmiva pro psy celou západní část Prahy. Stížnosti na Hygienickou stanici nezabírají. Státní správa je zcela bezzubá.
22.12.2017 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)

Europoslanec Niedermayer už je členem TOP 09

 
Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupil do TOP 09. Bývalý viceguvernér České národní banky se stal členem regionální organizace strany v Praze 2 tento týden, sdělil dnes ČTK pražský krajský manažer TOP 09 Petr Kučera.
30.11.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)

Europoslanec Niedermayer ohlásil vstup do TOP 09

 
Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupí do TOP 09. Své rozhodnutí oznámil na dnešním krajském stranickém sněmu v Praze. ČTK to řekl krajský manažer strany Petr Kučera. Jedenapadesátiletý Niedermayer dosud v Evropském parlamentu působil za TOP 09 jako nestraník. Někdejší viceguvernér České národní banky Niedermayer bývá v médiích spolu s europoslancem Jiřím Pospíšilem zmiňován jako možný uchazeč o post předsedy TOP 09.
04.11.2017 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1964 článků) , Jiří Pospíšil (1964 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Jiří Kučera (11 článků)

Kvalita života v Česku: Proč máme vysoké nájmy? A kdo z politiků sbírá odpadky na ulicích?

 
Šestá a závěrečná tematická debata Blesk Volební souboj 2017 se týkala kvality života v Česku. Řeč tak byla o dopravě, životním prostředí, znečištění vzduchu, ale také o aktuálních dohadech kolem lithia. Hosty byli Karla Šlechtová (za ANO), Daniel Pawlas (KSČM), Petr Dolínek (ČSSD), Martin Kupka (ODS), Vít Rakušan (STAN) a Michal Kučera (TOP 09). Divoké karty dostali podle průzkumu lidovci, jejichž názory hájil Jaroslav Klaška, a Piráti, které zastupoval Mikuláš Ferjenčík.
15.10.2017 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (32 článků) , Dan Martin (125 článků) , Daniel Martin (126 článků) , Karel Michal (39 článků) , Martin Michal (327 článků) , Martin Mikuláš (21 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Jaroslav Kučera (3 články) , Daniel Martin (63 článků) , Martin Kučera (6 článků)

Markéta a Mirek v tureckém vězení: Soudce má pádné argumenty, míní turkolog

 
Dvojice Čechů Markéta Všelichová a Miroslav Farkas čekají na svůj další osud v tureckém vězení. Jejich kauza se protahuje, doufají přitom, že by rozsudek mohl padnout již příští týden. Český turkolog Petr Kučera se průtahům nediví. Turecké soudy zaměstnávají tisíce souzených kvůli puči i čistkám mezi soudci samotnými. K případu mladých Čechů říká, že si počínali přinejmenším nešikovně. A soudce, pokud bude chtít, má po ruce pádné argumenty.
28.07.2017 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)

České Times Square: Prvorepublikové Václavské náměstí žilo z vydavatelů a novin

 
Prvorepublikové Václavské náměstí by se dalo označovat za české Times Square. Podle historika a architekta Petra Kučery je mezi těmito dvěma místy celá řada souvislostí. Před vznikem první republiky, během její existence a částečně ještě po ní se na „Václaváku“ a jeho okolí nacházely všechny významné vydavatelské domy. Pohybovaly se tu proto tisíce novinářů, redaktorů a vydavatelů, kteří tvořili klientelu zdejších kaváren a dalších podniků.
15.07.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)

Strach, zatýkání a gangy mladíků. Čech popsal Turecko rok po krvavém puči

 
Na vyhlášené Kleopatřině pláži v Alanyi se opět sluní turisté. Je jich o něco méně, než obvykle, ale vrací se. A do Turecka létají za mořem opět i Češi. Je to přitom přesně rok, co zemí prezidenta Erdogana otřásl pokus o vojenský převrat. Dodnes se zatýká, potlačuje se opozice. Jaké je Turecko rok od puče? A je vůbec bezpečné? Pro Blesk.cz se nad řadou otázek pozastavil český turkolog vyučující toho času na Hamburské univerzitě Petr Kučera.
15.07.2017 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)

Bývalý šéf FAČR Pelta je venku z vazby

 
Bývalý předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta byl ve středu propuštěn z vazby. Pelta opustil brněnskou věznici na základě středečního rozhodnutí pražského městského soudu, který vyhověl jeho stížnosti proti vzetí do vazby a nařídil jeho okamžité propuštění. Pelta čelí obvinění v souvislosti s údajným zmanipulováním sportovních dotací, ve vazbě strávil měsíc.
07.06.2017 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Miroslav Pelta (83 článků)

Kajínka vyhodí z vězení na hodinu! Bez přípravy na normální život

 
Vězni, kteří mají být propuštěni, bývají na běžný život připravováni vězeňskou službou. Jak to bude s Jiřím Kajínkem, prozradila tisková mluvčí Vězeňské služby České republiky Petra Kučerová.
15.05.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (771 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Jiří Kučera (11 článků)

Uprchlíky v Drahonicích vystřídají vězněné ženy. Pod zámek půjdou v půlce roku

 
Věznice v Drahonicích na Lounsku se zhruba v polovině roku znovu otevře. V zařízení, které sloužilo ještě loni pro uprchlíky, budou odsouzené ženy. Vězeňská služba areál nyní rekonstruuje. Řekla to mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová.
14.04.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)

Dalíka propustili z věznice. Odjel za tmavými skly, s nikým nemluvil

 
Lobbista Marek Dalík je na svobodě. Dnes odpoledne opustil věznici ve Znojmě, kde si od září 2016 odpykával trest související s kauzou kolem nákupu obrněných vozidel Pandur. ČTK to potvrdila mluvčí generálního ředitelství Vězeňské služby Petra Kučerová. Příkaz k Dalíkově okamžitému propuštění dnes vydal Nejvyšší soud. Soud neveřejně projednal dovolání jak Dalíka, tak státního zastupitelství. Podrobnosti rozhodnutí mluvčí soudu Petr Tomíček nesdělil.
12.04.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Marek Dalík (292 článků)

Bývalý soudce o případu Petra Kramného: Chybí důkazy, rozhodl bych jinak

 
Petr Kramný byl odsouzen za vraždu manželky a dcery k 28 rokům ve vězení, jeho případ ale nadále rozděluje veřejnost. A to nejen tu laickou, o osud muže se přou i odborníci. Bývalý místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera v rozhovoru pro spolek Šalamoun uvedl, že on sám by Kramného patrně neodsoudil. V případu podle něj chybí důkazy.
06.03.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků) , Petr Pavel (508 článků)

Kdo nechce bojovat s dezinformacemi, je blbý, nebo navedený, rozhlašoval Honzejk. Teď dostal Peroutkovu cenu

 
Prestižní Cenu Ferdinanda Peroutky získali za rok 2016 další dva novináři. Podle informací ČTK se této cti dostalo komentátorovi Hospodářských novin Petru Honzejkovi a publicistovi České televize Vladimíru Kučerovi. Připravuje pořad Historie.cs, který veřejnoprávní televize připravuje od roku 2007.
06.02.2017 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)

Unikáty ve stanici Nádraží Veleslavín: Dveře do nikam i ručičkové hodiny

 
Už téměř rok a tři čtvrtě funguje stanice metra Nádraží Veleslavín. Ze všech nově otevřených zastávek na lince A je nejvytíženější – denně tudy projde v průměru 45 tisíc lidí. S architektem Petrem Kučerou jsme se podívali, čím je tato stanice zajímavá.
17.12.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)

4,5 roku „cepuje“ kriminálníky: Vězni to zkouší, drží hladovku, vyhrožují, popsal dozorce z Pankráce

 
Pokud někde musí platit řád a pořádek, tak rozhodně ve vězení. O něj se starají vězeňští dozorci – bachaři.  Tento pojem chce však vedení Vězeňské služby ČR z českého slovníku vymýtit. „Není to vůči lidem, kteří tak náročnou práci vykonávají, fér. Navíc je to výraz nespisovný a ve slušné společnosti nepřijatelný,“ řekla mluvčí Petra Kučerová. Blesk.cz od jednoho z dozorců pankrácké věznice zjistil, jak vypadá jeho pracovní den, čemu denně ve věznici čelí i jak se odreagovává.
12.08.2016 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)

Obrazem: Tak industriální Česko chátrá. Vzorem na záchranu jsou Dolní Vítkovice

 
Industriální stavby se v Česku zachraňují a přizpůsobují novému účelu. Řada z nich má ale nejistou budoucnost. Architekt Petr Kučera se vydal hledat ty nejzdařilejší rekonstrukce i ty, kterým hrozí zbourání.
29.07.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (34 článků) , Petr Kučera (34 článků)
« Předchozí 1 2 Další »