Články k osobnosti

Petr Krčál

  politik, sociální pedagog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Krčál »
 

Ministryně Malá změnila přístup vysokých škol. Chtějí i zpětně kontrolovat diplomky svých absolventů

 
Druhá vláda Andreje Babiše (ANO) přišla krátce po svém zrodu hned o dva ministry. Bývalé ministryni spravedlnosti za hnutí ANO Taťáně Malé politicky zlomilo vaz, že ve své vysokoškolské práci opisovala z cizích zdrojů a text vydávala za svůj. S týmž problémem se potýkal i exministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD). Možná právě tyto dvě aféry přiměly vysoké školy, aby překontrolovaly i další absolventské práce. Na co asi přijdou?
11.08.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Komentář: Skončí nesmyslná křížová výprava na ministry? Metnar nepadl, není plagiátor

 
Nejdřív ministryně spravedlnosti za ANO Taťána Malá, pak ministr práce a sociálních věcí za ČSSD Petr Krčál a naposled i  ministr obrany za ANO Lubomír Metnar. První dva jmenovaní padli jen po pár dnech ve vládních funkcích kvůli opisování v diplomkách, zatímco Metnar to měl ze stejného důvodu nahnuté. Už se zdálo, že poslední vládu pro změnu nesetne nedůvěra Sněmovny, ale obyčejné studentské opisování.
28.07.2018 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Krčál (77 článků)

Babiš se sešel s kandidátkou Maláčovou, funkci podle něj zvládne. Výhrady má Foldyna

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pondělí sešel s kandidátkou na ministryni práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD). Její nominaci označil za dobrou s tím, že funkci zvládne. Nominantka na ministryni se novinářům vyhnula. Maláčová, která dosud na ministerstvu vedla odbor rodinné politiky, míří do ministerské funkce poté, co její předchůdce Petr Krčál (ČSSD) musel rezignovat. Důvodem bylo podezření z plagiátorství v jeho bakalářské práci. Podle Babiše by měla nová ministryně řešit hlavně zneužívání sociálních dávek.
23.07.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Premiér se sejde s kandidátkou na ministryni práce Maláčovou

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes sejde s kandidátkou na ministryni práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD). Maláčová, která dosud na ministerstvu vedla odbor rodinné politiky, míří do ministerské funkce poté, co její předchůdce Petr Krčál (ČSSD) musel rezignovat. Důvodem bylo podezření z plagiátorství v jeho bakalářské práci. Podle Babiše by měla nová ministryně řešit hlavně zneužívání sociálních dávek.
23.07.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Napsali si Malá a Krčál své částečně opsané práce skutečně sami? Po spekulacích jsme se podívali na „manufaktury“ nabízející hotová díla na zakázku

 
Taťána Malá z ANO, Petr Krčál z ČSSD, a možná i další politici. První dva jmenovaní v posledních dnech čelili mimořádnému tlaku kvůli opsaným vysokoškolským pracím. Další aféry nás možná ještě čekají a objeví se pak jiná jména. České, mimořádně liberální, prostředí vysokého školství trendu snadno a rychle zpracovaných vysokoškolských prací léta nahrává. Sepisováním prací za úplatu se živí několik desítek a možná i stovek lidí.
22.07.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Krčál (77 článků)

Babiš chce šetřit na neziskovkách, peníze mají jít do silnic, kultury a sportu. Chystá ale i propuštění

 
Téměř pět hodin trvala schůzka Miloše Zemena a jeho poradního týmu s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou Schillerovou. Oba v Lánech obhajovali plánovaný státní rozpočet na příští rok se schodkem 50 miliard korun. Babiš ale věří, že stát bude ale nakonec hospodařit lépe, než teď vláda plánuje. Chystá se přitom propuštění, ale i investice do staveb silnic a dálnic, nebo víc peněz na kulturu a sport. 13 a půl miliardy pro neziskovky je ale pro Babiše moc - o část mají přijít.
21.07.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Zeman bude jednat s Babišem o rozpočtu a nové ministryni práce

 
Prezident Miloš Zeman bude dnes na lánském zámku jednat se svým poradním týmem ke státnímu rozpočtu. Sejde se přitom s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou Schillerovou (oba ANO). Poté bude jednat s premiérem o obsazení postu ministra práce a sociálních věcí. Dosavadní ministr Petr Krčál (ČSSD) tento týden rezignoval kvůli obvinění z plagiátorství při psaní své bakalářské práce, uvedla ČTK.
21.07.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Petr Krčál (77 článků)

„Ministři porušili etiku.“ Profesorka odmítá výmluvy plagiátorů diplomek

 
Hned dva ministři současné vlády, Taťána Malá (ANO) a Petr Krčál (ČSSD), krátce po sobě rezignovali kvůli tomu, že bylo odhaleno opisování v jejich bakalářských nebo diplomových pracích. Diskuse o tom, jestli v případech plagiátorství existují pro autora polehčující okolností, podle profesorky Radky Wildové z Karlovy Univerzity není vůbec na místě. Oba prý jednoznačně pochybili. „Jedním ze základních požadavků je, že autor je opravdu autorem práce. A pokud používá zdroje, tak s nimi pracuje tak, aby nenarušil etiku vědecké práce,“ řekla v rozhovoru pro Blesk Zprávy.
21.07.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Krčál (77 článků)

Ministra Krčála stále pronásledují jeho diplomky. Opisoval prý i v magisterské

 
Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) opsal část své diplomové práce. Dnes to uvedla Česká televize (ČT), podle níž je úvodních 17 stran Krčálovy diplomové práce totožných s jeho bakalářskou prací. Kvůli podezření z plagiátorství při sepsání bakalářské práce Krčál tento týden rezignoval na pozici ministra, poté se vzdal i stranických funkcí.
20.07.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Krčál (77 článků)

Exministr Krčál opisoval i při diplomce. Srovnání úvodu s bakalářkou neuvěříte

 
Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) tento týden rezignoval kvůli plagiátorské aféře. A trvalo mu to jediný den od jejího startu, nejspíš dobře věděl, že se to nevyplatí natahovat. Ukázalo se totiž, že kromě bakalářské práce opisoval zřejmě i při diplomce. Česká televize uvedla, že kus jeho práce je shodný s jinými pracemi, mimo jiné i s jeho vlastní bakalářkou. Úvod obou prací je přitom stejný téměř slovo od slova. Jen tam, kde Krčál v bakalářce zmiňuje děti, přidává v diplomce i dospělé.
20.07.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Krčál (77 článků)

Vladimír Pelc: Vláda B2 se ztrátou druhého vavřínového věnce

 
Druhá vláda premiéra Andreje Babiše (B2) ztratila druhý vavřínový věnec. Po bývalé ministryni spravedlnosti Taťáně Malé (ANO 2011), která po třinácti dnech ministrování musela kvůli své plagiátorské aféře rezignovat, jí ze stejných důvodů po dvaceti od nástupu do křesla ministra práce a sociálních věcí následuje Petr Krčál (ČSSD).
20.07.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Opisující exministr Krčál se vzdal funkce v ČSSD. Řadovým členem zůstává

 
Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál, který ve vládě skončil kvůli údajnému opsání bakalářské práce, rezignoval na funkci předsedy krajské organizace sociálních demokratů na Vysočině. Řadovým členem ČSSD zůstává.
19.07.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Krčál (77 článků)

Exministr práce Krčál po odchodu z ministerstva rezignoval i na stranickou funkci

 
Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace sociálních demokratů na Vysočině. Rozhodl se tak navzdory podpoře, kterou mu vyslovili představitelé všech okresů. ČTK to dnes řekla tajemnice ČSSD na Vysočině Hana Andělová. Do krajské konference ho zastoupí místopředseda Libor Joukl.
19.07.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Krčál (77 článků)

Trestněprávní delikt. Ty univerzity šíří prostřednictvím plagovaných prací cizí díla, oznámil v ČT Zlatuška

 
Téma, které v posledních dnech řeší politici i akademici: opisování v bakalářských i diplomových pracích. Ze svých postů po pár dnech odstoupili kvůli podezření z plagiátorství ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) i ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD). O odhalování plagiátů v pořadu Události, komentáře na ČT24 promluvil Jiří Zlatuška, děkan Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a bývalý poslanec hnutí ANO.
18.07.2018 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zlatuška (131 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Prezident se vyjádřil k možným plagiátorským aférám ve vládě. Nahlédněte

 
Prezident Miloš Zeman považuje za adekvátní, že kvůli podezřením z opisování v akademických pracích skončili v posledních týdnech ve svých funkcích ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) i ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD). Plagiátorství je krádež a jakýkoliv ministr, kterému je prokázána krádež, by měl nejen odstoupit, ale ani neaspirovat do veřejné funkce, řekl dnes Zeman v rozhovoru ČTK.
18.07.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Zeman přijal demisi Krčála. Exministr opsal bakalářku téměř ze třetiny

 
Petr Krčál (ČSSD) jako ministr práce a sociálních věcí skončil, prezident Miloš Zeman ve středu přijal jeho demisi. Neotálel s tím ani den, to nástupkyni Janu Maláčovou (ČSSD) plánuje jmenovat až příští týden. Pro ČTK už ocenil její tituly z prestižních zahraničních univerzit, ale chce se s ní ještě setkat osobně. Krčálova bakalářská práce přitom vykazuje shodu až 28 procent, největší shoda panuje s bakalářskou prací obhájenou o rok dříve. Lze tak konstatovat, že práce vykazuje silné prvky plagiátu, řekl rektor Univerzitě Tomáše Bati (UTV) ve Zlíně Petr Sáha.
18.07.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Komentář: Opisuj a ministruj. Směšné tituly kosí vládní ministry

 
Dva týdny, dva padlí ministři a oba dokonce ze stejného důvodu. Po ministryni spravedlnosti Taťáně Malé z ANO padl v nové vládě i ministr práce a sociálních věcí ČSSD Petr Krčál. I jeho ministrování záhy ukončilo opisování v diplomové práci. V jeho případě sice zatím aspoň pouze v jedné, zato ale zase opisoval víc než Malá.
18.07.2018 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Krčál (77 článků)

Babiš vtipkoval o diplomkách a poslancích. Kalousek okamžitě odpověděl vtipem o lustračním osvědčení

 
V krátkém časovém intervalu po sobě v Babišově vládě skončili Petr Krčál (ČSSD), jenž se rozhodl odejít z čela Ministerstva práce a sociálních věcí, a Taťána Malá, která před pár dny rezignovala na post ministryně spravedlnosti, oba kvůli podezření z plagiátorství. Premiér nyní doufá, že zbytek vlády má diplomové práce v pořádku. „Myslím, že bychom mohli klidně prověřit všechny diplomky poslanců,“ zažertoval Babiš a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vypálil.
17.07.2018 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Gross, Chovanec, Chládek... Připomeňte si politiky, kteří studovali s velkým otazníkem

 
Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál oznámil, že odchází z vlády, aby kabinet nezatěžoval kauzou své údajně zčásti opsané bakalářské práce. ČTK připomíná, že Krčál není zdaleka jediným politikem, který měl podobné problémy. Občané ještě mají v čerstvé paměti aféru ministryně spravedlnosti Taťány Malé (za hnutí ANO). V minulosti se do problémů kvůli svému studiu dostali také exministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), expremiér Stanislav Gross nebo poslanecký matador Marek Benda.
17.07.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (728 článků) , Marek Benda (535 článků) , Milan Chovanec (1422 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Krčál končí ve funkci ministra, čelí podezření z plagiátorství

 
Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) končí kvůli podezření z plagiátorství ve funkci. Novinářům v úterý řekl, že nabídl stranickému šéfovi Janu Hamáčkovi svůj odchod. Hamáček jeho rezignaci přijal, premiéru Andreji Babišovi navrhl, aby se novou ministryní stala Jana Maláčová. Ta na ministerstvu dosud vedla odbor rodinné politiky a politiky stárnutí.
17.07.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Petr Krčál (77 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »