Články k osobnosti

Petr Kolář

  zpěvák

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Kolář »
 

„Mluvím trochu za prezidenta Pavla.“ Petr Kolář se Žantovským vítali v Praze další neziskovku

 
Jako „nový kluk na sídlišti“ se v Praze představuje organizace GLOBSEC. Na přelomu srpna a září se zde má uskutečnit již devatenáctý ročník GLOBSEC Fóra, kde se mají sejít desítky prestižních hostů k debatě nad tématy bezpečnosti. Doposud se akce konala v Bratislavě, nyní se přesouvá do Prahy. Zde by se chtěla stát součástí místního prostředí think-tanků a akademické sféry.
24.07.2024 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků)

„Snaží se bránit českým investicím.“ Kolář na ČT prozradil něco o Trumpově muži číslo dvě

 
Bývalý velvyslanec v Rusku a USA Petr Kolář a profesor politologie a mezinárodních vztahů Michael Kraus byli hosty Událostí, komentářů na ČT24. Téma nemohlo být jiné, než atentát na amerického prezidenta Donalda Trumpa. „Já jsem přesvědčen, že Donalda Trumpa to nezmění, ale možná se mýlím. A asi nemyslím, že to změní Ameriku,“ podotkl mimo jiné Kraus.
16.07.2024 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Donald Trump (6332 článků) , Michael Kraus (2 články)

Kolářovi mladšímu hrozí „tjurma“. Vděčnost vyjádřená zničením pomníku Koněva. Z knihy odbojných historiků

 
„Historie propagandistického artefaktu není zdaleka uzavřena,“ píše se v knize Koněv – Sovětský maršál a jeho pražský pomník. Sepsali ji historici Petr Blažek a Jiří Fidler. Informují v ní o životě Ivana Stěpanoviče Koněva, o němž toho ví širší veřejnost dodnes dost málo. A o kontroverzním pomníku, který přežil „kácení soch“ po roce 1989 a byl odstraněn až roku 2020 po předešlých konfliktech, které se kolem něj udály. Ale zanedlouho bude možno sochu opět spatřit, byť v jiných kulisách.
09.07.2024 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kolář (61 článků) , Petr Kolář (741 článků)

Zaorálek označil poradce Petra Pavla za pokrytce: Pracuje pro peněženku Putina, prohlásil

 
Lubomír Zaorálek se vyjádřil ke svému sporu s Petrem Kolářem, který pracuje jako poradce prezidenta Petra Pavla. Vše odstartovalo Zaorálkovo obvinění, že Kolář „pracuje pro peněženku Vladimira Putina“ kvůli práci v konzultantské společnosti, která spolupracovala i s ruskou Gazprombank. Do Zaorálka se následně pustil Kolářův syn a poslanec Ondřej, který ho počastoval neslušnými výrazy. "Ty výrazy jsou absurdní. Mně vadilo, že on v tom pak pokračoval, a proto jsem řekl, že jestli nepřestane, tak z toho udělám nějaké další kroky, protože si to nenechám líbit," uvedl Zaorálek v pořadu eXtra Host.
16.05.2024 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Petr Kolář (741 článků) , Lubomír Zaorálek (2904 článků) , Petr Pavel (2948 článků)

„Dostat bojeschopné do vlasti.“ Kolář mladší vnímá, co chtějí na Ukrajině. Ale nesedí to k tomu, co řekl otec

 
Už nejde jen chodit okolo horké kaše. Poslanec TOP 09 Ondřej Kolář opět zdvihl téma politiky návratů bojeschopných Ukrajinců žijících v Česku na frontu. Za to čelí ostrým výpadům ve veřejné diskusi, kde je mu vyčítáno, že po nadšené pomoci uprchlíkům před válkou, přichází snaha poslat je na smrt. Lidé nešetřili politika ani ostrými výrazy a připomínali také to, jak postoj k Ukrajině v čase mění i jeho otec exdiplomat Petr Kolář.
10.05.2024 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků)

BIS našla „síť“, v ČT se jí Kolář klaněl. Češi jsou prý nevzdělaní

 
Na český sankční seznam přibyli další Rusové. Podle Petra Koláře, bývalého velvyslance v Rusku a USA a donedávna také poradce prezidenta, jsou sankce potřeba, protože v Česku podle něj navíc nemáme vzdělané obyvatelstvo, které dokáže pracovat s informacemi. A právo na názor podle něj není důležitější než fakta. Vyjádřil také názor, že nyní velvyslance v Moskvě nepotřebujeme. Slovenské prezidentské volby by měl vyhrát Korčok, pokud chce Slovensko alespoň částečně zůstat vnímáno jako suverénní stát, nezávislý na instrukcích z Moskvy, řekl Kolář v Interview ČT24.
27.03.2024 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků)

„Co Moskva, nic? Že se nestydíš, ty...“ Terorismus v Rusku. Fiala mlčí, lidé zuří

 
Při pátečním útoku na koncert v Krasnogorsku u Moskvy zabili ozbrojenci více než 60 lidí. K odpovědnosti se přihlásil Islámský stát. Původně na možnou ukrajinskou stopu upozornil diplomat Petr Kolář. Premiér Petr Fiala (ODS) je lidmi vyzýván k vyjádření a k odsouzení tohoto teroristického útoku v Rusku.
23.03.2024 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Petr Fiala (6558 článků)

„Ču*ák.“ „Ku*va.“ Kolář mladší se omluvil za výrazy. Ale ne Zaorálkovi

 
Poslanec a kandidát do europarlamentu za TOP 09 Ondřej Kolář se na sociální síti omlouvá za vulgární urážky na adresu místopředsedy SOCDEM Lubomíra Zaorálka kvůli jeho nedávnému prohlášení, že jeho otec Petr Kolář pracuje pro společnost, která „pomáhá plnit peněženky Vladimira Putina“. Přesto si Kolář ml. neodpustil Zaorálka nyní označit jako „politickou nulu“. Nato bylo Kolářovi juniorovi připomenuto, že Zaorálek v politice působí „nikoli skrz rodiče“, a znovu zazněla kritika vůči Petru Kolářovi, jenž dle svých slov „vyrobil“ prezidenta Pavla.
13.03.2024 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Lubomír Zaorálek (2904 článků)

Hodnotová politika Petra Pavla. V ČT ji vysvětlil poradce Lebeda

 
Prezident Petr Pavel je rok ve funkci. Jak se mu radí, to prozradil v pořadu Interview ČT24 ředitel odboru vnitřní politiky Kanceláře prezidenta republiky Tomáš Lebeda. Zmínil i to, jakou roli má na Hradě Petr Kolář, že není šedou eminenci a démonem české politiky.
11.03.2024 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Petr Pavel (2948 článků) , Pavel Lebeda (40 článků)

Přemluvil Pavla k euru někdo z byznysu, nebo to je jeho názor? Znalci Hradu promluvili

 
Na zhodnocení prvního roku ve funkci prezidenta Petra Pavla se ve studiu České televize setkaly tři osobnosti, které byly součástí byrokracie Pražského hradu v érách minulých prezidentů. Zazněly pochybnosti o euru i to, jestli personální rošáda byla v režii „přítele po boku“ Petra Koláře.
09.03.2024 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Petr Pavel (2948 článků)

Paragán Pavel? Pane Koláři, pojistěte si ho, dalšího nenajdete. Vyoral byl zlý

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Prezident Pavel nedávno seskočil padákem. A Tomáš Vyoral si všímá, jaký obraz je tím budován. A také kým. „Už jsme měli kajak, motorku, formuli… Příště se můžeme těšit třeba na jízdu na medvědovi, nález amfory v Orlíku nebo vítězství v MMA zápase?“ ptá se. Vzkazuje také hradnímu poradci Petru Kolářovi, že by si měl prezidenta dobře pojistit. „Stejného paňácu by už hledal horko těžko,“ říká. Vyjádřil se také k tomu, že mladí nejsou ochotní bojovat za svůj stát.
01.03.2024 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Tomáš Vyoral (252 článků)

Hradní Kolář přišel do ČT: „Putin blafuje. Za nás vzkazuje Macron.“ Ale pak otočil

 
Vladimir Putin ve čtvrtečním projevu hovořil opět o jaderných zbraních, země prý budou riskovat jaderný konflikt, pokud pošlou vojáky na Ukrajinu. Putin blafuje a snaží se tím oslabit naši pomoc Ukrajině, komentoval taktiku šéfa Kremlu někdejší velvyslanec v Rusku a ve Spojených státech, poradce prezidenta republiky Petr Kolář.
01.03.2024 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Petr Kolář (741 článků)

Zaorálek se neudržel ve studiu. Všichni zůstali jako opaření. Pikantní útok na Koláře juniora

 
V druhé hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News proti sobě zasedli poslanec Jan Bartošek (KDU-ČSL), poslanec Ondřej Kolář (TOP 09), poslanec Jaroslav Bžoch (ANO) a místopředseda SOCDEM Lubomír Zaorálek. Zaorálek Ondřeji Kolářovi vyčetl, že jeho otec Petr Kolář, poradce prezidenta Pavla, pracuje pro společnost, která „pomáhá plnit peněženky Vladimira Putina“. A ve studiu zhoustla atmosféra. „To bylo nefér,“ řekl Bartošek směrem k Zaorálkovi. Ten ale trval na svém. A vyčetl EU, že vůči Ukrajině jedná pokrytecky. „Když má Rusko k dispozici pětkrát více dělostřeleckých granátů než Ukrajina, tak ta Ukrajina prostě nemůže vyhrát!“ zvolal.
25.02.2024 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Lubomír Zaorálek (2904 článků) , Jaroslav Zaorálek (65 článků)

Další figurka usazena. Aspen Institut na Hradě. Já to na té americké ambasádě zažil, vzpomíná poslanec

 
Další dílek z mocenské puzzle usazen. Poslanec Jiří Mašek se na sociální sítí rozepsal o tom, co stojí za odchodem hradní kancléřky Jany Vohralíkové, kterou ve funkci vystřídá šéf českého Aspen Institutu Milan Vašina, kolega prezidentova „přítele po boku“ Petra Koláře. „Lidé typu Koudelky a Koláře mají silný, jasně proamerický vliv na silové ministry Rakušana a Černochovou, premiéra Fialu, na prezidenta Pavla i na řadu poslanců a senátorů," uvádí Mašek.
03.02.2024 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Jiří Fiala (404 článků) , Jiří Fiala (404 článků) , Jana Černochová (1001 článků) , Pavel Mašek (20 článků)

Už se nezastírá, kdo je na Hradě pánem. Vyoral se opřel do Koláře

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – Spíše později než dříve, soudí komentátor o tom, u kterého vyjádření Vít Rakušan lhal. Tedy že na mítinku v Sokolově prozdradil, co neměl. Opřel se také do výměny kancléřky za kancléře na Hradě. „Hradní šedá eminence v podobě prominenta a lobbisty Petra Koláře už prakticky vůbec nezastírá, kdo je na Hradě pánem a kdo jen čtecím zařízením na prefabrikované projevy,“ míní. A poukazuje na to, jak rozdílné bylo mediální pokrytí osob kolem Hradu za éry Miloše Zemana.
02.02.2024 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Vít Rakušan (853 článků)

Jaderný tendr za stovky miliard. Pozor, sledujme Koláře. Boj Zlámalové nekončí

 
„Je věcí veřejného zájmu velmi pečlivě sledovat pohyb lobbisty Koláře po Hradě,“ znovu upozorňuje novinářka Lenka Zlámalové. Vzhledem k tomu, že prezident Petr Pavel nedávno vyjádřil svůj zájem o tendr na jaderné bloky, „je klíčové vědět, pro koho z hráčů v jaderném tendru za stovky miliard korun Petr Kolář pracuje“. V nedávném sporu s novinářkou a přítelkyní Petra Koláře, Světlanou Witowskou, Zlámalová již zveřejnění klientů, se kterými Kolář pracuje, požadovala.
30.01.2024 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Světlana Witowská (448 článků) , Petr Pavel (2948 článků)

„To jsme tak seděli s Petrem Kolářem...“ Hřebejk začal vzpomínat. A prozradil

 
Uplynul už celý rok ode dne, co byl českým prezidentem zvolen Petr Pavel. Místopředseda vlády Vít Rakušan, ale i Pavlova tehdejší protikandidátka Danuše Nerudová, na roční výročí od prezidentova zvolení zavzpomínali. Svou vzpomínku na 28. leden 2023 sdílel i režisér Jan Hřebejk. Na rozdíl od Rakušana, který poděkoval Petru Pavlovi, však poděkoval Petru Kolářovi. „Jsem mu vděčný, že jako ‚přítel po boku‘ přispěl k tomu, že dnes máme tohoto prezidenta,“ napsal na X Hřebejk.
30.01.2024 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (547 článků) , Petr Kolář (741 článků) , Petr Pavel (2948 článků) , Vít Rakušan (853 článků) , Pavel Pavlov (23 článků)

„Mocichtivý lobbista“. Bobošíková pátrala, co je zač nový Pavlův kancléř

 
Z Hradu odchází „mocichtivá“ kancléřka Jana Vohralíková, která na Hradě končí po konfliktu s rádcem prezidenta Petrem Kolářem a ve funkci ji střídá nový „mocichtivý lobbista“, Milan Vašina. Jeho názory, ale i plány prezidentova „přítele po boku“ Petra Koláře odhalila v pořadu Aby bylo jasno Jana Bobošíková.
29.01.2024 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Jana Bobošíková (1048 článků)

„Prezident na prodej klientům.“ Hádka o Petra Koláře. Toto vše v souvislosti s Hradem vyplouvá

 
Spor mezi novinářkou Lenkou Zlámalovou a moderátorkou Světlanou Witowskou týkající se hradního angažování lobbisty a přítele Witowské Petra Koláře, kterého prezident Petr Pavel označuje za svého „přítele po boku“, nekončí. Zlámalová Witowské vysvětlila, že spekulace kolem konce hradní kancléřky nejsou tím hlavním problémem, jako spíše to, že je kvůli Kolářovu působení „prezident na prodej klientům“. „Bez zveřejnění jmen klientů se Petr Kolář nemá v žádné roli dostávat k jakýmkoliv informacím z Hradu,“ zdůraznila. Upozornila též na závažnou vazbu na Rusko.
28.01.2024 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Světlana Witowská (448 článků) , Petr Pavel (2948 článků)

Hnůj! Witowská se neudržela. Jde o partnera Koláře

 
Nepoškozujte jméno Petra Koláře, vyjela Světlana Witowská na novinářku Lenku Zlámalovou. A později v souvislosti s aférou vyhazovu prezidentské kancléřky Vohralíkové přidala i něco o hnoji. Ekonomická novinářka ji rozčílila poznámkami o tom, že kartičku ke vstupu na Hrad a přátelství s prezidentem lobbista Kolář využívá ke svým obchodům, což Kolářova partnerka a bývalá redaktorka ČT označila za „bludy a konspirace“.
26.01.2024 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (741 článků) , Světlana Witowská (448 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »