Články k osobnosti

Petr Gazdík

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Gazdík »
 

Policista má chránit občany s nasazením života. Za co má všechny ty příplatky? Ministr Chovanec schytal na Primě kvůli akci v Brodu ostrou palbu

 
Mezi ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a místopředsedou sněmovny Petrem Gazdíkem (STAN) to v neděli pořádně jiskřilo. V nedělní Partii FTV Prima rozebírali střelbu v Uherském Brodě a Gazdík podrobil zasahující ochránce zákona zdrcující kritice. Na konkrétním příkladě ukázal, že bylo na životě ohroženo možná i mnohem víc osob, než se mohlo zdát na první pohled. A vy snad chcete, aby syn říkal tátovi policistovi, ty jsi srab, vypálil Chovanec.
01.03.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Česká policie potřebuje reformu. V Brodě chybovala, promluvil v Hyde parku šéf Starostů a znalec slováckého komunálu Gazdík

 
Zastupující předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík ve čtvrtečním Hyde parku hovořil o krizové situaci ve Vrbětících i o tragédii v Uherském Brodě a dal jasně najevo, co by se po těchto případech mělo změnit. Jeho pohled na střelbu v Brodě je prý specifický, neboť zná švagra mrtvého střelce.
26.02.2015 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

STAN odmítá Chovancovu kritiku starosty Uherského Brodu

 
Za starostu Uherského Brodu Patrika Kunčara (KDU-ČSL), jehož ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) kritizoval za "upovídanost" při informování o úterní střelbě v uherskobrodské restauraci, se dnes postavilo hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Chovancovu kritiku odmítlo. Naopak za nebezpečné považuje to, když je šéf města odkázán na kusé a neoficiální informace. Podle prvního místopředsedy STAN Petra Gazdíka by vedení ministerstva vnitra a policie mělo nastavit mechanismus, aby se informovanost samosprávy a spolupráce s policisty zlepšily.
25.02.2015 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

Špičky Sněmovny a Senátu se dohodly na přijetí stykového zákona

 
Vedení Sněmovny a Senátu se dohodla na tom, že chtějí do konce roku přijmout takzvaný stykový zákon, který by upravil detailní pravidla spolupráce obou parlamentních komor. Členové vedení Sněmovny a Senátu se na tom shodli na středeční společné večeři, která se uskutečnila v Senátu. ČTK to dnes řekl místopředseda Sněmovny Petr Gazdík.
22.01.2015 13:37 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Přistěhovalectví může být časovanou bombou, ale nesmíme stát stranou, míní Gazdík

 
Česká vláda rozhodla o tom, že na své území příjme patnáct uprchlických rodin ze Sýrie. Budou to jediní přijatí uprchlíci? A jak se současně s tím Česko postaví k boji s teroristy? O tom ve středečních Událostech, komentářích České televize hovořili místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO) a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (STAN). Míč je prý teď na straně EU.
21.01.2015 22:32 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Ostré hodnocení Sobotkovy vlády: Ministryně, která to nezvládá, a státní dluh

 
Sobotkova vláda je velkých slov a velkých slibů, ale menších činů. Tato slova pronesli ve speciálu České televize věnovaném roku vládnutí kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD) Martin Kupka (ODS) a Petr Gazdík (STAN). Koaliční poslanci Jan Volný (ANO) a Jiří Mihola (KDU-ČSL) na oplátku připomněli skandály pravicových vlád. Padlo i jméno člena vlády, který je prý na odpis.
18.01.2015 15:37 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Gazdík (STAN): Prezident by měl mít pravomoc zpovídat „potenciální kmotry“, u svého kancléře se osvědčil

 
Podle místopředsedy Sněmovny za TOP 09 a Starosty a 1. místopředsedy STAN Petra Gazdíka by prezident měl mít výhradní právo kontrolovat majetkové poměry lidí podezřelých, že svůj majetek získali podivným způsobem.
13.01.2015 19:57 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

To se to rozdává, co předchozí vlády ušetřily. Petr Gazdík o Sobotkově populismu a Babišových kariéristech

 
ROZHOVOR Bezzubé, hloupé opatření, které zasáhne slušné lidi, pro nás chystá hned v první polovině roku vláda Bohuslava Sobotky. I takto kritizuje místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (STAN) připravovaný zákon o prokazování původu majetku. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz Gazdík také předpokládá prohloubení názorových střetů mezi premiérem a ministrem financí.
04.01.2015 05:22 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Dnes se prosazuje model „sám sobě kmotrem", vykládal v rádiu Gazdík. Pak popřál hezké Vánoce s pohádkami

 
Hostem nedělního Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl místopředseda Poslanecké sněmovny a toho času úřadující šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Hovořil o korupční kauze, která se nyní táhne s jeho kamarádem Martinem Půtou. Opřel se v této souvislosti do médií. Ta jsou prý schopna zdevastovat pověst i slušnému člověku. Řeč přišla také na Vánoce a Andreje Babiše.
21.12.2014 18:57 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17524 článků) , Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků) , Luboš Veselý (413 článků)

Blaha (ODS): Policejní obvinění znamená u nás politickou smrt

 
Pan dočasný (zastupující) předseda STANu, Petr Gazdík, si postěžoval na orgány činné v trestním řízení.
20.12.2014 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Gazdík: Svět čeká hospodářský propad. Zeman je příjemný a inteligentní společník, jenže...

 
ROZHOVOR Politický i ekonomický propad ve světě očekává v nadcházejících letech místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (STAN). I z názorů renomovaných vědců, například špičkového egyptologa Miroslava Bárty, usuzuje na to, že nás situace donutí ke „zjednodušení systému.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také kritizoval chaos, neprozřetelnost české vlády a premiéra, který „se nepoučil.“ I když pochválil stabilitu Sobotkova kabinetu, pochybuje o svobodě v hnutí Andreje Babiše: „Je veřejným tajemstvím, že hnutí ANO nefunguje jako standardní politická strana, není řízeno příliš demokraticky.“
20.12.2014 19:27 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17524 článků) , Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Gazdík (STAN): Stát v případě skladu ve Vrběticích pochybil

 
Stát chyboval v případě zajištění bezpečnosti muničního skladu na Zlínsku. Situaci v okolí obce Vlachovice – Vrbětice projednávala mimořádně sněmovna také na návrh místopředsedy a poslance Petra Gazdíka (klub TOP 09 a Starostové).
15.12.2014 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Blaha (ODS): Půtova politická smrt, předražená chřipka a drahý nález

 
Pan dočasný (zastupující) předseda STANu, Petr Gazdík, si postěžoval na orgány činné v trestním řízení.
13.12.2014 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Poslanci se zákonům vráceným Senátem sejdou zřejmě těsně před Vánoci

 
Poslanci se pravděpodobně sejdou ještě 22. prosince, aby projednali zákony vrácené Senátem. ČTK to řekl místopředseda Sněmovny Petr Gazdík (TOP 09 a STAN). Horní komora ve středu odmítla vládní novelu, která má v rámci boje proti daňovým únikům zavést například kontrolní výkazy pro plátce DPH, a lázeňskou novelu, do které poslanci vložili pasáž o povinnosti pojišťoven zveřejňovat smlouvy s poskytovateli zdravotní péče.
11.12.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Gazdík jasně ukázal na viníka výbuchu ve Vrběticích. A vynadal státu

 
Místopředseda sněmovny a poslanec zvolený za Zlínský kraj Petr Gazdík (STAN) ví, kde je zakopán pes v případě vybuchlých skladů ve Vrběticích. Jméno viníka prý můžeme najít po pročtení příslušných smluv. V této souvislosti se vymezil jak proti zlínskému hejtmanovi Stanislavu Mišákovi, tak proti některým dalším představitelům státu. V závěru hovořil i o prezidentovi Miloši Zemanovi.
10.12.2014 13:38 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Drsné výstupy ve sněmovně: Slyšte největší perly z mimořádně výživného jednacího dne

 
Dohady o svých platech poslanci ve sněmovně toto úterý vybrousili do zvláštního patvaru, kdy dokonce došlo i na bouchání do sněmovních stolů. Na konci jejich hádek byl totiž atak na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), kterému spílali kvůli postoji předsednictva ČSSD. To podle nich prý šlo proti dohodě poslaneckých klubů, když navrhuje, aby platy zákonodárců rostly jen o tři a půl procenta. „Špiníte nás před občany," nadával Sobotkovi kvůli tomu místopředseda sněmovny Petr Gazdík (TOP 09/ STAN). A od Sobotky požadoval dokonce omluvu, stejně tak jako místopředsedkyně dolní komory Jaroslava Jermanová.
03.12.2014 14:07 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků) , Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Výbuch! vystrašil poslance Gazdík. Stropnický je uklidňoval

 
Poslanci se měli ve sněmovně hned ráno zakousnout do státního rozpočtu, ale namísto toho se začali dohadovat o situaci ve skladu munice ve Vrběticích. Podle informací místopředsedy sněmovny Petra Gazdíka (TOP/09/STAN) tam totiž došlo dnes ráno opětovně k velkým výbuchům. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) ale poslance krátce poté uklidňoval slovy, že se v místě nyní ,,sesouvá kráter" a to prý způsobuje opětovné problémy.
03.12.2014 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1739 článků) , Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Gazdík o obvinění: Je to spiknutí

 
Starostové a nezávislí v Praze absolvovali stranickou konferenci. Ačkoli se Starostům poměrně dařilo v komunálních volbách, nad setkáním se vznášel stín, stín obvinění libereckého hejtmana Martina Půty z korupce. Půta byl od března předsedou hnutí, ale ve vedení ho po obvinění vystřídal místopředseda Petr Gazdík, dokud se Půta neočistí. A dočasný šéf STAN si nebral servítky.
03.12.2014 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)

Poslanci kritizovali Sobotku, že zrušil dohodu klubů o platech

 
Poslanci z opozice i koaličního ANO se dnes ve sněmovně pustili poměrně ostře do premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky kvůli tomu, že podle nich zrušil dohodu všech frakcí o úpravě platů politiků. Místopředsedové dolní komory Jaroslava Jermanová (ANO) a Petr Gazdík (TOP 09 a Starostové) od něho žádali omluvu. Sobotka uvedl, že o dohodě asi o 14procentním růstu mezd nevěděl, když byl informován, nesouhlasil s ní.
02.12.2014 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků) , Bohuslav Sobotka (9544 článků)

Starostové a nezávislí budou řešit spolupráci s TOP 09 a své další směřování

 
Starostové a nezávislí (STAN) budou dnes řešit další směřování svého hnutí. Konference, která se uskuteční v Praze, se zúčastní celé vedení hnutí i liberecký hejtman Martin Půta, který hnutí donedávna vedl. Půta se ale postu vzdal poté, co byl před několika týdny obviněn z korupce. Půta vinu odmítá. Stranu nyní řídí první místopředseda a místopředseda Sněmovny Petr Gazdík.
02.12.2014 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (958 článků) , Petr Gazdík (947 článků)