Články k osobnosti

Petr Gazdík

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Gazdík »
 

Více učit o klimatické změně, žádá Gazdík. Neziskovky připraveny pomoct. Bude z toho ideologie, bojí se učitelé

 
České školy by do výuky měly více zahrnout témata o klimatické změně; spolu s neziskovkami to prosazuje budoucí ministr školství Petr Gazdík (STAN), jenž zároveň nabádá vyvarovat se ideologií. Podle vyjádření učitelů středních a základních škol pro Echo24.cz nejsou však speciální předměty k této problematice zapotřebí.
05.12.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

 
Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat na prezidenta. „Byl by skvělý,“ řekl o současném předsedovi hnutí Gazdík v rozhovoru pro CNN Prima News.
04.12.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků) , Vít Rakušan (258 článků)

Raději by platili pokuty, než se očkovat. Učitelé se nedají, padlo. Covid ve školách řádí, jenže...

 
Pravděpodobný příští ministr školství Petr Gazdík (STAN) popsal, proč je proti povinnému očkování. „Já sám, kdybych byl tak masivně nucen, tak mám spíš tendenci stavět se na zadní,“ prozradil Gazdík. Ale to nebyl jediný důvod, proč povinné očkování odmítá. V České televizi si ale vyslechl apel, že přichází čas zavírat třídy, protože teď se covid šíří právě ze škol.
03.12.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Zeman se ve školství vyzná, uznal Gazdík. Ale řešil s ním i covid

 
Nominant na ministra školství Petr Gazdík (STAN) na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem hovořil o svých vizích budoucnosti českého školství. Prezident byl podle Gazdíka o oblasti školství dobře informovaný. „Pan prezident byl také velmi detailně informován o mém životopise a znal mou práci,“ dodal Gazdík, kterému prý Zeman popřál ve funkci mnoho štěstí.
02.12.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Miloš Zeman (26709 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Klimatickou změnu děti učit, fyziku omezit? Zděšení z Gazdíka

 
Sociolog Petr Hampl má za to, že pod vedením Petra Gazdíka (STAN) klesne české školství opravdu hluboko. Hlouběji, než kdysi padlo sovětské školství. Co k tomuto názoru Petra Hampla dovedlo? Nahlédněte.
02.12.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Gazdík (STAN): Vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou, děti se otestují těsně před nimi

 
Vánoční prázdniny zůstanou v původním termínu. Dohodli se na tom navržený ministr školství Petr Gazdík (STAN) a stávající ministr Robert Plaga. Zároveň se shodli na tom, že by žáci a studenti měli na prázdniny odejít otestovaní na covid-19.
02.12.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Do Lán dnes za Zemanem dorazí kandidáti na členy vlády Gazdík a Hubáčková

 
Čtvrtým dnem dnes budou pokračovat rozhovory prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry nové vlády, kterou tvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Na zámek do Lán za hlavou státu dorazí dopoledne nominant na ministra školství Petr Gazdík (STAN) a odpoledne kandidátka na ministryni životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL).
02.12.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Miloš Zeman (26709 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Adeptka na ministryni Hubáčková odmítla Zemanův sen. A Gazdík řešil covid ve školách

 
Kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN) a adeptka na ministryni životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) - to je dvojice dalších možných členů Fialovy budoucí vlády, kteří si na čtvrtek naplánovali cestu do Lán za prezidentem Milošem Zemanem. Gazdík představil svoji vizi pro školství. A Hubáčková mimo jiné odmítla plány na vybudování kanálu Dunaj-Odra-Labe, což je projekt, do kterého se zasnil právě Zeman. Kandidátka na ministryni životního prostředí představila prezidentovi své priority, například ochranu vody, téma havárie na Bečvě nebo výzvy vycházející ze Zelené dohody pro Evropu. Křeslo v Senátu si nechá, skončí ale jako zastupitelka Jihomoravského kraje a Ratíškovic.
02.12.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Miloš Zeman (26709 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Rozhodnuto: Vánoční prázdniny se neprodlouží

 
Vánoční prázdniny se letos prodlužovat nebudou. Dohodli se na tom dnes ministr školství v demisi Robert Plaga (za ANO) a kandidát na ministra Petr Gazdík (STAN). Plaga to uvedl na twitteru, Gazdík to potvrdil v tiskové zprávě. Stávající ministr návrh na prodloužení prázdnin odmítl, podle Gazdíka ale souhlasil s požadavkem, že by se žáci měli těsně před prázdninami otestovat.
01.12.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou, potvrdil ministr Plaga po schůzce s Gazdíkem

 
Vánoční prázdniny se podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) prodlužovat nebudou. Dnes o této možnosti jednal s kandidátem na ministra Petrem Gazdíkem (STAN), kterému zopakoval svůj odmítavý postoj. Plaga to dnes uvedl na twitteru.
01.12.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Gazdík (STAN): Vyjasněme datum prázdnin i další opatření na školách

 
Navržený kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN) požádal o schůzku stávajícího ministra školství Roberta Plagu. Tématem bude nejistota panující kolem termínu vánočních prázdnin nebo otázka testování na školách před Vánoci a po nich.
30.11.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Gazdík chce dětem prodloužit vánoční prázdniny

 
Budou mít žáci kvůli koronaviru delší vánoční prázdniny, nebo nikoliv? To se ještě neví. Kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN) chce v celé věci vyvolat jednání s dosluhujícím ministrem školství Robertem Plagou (za ANO). Píše to server iDNES.cz.
29.11.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Pane Michaliku, vy jste myslel, že bude klid? Absolutně ne. Vůbec poprvé o roli Kalouska a Gazdíka v celém mnohasetmilionovém byznysu

 
Dolnobřežanský starosta Věslav Michalik ve čtvrtek oznámil, že se vzdává nominace na post ministra průmyslu a obchodu. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan si jeho kroku váží, ale mrzí jej. Věslav Michalik neboli Věšek, jak jej Rakušan v rámci tiskové konference několikrát nazval, se prý ničeho nelegálního nedopustil. Vše řádně vysvětlil a toto vysvětlení mají obdržet i novináři. O schopnostech Michalika podle Rakušana a bývalého předsedy STAN Petra Gazdíka není pochyb. Schopnosti jsou také to jediné, co nikdo v médiích za celou dobu nerozporoval. Ale že by místopředseda STAN Michalik něco vysvětlil, se zatím nestalo.
25.11.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků) , Vít Rakušan (258 článků)

„Fialovo řešení covidu“: Mluvili a nastal vztek. Velmi zlé

 
Tisková konference nastupující vlády už stihla vyvolat ohlasy a objevila se kritika, že to, co koalice navrhly, nebude stačit. Do pětikoalice už se obul například šéf Přísahy Robert Šlachta, který ji obvinil, že bude dělat to, co ta minulá, ale budou to hlásit jiné tváře. Také si rýpl, že z tiskovky v průběhu zmizel Petr Gazdík a Markéta Pekarová Adamová. Pro některé novináře a komentátory zase nebyla slova dostatečně jasná a rozhodná, nespokojení byli např. Alexander Mitrofanov z Práva nebo novinář Filip Horký. A pokud jde o snahu „nerozdělovat společnost“, jeden z členů ODS ji označil za „kydy“.
24.11.2021 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků) , Robert Alexander (1 článek) , Alexander Alexander (370 článků) , Robert Alexander (1 článek) , Alexander Alexander (105 článků) , Alexander Alexander (152 článků)

Přes mou mrtvolu! Gazdík k zavření škol

 
Někdejší učitel matematiky Petr Gazdík (STAN) by se měl ve vládě Petra Fialy (ODS) stát ministrem školství. V dnešním rozhovoru pro MF Dnes odmítl případné zavření škol kvůli covidové epidemii. „Jen přes mou mrtvolu,“ řekl.
22.11.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2414 článků) , Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Budoucí ministr Gazdík o testech ve školách: „Sklady jsou téměř prázdné“. A co nouzový stav?

 
Kandidát na ministra školství, bývalý učitel Petr Gazdík (STAN) je připravený místo ve vládě přijmout. Současnému kabinetu v demisi vyčítá, že nezajistil dostatek testů pro testování neočkovaných žáků a studentů ve školách na covid-19. Prověřování přítomnosti nákazy by nakonec podle premiéra Andreje Babiše (ANO) mělo probíhat jednu týdně až do února. Gazdík v rozhovoru pro Blesk Zprávy odmítl, plošné zavírání škol kvůli šíření nákazy a vyloučil i zavedení školného.
19.11.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Vítek Rakušan zářil, Bartoš to kazil. Gazdík zatím nejhůře o Pirátech

 
Místopředseda STAN Petr Gazdík se v podcastu Politalk s Piráty ani trochu nemazal. Konstatoval, že předseda Pirátů Ivan Bartoš byl podle něj podprůměrný televizní diskutér a Piráti jako strana vystrašili lidi.
08.11.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků) , Ivan Ivan (2227 článků)

Gazdík novým ministrem školství? Plagu by rád za náměstka, chce na něj navázat

 
Vzdělávání bude podle možného příštího ministra školství Petra Gazdíka (STAN) jednou z priorit nově vznikající vlády koalic Spolu a Pirátů se Starosty. Strany podle něj chtějí navázat na práci současného ministra školství Roberta Plagy (za ANO) a naplňovat cíle Strategie vzdělávání do roku 2030, kterou připravil.
04.11.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Nejsme kluci! Piráti dostávají od STANu sodu. Přímo v TV

 
Ve vysílání CNN Prima News se střetli pirátský europoslanec Mikuláš Peksa a možný příští ministr školství Petr Gazdík (STAN). A byl to střet opravdu tvrdý. Gazdík dal najevo, že to, zda chtějí „kluci od Pirátů do vlády“, musí si to vyříkat mezi sebou. A Peksa vypěnil. „Já bych možná poprosil, abychom nebyli titulováni kluci. To byla rétorika, kterou jsme v minulém volebním období slýchali od pana (Jaroslava) Faltýnka (ANO),“ vypálil pirátský europoslanec. A tím zdaleka neskončil.
04.11.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)

Lžete. Boj o 300 tisíc mezi Piráty a Gazdíkem. Zasmrdělo veřejně

 
V koalici Pirátů a STAN se rozhořel spor ohledně předvolební kampaně v Libereckém kraji. Petr Gazdík ze STAN totiž v ČT24 moderátorce Barboře Kroužkové pověděl, že kandidát Pirátů pro Liberecký kraj Tomáš Martínek „vydával svoje noviny za celkem 300 tisíc korun. On měl svojí kampaň, to byla součást té dohody.“ Pirát Martínek ovšem na tato slova reagoval po svém, Gazdík prý veřejnost uvedl v omyl. K přátelské atmosféře v koalici tato výměna zřejmě nepřispěje.
02.11.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Kroužková (18 článků) , Petr Gazdík (1068 článků) , Petr Gazdík (1057 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »