Články k osobnosti

Petr Gandalovič

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Gandalovič »
 

OECD doporučuje Česku boj s cigaretami a alkoholem

 
Česká republika by měla přísněji regulovat konzumaci alkoholu a tabáku, stát by měl rovněž navýšit výdaje na zdravotnictví. Vyplývá to z doporučení OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj), týkající se zdravotnictví. Doporučení v pondělí představil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) společně s velvyslancem pro OECD Petrem Gandalovičem a s vedoucím pracoviště OECD pro ČR Falilou Fallem.
05.11.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků) , Vojtěch Adam (281 článků) , Adam Vojtěch (229 článků)

Česko je v USA bez velvyslance. Petr Gandalovič převzal misi při OECD v Paříži

 
Česká ambasáda ve Washingtonu je minimálně na několik týdnů až měsíců bez zastoupení na úrovni velvyslance. Dosavadní český velvyslanec Petr Gandalovič už svou washingtonskou kancelář vyklidil a právě dnes má být oficiálně představen jako nový stálý představitel České republiky při Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) v Paříži, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
16.01.2017 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

Trump „převezme žezlo“ v lednu. Proč bude na obřadu chybět český velvyslanec?

 
Na inauguraci 45. amerického prezidenta bude chybět český velvyslanec. Nejedná se o protest nebo jiný políček nové americké administrativě, ale o procesní záležitost. Dosavadní šéf českého velvyslanectví ve Washingtonu Petr Gandalovič totiž končí. Na ceremonii ho proto podle informací Blesk.cz nahradí jeho dosavadní zástupce Zdeněk Beránek.
10.01.2017 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

Odplata za „prašivého psa“. Zkorumpovaný úředník ukázal do vysoké politiky

 
Bývalý a odsouzený šéf dotačního úřadu ROP Severozápad Petr Kušnierz se rozhodl před soudem otevřeně promluvit o ovlivňování projektů na severu Čech. Stín padl na řadu známých jmen, podle serveru Aktuálně.cz dokonce na exhejtmanku Janu Vaňhovou nebo stávajícího velvyslance v USA Petra Gandaloviče. Svůj krok Kušnierz zdůvodnil tím, že si už nechce za ostatní odpykat další trest.
22.02.2016 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků) , Jan Čech (231 článků)

Uprchlíci? Z USA přišlo překvapivé stanovisko

 
Český velvyslanec ve Spojených státech Petr Gandalovič poskytl dnešnímu deníku Právo rozhovor na téma migrace, Islámského státu i předvolební prezidentské kampaně.
02.09.2015 09:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

Hynek Kmoníček by měl být novým velvyslancem v USA

 
Novým velvyslancem v USA by se měl stát ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček. O jmenování prý bude v režimu tajné rozhodovat vláda. Kmoníček by měl vystřídat Petra Gandaloviče, který letos ve funkci končí.
30.03.2015 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

Novým velvyslancem v USA má být Hynek Kmoníček

 
Novým velvyslancem v USA by se měl stát ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček. Uvedl to server E15.cz na základě dvou zdrojů. O jmenování bude v režimu tajné rozhodovat vláda. Kmoníček by měl vystřídat Petra Gandaloviče, který letos ve funkci končí.
30.03.2015 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

Hynek Kmoníček se má stát novým velvyslancem v USA

 
Podle serveru E15.cz bude ředitel zahraničního odboru kanceláře prezidenta Miloše Zemana Hynek Kmoníček novým velvyslancem ve Spojených státech amerických. Měl by tak vystřídat současného velvyslance v USA Petra Gandaloviče.
30.03.2015 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků) , Miloš Zeman (23334 článků)

V Barceloně odhalili památník Václavu Havlovi

 
Památník bývalému českému a československému prezidentu Václavu Havlovi odhalili dnes v centru Barcelony. Pamětní místo tvoří dvě křesla a stolek, jehož centrem prorůstá strom. Autorem památníku je architekt Bořek Šípek, který spolu s českým velvyslancem ve Spojených státech Petrem Gandalovičem stojí za myšlenkou budování podobných pamětních míst věnovaných Václavu Havlovi v rámci celosvětového projektu. Informovala o tom dnes  na webu  pražská Knihovna Václava Havla. 
16.02.2014 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5525 článků) , Bořek Šípek (288 článků) , Petr Gandalovič (85 článků)

Vražda Češky v Chicagu: Průšvih konzulátu Gandalovič nevyžehlil

 
S desítkami naštvaných krajanů v Chicagu jednal velvyslanec Petr Gandalovič. Tématem číslo jedna bylo selhání konzulátu v případu vraždy Sáry K. (†24). Selhání úřadů žehlil marně.
27.07.2013 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

V Chicagu byla ubodána čtyřiadvacetiletá Češka

 
V americkém Chicagu byla v noci z 24. na 25. června zavražděna čtyřiadvacetiletá česká občanka. Zatím neznámý pachatel ji v jejím bytě ubodal, nejspíš ji i škrtil. Vážným zraněním podlehla na místě činu. Dnes to potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Johana Grohová. Vražda výrazně zasáhla českou komunitu v Chicagu a vedla rovněž k neshodám na místním generálním konzulátu ČR. Do města proto plánuje přijet 24. července český velvyslanec Petr Gandalovič, aby situaci uklidnil. 
12.07.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

Americká média už si všimla, že útočníci nebyli z České republiky. Hájil nás i Gandalovič

 
Záměnu Čečenska s Českem, která od páteční akce proti údajným původcům bostonského atentátu mátla uživatele sociálních sítí, dnes uvádějí na pravou míru americká i ruská média. Za „krajně nešťastné nedorozumění“ označil omyl ve zvláštním prohlášení český velvyslanec v USA Petr Gandalovič.
20.04.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

Gandalovič vysvětluje nedorozumění: Česko není Čečensko

 
Záměnu Čečenska s Českem, která od páteční akce proti údajným původcům bostonského atentátu mátla uživatele sociálních sítí, dnes uvádějí na pravou míru americká i ruská média. Za "krajně nešťastné nedorozumění" označil omyl ve zvláštním prohlášení český velvyslanec v USA Petr Gandalovič. 
20.04.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

Hloupí Američané si pletou Česko s Čečenskem: Češi zuří, ohradil se i velvyslanec

 
Záměnu Čečenska s Českem, která od páteční akce proti bostonským teroristům vytočila nejednoho Čecha. Do obrany naší cti se zapojil i český velvyslanec v USA Petr Gandalovič. "Je to krajně nešťastné nedorozumění," uvedl.
20.04.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

Velvyslanec Gandalovič: Mrtvých bude ve Westu nejméně 35

 
Český velvyslanec v USA Petr Gandalovič předpokládá, že mrtvých v texaském Westu bude "nejméně 35". Americké úřady zatím potvrdily nález dvanácti těl a 200 zraněných v městečku, kde žije početná komunita s českými kořeny a kde ve středu explodoval provoz na přípravu hnojiv. 
19.04.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků)

Schwarzenberg vyslal velvyslance Gandaloviče na pomoc krajanům do texaského Westu

 
Na místo tragédie v texaském Westu míří český velvyslanec v USA Petr Gandalovič, aby zjistil, jak může ČR po výbuchu továrny na hnojiva pomoci českým krajanům. Dnes ráno ho o to telefonicky požádal ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, řekla mluvčí diplomacie Johana Grohová. 
18.04.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3842 článků) , Petr Gandalovič (85 článků)

Diplomacie? Židliček je málo a kandidátů moc. Hlavně bývalých politiků

 
Mezi velvyslanci často končí bývalí politici. Je to například Petr Gandalovič, Michael Žantovský, ale i mnoho dalších. Přitom ministr zahraničí Karel Schwarzenberg odmítl Jana Fischera na post velvyslance s tím, že diplomacie není trafika pro neúspěšné politiky.
03.03.2013 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3842 článků) , Petr Gandalovič (85 článků) , Jan Fischer (1753 článků)

Paroubkův manažer Benda? Prý gauner ze severu

 
Petr Gandalovič, Patrik Oulický a Petr Benda jsou podle čtvrtečního Blesku gauneři ze severu. Exministra pro místní rozvoj a dva podnikatele spojily jejich aktivity a údajná pověst.
10.05.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (185 článků) , Petr Gandalovič (85 článků)

Třeboňští rybáři dostávali dotace za ministrů zemědělství z ODS

 
Společnost Rybářství Třeboň získala za posledních pět let na dotacích skoro sto milionů korun. Peníze na její účty přicházely hlavně v dobách, kdy byly ministry Petr Gandalovič a Petr Bendl – oba členové ODS.
30.04.2012 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (85 článků) , Petr Bendl (502 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »