Články k osobnosti

Petr Fiala

  politik, univerzitní profesor, politolog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Fiala »
 

Babiš kvůli svým kauzám o voliče nepřijde, poškozují ale pověst Česka, bouří se opozice

 
Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v zahraničí, jeho pozici u voličů ale zřejmě neovlivní. Babiš dnes potvrdil, že Evropský soud pro lidská práva odmítl jeho žalobu na Slovensko ve sporu o evidenci ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti (StB). Předseda ODS Petr Fiala ČTK řekl, že premiérovy kauzy poškozují obraz Česka v zahraničí a zatěžují celou politiku. „Problém Babiš si nicméně musíme vyřešit doma. Porazit ho ve volbách,“ uvedl. Dodal, že nejbližší příležitostí jsou květnové eurovolby.
11.12.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15434 článků) , Petr Fiala (1427 článků)

Lídrem kandidátky ODS pro evropské volby bude Jan Zahradil

 
Výkonná rada ODS na pondělním jednání zvolila lídrem kandidátky pro eurovolby Jana Zahradila. Předseda občanských demokratů Petr Fiala plánuje ve volbách potvrdit politické ambice a cíle nejsilnější opoziční strany. Zahradil chce být hlasem zdravého rozumu mezi protievropskými radikály a proevropskými fanatiky.
11.12.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků) , Jan Zahradil (511 článků)

ODS sází na „jistotu“, do eurovoleb ji povede Zahradil. A chce vyhrát

 
Vedení ODS dnes potvrdilo europoslance Jana Zahradila jako lídra pro evropské volby. V květnu příštího roku bude do Evropského parlamentu kandidovat již počtvrté. Volby chápe nejen jako evropské, jejich výsledky podle něj potvrdí i postavení ODS na vnitropolitické scéně. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy chce ODS zachovat Evropskou unii. Na tiskové konferenci řekl, že pro její záchranu je třeba provést nezbytné změny. Zahradil zdůraznil hlavně představu ODS o pružné vícerychlostní EU, kde mají státy dostatek volnosti v míře integrace.
10.12.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků) , Jan Zahradil (511 článků)

Vostrá (KSČM): Petr Fiala zapomíná na prohřešky vlastní strany

 
Reakce na kritiku předsedy ODS Petra Fialy
07.12.2018 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků)

Antonín Rašek: Kterým dětem někdo půjčil zápalky? Utajovaná politická alternativa?

 
Předseda ODS Petr Fiala napsal na svém blogu text Zahraniční politika? Zeman a Babiš se chovají jako děti, kterým někdo půjčil zápalky. Pokračuje v něm ve své základní strategii: nenechat na koalici, zvláště premiérovi Andrejovi Babišovi a potažmo prezidentovi Milošovi Zemanovi, suchou nit.
06.12.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15434 článků) , Petr Fiala (1427 článků) , Miloš Zeman (22278 článků)

Opozice vyzvala ministryni Dostálovou k rezignaci, Babiš se jí zastává

 
Představitelé opoziční ODS nebo TOP 09 míní, že by ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) měla v souvislosti s případem CzechTourism rezignovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) k tomu ale nevidí důvod. Dostálová prý kauzu vysvětlila a má jeho podporu. Ministryně odmítá, že by se jako náměstkyně na ministerstvu před třemi lety chovala nehospodárně při nákupu mediálního prostoru.
06.12.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15434 článků) , Petr Fiala (1427 článků)

ODS chce hlavu Babišovy ministryně: Ať rezignuje, v době „Palerma“ už by se tak stalo

 
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) by měla podle opoziční ODS v souvislosti s případem CzechTourism rezignovat. Předseda občanských demokratů Petr Fiala dnes před novináři poukázal na to, že v minulosti se odstupovalo v případě mnohem méně závažných podezření. Dostálová však tvrzení o své nehospodárnosti odmítá.
06.12.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků)

Rezignujte, vyzývá ODS ministryni Dostálovou

 
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) by měla rezignovat, prohlásil šéf ODS Petr Fiala. Policie tvrdí, že Dostálová v roce 2016, kdy byla náměstkyní, nestandardně rozhodovala u smluv za 38 milionů. Dostálová vinu odmítá a výzvu ODS prý nevyslyší.
06.12.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků)

Petr Škorpil: Pane Fialo, jak sestavíte novou funkční vládu bez hnutí ANO?

 
Jako obyčejný venkovan z mlčící většiny bych se po delší době rád vyjádřil k dnešnímu dění ve společnosti a politikům. Stále se ptáte proč voliči pana A. Babiše a M. Zemana nepořádají demonstrace na jejich podporu.
24.11.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků) , Petr Zeman (307 článků)

Přál bych si předčasné volby, zvolal z tisku Fiala

 
Podle předsedy ODS Petra Fialy jsme po včerejším hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše (ANO) blíž k předčasným volbám. Zároveň také uvedl, že Babišovy osobní a rodinné problémy mu zabraňují ve výkonu funkce předsedy vlády, uvedl pro deník Právo.
24.11.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15434 článků) , Petr Fiala (1427 článků)

Fiala: Jsme blíž předčasným volbám

 
Předseda ODS Petr Fiala v rozhovoru pro Právo řekl, že Andrej Babiš má tolik osobních a rodinných problémů, že mu to zabraňuje ve výkonu funkce předsedy vlády. Místo toho, aby on řešil problémy Česka, se Česko podle Fialy zabývá jeho problémy. Řekl také, že se země přiblížila předčasným volbám.
24.11.2018 04:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15434 článků) , Petr Fiala (1427 článků)

Fialovo blekotání, ODS se podělala. Byznysman Passer varuje, že voliči nejsou idioti

 
Zbyněk Passer, bývalý volební lídr a místopředseda hnutí Pro Prahu, bratr developera a miliardáře Radima Passera, se dnes na svém Facebooku vyjádřil ohledně politiky ODS. Zbyněk Passer, který neúspěšně kandidoval v komunálních volbách v roce 2014 do pražského zastupitelstva i na post pražského primátora se ziskem 2,5 procenta hlasů a bývalý starosta městské části Praha-Koloděje se opřel především do předsedy ODS Petra Fialy.
23.11.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků) , Radim Fiala (270 článků) , Radim Fiala (270 článků)

Profesor Fiala vykopl sněmovní debatu: Je absurdní, aby Českou republiku vedl premiér s tolika problémy

 
Jako první vystoupil na schůzi o nedůvěře vládě předseda ODS Petr Fiala, jenž apeloval na to, že je nutné chránit ústavní funkci předsedy vlády před jím samotným.
23.11.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků)

Fiala (ODS): Premiér má řešit problémy země, místo toho řeší celá země problémy premiéra

 
Na páteční schůzi chtějí občanští demokraté vyslovit vládě premiéra Babiše nedůvěru. Podle předsedy ODS Petra Fialy se ústavní funkce předsedy vlády ocitla v neudržitelném stavu.
23.11.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků)

Spisovatel před jednáním Sněmovny vzkazuje poslancům: Je na vás, zda necháte prezidenta pokračovat v jeho šílené hře

 
ROZHOVOR Premiér Andrej Babiš bude navzdory dění kolem svého syna a navzdory tomu, že se opozice pokusí jeho kabinetu vyslovit v pátek nedůvěru, vládnout dál. Bez důvěry či s ní, díky Miloši Zemanovi. Záleží na poslancích, zda nechají prezidenta, aby pokračoval ve své šílené hře s nimi. Spisovatel Jan Žáček k tomu uvádí, že hlavní postavou demokratické opozice je předseda ODS Petr Fiala, který by měl být v demokratické zemi pověřen sestavením vlády a dovedením země k předčasným volbám. Tak rozhodli voliči v minulých volbách. Pokud by k tomuto scénáři nedošlo, musíme se jen zamyslet, zda jsme demokratická země, nebo ne.
23.11.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15434 článků) , Petr Fiala (1427 článků) , Jan Fiala (98 článků) , Jan Fiala (98 článků) , Jan Zeman (354 článků)

Vy to s námi nemyslíte dobře, vzkázal Hamáček Kalouskovi. A ten hned odpověděl

 
V Událostech, komentářích se objevil předseda druhé nejsilnější vládní strany Jan Hamáček. Vyjadřoval se ke kauze Andreje Babiše a k tomu, že ČSSD při pátečním hlasování opustí sál. „My nechceme stát v jednom šiku s Petrem Fialou a s Miroslavem Kalouskem, protože to určitě nejsou lidé, kteří to se sociální demokracií myslí dobře,“ řekl Hamáček. O SPD si myslí, že už si chystala cestičku do vlády. Zaručil se policii, že v kauze Čapí hnízdo nebude pod politickým tlakem. Zřejmě nepotěšil bývalého předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska, který ho hned po uveřejnění pořadu sepsul. Hamáčkovi podle něj chybí sebeúcta.
22.11.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15434 článků) , Petr Fiala (1427 článků) , Miroslav Kalousek (6667 článků) , Jan Hamáček (1197 článků)

Večerní přestřelka v ČT. Nad kauzou kolem premiéra si to vyříkávali Fiala a Filip

 
Šéf ODS vidí Čapí hnízdo jako obrovský osobní problém premiéra, který zatěžuje celou zemi. Předseda komunistů mluví o umělé mediální kauze, která nemá vliv na vládu. ODS chce odchod premiéra, komunisté ho podrží. Úterní pořad Události, komentáře na ČT24 nabídl duel obou předsedů sněmovních stran, Petra Fialy (ODS) a Vojtěcha Filipa (KSČM).
20.11.2018 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků) , Vojtěch Filip (1154 článků)

Fiala (ODS): Kdo podrží Babišovu vládu, přebírá odpovědnost za jeho problémy

 
Občanští demokraté nadále vyzývají premiéra Babiše k demisi a odmítají, že by neexistoval plán B. Na tiskové konferenci to zdůraznil předseda ODS Petr Fiala.
20.11.2018 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků)

Cesta, jak sundat Babiše. Představil ji Demokratický blok a Piráti. Ale hned přišla slova z Pražského hradu

 
V pondělí předseda KDU-ČDL Pavel Bělobrádek ve vyjádření pro Českou televizi prohlašoval, že neočekává, že by vláda padla a že komunisté a sociální demokraté premiéra Andreje Babiše znovu podrží. I když je obviněn ze spáchání dotačního podvodu. Ale jak se zdá, o den později lídři pravice vycítili jistou změnu. Pánové Petr Fiala (ODS), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a další kolegové tvrdí, že Babiš nemá nic jistého.
20.11.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15434 článků) , Petr Fiala (1427 článků) , Pavel Bělobrádek (1564 článků) , Pavel Fiala (99 článků)

ODS: Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

 
Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru reprezentovat jasně, srozumitelně a čitelně.
14.11.2018 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1427 článků) , Jaroslav Kubera (685 článků) , Jaroslav Fiala (51 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »