Články k osobnosti

Petr Fiala

  politik, univerzitní profesor, politolog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Fiala »
 

ODS: Lidem je potřeba pomoci, chceme prosadit odpuštění odvodů a nízké a jednoduché daně

 
Občanští demokraté podpoří vládní návrhy na kompenzace a pomoc občanům, budou ale chtít prosadit také vlastní návrhy. Například prodloužení Antiviru C, zrušení superhrubé mzdy nebo odpuštění některých daní. Řekl to na tiskové konferenci předseda ODS Petr Fiala.
20.10.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků)

Hejma: Vyděšení lidé chytí covid rychlejc. Fiala? Čivava. Bude velké zúčtování

 
Luboš Xaver Veselý se vrátil jako moderátor Podtrženo sečteno. Jako obyčejně se řešila Česká televize, tentokrát aféra s exekucí. Na covid také došlo. Hejma vypeskoval média za šíření hysterie. „Moje žena doktorka říká, že vyděšení lidé to chytí daleko rychlejc,“ prohlásil. V politice je prý předseda Pirátů Bartoš mnohem chytřejší než Petr Fiala z ODS. Svrhnout teď vládu totiž podle něj může chtít jen šílenec.
19.10.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků) , Luboš Veselý (520 článků)

Šichtařová: Otevřít ekonomiku! Jinak... Noční můra: Babiše vystřídají Piráti. Fiala? Nebrat vážně

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Správným rozhodnutím by nyní bylo otevřít ekonomiku bez omezení, vykašlat se na nějaké nehorázně drahé plošné testování a napnout síly na ochranu rizikových skupin, které by měly být cíleně vyhledávány. To by podle Markéty Šichtařové narovnalo veřejné finance i situaci jednotlivých firem. Ředitelka analytické společnosti Next Finance sice není ani trochu fanouškem stávající vlády, přesto se jí nezamlouvá nápad oportunisty v čele ODS Petra Fialy svrhnout vládu. Přiznává se k noční můře, kterou pro ni představuje vláda ekonomicky zcela dezorientovaných a neomarxistických pirátů.
18.10.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků)

A co byste na místě premiéra dělal vy, pane Fialo? Zde je odpověď

 
Vláda se nejednou ocitla pod palbou opozice, kvůli restrikcím v době koronavirové krize. Lídři opozičních stran proto byli osloveni redakcí iDNES.cz, kde dostali prostor k tomu, aby předestřeli, jakým způsobem by současnou situaci řešili oni, v případě vládního angažmá. Například Petr Fiala by se připravoval už o prázdninách, Tomio Okamura by nechal dělat pitvy zemřelých pro tvrdá data. A zaznívalo například, že by byla větší snaha lidi uklidňovat.
16.10.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků) , Tomio Okamura (2391 článků)

Co se děje, je neskutečné. ODS vyzvala vládu, aby požádala o důvěru

 
Podle šéfa občanských demokratů Petra Fialy by měla vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) po konci nouzového stavu požádat Poslaneckou sněmovnu o důvěru. Pokud to neudělá, chce hlasování o nedůvěře vyvolat strana sama. Nouzový stav by měl skončit na začátku listopadu.
13.10.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19752 článků) , Petr Fiala (1705 článků)

„Babiš selhal, fatální nepřipravenost!“ ODS vyzývá, ať vláda požádá o důvěru, Hamáček to odmítá

 
Zavřou hospody a restaurace či základní školy. Babišova vláda opět přistupuje k přísným plošným restrikcím a omezením života v Česku. Schytává přitom kritiku za komunikaci opatření. Podle šéfa ODS Petra Fialy nebude vláda schopna lidi skutečně ochránit, po mimořádném předsednictvu ODS vyzval vládu, aby s koncem stavu nouze požádala o důvěru. Reakcí se však sešla celá řada. Šéf KDU-ČSL Marian Jurečka označil premiéra Andreje Babiše (ANO) za zbabělce. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se již nechal slyšet, že vláda o důvěru nepožádá.
13.10.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19752 článků) , Petr Fiala (1705 článků) , Miroslava Němcová (1585 článků) , Petra Němcová (636 článků)

Údolí smrti. Teď musí jít politika stranou. Dramatická tiskovka Fialy s Jurečkou a Pekarovou

 
V pět hodin odpoledne stanuli na tiskové konferenci bok po boku předseda ODS Petr Fiala, předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Fiala upozornil, že rostoucí čísla o počtu nakažených ukazují, že vláda epidemii nezvládá, ale teď není čas to kabinetu Andreje Babiše vyčítat. Předseda ODS požádal své spoluobčany, aby táhli za jeden provaz i navzdory vládě a všichni společně situaci zvládli. Padlo sousloví „údolí smrti“.
10.10.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19752 článků) , Petr Fiala (1705 článků) , Marian Jurečka (720 článků)

Aby na Pražském hradě nebouchalo šampaňské... Fiala věří, že Vystrčila v čele komory udrží

 
ODS je s výsledkem druhého kola voleb spokojena. Šéf OD Petr Fiala doufá, že Miloš Vystrčil zůstane předsedou Senátu. Ale tyto volby vyhráli Starostové a nezávislí, takže bude záležet na tom, zda bude v Senátu vůle k dohodě, aby Vystrčil pokračoval, či nikoliv.
10.10.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků) , Miloš Fiala (16 článků)

Fiala (ODS): Navrhujeme pět COVID programů

 
Předseda občanských demokratů Petr Fiala již včera vyzval všechny občany k sebezapření a dodržování opatření, která zavádí vláda.
09.10.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků)

Prymula nařídil zmrazit kulturu a omezit hospody. Fiala: Dopady budou fatální

 
Na vládě Andreje Babiše (ANO) obvykle Petr Fiala (ODS) nenechá nit suchou. Tentokrát však mnohem důrazněji klade lidem na srdce, aby zákazy a nařízení vydané Babišovou vládou skutečně respektovali a dodržovali. A to v době, kdy od ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) zní, že situace je opravdu vážná, alarmující. Těžká omezení dopadají na kulturu a sport, ovšem i restaurace čelí hrozbě dalších velkých ekonomických ztrát. Fiala se obává fatálních dopadů. Po schůzce s Babišem a Prymulou však přidal i jiné varování.
09.10.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19752 článků) , Petr Fiala (1705 článků)

Fiala: Respektujte nařízení proti covidu. To není o Babišovi a Prymulovi

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes prostřednictvím videokonference sešel i se šéfy stran opozice. A přineslo to ovoce - lídr ODS Petr Fiala následně vyzval ke dvěma týdnům disciplíny a sebezapření. Píše o tom server iDnes.cz. Vláda dnes mimořádně schválí také opatření, jimiž přitvrdí.
08.10.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19752 článků) , Petr Fiala (1705 článků)

Jestlipak už se Fiala straníkům pochlubil, co chystá... Budete koukat. Ostré povolební účtování Karolíny Stonjekové

 
ROZHOVOR Skoro to vypadá, že nikdo neprohrál a všichni předsedové jsou z výsledků nadšení, glosuje komentátorka Karolina Stonjeková letošní krajské volby. A jmenuje ty, u kterých je jejich radost přinejmenším s podivem – ODS, TOP 09, Trikolóra… naopak radost mohou mít Piráti a také hnutí ANO, i když s výhradami. „Babiš musí zůstat na svém, pokud nechce být mimo hru,“ říká Stonjeková s tím, že Babišovo hnutí už potenciál růstu vyčerpalo. Koneckonců ČSSD a KSČM již byly „vysáty“. Premiér Babiš hovoří o „spiknutí nenávisti“, kdy ho chce opozice vyšachovat. A co se koalic týče, přišlo od Stonjekové jedno velké překvapení. Jestlipak už se předseda ODS Petr Fiala spolustraníkům pochlubil, co chystá? To budete koukat.
06.10.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků)

Šéf ODS Fiala: Správně jsme vsadili na koalice

 
ODS má šanci na několik hejtmanů a posílení senátního klubu, řekl v rozhovoru pro Právo předseda Petr Fiala. Předpokládá, že do sněmovních voleb půjdou ze středopravicového spektra maximálně tři subjekty.
05.10.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků)

Fiala: V Senátu posílíme. Funguje to, ve volbách za rok přijde změna!

 
Šéf ODS Petr Fiala před kamerami veřejnoprávní televize zářil spokojeností. Podle svých vlastních slov má ke spokojenosti několik důvodů.
03.10.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků)

Výsměch ODS: Ani tady, u Fialy doma. A zde ještě hůř

 
Dnes se Češi dozví, kdo bude vládnout v krajích a kdo bude mít šanci se dostat do Senátu. Komentářů je více než dost. Projevil se i hlavní komentátor Lidových novin Kamberský. Podle něho se zvětšuje rozdíl mezi tím, jak volí Praha a Středočeský kraj a jak volí zbytek republiky a současné volby bourají zažité polistopadové pořádky. A Jaroslav Plesl měl ironickou poznámku na Martina Kupku i Petra Fialu.
03.10.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (315 článků) , Petr Fiala (1705 článků) , Jaroslav Fiala (72 článků)

Vondra tasil „oportunistické svině“ kvůli fotbalu. Kalousek se diví, Fiala ho hájí

 
Fotbalové emoce se přenesly do světa politiky. Při nejmenším smolné vyřazení Slavie Praha z Ligy mistrů v Dánsku po opakované penaltě kvůli centimetrovému prohřešku jejího gólmana a kontroverznímu rozhodnutí rozhodčího pořádně naštvalo Alexandra Vondru (ODS). Za „oportunistické svině“ nazval Slovince kvůli původu sudího. Europoslanec tím strhl vlnu reakcí politiků napříč spektrem, šéf ODS Petr Fiala ho však hájí.
01.10.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků) , Alexandr Vondra (1247 článků)

Naskákali na Babiše s Hamáčkem. Zatímco Prymula chystal tiskovku, opozice prováděla toto

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) proti opozici. I tak by se dalo hovořit o superdebatě Blesku před krajskými volbami, které se zúčastnili kromě předsedy vlády šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předseda Pirátů Ivan Bartoš, předseda ODS Petr Fiala, šéf lidovců Marian Jurečka, předseda KSČM Vojtěch Filip, šéf STAN Vít Rakušan a lídr ČSSD Jan Hamáček. Chyběl zástupce SPD, kterého však Blesk nepozval.
30.09.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19752 článků) , Petr Fiala (1705 článků) , Jan Hamáček (2226 článků) , Vojtěch Filip (1402 článků) , Marian Jurečka (720 článků) , Vít Rakušan (97 článků) , Ivan Ivan (1624 článků)

Pomsta šéfu Fialovi. Jmenuje se... Novotný. A čí? Karolína Stonjeková to odhalila

 
„Slušný sympatický hoch se musel poroučet, aby místo něj mohl nastoupit sekerník Prymula,“ okomentovala změnu šéfa resortu zdravotnictví komentátorka Karolina Stonjeková pro XTV.cz. Prymulův střet zájmů se podle ní neřeší, jelikož jsme u současné vlády na konflikty zájmů zvyklí, což nás „otupělo“. Zhodnotila i reakci předsedy ODS Petra Fialy na výroky řeporyjského starosty Pavla Novotného. Ten podle komentátorky bude „vesele škodit dál“ a bude mít zřejmě ještě v ODS „delší životnost“ než Fiala. Odkryla, že možná jde o pomstu od Alexandry Udženije.
30.09.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků) , Pavel Novotný (1023 článků)

Bartoš: Je mi líto Petra Fialy. Vyhlásí, že bude premiérem a přitom má 12 procent

 
Šéf Pirátů Ivan Bartoš zdůrazňuje, že nechce dělat politiku „antiBabiš“, ale nezbývá mu než konstatovat, že nástup druhé vlny koronaviru koalice ANO a ČSSD podporovaná komunisty nezvládla. Zdůraznil, že Piráti nikdy nevolali po odložení roušek. A pak si rýpl do předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska a nad předsedou ODS Petrem Fialou vyjádřil lítost.
30.09.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1705 článků) , Miroslav Kalousek (7180 článků) , Ivan Ivan (1624 článků)

„Babiš na vás žárlí,“ řekl Moravec Fialovi. Hamáček jen zíral, z jakého úhlu jde kritika za roušky

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce se střeli předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda ODS Petr Fiala. Ten hodil na vládu několik slovních granátů. „To, že tady premiér Andrej Babiš selhal a ještě lidem lhal, to je prostě pravda,“ vypálil mimo jiné. Hamáček vládu bránil a připomněl Fialovi jeho vlastní slova ze srpna, kdy tvrdil, že nevidí smysl v plošném nošení roušek.
27.09.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19752 článků) , Petr Fiala (1705 článků) , Jan Hamáček (2226 článků) , Václav Moravec (595 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »