Články k osobnosti

Petr Dvořák

  dj

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Dvořák »
 

Rodinu tvoři máma, táta a děti! Senátor Valenta je pobouřen tím, co ČT pustila dětem

 
Nad americkou pohádkou Doktorka Plyšáková, ve které je k vidění epizoda, v níž je lesbický pár s dětmi označován za rodinu a jejíž první díl začátkem roku odvysílala Česká televize, se pozastavuje senátor Ivo Valenta (za Soukromníky). K celé záležitosti se vyjádřil na sociální sítí Facebook. „Rodinu tvoří máma, táta a děti,“ zdůrazňuje. V šoku je i Aliance pro rodinu, která už napsala otevřený dopis generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi, Radě ČT a Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. A slova plná odsouzení pronesl i Tomio Okamura (SPD).
18.01.2019 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Tomio Okamura (2207 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

ČT: Petr Dvořák byl potřetí zvolen do nejvyššího vedení Evropské vysílatelské unie

 
Generální ředitel České televize Petr Dvořák byl dnes, na valné hromadě, zvolen do nejvyššího vedení Evropské vysílatelské unie (EBU). Ve Výkonném výboru bude působit až do roku 2020.
10.12.2018 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Ivan Bednář: Zamést si před vlastním prahem

 
Generální ředitel ČT Petr Dvořák si na konferenci o mediální gramotnosti postěžoval, že lidé často nedokážou rozlišit závažnost a pravdivost informací. Zda se to týká také redaktorů zpravodajství ČT už Dvořák neuvedl.
25.11.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků) , Ivan Ivan (1153 článků)

Ředitel ČT o benefiční StarDance: Svěrák to nechtěl, třásl jsem se

 
Přes patnáct milionů korun se vybralo během sobotního charitativního dílu pořadu StarDance. Dojetím nad vystoupeními s vozíčkáři plakala nejen do kamer Tatiana Drexler, dojetí těžko skrýval i manžel Pavly Tomicové Ondřej Malý, ale dojatí byli také mnozí v sále včetně ředitele ČT Petra Dvořáka. Ten po skončení pořadu přiznal, že začátky vůbec nebyly jednoduché a že se musel potýkat s „nepřízní“ Zdeňka Svěráka.
25.11.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Tomicová (225 článků) , Petr Dvořák (574 článků) , Tatiana Drexler (18 článků) , Ondřej Malý (45 článků) , Petr Dvořák (569 článků) , Ondřej Svěrák (11 článků)

Na galavečeru ocenili Jágra i ředitele ČT. Na Žofíně rozdala řády Dlouhého komora

 
Nejvyšší ocenění Hospodářské komory Řád Vavřínů 2018 dnes získalo 14 podnikatelů, špičkových odborníků a další celospolečensky významných osobností. Mezi laureáty se objevily mj. rektor UK Tomáš Zima, hokejista Jaromír Jágr či generální ředitel České televize Petr Dvořák.
15.11.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2562 článků) , Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků) , Tomáš Dvořák (39 článků)

Ředitel Českého rozhlasu Zavoral chce, aby rozhlasový poplatek vzrostl o pět korun

 
Ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral by chtěl, aby se měsíční koncesionářský poplatek zvýšil o pětikorunu z nynějších 45 korun. Ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák se zase vyslovil pro indexaci koncesionářských poplatků. Za televizi nyní lidé platí 135 korun za měsíc. Zavoral a Dvořák mluvili o poplatcích při dnešním semináři nazvaném Média veřejné služby a jak je udržet při životě, který pořádala ve Sněmovně sociálnědemokratická Masarykova demokratická akademie.
09.10.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Český rozhlas i ČT natáhly ruku: O kolik chtějí zvýšit koncesionářský poplatek?

 
Ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral by chtěl, aby se měsíční koncesionářský poplatek zvýšil o pětikorunu z nynějších 45 korun. Ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák se zase vyslovil pro indexaci koncesionářských poplatků. Za televizi nyní lidé platí 135 korun za měsíc. Zavoral a Dvořák mluvili o poplatcích během úterního semináře nazvaném Média veřejné služby a jak je udržet při životě, který pořádala ve Sněmovně sociálnědemokratická Masarykova demokratická akademie.
09.10.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Budějovický Budvar dnes slavnostně otevřel nové logistické centrum

 
Dnes dopoledne Budějovický Budvar slavnostně otevřel nové logistické centrum. Symbolického stříhání pásky se ujali ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc., primátor města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda a ředitel Budějovického Budvaru Mgr. Petr Dvořák.
05.10.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (406 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků) , Miroslav Toman (129 článků) , Jiří Dvořák (343 článků)

Hlavně se neposrat. Lumpové z ČT. Po křiku před sněmovnou padla zcela nová fakta ve věci Kavčích hor a Petra Štěpánka

 
Poslanecká sněmovna bude při rozhodování o tom, kdo obsadí jedno uvolněné místo v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, možná brát v úvahu rozhořčení generálního ředitele ČT Petra Dvořáka a lidí blízkých veřejnoprávnímu médiu nad nominací Petra Štěpánka, jakéhosi „enfant terrible“ domácí mediální scény. Bývalá členka Rady České televize Jana Dědečková je naopak přesvědčena, že vzhledem k odborné zdatnosti a schopnosti udělat si vlastní názor, neexistuje vhodnější osoba na tento post. Analytička Irena Ryšánková zase soudí, že členem RRTV by neměl být takto radikálně a politicky se vyjadřující člověk.
02.10.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (704 článků) , Petr Štěpánek (704 článků) , Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků) , Jan Dvořák (93 článků) , Honza Dvořák (93 článků)

Budvar přijde o půl miliardy. Odvede ji do státního rozpočtu, rozhodla vláda

 
Národní podnik Budějovický Budvar odvede do státního rozpočtu půl miliardy korun. Na svém dnešním zasedání o tom rozhodla vláda, uvedl tiskový odbor kabinetu. Loni Budvar peníze do rozpočtu kvůli vysokým investicím neodváděl. Generální ředitel podniku Petr Dvořák už dříve uvedl, že podnik s odvodem počítá. Peníze budou směřovat ještě do letošního rozpočtu.
26.09.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Vláda projedná odvod půl miliardy z Budvaru do rozpočtu

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) projedná ve středu půlmiliardový odvod z peněz národního podniku Budějovický Budvar do státního rozpočtu. Jak řekl ČTK generální ředitel podniku Petr Dvořák, podnik s tímto odvodem počítá.
23.09.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Chcete do mediální rady člověka, který chce jít na Kavčí hory s dynamitem? Ředitel Dvořák vyjádřil své znepokojení z nominace Petra Štěpánka

 
Kandidát hnutí ANO do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání chce zničit Českou televizi, staví se generální ředitel České televize Petr Dvořák proti nominaci dlouholetého mediálního experta ODS a bývalého člena strany Petra Štěpánka. Ten se netají svými kritickými názory na veřejnoprávního vysílatele.
20.09.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (704 článků) , Petr Štěpánek (704 článků) , Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Co mi přiznal ředitel ČT do očí... Soupeřka Jiřího Drahoše promluvila. A poskytla dokumenty

 
ROZHOVOR Česká televize podobně jako v přímé prezidentské volbě nebo ve volbách, v nichž podle analýzy Centra pro mediální studia Univerzity Karlovy stranila TOP 09, zcela zapomíná na zákonem jí uložené povinnosti poskytovat objektivní, ověřené, vyvážené a všestranné informace. Na vlastní kůži se o tom přesvědčuje senátorka Eva Syková, která obhajuje senátní mandát v Praze 4, kam se přihlásil i poražený prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Dokonce i ředitel ČT Petr Dvořák senátorce osobně přiznal, že na Reportéry ČT nemá žádný vliv a že reportérka ČT, to je Tálibán.
10.09.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků) , Jiří Dvořák (343 článků)

Vedro jak v peci. Češi naměřili 36,2 °C, Španělsko čeká přes 40 °C

 
Nadprůměrně teplé počasí v Česku vydrží zřejmě celý srpen. Největší vedra budou první dva týdny a koncem srpna se bude pozvolna ochlazovat, uvedl mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák. Velmi teplé počasí je v celé Evropě a vlna veder by měla vydržet docela dlouho. „V Evropě teplu neunikneme,“ uvedl Dvořák. Kdo by se chtěl ochladit, měl by vyrazit do hor nebo na britské ostrovy.
30.07.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Není to výmysl televizních provozovatelů, ale politická objednávka, která vznikla na úrovni EU. Pro diváka to vysokou přidanou hodnotu nemá, řekl šéf ČT Dvořák k druhé televizní digitalizaci

 
DRUHÁ TELEVIZNÍ DIGITALIZACE Na konferenci DIGIMEDIA 2018 se nemluvilo jen o technické stránce a harmonogramu přechodu na DVB-T2 a úskalí druhé televizní digitalizace. Generální ředitel České televize Petr Dvořák totiž upozornil, že není dořešeno, jak bude vypadat finanční zajištění. Zkritizoval Ministerstvo financí za jeho přístup k zákonu o dani z přidané hodnoty a odmítl argumenty, že Česká televize má dostatečný rozpočet na to, aby z něj dokázala peníze pro podporu a financování přechodu na DVB-T2 ušetřit. Podle něj nebude přidaná hodnota přechodu pro diváka nijak vysoká a ještě by ho připravil třeba o přenosy z fotbalového mistrovství světa.
06.06.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Chlapec (9) dostal zásah ze slunečného nebe! Uhodí i ze tří kilometrů, tvrdí meteorolog

 
Může se zákeřný výboj objevit jen tak »zničehonic«? Blesk z čistého nebe je podle meteorologa Petra Dvořáka (52) mýtus. Bouřka ale může propuknout náhle a rozhodně neplatí, že nejprve začne pršet.
13.05.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Diváci ČT, to budete koukat, kdo za vás hovoří s ředitelem Dvořákem. Šimon Pánek, Ivo Mathé, Adam Černý...

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize se dopustila fatálního profesního selhání, když odvysílala údajné záběry z Američany bombardovaného Damašku, ačkoliv šlo o video zachycující útok na ukrajinský Luhansk v roce 2015. Petra Žantovského by moc zajímalo, zda se někdo z Divácké rady při pondělním sezení zeptal generálního ředitele ČT, jak se to může stát a proč je validním zdrojem pro veřejnoprávní televizi sociální síť. Mediální analytik se zabývá také článkem z Reflexu, který nabádá k tomu zbavit některé skupiny volebního práva, i obrovskou nechutností skrývanou za sociologický průzkum.
21.04.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Adam Dvořák (9 článků) , Petr Adam (85 článků) , Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Pozor! Šéf ČT Dvořák nejen žene k soudu Soukupa. Ale začal „kopat“ i jinak, zaujme to Zemana

 
Server ČeskáMédia.cz se mimo jiné věnují informaci generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, jenž Radě České televize referoval o schůzce s rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou a děkankou Fakulty sociálních věd UK Alicí Němcovou Tejkalovou. S oběma hovořil mimo jiné o analýze předvolebního vysílání veřejnoprávních médií v roce 2016.
05.04.2018 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků) , Petra Němcová (573 článků) , Tomáš Dvořák (39 článků)

Mají znát Češi platy moderátorů ČT? Dvořák odráží další Soukupův útok

 
V televizní válce mezi Českou televizí a Barrandovem se objevily nové útoky a argumenty. Šéf soukromé TV Barrandov Jaromír Soukup se do generálního ředitele ČT Petra Dvořáka opřel po koncesionářských poplatcích i kvůli platům. Dvořák nevidí jako dobrou cestu zveřejňování platů moderátorů ČT a dalších pracovníků. A pro Blesk Zprávy vysvětlil, proč na to dle něj nejsou Češi tak úplně připraveni.
21.03.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků)

Česká televize je česká pouze tím, že ji povinně platí čeští občané. Výročí německé okupace našeho území připomíná v rozsahu nehody na dálnici, žasne veřejnoprávní radní

 
INTERVIEW TOMÁŠE KŇOURKA K výroku generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, že společnost není připravena na zveřejnění platů prominentních zaměstnanců z Kavčích hor, dodává místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek, že důležitá je naše dokonalá připravenost posílat na koncesionářských poplatcích téměř sedm miliard korun ročně. Za neuvěřitelné pokládá, že výročí německé okupace našeho území připomíná veřejnoprávní televize v rozsahu nehody na dálnici. V kontextu toho, že nereferovala o pochodu tisíce fašistů v Kyjevě ani promenádě stovky veteránů dvou divizí SS v Lotyšsku, ho to už ani neudivuje.
18.03.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků) , Tomáš Dvořák (39 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »