Články k osobnosti

Petr Dvořák

  dj

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Dvořák »
 

Šéf ČT Dvořák v ohrožení, o penězích jednal s Babišem. „Zemanův mazlík“ křeslo nedostal

 
Vypadá to, že pod šéfem České televize Petrem Dvořákem se kýve židle. Mají na něj spadeno členové Rady ČT, která navíc mění svoje vedení i dozorčí komisi. Tu nejprve odvolali a nové kandidáty vybrali za zavřenými dveřmi. Ještě před tím se objevily informace, že by měla být „klubem kámošů“. Usednout by v ní měl dle slov radního Zdeňka Šrapatky „mazlík“ prezidenta Miloše Zemana. Mezi radními zejména díky poslancům hnutí ANO sedí několik Dvořákových kritiků. Právě s premiérem Andrejem Babišem (ANO) Dvořák ve středu jednal. Chce změnu zákona kvůli financování ČT.
25.11.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20034 článků) , Petr Dvořák (675 článků) , Miloš Zeman (24629 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

O situaci kolem Rady ČT Babiš s Dvořákem hovořili jen letmo, na schůzce šlo prý hlavně o DPH

 
Jen krátce hovořil premiér Andrej Babiš s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem o nynější napjaté situaci kolem rady tohoto média. Hlavním tématem jejich středeční schůzky byl zákon o DPH.
25.11.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20034 článků) , Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

„Skoncujte s diletantismem.“ Zaorálek kritizuje Radu ČT, zmínil chaos a ignorování zákona

 
Znepokojuje mě chaos. Takovými slovy hodnotí ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) současnou situaci kolem České televize, kdy její rada odvolala dozorčí komisi. Zcela náhle. Podle ministra Rada ČT „úplně ignorovala znění zákona“, dozorčí komisi dle jeho názoru nelze vinit ze spáchání údajného kolektivního zločinu. Krok v posledních dnech vyvolal silné emoce, za veřejnoprávní televizi se postavila řada osobností, naopak prezident Miloš Zeman kritizoval ředitele Petra Dvořáka.
24.11.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2675 článků) , Petr Dvořák (675 článků) , Miloš Zeman (24629 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

Roman Vojtek je trojnásobným tatínkem: Dočkal se dalšího syna!

 
Herec Roman Vojtek (48), jehož si televizní diváci zamilovali coby Karla Dvořáka v retro seriálu Vyprávěj, se stal trojnásobným tatínkem! Jeho o patnáct let mladší manželka Petra (33), která se bohužel v devátém měsíci musela odstěhovat k sestře, jelikož Roman se od svých dětí nakazil covidem, nyní konečně porodila! Je to holka, nebo kluk? A jaké dostalo miminko jméno?
24.11.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Roman Vojtek (617 článků) , Karel Dvořák (49 článků) , Karel Dvořák (49 článků) , Karel Dvořák (49 článků) , Petr Dočkal (6 článků) , Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

Zeman zmínil „drzého fracka“, Dvořák mu vrátil úder. A za ČT se postavili i Halík či Hřebejk

 
Kolem České televize je v posledních dnech rušno. Rada ČT, která je i díky poslancům z hnutí ANO složená kritiky veřejnoprávní televize a jejího šéfa Petra Dvořáka, odvolala svoji dozorčí komisi. Čím dál víc se tak mluví i o tom, že Rada chce „zaříznout“ právě Dvořáka. Vyzval k tomu dokonce prezident Miloš Zeman. Dvořák reagoval slovy o důvěře, kterou má prý Zeman na rozdíl od ČT nízkou. V týdnu se na podporu ČT také protestovalo. A dvě stovky českých osobností podepsaly dopis, ve kterém vyzývají premiéra Andreje Babiše (ANO), aby zajistil podporu nezávislosti ČT.
22.11.2020 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20034 článků) , Petr Dvořák (675 článků) , Miloš Zeman (24629 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

Díra v kase. Konec Dvořáka v čele ČT? Radní Matocha řekl více

 
Rada České televize odvolala svou dozorčí komisi a vzápětí rezignovali předseda a místopředseda Rady ČT. V pořadu K věci vysílaném na CNN Prima News k tématu hovořil místopředseda Rady ČT, publicista Pavel Matocha. Za absurdní označil tvrzení, že by se někdo snažil o odvolání generálního ředitele veřejnoprávní televize Petra Dvořáka; sám by pro něco takového prý nehlasoval. Sdělil, zda má zájem o uvolněné místo předsedy Rady ČT.
21.11.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků) , Pavel Dvořák (135 článků) , Pavel Dvořák (135 článků)

„Ústav nezávislé žurnalistiky“ opět v akci. Teď už ne jen Xaver. Hrozí soud

 
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se ohradil proti textu ředitele „Ústavu nezávislé žurnalistiky, z.ú.“ Ondřeje Neumanna, který byl publikován na serveru HlidaciPes.org. Neumann se v článku obul do veřejnoprávního rozhlasu slovy, že ČRo prý vychází „vstříc vládnoucí politické moci“ a porovnal Zavorala s ředitelem České televize Petrem Dvořákem, s Václavem Moravcem a s moderátorem a radním ČT Lubošem Xaverem Veselým. Zavoral text vnímá jakožto útok proti němu i proti Českému rozhlasu a hodlá se bránit právními kroky. „Po dnešku je jasné, že jeden z nás je lhář a normalizátor,“ zaznělo od Neumanna, jenž prý se těší na soudní dohru.
21.11.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků) , Václav Český (561 článků) , Luboš Veselý (525 článků) , Ondřej Veselý (117 článků) , Ondřej Veselý (117 článků) , Václav Neumann (4 články)

Ředitel Dvořák varuje. Když mě odvolají z politických důvodů, ČT bude zranitelná

 
Generální ředitel České televize Petr Dvořák má za to, že noví členové Rady ČT budou usilovat o jeho odvolání; není to ale nic, co by ho trápilo. V rozhovoru pro Seznam Zprávy sdělil, zda má skutečně obavy o nezávislost České televize.
21.11.2020 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

Bývalý předseda Rady ČT Kühn u Drtinové odpálil bombu: Vypadá to, že se chystají na ředitele Dvořáka

 
Končící šéf Rady ČT René Kühn má strach o budoucnost veřejnoprávní televize. Obává se, že stávající většina Rady, kterou reprezentuje kupříkladu ekonomka Hana Lipovská nebo moderátor Luboš Veselý, se chystá na profesní popravu generálního ředitele ČT Petra Dvořáka. Má obavy, že česká společnost zatím není natolik dospělá, aby úlohu veřejnoprávních médií plně docenila.
20.11.2020 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (525 článků) , Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

Spacáková revoluce po dvaceti letech? Kolem ČT začíná být mimořádně husto

 
Kolem České televize to zase jednou vře. Rada ČT odvolala členy Dozorčí komise ČT a někteří to chápou tak, že mohlo jít jen o test síly, zda by podobně mohl být odstaven i dlouholetý ředitel ČT Petr Dvořák. Právě toho se obávají například signatáři otevřeného dopisu, který adresovali premiérovi Andreji Babišovi. A množí se i další události, které dávají vzpomenout na horké chvilky „televizní krize“, od které za pár týdnů uplyne právě dvacet let.
20.11.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

Gentleman Šarapatka poslankyni: Husa. Syčí a kejhá v Babišově drůbežárně

 
Mezi Radním ČT Zdeňkem Šarapatkou a poslankyní hnutí ANO Barborou Kořanovou opět roste napětí. Kořanová zkritizovala slova generálního ředitele ČT Petra Dvořáka a Šarapatka ihned přišel s protiútokem.
20.11.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

Česká televize je podle Zemana součástí opozice a její ředitel by měl skončit

 
Česká televize je podle prezidenta Miloše Zemana součást opozice, nikoliv vyvážená, objektivní a nestranná veřejnoprávní instituce. Prezident je přesvědčen, že generální ředitel ČT Petr Dvořák by měl skončit, rozhodnutí je ale v rukou Rady České televize.  Dvořákovi vadí, že se Zeman snaží podkopávat důvěru v ČT.
19.11.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Miloš Zeman (24629 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

Zeman: ČT je součást opozice. Je ujetá. Trump ať uzná porážku, ať není jako Kalousek. Trapný

 
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Šéf České televize Petr Dvořák by měl skončit, řekl ParlamentnímListům.cz prezident Miloš Zeman. Reagoval nejen na poslední vývoj kolem odvolání dozorčí komise. Zeman se vůbec poprvé veřejně vyjádřil k americkým volbám. Donald Trump podle něho využívá dostupné prostředky, ale měl by to už vzdát a nebýt trapný. Hlava státu komentovala i odchod Miroslava Kalouska ze Sněmovny a další aktuální témata.
19.11.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5482 článků) , Petr Dvořák (675 článků) , Miroslav Kalousek (7228 článků) , Miloš Zeman (24629 článků) , Petr Dvořák (670 článků) , Miroslav Dvořák (92 článků) , Miroslav Dvořák (91 článků) , Miroslav Dvořák (91 článků)

Pitva ČT: Tak co, kolik bere Moravec? Xaver s Holcem se zanořili do míst, kam se „nesmí“

 
V Podtrženo sečteno na XTV se opět probírala ČT a Xaver vysvětlil, jak to bylo s odvoláním dozorčí rady. Komentátor Info.cz Petr Holec prohlásil, že navzdory prohlášením generálního ředitele Petra Dvořáka, on už je zralý vědět, kolik dostává Václav Moravec. „Tak je to nedělní dvouhodinovka, já předpokládám, že to bude slušný honorář. Představte si, vy sedíte u svíčkové doma v neděli a on sedí ve studiu, dvě hodiny. Takže si to zaslouží. Ale já se cítím zralý, že to unesu,“ odůvodňoval. Měřit IQ poslancům je podle něho skvělý nápad, akorát pak bude ve Sněmovně prázdno. A Joe Biden je prý hodný děda, který dává čokoládu, ale Markéta Pekarová Adamová zlá domovnice.
15.11.2020 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Václav Moravec (611 článků) , Petr Dvořák (670 článků) , Joe Biden (305 článků)

Boj za ČT! Milionu chvilek došla trpělivost s Lipovskou, Xaverem a spol.

 
„Ve středu přišel první útok z Rady České televize,“ informuje na svém facebooku spolek Milion chvilek, který v reakci na odvolání dozorčí komise povstává do boje o Českou televizi. „Proti pokusům o její ochromení“ se plánuje ozvat při „on-line demonstraci“ nazvané Rok změny: Začínáme!, plánované na pondělí 16. listopadu. Sdílí slova bývalého člena Rady ČT Vratislava Dostála o zformování většiny radních proti generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi, kdy odvolání dozorčí komise bylo pouze testem její síly.
14.11.2020 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků)

Záznam Maláčové označující Babiše za debila není proti Kodexu ČT

 
Autoři reportáže v pořadu 168 hodin, v níž ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) označila premiéra Andreje Babiše (ANO) za debila, neporušili Kodex České televize ani zásady profesionální etiky pracovníků vysílatele veřejné služby. Vyplývá to z šetření členů Etického panelu zveřejněného na webu ČT. Radu ČT o výsledku informoval generální ředitel Petr Dvořák.
11.11.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20034 článků) , Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků) , Jan Dvořák (106 článků) , Honza Dvořák (106 článků)

Fridrichová nepochybila „de*ilem“ Babišem, potvrdila ČT. A zmínila veřejný zájem

 
Autoři reportáže v pořadu 168 hodin, v níž ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) označila premiéra Andreje Babiše (ANO) za debila, neporušili Kodex České televize ani zásady profesionální etiky pracovníků vysílatele veřejné služby. Vyplývá to z šetření členů Etického panelu zveřejněného na webu ČT. Radu ČT o výsledku informoval generální ředitel Petr Dvořák.
11.11.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20034 článků) , Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků) , Jan Dvořák (106 článků) , Honza Dvořák (106 článků)

Hrad: Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky zaslal dopis generálnímu řediteli ČT

 
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář zaslal dopis generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi.
31.10.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků) , Vratislav Mynář (1172 článků)

Otevřený dopis generálnímu řediteli ČT. Stížnost na Železného míří z Hradu. Obránce ČT Šarapatka je na nohou

 
Moderátor České televize Jakub Železný po kritice od Gottovy dcery Dominiky za příspěvek na Twitteru o osobnostech vyznamenaných prezidentem Milošem Zemanem sklidil svým textem pozornost i od hradního kancléře Vratislava Mynáře. Ten poslal dopis generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi, ve kterém vyzývá v návaznosti na Železného jednání k reakci. To neušlo pozornosti radnímu ČT Zdeňku Šarapatkovi a přišel s vlastním dopisem. Mynářovi se líbit nebude.
30.10.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Miloš Zeman (24629 článků) , Petr Dvořák (670 článků) , Vratislav Mynář (1172 článků) , Jakub Železný (107 článků)

Robert Troška: Česká televize: Skrytý LGBT aktivismus a sexuální hrubosti v dramaturgické tvorbě

 
Česká televize na čele propagace novolevicového aktivismu. Seriálová produkce České televize v posledních pěti letech pod vedením generálního ředitele Petra Dvořáka splňuje genderové i menšinové požadavky nevídaným způsobem.
26.10.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (675 článků) , Petr Dvořák (670 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »