Články k osobnosti

Petr Dvořák

  ředitel televize NOVA, kytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Dvořák »
 

Nejhorší zpráva týkající se ČT. Petr Žantovský prohlédl rozhovor s Dvořákem a už je jasno

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize nezajistila, aby v politicko-publicistickém pořadu 168 hodin bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti. Toto aktuální zjištění Rady pro rozhlasové a televizní vysílání je jen jednou z několika zpráv tohoto týdne, které vedou k pochybnostem o smyslu existence veřejnoprávních médií. Petr Žantovský v té souvislosti upozorňuje na rozhovor, v němž generální ředitel Petr Dvořák nešetří slovy chvály na vysílání normalizační dojímárny i celého molochu, v jehož je čele. Zato v západoevropských zemích sílí volání po zrušení veřejnoprávních médií.
20.08.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Padla kosa na kámen. Rada ČT rozhodla, výmluvy nezabraly. Dvořák bude muset konat

 
Česká televize porušila svůj vlastní kodex a má průšvih. Generální ředitel Petr Dvořák dostal měsíc na to, aby sdělil Radě ČT, jaké důsledky z toho vyvodil vůči viníkům a jaké kroky učinil vůči poškozeným neobjektivní reportáží. Ti vůbec nedostali slovo, jen mohli bezmocně přihlížet, jak je z veřejnoprávní obrazovky označují za dezinformátory či antivaxery. „Česká televize by se měla konečně probrat a měla by začít jednat korektně. Vždyť si sama může ověřit, kdo v minulosti lhal a kdo měl pravdu,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz jedna z reportáží poškozených, imunoložka Zuzana Krátká.
29.07.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

„Neodvysílaná reportáž“ u Wollnera? Znalec mediálního prostředí má jasno, jak to bylo

 
Novinář, publicista, člen Rady ČTK a komentátor Petr Žantovský byl hostem XTV.cz. „V České televizi umějí jednu věc. Dokonale mlžit,“ zaznělo mimo jiné z jeho úst. Hovořil také o současném řediteli veřejnoprávní televize Petru Dvořákovi a o kauze kolem reportéra Marka Wollnera.
12.07.2022 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků) , Marek Dvořák (41 článků)

Česká televize: Generální ředitel ČT Petr Dvořák obhájil post viceprezidenta Evropské vysílací unie

 
Generální ředitel České televize Petr Dvořák byl na valné hromadě v Dubrovníku již podruhé zvolen viceprezidentem Evropské vysílací unie (EBU).
07.07.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Co provozuje ta zpravodajská budova na Kavčích horách... Žantovský četl a nevěřil

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Už na konci roku 2019 připravovala Česká televize v rámci pořadu Reportéři ČT Marka Wollnera natáčení s řadou odhalení o Petru Hlubučkovi, politikovi STAN stíhaném v souvislosti s korupcí v pražském Dopravním podniku. Na veřejnoprávní obrazovku se však nikdy nedostalo. „Jsou dva nejhorší hříchy, kterých se může televizní nebo jakýkoli novinář dopustit. Psát na objednávku za peníze nebo výhody – nebo za to samé na objednávku mlčet,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský, jehož naprosto fascinuje, že po propuknutí kauzy na svých židlích ještě sedí jak Marek Wollner, tak generální ředitel Petr Dvořák.
02.07.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků) , Marek Dvořák (41 článků)

Stávková pohotovost na Kavčích horách. Dvořákovo propouštění zaměstnanci odmítají

 
Chystané škrty spojené zejména s propouštěním vadí pracovníkům České televize natolik, že od pátečního dne vstupují do stávkové pohotovosti. Úspory, které oznámil ředitel televize Petr Dvořák začátkem června, se mají týkat zejména ostravského studia. Píše to server iHNed.cz.
23.06.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Šéf ČT Petr Dvořák dostane za loňský rok plný bonus 2,4 milionu Kč

 
Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok bonus ve výši 100 procent roční mzdy, tedy přibližně 2,4 milionu korun. Vyplývá to z dnešního jednání rady ČT, která neschválila návrh na přiznání bonusu sníženého na 92,5 procenta. Pokud rada snížení neschválí, náleží řediteli 100 procent, uvedl místopředseda rady Jiří Šlégr.
22.06.2022 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šlégr (459 článků) , Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků) , Jiří Šlégr (460 článků) , Jiří Dvořák (458 článků)

„Ať si to zkusí, odhlásím TV.“ Dvořák nakrknul lidi. Nedali si to líbit

 
Redakce Seznam Zpráv se začala věnovat tématu zvýšení koncesionářských poplatků. V jejich podcastu dostal sólo generální ředitel ČT Petr Dvořák a redaktorky pak obíhaly poslance a ptaly se jich, proč chtějí voličům poskytnout jen jednu novou vánoční pohádku v roce, což byla jedna z úspor, kterou ředitel Dvořák nastínil. Kromě toho vyjádřil názor, že patnáct korun měsíčně, které chce navíc, není pro domácnost zase tak fatální. Řada diváků to ale vidí jinak a jejich postoj se začíná radikalizovat.
10.06.2022 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Pavel Foltán: Kavka kavce oči nevyklove?

 
Před několika dny Petr Dvořák - coby generální ředitel České televize - ohlásil, že udělá razantní změny v programech ČT, např. včetně zrušení celého programu ČT3, omezení ČT4 Sport, a další změny, přičemž ale ponechá zpravodajství a publicistiku beze změn. Téměř obratem na to reagovali tři mediální odborníci: Petr Žantovský, pak Petr Štěpánek a potom i Štěpán Kotrba, ale i další. Všechny je znám už velmi dlouho, podobně, jako i Petra Dvořáka, přičemž i celou mediální scénu v tuzemsku znám dobře i s celou její problematikou, a to už 30 let, od počátku vzniku duálního systému i mediálního práva v ČR - a už od tehdy po celou dobu až dosud jsem varoval, že ne všechno je tu dobře nastaveno, jak právně (a tedy i legislativně), tak i věcně a systémově, a že se to časem negativně projeví. To se děje už dlouho. A zdá se, že ta vleklá krize (relativně pomalu, ale jistě) spěje k další kulminaci.
09.06.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (923 článků) , Petr Štěpánek (923 článků) , Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

Kolik platíme za Moravcovy pořady? Soud prolomil výmluvu na obchodní tajemství. Hovoří právník, který chce změnit praxi Kavčích hor

 
Česká televize má problém. Bude muset s pravdou ven. Respektovaný brněnský právník Zdeněk Koudelka (Trikolora), který se mimo jiné proslavil i úspěšným žalobami na proticovidová opatření vlády Andreje Babiše, vytrval ve svém snaze zveřejnit to, kolik veřejnoprávní televize utrácí za výrobu pořadů Otázky Václava Moravce a Fokus Václava Moravce. Přestože s odvoláním na obchodní tajemství odmítl generální ředitel České televize Petr Dvořák tuto informace zveřejnit, před několika dny jeho rozhodnutí zrušil Městský soud v Praze.
08.06.2022 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků) , Zdeněk Dvořák (50 článků)

Josef Abrhám očima hvězd: Fridrichovou pozval domů, zdrcený Pyško a slib Dvořáka divákům

 
Bezmála o rok přežil slavný herec Josef Abrhám (†82) svou milovanou choť Libuši Šafránkovou (†68). Na jeho pohřeb, který se konal v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově, na něj přišlo zavzpomínat mnoho českých hvězd. Mezi nimi byla i novinářka a moderátorka Nora Fridrichová (44), herec Alexej Pyško (65) či generální ředitel ČT Petr Dvořák (57), kteří pro eXtra.cz zavzpomínali na jednoho z našich největších hereckých velikánů.
08.06.2022 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Alexej Pyško (44 článků) , Petr Dvořák (817 článků) , Nora Fridrichová (429 článků) , Petr Dvořák (812 článků) , Josef Dvořák (181 článků)

ČT3. Vysoká divácká spokojenost. A skončí, nejsou peníze. Šéf ČT znovu zaplakal. Tentokrát v tisku

 
Vysílání ČT3, jež veřejnoprávní televize spustila na počátku pandemie, skončí. Jak uvedl generální ředitel Petr Dvořák, ČT nemůže jinak než šetřit, když vysoce rostou náklady. Koncesionářský poplatek totiž zůstává stejný. Dvořák poskytl rozhovor Právu, kde uvedl stejně smutné zprávy jako před víkendem na tiskové konferenci, kde škrty v televizi ohlásil.
04.06.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Na hraně etiky! Proč chce ČT od lidí ve skutečnosti tolik peněz? Petr Žantovský se dívá do karet Dvořákovi

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Veřejnoprávní televize si hodlá naordinovat odtučňovací kúru. Šetřit se však chystá na nepravých místech. Mimo jiné plánuje omezit studiovou výrobu ve studiu Ostrava. „To považuji za velice radikální kulturní zločin, protože televizní studio Ostrava dlouhodobě slulo pověstí vynikajícího a velmi specifického producenta,“ upozorňuje v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí Petr Žantovský. V kroku vedení České televize vidí pragocentrickou aroganci ve stylu „nedáte nám víc peněz, tak vám odřízneme ty vaše regiony, vždyť je v Praze vlastně nepotřebujeme“.
04.06.2022 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Co vyslechla ČT kvůli poplatkům, neslyšela ráda. I z nečekané strany

 
Tématem posledních dní se u nás, kromě ukrajinské krize, stalo omezení výdajů na provoz České televize. Na tiskové konferenci s tím vystoupil její ředitel Petr Dvořák a spustil doslova lavinu reakcí. Někdo jeho kroky chápe, jiný ho kritizuje za nezodpovědné hospodaření, další se nehodlá smířit s avizovaným omezením výdajů na sport či s rušením kanálu pro seniory ČT3. Samozřejmě se ale opět rozvířila debata o výši koncesionářských poplatků.
02.06.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

„Přijel náklaďák ČT, desítky lidí...“ Po škrtech v TV svědectví. Jak to chodí. Z čeho jde strach

 
Finanční úspory za miliardu včetně propouštění a zrušení jednoho z kanálů. Tento recept na těžkou ekonomickou situaci České televize představil v úterý její generální ředitel Petr Dvořák. ParlamentníListy.cz pátraly po důvodech, proč se najednou veřejnoprávní televize ocitla ve velkých finančních problémech, když podle vedení ČT měla každý rok vyrovnaný rozpočet. Jak se už dříve ukázalo, v reálu byly rozpočty výrazně deficitní, ale kouzlení s čísly to zakrylo. Proč se úspory nedotknou zpravodajství? A co musí přijít, aby se ČT finančně uzdravila? I na to se snažíme nalézt odpovědi.
01.06.2022 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Škrty v ČT. Bývalá hejtmanka podezřívá ředitele Dvořáka ze dvou zásadní věcí

 
Generální ředitel České televize Petr Dvořák rozhodl o propouštění a stamilionových škrtech v hospodaření ČT v příštích dvou letech. S názorem na situaci přispěchala bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Podle ní buď Dvořák selhal jako manažer, nebo vydíráním tlačí na zvýšení koncesionářských poplatků.
31.05.2022 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (210 článků) , Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Drastické škrty v ČT. A zpravodajství unikne? Exředitel veřejnoprávní stanice se ozval. Narušil Dvořákův plán

 
Aktivistce a novinářce Apoleně Rychlíkové vadí, že si naše společnost dostatečně neváží veřejnoprávních médií. Říká to v reakci na rozhodnutí generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, který musel rozhodnout o rozsáhlém propouštění a škrtech v hospodaření ČT v příštích dvou letech.
31.05.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Manévry v České televizi: Razantní škrty v programu a propouštění!

 
Česká televize plánuje změny. Kvůli poklesu reálné hodnoty koncesionářských poplatků musí začít ČT šetřit, jak informoval Petr Dvořák (57) v oficiální tiskové zprávě. Na provozu i programu plánují ušetřit až 910 milionů korun.
31.05.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Pohádky, seriály, děti, důchodci... Pryč. ČT neškrtne pouze zpravodajství

 
Dnes generální ředitel ČT Petr Dvořák oznámil, jak hodlá postupovat s ohledem na nedostatek peněz na financování všech aktivit České televize. Diváci se mají připravit na omezování tvorby, ale ne kvality. Bude méně premiér, méně kulturních akcí, na Vánoce bude jen jedna nová pohádka. Ale zpravodajství a ČT24 se prý škrtání týkat nebude.
31.05.2022 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Dvořák nahrává Babišovi? Reportáž ČT zvedla ze židle publicistu. Jeden záběr ho zvlášť dopálil

 
Kritiku za své včerejší zpravodajství sklízí od historika a publicisty Ivo Cermana Česká televize. Ta podle něj při reportáži k aktuálním potížím zemědělců akcentovala, že „jedinou příčinou potíží zemědělců je současná vláda“. Nemůže se tak ubránit dojmu, že takovým zpravodajstvím generální ředitel ČT Petr Dvořák „zase nahrává Babišovi“, jelikož o růstu nákladů zemědělců kvůli klimatickým nápadům nepadlo ani slovo. Cerman připomíná, že to byl právě kabinet expremiéra Andreje Babiše (ANO), kdo v EU tzv. Zelenou dohodu tiše podporoval.
28.05.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »