Články k osobnosti

Petr Dvořák

  ředitel televize NOVA, kytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Dvořák »
 

Šéf ČT odsoudil výrok redaktora Železného, prozradil Xaver. A hned přišla další rána: Newsroom je na zrušení. Na ČT nepatří

 
„To, že pár lidí křičí, to je vždycky,“ řekl k svému květnovému zvolení radní České televize Luboš Xaver Veselý v pořadu Rozstřel, kde byl hostem šéfredaktora MF DNES Jaroslava Plesla. Na posledním zasedání Rady ČT se Veselý dotazoval generálního ředitele ČT Petra Dvořáka v souvislosti s výrokem moderátora Jakuba Železného o „vyhazování“ hostů ze studia. Sdělil, jaká reakce od Dvořáka následovala. A pak vzpomněl, jak ho „vyslýchala“ redaktorka pořadu Newsroom ČT24.
30.07.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (308 článků) , Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků) , Jakub Železný (60 článků) , Luboš Veselý (488 článků)

Dusno ve StarDance: Jakub Vágner obviněn, že donášel na Jana Ondera

 
Hvězda loňského ročníku taneční soutěže StarDance X Jakub Vágner (38) se dostal do řečí kvůli tomu, že si měl údajně na počátku roku vynutit schůzku s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem a stěžovat si na chování choreografa soutěže Jana Ondera (34). Jak oba aktéři případu, o kterém se šušká už od února, na zprávy reagují?
28.07.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Jakub Vágner (396 článků) , Jan Onder (148 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Vyhazování ze studia překvapilo radního Xavera: Trochu přes čáru, bránil šéf ČT Železného

 
Nejprve budil kontroverze, pak mlčel a nyní vystrčil růžky. Jeden z nových radních České televize Lubomír Veselý alias Xaver se pustil do vyjádření moderátora zpravodajských pořadů Jakuba Železného. A řešil to z pozice radního přímo s nejvyšším - s generálním ředitelem Petrem Dvořákem. Ten přiznal, že „spíkr“ s výrokem o vyhazování ze studia přestřelil. Celá věc se týká slov syna Vladimíra Železného - kterému se přezdívalo „otec TV Nova“ - o případných kriticích Milady Horákové, kterou ve vykonstruovaném procesu zavraždili komunisti.
24.07.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (166 článků) , Milada Horáková (444 článků) , Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků) , Jakub Železný (60 článků)

„Radní ČT tuto pravomoc nemá.“ Petr Žantovský začal šťourat do činnosti Zdeňka Šarapatky. Zjistil závažný přešlap

 
TÝDEN V MÉDIÍCH To se nejhlasitějšímu zastánci generálního ředitele Petra Dvořáka a osazenstva Kavčích hor ani trochu nepovedlo. Zdeněk Šarapatka, jemuž z šestiletého funkčního období v Radě ČT už zbývá jediný rok, se pochlubil, že se obrátil na právníky České televize s požadavkem, aby podali trestní oznámení. Petr Žantovský v přehledu mediálních zajímavostí upozorňuje, že radní ze zákona žádnou takovou pravomoc nemá. Nejen tedy, že se dosluhující člen Rady ČT chová způsobem, který vyvolává kroucení hlavy, píše o lidech tu, že by měli umřít, tu, že jsou hnus, ale navíc nemá ani základní povědomost o povaze své práce.
11.07.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků) , Zdeněk Dvořák (40 článků)

Xaver: Chystám v ČT vážný krok. Situace je ještě horší, než jsem si myslel, vím od lidí

 
ROZHOVOR „Chápu, že to vzbudilo nějakou diskusi, ale je pravda, že si tam ty předchozí roky chodil pan Dvořák pro 2,4 mil. jak pro zmrzlinu. Nechci spekulovat jak to celou tu dobu probíhalo, čím si předchozí rady pan ředitel tak získal, což se projevilo nejen na bonusech, ale také při jeho samotné volbě,“ řekl nám radní ČT Luboš Xaver Veselý důvody, proč hlasoval pro nula procent ročního bonusu pro ředitele ČT Petra Dvořáka.
08.07.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků) , Luboš Veselý (488 článků)

Proč může mít Witowská cenu pro ředitele ČT? Slib a spojka na Hrad!

 
Jednání o budoucím působení Světlany Witowské (47) v České televizi není jen o naplnění ambice moderátorky mít po odchodu ze zpravodajství ČT svůj vlastní diskusní politický pořad. V banku leží i strategické zájmy současného ředitele ČT Petra Dvořáka (55).
08.07.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (311 článků) , Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Lipovská: Toto mi řekli v ČT a nerozumím tomu. A z tohoto nemusíme vyjít živí

 
Ekonomka a členka Rady ČT Hana Lipovská se svěřila ParlamentnímListům.cz, jak pochodila se snahou zjistit podrobnosti o smlouvě televizního ředitele Petra Dvořáka. ParlamentnímListům.cz rovněž sdělila svůj pohled na nadcházející „rekonstrukční“ balíček chystaný Evropskou unií. „To, co Brusel provádí, je čiré gamblerství. Velmi zvláštní gamblerství, neboť vystupuje ve dvojjediné roli: zároveň jako hráč i jako provozovatel kasina. Česká republika se do tohoto hráčského doupěte dostat nesmí, jinak se z něj živa a zdráva nedostane,“ uvedla.
07.07.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by urychleně měl generální ředitel Petr Dvořák, jemuž před pár dny radní přiklepli opulentní odměnu. Petr Žantovský připomíná, že to patří do jeho práce, a tak by se měl předvést, zda si jednorázových více než jeden a půl milionu alespoň v malém zlomku zasluhuje. Mediální analytik popisuje i svou osobní zkušenost s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání, když si u ní stěžoval na prokazatelnou lež ve vysílání, které se dopustil jeden z moderátorů z Kavčích hor.
04.07.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (311 článků) , Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Drtinová vyvalila špínu na Dvořákovu ČT: Chodil za poslanci a ptal se na můj výkon. Protěžovali Zemana a Čínu. A mnohem více, tady bude ještě zle

 
Novinářka a někdejší dlouholetá moderátorka České televize Daniela Drtinová odhalila, co se v ČT odehrávalo předtím, než se v roce 2014 rozhodla toto veřejnoprávní médium opustit. „Byly to zásahy, za které by se státní televize v nedemokratických režimech nemusely stydět,“ upozornila v narážce na údajné cenzorské zásahy. Televize, dle ní, manipulovala ve prospěch čínského režimu či prezidenta Miloše Zemana. Svůj podíl na cenzuře a manipulacích, dle ní, má i stále působící generální ředitel ČT Petr Dvořák. „Ani nechápal, co je na tom špatného,“ vzpomenula v pořadu StandaShow youtubera Stanislava Hrušky.
03.07.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Miloš Zeman (24026 článků) , Daniela Drtinová (351 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Witowská dostane nový pořad?! I přes aférku s diplomatem

 
Zbrusu nový diskusní pořad. To prý přislíbil generální ředitel České televize Petr Dvořák (55) už v roce 2017. Že by právě tam mířily kroky moderátorky Světlany Witowské (47) po konci v Událostech? Podle informací Blesku se o tom měla moderátorka domlouvat sama přímo s Dvořákem.
03.07.2020 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (311 článků) , Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Halík je sežrán zlobou. Přáli mi i z ODS. Moravec či Wollner? Můj postup je tento. Radní ČT Matocha se představuje

 
ROZHOVOR Napomoci tomu, aby Česká televize byla lepší televizí, než je dnes, ať už se to týká objektivity a veřejnoprávního charakteru jí vysílaných pořadů nebo jejího hospodaření. S takovým cílem kandidoval a byl zvolen do Rady ČT Petr Matocha, jeden z trojice nových radních, jejichž volba vyvolala zlobu opozičních politiků a s nimi spřízněných médií. Publicista a šachista považuje za dlouhodobě neudržitelné, jak Česká televize hospodaří, kdy má každý rok výdaje o stovky milionů vyšší, než jsou její příjmy daného roku, a tento deficit kryje z přebytků z časů předchozího generálního ředitele. Nesdílí ani přesvědčení, že čím víc peněz na účtu Petra Dvořáka, tím víc demokracie a nezávislosti České televize.
30.06.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

I standardní plat Dvořáka je vysoký, natož roční bonus! Tomáš Vyoral bouchl do stolu: Jsme připraveni znát platy v ČT!

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Rada České televize rozhodla o vyplacení ročního bonusu pro ředitele televize Petra Dvořáka "jen" ve výši dvou třetin plné výše, tedy 1,6 milionu korun. Komentátor Tomáš Vyoral považuje i toto finanční ohodnocení pro ředitele za přehnané, neboť televize má podle jeho názoru velké nedostatky předně v oblasti objektivity zpravodajství. Zároveň Dvořákovi vzkazuje: Jsme připraveni znát platy klíčových zaměstnanců ČT.
26.06.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Tomáš Vyoral (80 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Titanic! To neříkejte! Rada ČT jednala i o milionové odměně ředitele Dvořáka, Šarapatka řádil. Zaznamenali jsme to pro vás celé

 
RADA ČT Na tradiční bonus ve výši téměř dvou a půl milionu korun tentokrát generální ředitel České televize Petr Dvořák nedosáhl. I tak byla těsná většina Rady ČT dost štědrá, když mu za minulý rok k základnímu platu přiklepla ještě 1,6 milionu korun navrch. Přitom bylo ve hře, že šéf Kavčích hor odejde úplně s prázdnou, ale pro návrh přiznat mu nulu hlasovali jen čtyři z patnácti radních. Při schvalování výroční zprávy ČT za rok 2019 se rozhořel spor o to, zda se má uvádět, že veřejnoprávní televize hospodařila s deficitem, ale i zda zvýšit koncesionářské poplatky. Zazněl názor, že ano, ale až se ucpou díry v Titaniku.
24.06.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Titanic! To neříkejte! Rada ČT jednala o milionové odměně ředitele Dvořáka, Šarapatka řádil. Zaznamenali jsme to pro vás celé

 
RADA ČT Na tradiční bonus ve výši téměř dvou a půl milionu korun tentokrát generální ředitel České televize Petr Dvořák nedosáhl. I tak byla těsná většina Rady ČT dost štědrá, když mu za minulý rok k základnímu platu přiklepla ještě 1,6 milionu korun navrch. Přitom bylo ve hře, že šéf Kavčích hor odejde úplně s prázdnou, ale pro návrh přiznat mu nulu hlasovali jen čtyři z patnácti radních. Při schvalování výroční zprávy ČT za rok 2019 se rozhořel spor o to, zda se má uvádět, že veřejnoprávní televize hospodařila s deficitem, ale i zda zvýšit koncesionářské poplatky. Zazněl názor, že ano, ale až se ucpou díry v Titaniku.
24.06.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Bigotní sv*ně Lipovská. Řediteli ČT zkrouhli odměny a na profilu u Pekarové se začalo nadávat

 
Nová členka Rady České televize, ekonomka Hana Lipovská, navrhovala nulovou odměnu generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi. To je podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové jen tlak na ředitele Dvořáka kvůli pořadu Reportéři ČT. „Na riziko zvolení Hany Lipovské jsme poukazovali a nyní se ukazuje v plné nahotě,“ uvedla.
24.06.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Válka v radě ČT: Lipovská chtěla zatrhnout odměny, popravčí tažení, zuřil Šarapatka

 
S kontroverzním návrhem přišla radní České televize Hana Lipovská (29). Ještě před středečním zasedáním Rady totiž zveřejnila, že navrhne nulovou odměnu pro ředitele ČT Petra Dvořáka (55). Ten má přitom za uplynulý rok nárok až na 2,4 milony korun. Vůči Lipovské se ohradil její kolega Zdeněk Šarapatka (61) i někteří politici. Dvořák nakonec dostal dvě třetiny bonusu.
24.06.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků) , Zdeněk Dvořák (40 článků)

Šéfovi ČT sáhli na peníze. Dostane „jenom“ milion a půl. Potápějící se Titanic, vyčetli Dvořákovi

 
Generální ředitel Petr Dvořák dostane odměny za rok 2019 ve výši 1,6 milionu, rozhodla Rada ČT. Tak málo Dvořák ještě nedostal. Vášnivá byla už debata o výroční zprávě o hospodaření, od které se výše Dvořákova bonusu odvíjí. Tu sice radní odsouhlasili, zároveň ale prošlo usnesení o tom, že co se týče hospodaření, to lidově řečeno „už takhle dál nejde“. Ve hře byl i návrh, aby Dvořák nedostal nic. To mimo jiné i kvůli finanční krizi způsobené pandemií koronaviru. Za to, jak vypadalo vysílání v době pandemie, ale zároveň zazněla směrem k Dvořákovi pochvala.
24.06.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Ředitel České televize Dvořák dostane bonus 1,6 milionu korun

 
Ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák dostane za loňský rok bonus ve výši 66,6 procenta roční mzdy, tedy zhruba 1,6 milionu korun. Ve středu o tom rozhodla Rada ČT. Samotné jednání ale vyvolalo bouřlivé reakce. Nově zvolená radní Hana Lipovská totiž navrhla, aby jeho bonus činil nula procent. Podle ní totiž nepracoval na jedničku s hvězdičkou.
24.06.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Jako p*ase! Další střet kvůli ČT. Lipovská rýpe, ozval se křik

 
Hana Lipovská je měsíc členkou Rady České televize a už navrhuje, že si generální ředitel ČT Petr Dvořák nezaslouží žádný finanční bonus. Její kolega z rady Zdeněk Šarapatka má za to, že by Lipovská měla projevit trochu pokory, když je členkou mediální rady tak krátce, ale ona prý místo toho ve skutečnosti neusiluje o nic menšího, než o vyhazov Dvořáka. Do sporu se vložil Petr Štěpánek, jeden ze zakládajících členů ODS a vzkázal Šarapatkovi, že na každou svini už se někde vaří voda.
24.06.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (786 článků) , Petr Štěpánek (786 článků) , Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků) , Zdeněk Štěpánek (13 článků) , Zdeněk Dvořák (40 článků)

Jako prase! Další střet kvůli ČT. Lipovská rýpe, ozval se křik

 
Hana Lipovská je měsíc členkou Rady České televize a už navrhuje, že si generální ředitel ČT Petr Dvořák nezaslouží žádný finanční bonus. Její kolega z rady Zdeněk Šarapatka má za to, že by Lipovská měla projevit trochu pokory, když je členkou mediální rady tak krátce, ale ona prý místo toho ve skutečnosti neusiluje o nic menšího, než o vyhazov Dvořáka. Do sporu se vložil Petr Štěpánek, jeden ze zakládajících členů ODS a vzkázal Šarapatkovi, že na každou svini už se někde vaří voda.
24.06.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (786 článků) , Petr Štěpánek (786 článků) , Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků) , Zdeněk Štěpánek (13 článků) , Zdeněk Dvořák (40 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »