Články k osobnosti

Petr Dvořák

  ředitel televize NOVA, kytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Dvořák »
 

Další rána pro pivaře: Po Prazdroji zdraží „lahváče“ i Budvar

 
Pivovar Budějovický Budvar zdraží od ledna 2021 v ČR lahvové a plechovkové pivo v průměru o 3,7 až čtyři procenta. Víc zdraží ležáky, cena výčepního piva se prakticky nezmění. Ze sudového piva stoupne jen cena Budvaru 33, kde po více než roce skončí zaváděcí sleva. Ostatní ceny sudového piva zůstanou stejné jako letos. ČTK to řekl ředitel Budvaru Petr Dvořák. Lahvové a plechovkové pivo tvoří kolem 80 procent produkce pivovaru.
25.09.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

Xaverova bomba po skončení Rady ČT. „Ztracená“ Dvořákova smlouva má dohru

 
Radní České televize Lubomír Xaver Veselý natočil video o tom, co se odehrálo na středečním veřejném zasedání Rady ČT, a zmínil řadu zajímavých věcí, které zde zazněly. Věnoval se zmizení manažerské smlouvy generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. A zkritizoval například podpásovky radního Zdeňka Šarapatky, který narážel na spolupráci radního Jiřího Kratochvíla s StB – během jednání jej oslovoval krycím jménem „filmař“.
09.09.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků) , Jiří Dvořák (362 článků) , Jiří Veselý (195 článků) , Jiří Veselý (195 článků) , Jiří Veselý (195 článků)

Witowská, agentka Petra Pavla? Šéf ČT Dvořák má jasno

 
Generální ředitel České televize Petr Dvořák se vyjádřil k možnému střetu zájmů moderátorky Světlany Witowské. Budou ji prý muset „hlídat“ kvůli jejímu vztahu s bývalým velvyslancem v USA Petrem Kolářem, který nyní působí jako poradce Petra Pavla, jenž připouští kandidaturu v příští přímé volbě prezidenta, informuje Blesk.cz.
08.09.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (545 článků) , Světlana Witowská (320 článků) , Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků) , Petr Pavel (677 článků) , Pavel Dvořák (130 článků) , Pavel Dvořák (130 článků)

Witowská kvůli novému vztahu ve střetu zájmů? Šéf ČT Dvořák promluvil o ní i jejím příteli

 
Konečně! Česká televize se uráčila říct, jak to vidí s působením Světlany Witowské (47). Podle šéfa televize Petra Dvořáka (55) ji budou kvůli vztahu s exdiplomatem Petrem Kolářem (57) a hrozícímu střetu zájmů hlídat.
07.09.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (545 článků) , Světlana Witowská (320 článků) , Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

Ředitel ČT o vztahu Světlany Witowské a exdiplomata Koláře: Střet zájmů necítím, budeme to ale hlídat

 
Vztah moderátorky Světlany Witowské (47) s bývalým diplomatem Petrem Kolářem (57) mohl být problémový, co se týče České televize, mohlo jít totiž o střet zájmů. Generální ředitel ČT Petr Dvořák (55) odpověděl jasně, jak se k celé situaci staví a jak budou postupovat. A moderátorku si plánují pohlídat.
07.09.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (545 článků) , Světlana Witowská (320 článků) , Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

Už se deru do účtárny. Hana Lipovská provětrala útroby Kavčích hor a už to leze

 
Ekonomka Hana Lipovská jako radní ČT nezahálí a pokračuje ve své aktivitě týkající se kontroly hospodaření ČT. Na to konto od generálního ředitele České televize Petra Dvořáka obdržela výsměšný dopis, v němž ji zve na prohlídku úseků veřejnoprávní televize, jako jsou například hasiči ČT. Výroba chladu a další. Lipovská spolu s celým zněním Dvořákova psaní zveřejnila na Facebooku i svou reakci. „Věřím, že se se stejnou vstřícností setkám, pokud budu chtít navštívit třeba útvar financí,“ píše ekonomka.
03.09.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

Zemětřesení na ČT? Otazníky kolem Železného

 
Ačkoliv mandát současného generálního ředitele České Televize Petra Dvořáka (55) končí až za tři roky, již nyní se objevují kandidáti, kteří by rádi usedli na jeho místo. Jedním z nich je i moderátor Jakub Železný (47).
24.08.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků) , Jakub Železný (90 článků)

Moderátor Železný uvažuje o kandidatuře na šéfa České televize

 
Moderátor České televize Jakub Železný uvedl, že „velmi vážně uvažuje” o kandidatuře na post generálního ředitele této veřejnoprávní instituce. Stávajícímu řediteli Petru Dvořákovi vyprší mandát v roce 2023.
17.08.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků) , Jakub Železný (90 článků)

Šéf ČT odsoudil výrok redaktora Železného, prozradil Xaver. A hned přišla další rána: Newsroom je na zrušení. Na ČT nepatří

 
„To, že pár lidí křičí, to je vždycky,“ řekl k svému květnovému zvolení radní České televize Luboš Xaver Veselý v pořadu Rozstřel, kde byl hostem šéfredaktora MF DNES Jaroslava Plesla. Na posledním zasedání Rady ČT se Veselý dotazoval generálního ředitele ČT Petra Dvořáka v souvislosti s výrokem moderátora Jakuba Železného o „vyhazování“ hostů ze studia. Sdělil, jaká reakce od Dvořáka následovala. A pak vzpomněl, jak ho „vyslýchala“ redaktorka pořadu Newsroom ČT24.
30.07.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (313 článků) , Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků) , Jakub Železný (90 článků) , Luboš Veselý (512 článků)

Dusno ve StarDance: Jakub Vágner obviněn, že donášel na Jana Ondera

 
Hvězda loňského ročníku taneční soutěže StarDance X Jakub Vágner (38) se dostal do řečí kvůli tomu, že si měl údajně na počátku roku vynutit schůzku s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem a stěžovat si na chování choreografa soutěže Jana Ondera (34). Jak oba aktéři případu, o kterém se šušká už od února, na zprávy reagují?
28.07.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Jakub Vágner (397 článků) , Jan Onder (151 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

Vyhazování ze studia překvapilo radního Xavera: Trochu přes čáru, bránil šéf ČT Železného

 
Nejprve budil kontroverze, pak mlčel a nyní vystrčil růžky. Jeden z nových radních České televize Lubomír Veselý alias Xaver se pustil do vyjádření moderátora zpravodajských pořadů Jakuba Železného. A řešil to z pozice radního přímo s nejvyšším - s generálním ředitelem Petrem Dvořákem. Ten přiznal, že „spíkr“ s výrokem o vyhazování ze studia přestřelil. Celá věc se týká slov syna Vladimíra Železného - kterému se přezdívalo „otec TV Nova“ - o případných kriticích Milady Horákové, kterou ve vykonstruovaném procesu zavraždili komunisti.
24.07.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (168 článků) , Milada Horáková (454 článků) , Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků) , Jakub Železný (90 článků)

„Radní ČT tuto pravomoc nemá.“ Petr Žantovský začal šťourat do činnosti Zdeňka Šarapatky. Zjistil závažný přešlap

 
TÝDEN V MÉDIÍCH To se nejhlasitějšímu zastánci generálního ředitele Petra Dvořáka a osazenstva Kavčích hor ani trochu nepovedlo. Zdeněk Šarapatka, jemuž z šestiletého funkčního období v Radě ČT už zbývá jediný rok, se pochlubil, že se obrátil na právníky České televize s požadavkem, aby podali trestní oznámení. Petr Žantovský v přehledu mediálních zajímavostí upozorňuje, že radní ze zákona žádnou takovou pravomoc nemá. Nejen tedy, že se dosluhující člen Rady ČT chová způsobem, který vyvolává kroucení hlavy, píše o lidech tu, že by měli umřít, tu, že jsou hnus, ale navíc nemá ani základní povědomost o povaze své práce.
11.07.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků) , Zdeněk Dvořák (41 článků)

Xaver: Chystám v ČT vážný krok. Situace je ještě horší, než jsem si myslel, vím od lidí

 
ROZHOVOR „Chápu, že to vzbudilo nějakou diskusi, ale je pravda, že si tam ty předchozí roky chodil pan Dvořák pro 2,4 mil. jak pro zmrzlinu. Nechci spekulovat jak to celou tu dobu probíhalo, čím si předchozí rady pan ředitel tak získal, což se projevilo nejen na bonusech, ale také při jeho samotné volbě,“ řekl nám radní ČT Luboš Xaver Veselý důvody, proč hlasoval pro nula procent ročního bonusu pro ředitele ČT Petra Dvořáka.
08.07.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků) , Luboš Veselý (512 článků)

Proč může mít Witowská cenu pro ředitele ČT? Slib a spojka na Hrad!

 
Jednání o budoucím působení Světlany Witowské (47) v České televizi není jen o naplnění ambice moderátorky mít po odchodu ze zpravodajství ČT svůj vlastní diskusní politický pořad. V banku leží i strategické zájmy současného ředitele ČT Petra Dvořáka (55).
08.07.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (320 článků) , Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

Lipovská: Toto mi řekli v ČT a nerozumím tomu. A z tohoto nemusíme vyjít živí

 
Ekonomka a členka Rady ČT Hana Lipovská se svěřila ParlamentnímListům.cz, jak pochodila se snahou zjistit podrobnosti o smlouvě televizního ředitele Petra Dvořáka. ParlamentnímListům.cz rovněž sdělila svůj pohled na nadcházející „rekonstrukční“ balíček chystaný Evropskou unií. „To, co Brusel provádí, je čiré gamblerství. Velmi zvláštní gamblerství, neboť vystupuje ve dvojjediné roli: zároveň jako hráč i jako provozovatel kasina. Česká republika se do tohoto hráčského doupěte dostat nesmí, jinak se z něj živa a zdráva nedostane,“ uvedla.
07.07.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by urychleně měl generální ředitel Petr Dvořák, jemuž před pár dny radní přiklepli opulentní odměnu. Petr Žantovský připomíná, že to patří do jeho práce, a tak by se měl předvést, zda si jednorázových více než jeden a půl milionu alespoň v malém zlomku zasluhuje. Mediální analytik popisuje i svou osobní zkušenost s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání, když si u ní stěžoval na prokazatelnou lež ve vysílání, které se dopustil jeden z moderátorů z Kavčích hor.
04.07.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (320 článků) , Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

Drtinová vyvalila špínu na Dvořákovu ČT: Chodil za poslanci a ptal se na můj výkon. Protěžovali Zemana a Čínu. A mnohem více, tady bude ještě zle

 
Novinářka a někdejší dlouholetá moderátorka České televize Daniela Drtinová odhalila, co se v ČT odehrávalo předtím, než se v roce 2014 rozhodla toto veřejnoprávní médium opustit. „Byly to zásahy, za které by se státní televize v nedemokratických režimech nemusely stydět,“ upozornila v narážce na údajné cenzorské zásahy. Televize, dle ní, manipulovala ve prospěch čínského režimu či prezidenta Miloše Zemana. Svůj podíl na cenzuře a manipulacích, dle ní, má i stále působící generální ředitel ČT Petr Dvořák. „Ani nechápal, co je na tom špatného,“ vzpomenula v pořadu StandaShow youtubera Stanislava Hrušky.
03.07.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Miloš Zeman (24264 článků) , Daniela Drtinová (352 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

Witowská dostane nový pořad?! I přes aférku s diplomatem

 
Zbrusu nový diskusní pořad. To prý přislíbil generální ředitel České televize Petr Dvořák (55) už v roce 2017. Že by právě tam mířily kroky moderátorky Světlany Witowské (47) po konci v Událostech? Podle informací Blesku se o tom měla moderátorka domlouvat sama přímo s Dvořákem.
03.07.2020 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (320 článků) , Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

Halík je sežrán zlobou. Přáli mi i z ODS. Moravec či Wollner? Můj postup je tento. Radní ČT Matocha se představuje

 
ROZHOVOR Napomoci tomu, aby Česká televize byla lepší televizí, než je dnes, ať už se to týká objektivity a veřejnoprávního charakteru jí vysílaných pořadů nebo jejího hospodaření. S takovým cílem kandidoval a byl zvolen do Rady ČT Petr Matocha, jeden z trojice nových radních, jejichž volba vyvolala zlobu opozičních politiků a s nimi spřízněných médií. Publicista a šachista považuje za dlouhodobě neudržitelné, jak Česká televize hospodaří, kdy má každý rok výdaje o stovky milionů vyšší, než jsou její příjmy daného roku, a tento deficit kryje z přebytků z časů předchozího generálního ředitele. Nesdílí ani přesvědčení, že čím víc peněz na účtu Petra Dvořáka, tím víc demokracie a nezávislosti České televize.
30.06.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Petr Dvořák (648 článků)

I standardní plat Dvořáka je vysoký, natož roční bonus! Tomáš Vyoral bouchl do stolu: Jsme připraveni znát platy v ČT!

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Rada České televize rozhodla o vyplacení ročního bonusu pro ředitele televize Petra Dvořáka "jen" ve výši dvou třetin plné výše, tedy 1,6 milionu korun. Komentátor Tomáš Vyoral považuje i toto finanční ohodnocení pro ředitele za přehnané, neboť televize má podle jeho názoru velké nedostatky předně v oblasti objektivity zpravodajství. Zároveň Dvořákovi vzkazuje: Jsme připraveni znát platy klíčových zaměstnanců ČT.
26.06.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (653 článků) , Tomáš Vyoral (89 článků) , Petr Dvořák (648 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »