Články k osobnosti

Petr Čech

  fotbalový brankář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Čech »
 

Miro Žbirka v O2 areně: Co písnička, to známý hit a brankář Petr Čech za bicími

 
Recenzi koncertu oblíbeného zpěváka znovu připomínáme poté, co Miro Žbirka ve věku 69 let zemřel.
10.11.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

Z českých lidí vydře. A dá na „dobročinnost“. Ne do Čech. Hampl odhalil boháče

 
Sociolog Petr Hampl se ve svých pravidelných glosách vyjádřil k dobročinnosti a k nejrůznějším okrádacím cestám. „Třeba, když oligarcha vezme 100 milionů vydřených z českých lidí a daruje je univerzitě v Oxfordu. Kdyby je dal třeba na to, aby se české děti pořádně naučily matematiku a fyziku, co všechno by se za to dalo pořídit!“ poznamenal Hampl.
27.10.2021 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

Spolek „dělníků Vltavy“ slaví 150 let! Slavnostní pochod a čestný titul pro Prahu 2

 
Slavnostním průvodem a valnou hromadou na parníku Vyšehrad u náplavky dnes vrcholí oslavy 150 let trvání spolku Vltavan. V pátek je zahájila slavnostní mše v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, kterou vedl kardinál Dominik Duka. Spolek sdružující voraře a další pražské dělníky spojené s Vltavou a plavením dřeva byl založen 11. června 1871. Dnes patří k nejstarším dodnes fungujícím spolkům na území Čech.
25.09.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1112 článků) , Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků) , Pavel Čech (167 článků) , Petr Pavel (824 článků)

Český horolezec Jakub o záchraně z hory Rakapoši: Dozvěděl se, že umírá, cítí se ale v pořádku

 
Není to tak, že bychom tam umírali, prohlásil ve středu český horolezec Jakub Vlček, který společně s dalším Čechem Petrem Mackem a s jejich pákistánským kolegou Vadžídulláhem Nagrím při nevydařeném sestupu uvázli pod vrcholem pákistánské hory Rakapoši. ČTK v telefonátu popsal, jaká byla situace v nadmořské výšce přes 6000 metrů nad mořem, kde několik dní přežívali. Vrtulníky pákistánské armády skupinu ráno vysvobodily, když se horolezcům podařilo sejít do nižší polohy.
15.09.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků) , Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (22 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 197. O svobodě myšlení

 
Vlastimila Vondrušku zná velká většina čtenářů jako historika a autora bezpočtu historických románů a detektivek. V posledních letech se však jeho autorský profil podstatně rozšířil o jednu důležitou, řekli bychom: občanskou, fasetu. Průlomový byl jeho článek „Špatně mě vychovali aneb O vlastenectví a vlastizradě“, který vyšel v roce 2015 v MFDnes a řadě dalších médií. Byl to spontánní protest spisovatele a občana proti tehdy počínající drtivé imigraci a jejím politickém zneužívání. Napsal zde mj.: „Kdysi byl za vlastizradu trest smrti. Učili mě, že vlastizradou je to, pokud by chtěl někdo vydat tuto zem a její lid nepříteli. Pro celé generace mých předků byla vlastizrada tím nejhorším, čeho se mohl Čech na Čechovi dopustit. Bylo to stejné jako vrazit bratrovi dýku do zad. Bylo toho hodně, co mě učili a čemu jsem věřil. Vychovali mě divně, protože všechno to, co jsem miloval a v co jsem věřil, je prý dnes špatně. Zločinem vlastizrady je dnes vlastenectví. Dozvídám se, že tahle země nepatří nám, Čechům, ale patří všem, celému světu. Dozvídám se, že o svém osudu nesmíme rozhodovat my, ale za nás myslí OSN, NATO, Evropská Unie, lidskoprávní organizace a mezinárodní soudy. Dozvídám se, že národy, které dobře hospodařily, mají své bohatství odevzdat těm, kteří hospodařili špatně...“ Za tento článek se Vondruška dostal na nepsaný, ale existující blacklist lidí, kteří hájí jiné názory, než po nich stávající mediální a politická věrchuška požaduje. Lidí, kteří mluví rozumem, a nikoli frázemi, za nimiž tak povědomě slyšíme cinkání peněz.
12.07.2021 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Vondruška (132 článků) , Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

RECENZE: Ohně, akrobaté a allenovské sci-fi v parku

 
Silné bouře na jihu Čech sice způsobily ve čtvrtek 8. července večer mnoho škod, premiéře nové hry Petra Zelenky a Olgy Šubrtové Da Vinci naštěstí nezabránily. Odehrála se před Otáčivým hledištěm zámeckého parku v Českém Krumlově sice za deště, ale se vší slávou.
09.07.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

O2 TV se podařil husarský kousek. Petr Čech se vrací k českému fotbalu!

 
Vítěz Ligy mistrů, rekordman anglické Premier League a jeden z nejznámějších českých sportovců hlásí velký návrat do tuzemského fotbalového rybníčku. Kdo by však čekal, že brankářská legenda opráší své rukavice jako v nedávném zápase za rezervu Chelsea, ten je na omylu. Petr Čech skočil po roli ambasadora nejsportovnější televize u nás!
01.07.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

Horváth (48), který přežil pád vrtulníku s Kellnerem: Další operace ruky!

 
Snowboardista David Horváth (48) vyhrává svůj boj o život. Byl jediným, kdo přežil tragický pád vrtulníku nedaleko Anchorage na Aljašce, ve stroji tehdy zemřel i nejbohatší Čech Petr Kellner (†56). Ve středu podstoupil další operaci rukou.
27.06.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Kellner (535 článků) , Petr Čech (89 článků) , David David (1081 článků) , David David (811 článků)

O2 TV se podařil husarský kousek. Petr Čech se vrací k českému fotbalu!

 
Vítěz Ligy mistrů, rekordman anglické Premier League a jeden z nejznámějších českých sportovců hlásí velký návrat do tuzemského fotbalového rybníčku. Kdo by však čekal, že brankářská legenda opráší své rukavice jako v nedávném zápase za rezervu Chelsea, ten je na omylu. Petr Čech skočil po roli ambasadora nejsportovnější televize u nás!
18.06.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

Čaroděj mezi tyčemi Vaclík má doma poklad: Martina ho podporuje od Vítkovic až po evropský šampionát

 
Tomáš Vaclík (32) působí v reprezentaci už řadu let, na evropském šampionátu ale chytá vůbec poprvé. Dlouhé roky totiž kryl záda Petru Čechovi, přes kterého se do brány dostal jen sporadicky. Ačkoliv Vaclík svému parťákovi držel palce, při vysedávání na lavičce trpěl, protože chtěl být vždy na hřišti. I v těchto časech se ale mohl opřít o svou lásku Martinu. Ta gólmana podporuje už dlouhých třináct let a prošla si s ním od angažmá ve Vítkovicích až po Sevillu.
15.06.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků) , Tomáš Vaclík (43 článků) , Martin Čech (201 článků) , Martin Čech (97 článků) , Martin Čech (9 článků)

Nebude kam vyvézt ani kelímky od jogurtu? Plastům řekla ne další země, Čech vidí příležitost

 
Evropa dostala zákaz vyvážet plastový odpad do další destinace, která v posledních letech sloužila jako jeho významné odbytiště. Rozhodnutí učinilo Turecko, a to krátce poté, co vyšetřování aktivistů ukázalo, že recyklace se zemi příliš nedaří a ilegálně se tu plasty pálí nebo nechávají na skládkách. Evropě se tak opět zúžil prostor, kam může svůj odpad odvážet, hovoří se dokonce o momentu, který může změnit celosvětový recyklační průmysl. Výkonný ředitel České asociace odpadového hospodářství (ČAOH) Petr Havelka podotýká, že plasty se musí recyklovat hlavně v místě, kde odpad vzniká, v čemž ale Česko zatím selhává. A nepomáhá tomu ani nová odpadová legislativa.
11.06.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

Petr Čech: Formát Eura se mi nelíbí, pro fanoušky je to noční můra

 
Bývalému reprezentačnímu brankáři Petru Čechovi se bez ohledu na pandemii koronaviru nelíbí formát mistrovství Evropy, které začne v pátek a odehraje se v jedenácti městech jedenácti zemí. Podle něj ztratí šampionát své kouzlo a složité cestování bude pro fanoušky představovat noční můru. Za výhodu českých fotbalistů považuje fakt, že v žádném ze zápasů základní skupiny nebudou favoritem.
10.06.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

Petr Čech má po svém boku půvabnou fitness trenérku: V Anglii si splnila sen

 
Bývalý fotbalový brankář Petr Čech (39) nemůže bez sportu žít a podobně to má i jeho manželka Martina (41). Zatímco legendární gólman pracuje ve vedení anglického klubu Chelsea, jeho životní láska má v anglickém Esheru vlastní fitko. V něm vede své klienty jako zkušená trenérka.
02.06.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků) , Martin Čech (201 článků) , Martin Čech (97 článků) , Martin Čech (9 článků)

Děs a hrůzu překonali, na turisty čeká i „souboj o pláže“. Čech o receptu Portugalců na pandemii

 
Propadli se až na samé dno evropských statistik. Dokázali ale povstat, zvrátit hrůzně vypadající vývoj pandemie a vystoupali naopak mezi evropské premianty. Portugalci, kteří jsou počtem obyvatel srovnatelní s Čechy, se nyní mohou těšit nejen z rozvolnění, ale i z toho, že se podařilo otočit vývoj pandemie, zabránit ještě vyšším ztrátám na životech a připravit zemi na novou turistickou sezonu. Velvyslanec v Lisabonu Petr Šelepa pro Blesk Zprávy shrnul, čím si země během poslední vlny pandemie prošla, co zabralo, a jak to v Portugalsku vypadá nyní. Promluvil nejen o rozvolnění, ale třeba i plážovém semaforu a vyhlídce na to, že o ty nejlukrativnější pláže bude letos patrně probíhat do jisté míry souboj. Země, která byla v lednu nejhorší, se během jara „zázračně“ zotavila. Jak? A co nyní Portugalci, potažmo vracející se turisté smí?
01.06.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

Glosa: Vláda v tom má hokej, Vojtěch se vrací z trestné lavice, naskočit na led se chystá Prymula

 
GLOSA: Česká republika zažívá déjà vu. Od začátku pandemie se totiž už popáté mění ministr zdravotnictví a světe, div se, roli spasitele českého národa přebírá po Petru Arenbergerovi starý dobrý Adam Vojtěch. Ano, ten samý člověk, který neuhlídal druhou vlnu epidemie koronaviru, ten, kdo nakoupil předražené respirátory, za něž by běžný Čech platil ledvinou, a hlavně ten, kdo byl podle premiéra Babiše moc hodný a slušný. Skutečně je to tak, nezdá se vám to, v Česku je možné vše.
25.05.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1739 článků) , Adam Vojtěch (1349 článků) , Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

Po pádu vrtulníku s Kellnerem přežil svou vlastní smrt. Teď se snowboardista David Horváth raduje z narození syna

 
Snowboardista David Horváth (48), který jako jediný přežil pád helikoptéry na Aljašce, ve které zahynul nejbohatší Čech Petr Kellner, prožívá obrovskou radost.
23.04.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Kellner (535 článků) , Petr Čech (89 článků) , David David (1081 článků) , David David (811 článků)

Přežil tragický pád vrtulníku s Kellnerem. Teď se stal David Horváth tatínkem

 
Před pár týdny došlo k tragické havárii vrtulníku s nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem na Aljašce. Z šestičlenného osazenstva helikoptéry přežil jen český snowboardista a fotograf David Horváth, který byl po havárii ve vážném stavu. Vypadá to, že se jeho stav zlepšil a navíc oslavuje nový život. Ve čtvrtek 22. dubna se mu totiž narodil syn, který dostal jméno po otci.
23.04.2021 09:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Kellner (535 článků) , Petr Čech (89 článků) , David David (1081 článků) , David David (811 článků)

David Horváth přežil pád Kellnerovy helikoptéry na Aljašce: Narodil se mu syn!

 
Nejbohatší Čech Petr Kellner zemřel koncem března při nehodě vrtulníku na Aljašce, když se vydal na heliskiing. Společně s ním zahynuli další čtyři lidé. Havárii přežil jediný člověk, český snowboardista David Horváth (48). Ten nyní na svém facebooku oznámil radostnou novinu. Narodil se mu synáček. A jaké dostal jméno?
23.04.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Kellner (535 článků) , Petr Čech (89 článků) , David David (1081 článků) , David David (811 článků)

Fanoušci málem zlynčovali Petra Čecha: Ikona Chelsea si vyžrala založení soutěže pro bohatou smetánku

 
Prakticky celý fotbalový svět v posledních dnech řeší vznik Super Ligy, kterou založilo 12 bohatých klubů z Anglie, Španělska a Itálie. Proti kontroverznímu kroku se ihned vzedmula vlna zdrcující kritiky, což pocítil i Petr Čech. Ten pracuje jako technický ředitel v týmu Chelsea, který je jedním ze zakládajících klubů. V úterý se bývalý gólman dostal na ulici do konfrontace s fanoušky Blues, kteří mu založení Super Ligy dali pořádně sežrat.
20.04.2021 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Čech (89 článků)

Dojemné loučení s Petrem Kellnerem (†56) v Karibiku: Chtěl, aby byli lidé šťastní, řekl kolega Jan

 
Nejbohatší Čech Petr Kellner (†56) byl oblíbený nejenom ve své vlasti, ale také v Karibiku, kde pomáhal finančně s obnovou ostrova Virgin Gorda, který zdecimoval hurikán. Po miliardářově tragické smrti mu proto obyvatelé Britských Panenských ostrovů připravili dojemné rozloučení plné srdceryvných projevů. Na smutečním shromáždění mu také do nebe poslali lampiony.
13.04.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků) , Petr Kellner (535 článků) , Petr Čech (89 článků) , Jan Čech (261 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »